Kodėl grikiai taip mėgstami Rusijoje ir kodėl užsieniečiai jų nevalgo

Grikiai yra nebrangūs ir sveiki grūdai, dažnas svečias vidutinio ruso racione. Grikius mes įpratome valgyti nuo vaikystės. Vis dėlto, nors Vakarų šalys jį vertina kaip naudingą produktą, šios grūdinės kultūros jos ne itin vertina. Kodėl užsieniečiai nevalgo grikių, bet Rusijoje jiems tai patinka, mes pasakysime toliau.

Grikių atsiradimo ir pasiskirstymo istorija

Auginant grikius nereikia ypatingos priežiūros. Ačiū nepretenzingai jis ilgą laiką buvo auginamas Pietų Sibiro, Himalajuose ir Altajuose, taip pat Šiaurės Indijoje.

Iki šiol istorikai ir archeologai praneša apie laidojimo radinius, datuojamus šimtmečiais prieš mūsų erą, kur yra suakmenėjusių grikių grūdų. Jis augo esant bet kokioms klimato sąlygoms - net ten, kur kiti pasėliai derliaus negamino.

Kodėl grikiai taip mėgstami Rusijoje ir kodėl užsieniečiai jų nevalgo

Iš kur Rusijoje atsiranda grikių

Pamažu unikalios kruopos plinta vis toliau. Grikiai įgijo ypatingą populiarumą tarp slavų tautų... Ji atėjo pas juos XIII amžiuje. Grūdų derlius ne tik davė turtingą ir skanų derlių, bet ir išpūtė piktžoles iš laukų ir daržovių daržo. Laikui bėgant, grikių patiekalai įgavo nacionalinį slavų statusą. Populiariausia vis dar yra grikių košė.

Kultūros pavadinimas yra graikų kalba... Vietiniai vienuoliai, atvykę į Rusiją misionieriaus misijos metu, mokė gyventojus sodinti grūdus ir iš jų ruošti maistą. Jų tėvynėje, Graikijoje, „Bizantijos grūdus“ vartojo tik žemesnieji gyventojų sluoksniai.

Kodėl grikiai taip mėgstami Rusijoje

Grikių populiarumo paslaptis mūsų šalies teritorijoje yra paprasta - skanu, pigu ir sveika. Grikiuose yra didelis kiekis vitaminai B, PP, E, baltymai, organinės rūgštys, geležis, fosforas, magnis, varis, kalcis ir daug daugiau. Dėl savo turtingos sudėties grikiai vadinami javų karaliene.

Sportininkų ir dietų besilaikančių žmonių racionas neapsieina be grikiųkurie nori numesti svorio. Grūdų kultūra laikoma ilgą laiką. Daugelis mūsų tautiečių įsigijo šį konkretų produktą per 2014 metų krizę. Šis reiškinys pramintas „grikių koše“.

Kodėl grikiai taip mėgstami Rusijoje ir kodėl užsieniečiai jų nevalgo

Nepretenzingas grikių kruopštumas užtikrina jų natūralumą... Auginant javus, nereikia naudoti chemikalų tręšimui ar apsaugai nuo kenkėjų bei piktžolių. Grikiai yra vienas ekologiškiausių produktų.

Įdomu svetainėje:

Kurie grikiai geriau tamsūs ar šviesūs

Grikių, virtų verdančiu vandeniu, nauda ir kalorijos

Neįtikėtina grikių lukštų nauda sode

Kur dar jie valgo grikius

Javai ir toliau vartojami visoje istorinio augimo teritorijoje... Išimtys yra Indija ir Nepalas, kur grikių rinkoje yra retai.

Įdomus! Būsite šokiruoti, tačiau JAV kruopos parduodamos daugiausia naminių gyvūnėlių parduotuvėse. Jis naudojamas kaip gyvūnų pašaras. Nors kartais grikių randama prekybos centrų lentynose.

Kinija laikoma pasauline grūdinių kultūrų auginimo lydere... Anksčiau Dangaus imperijos gyventojai grikius taip pat laikė neprestižiniu maistu. Tačiau populiarėjant sveikam gyvenimo būdui ir tinkamai maitinantis, vis daugiau kinų gydytojų rekomenduoja grikius naudoti kaip arbatą.Grikių arbata turi daug unikalių savybių: ji kovoja su aukštu kraujospūdžiu, cholesterolio ir cukraus kiekiu, taip pat pagerina odos būklę ir išsaugo jaunystę.

Kitose rytų šalyse, būtent Japonijoje ir Korėjoje grikiai yra paplitę kaip miltai... Japonai iš jos vis dar gamina soba (grikių makaronus).

Be slavų ir azijiečių tautų, Izraelio gyventojai naudoja grikius... Žydai ilgą laiką gyveno Rusijos imperijos teritorijoje, o tai turėjo įtakos jų skonio nuostatoms.

Kodėl grikiai taip mėgstami Rusijoje ir kodėl užsieniečiai jų nevalgo

Vakaruose tarp grūdinių kultūrų gerbėjų išsiskiria tik lenkai... Lenkijoje yra populiarus graikų patiekalas, kuris gaminamas iš maltos mėsos, pridedant virtų grūdų.

Kodėl rudieji grikiai nerandami parduotuvėse užsienyje?

Mes įpratę, kad grikiai turi rudą, riešutų spalvą. Vis dėlto Europoje šviesiai žalios kruopos randamos lentynose... Kodėl taip yra ir kurie grikiai yra sveikesni?

Grikiai valgyti, pašalinus iš grūdų išorinį tamsią lukštą... Po juo yra žalsva šerdis.

Rusijoje neapdoroti žali grikiai papildomai termiškai apdorojami... Tam yra kelios priežastys:

 1. Tokie grūdai virti greičiau.
 2. Teikia papildomą apsaugą nuo patogenų, randamų neperdirbtuose maisto produktuose.
 3. Skrudinti grikiai tampa gražios tamsios arba šviesiai rudos spalvos ir įgauna riešutų skonį.

Grikiai parduodami Europoje, termiškai neapdoroti... Taigi javai išlaiko dar daugiau naudingų savybių ir nepraranda maistinių medžiagų. Vis dėlto teisinga sakyti, kad kepant naudingų mikroelementų sumažėja nereikšmingai.

Kodėl grikiai taip mėgstami Rusijoje ir kodėl užsieniečiai jų nevalgo

Kiek tai kainuoja Rusijoje ir kitose šalyse

Didžiausia grūdų kaina yra Juodkalnijoje - apie 370 rublių / kg, žemiausias Rusijos Federacijoje - 40-50 rublių / kg. Kitos šalys, kuriose grikiai pigūs, yra:

 • Ukraina - vidutiniškai 65 rubliai / kg;
 • Uzbekistanas - 100 rublių / kg;
 • Baltarusija - 120 rublių / kg;
 • Latvija - 135 rubliai / kg;
 • Kazachstanas - 180 rublių / kg.

Ekspertų teigimu, artimiausiu metu tikimasi grikių kainų padidėjimo Rusijoje, Ukrainoje, Kazachstane ir Baltarusijoje. Taip yra dėl padidėjusių degalų, reikalingų žemės ūkio technikai ir transportavimui, ir dėl trąšų kainų padidėjimo.

Kurose šalyse, be Juodkalnijos, grikių kaina „įkandama“:

 • Bulgarija - 300 rublių / kg;
 • JAV - 300 rublių / kg;
 • Pietų Afrika - 330 rublių / kg;
 • Australija - 350 rublių / kg.

Kodėl grikiai taip mėgstami Rusijoje ir kodėl užsieniečiai jų nevalgo

Kodėl grikiai nevalgomi Europoje

Amerikoje ir Vakarų Europos šalyse grikiai buvo laikomi gyvulių pašarais dėl jų nepretenzybės... Kai kurie ekspertai visame pasaulyje tikri, kad grikių košė, virta pridedant druskos, yra kartaus skonio ir turi cheminį poskonį. Pasirodo, bet kuriam suaugusiam, kuris pirmą kartą paragauja tokios košės, ji išties atrodo kartaus ir nemalonaus. Tik tiems žmonėms, kurie nuo vaikystės yra įpratę, virti grūdai nesukelia nepatogumų.

Yra dar viena priežastis, pagal kurią Vakarų Europos gyventojai į savo kasdienį racioną neįtraukia grikių. Jie mano, kad šie grūdai yra vaistiniai preparatai ir dažnai parduodami tik vaistinėse didelėmis kainomis.

Taip pat skaitykite:

Ko trūksta kūnui, jei nuolat norisi grikių

Grikių su kefyru valgymo ryte tuščiu skrandžiu nauda

Kokius grūdus renkasi europiečiai

Jei europiečiai ir amerikiečiai negamina patiekalų iš grikių, tai kuo jie juos pakeičia?

Javai pirmenybė teikiama užsienyje:

 1. Kvieciai... Aukščiausias populiariausių grūdų pasaulyje įvertinimas - produktų iš kietųjų grūdų galima rasti bet kurioje šalyje.
 2. Avižos Ar tai visas pasėlis, kuriame gausu natūralių antioksidantų, kurie apsaugo ir stimuliuoja širdies ir kraujagyslių sistemą.
 3. Ryžiai... Įvairios šios grūdinės kultūros veislės (iš kurių naudingiausios pelnytai laikomos juoda ir raudona) yra populiarios visame pasaulyje.
 4. Miežiai... Nemaltos miežių dalelės rekomenduojamos žmonėms, turintiems virškinimo trakto problemų ir turintiems viršsvorį.
 5. Kukurūzų branduoliai... Maistingose ​​ir sveikose kukurūzų kruopose gausu skaidulų ir baltymų.

Kodėl grikiai yra naudingi ir kodėl verta juos valgyti

Grikių privalumai slypi turtingoje jų sudėtyje.:

 • vitaminai - A, B, PP, E;
 • makro- ir mikroelementai: kalcis, geležis, magnis, fosforas, cinkas, kalis, silicis, natris, chloras, jodas, varis, manganas ir kiti;
 • baltymai, skaidulos, flavonoidai;
 • augalų antioksidantai: rutinas, viteksinas, kvercetinas.

Kodėl grikiai taip mėgstami Rusijoje ir kodėl užsieniečiai jų nevalgo

Grikiai turi būti įtraukti į dietą ir reguliariai vartoti... Šie grūdai:

 • normalizuoja hormonų, cukraus kiekį kraujyje ir kraujospūdį;
 • pakelia hemoglobino lygį;
 • stiprina imunitetą;
 • pašalina iš organizmo toksinus, toksinus ir cholesterolio perteklių.

Dietologai įsitikinę, kad grikiai yra panacėja nuo nutukimo, o gydytojai pataria žmonėms, turintiems nervų, širdies ir kraujagyslių bei virškinimo sistemų problemų, valgyti grikius. Kruopos turi anti-senėjimo savybių - jos pagerina odos, plaukų ir nagų būklę.

Išvada

Europoje ir Amerikoje grikiai skeptiškai vertinami. Vakaruose jis ilgą laiką buvo laikomas maistu žemiesiems gyventojų sluoksniams, JAV - kaip pašaras gyvuliams ir paukščiams. Tačiau net europiečiai pripažįsta išskirtinį jo naudingumą, o daugelyje šalių grikiai randami vaistinių ir sveiko maisto parduotuvių lentynose. Iš tiesų grikiai turi būti įtraukti į dietą, nes jie daro teigiamą poveikį visam kūnui.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės