Kaip auginti ir kada derliaus burokėlių sėklas: išsamus vadovas ir svarbūs patarimai

Daugeliui pradedančiųjų ir patyrusių sodininkų sėklų pasirinkimas tam tikram pasėliui gali sukelti problemų. Ir nors daugeliui vasaros gyventojų savų sėklų gavimas atrodo kaip laiko ir pastangų švaistymas, taip atsitinka, kad jums patinkanti veislė tiesiog išnyksta iš pardavimo. Dauguma pasėlių, pavyzdžiui, burokėliai, morkos, pomidorai, turi skirtingas veisles.

Auga saldus per vieną sezoną runkelių derlius, jūs visą laiką norėsite tokios daržovės gauti iš savo daržo. O kas, jei pamiršote veislės pavadinimą arba pakuotė niekuo nesiskiria nuo praėjusį sezoną pirktos, o pati daržovė neauga taip gerai? Tokiais atvejais jūsų pačių sodinamoji medžiaga bus išsigelbėjimas, juolab kad jos gali gauti net pradedantieji daržovių augintojai. Šis straipsnis parodys, kaip patiems užsiauginti burokėlių sėklas.

Kaip auginti burokėlius sėkloms

Jūsų pačių runkelių sėkla garantuoja sveiką derlių. Augalai, augantys jūsų dirvožemyje, prisitaikė prie dirvožemio tipo ir klimato sąlygų, taip pat įgijo imunitetą - geriausias pasirinkimas juos nuolat auginti.

Grybeliai ir kitos ligos aplenks jūsų runkelius. Šios sėklos duos didelius ir sveikus vaisius. Be to, bus malonu sutaupyti lėšų ir laiko sėklos paieškai, auginant ją savo svetainėje.

Pastaba! Runkeliai yra kas dvejus metus auginami augalai, todėl sėklos, surinktos per pirmąjį augalų auginimo sezoną svetainėje, bus nekokybiškos. Sėklos gali tiesiog nedygti ar duoti gerą derlių.

Pasodinti karalienės ląsteles ir jomis rūpintis

Sutvarkykite atskirą lovą pavasarį. Sėkliniai runkeliai gilėja iki pat viršaus, normaliam vystymuisi plotas yra 20 x 20 cm. Priežiūra vykdoma kaip ir įprasto pasėlio - laistymas, purinimas, piktžolių pašalinimas, savalaikis šėrimas.Kaip auginti ir kada derliaus burokėlių sėklas: išsamus vadovas ir svarbūs patarimai

Burokėlių sėklos sklypas turėtų būti derlingas ir lygus. Geriausias motininių augalų dirvožemis yra juodas dirvožemis ant lengvo ar vidutinio priemolio, sunkusis priemolis netinka. Nerekomenduojama auginti sėklų ant smėlingo priemolio ir druskos kerpių.

Sodinimas atliekamas gegužės pradžioje. Dirva turėtų būti lengva, biri, prisotinta fosforo, azoto ir kalio. Sodinimui iškaskite skylutes ir įdėkite į jas motininius tirpalus, tada užberkite dirvožemiu 2–3 cm virš šakniavaisio. Sausais laikotarpiais laistyti būtina.

Burokėlių sėklidės sodinamos 70 × 70 cm atstumu; naminiam auginimui pakaks pasodinti 4 šakniavaisius. Burokėliai yra kryžmai apdulkinamas augalas, todėl sodinant skirtingas veisles, siekiant išvengti per didelio apdulkinimo ir rūšių degeneracijos, rekomenduojama juos dėti į skirtingas aikštelės puses.

Ant užrašo. Pirmąjį auginimo sezoną, pradedant rozetių atsiradimu ir baigiant stiebais, svarbu šviežiai pasodintus šakniavaisius aprūpinti maistingomis trąšomis, būtent azotu ir kaliu.

Trąšos naudojamos atsižvelgiant į dirvožemio ir klimato ypatybes.

Jei runkeliai sveria daugiau nei 200 g, juos galima perpjauti per pusę iš šaknies daržovių per centrinio pumpuro vidurį. Taigi galite atlikti išsamų motininių skysčių tyrimą ir pašalinti ligotą sodinamąją medžiagą. Be to, sėklidžių skaičius padidės dvigubai.

Medžiaga sodinama į purią dirvą kvadratiniu būdu, tai yra, tarpai tarp eilių turėtų būti lygūs atstumui tarp lovos skylių.Burokėlių pusės į lizdą sodinamos po du, visos galvos po vieną. Dirvožemis aplink sėklides suspaudžiamas, o galvos apibarstomos puria žeme 2–3 cm.

Sėklų kolekcija

Žinoma, šakniavaisinių daržovių sėklų nėra sunku nusipirkti parduotuvėje, tačiau geriau jas surinkti patiems, išlaikant pažymį, ir pasėti kitais metais - būtent tai padarė mūsų močiutės.

Šakniavaisiuose pirmiausia išsivysto lapų rozetė, vėliau - žydintys ūgliai. Sėklidžių žydėjimas prasideda birželio pabaigoje ir trunka 20–40 dienų. Grūdų formavimas ir brendimas baigiasi 25–30 dienų po gėlių apdulkinimo. Brandą ir derliaus nuėmimo laiką lemia spalva.

Kada nuimti runkelių sėklas

Kai sėklų ankštys yra rudos ir sausos, sodinamąją medžiagą galima paruošti derliui. Tačiau geriau nelaukti visiško išdžiūvimo: pernokusios sėklos gali trupėti pačios. Visos šakos nupjaunamos, džiovinamos nuo vėjo uždarytoje vietoje, išrūšiuojamos ir siunčiamos saugoti. Geriau laikyti sėklas popieriniuose maišuose sausoje vietoje. Vienas augalas duoda apie 50–60 g sėklos.

Kaip teisingai nuimti sėklas? Atsargiai supjaustykite sėklides su stiebu ir pakabinkite jas ant skersinio, o apačią uždenkite popieriumi. Leiskite tai pakabinti 2–3 savaites.

Svarbu! Išdžiovinkite ir nuimkite sėklas šiltoje vietoje, nepasiekiamoje vėjo ir drėgmės.

Periodiškai lengvai palieskite sėklides, sėklos turėtų nukristi pačios. Pasibaigus nurodytam laikui, žiedynus nuimkite, šiek tiek atsiminkite ir sukrėskite.

Geriausias sėklas galite pasirinkti tokiu būdu:

 • praskieskite šaukštą druskos 1 litre vandens,
 • valandą įdėkite sėklas į vandenį.

Sėklos, kurios plūduriuoja, yra netinkamos naudoti. Pasirinkite tuos, kurie patenka į konteinerio dugną.

Nuplaukite sėklas ir nusausinkite savaitę, tada sudėkite į popierinius maišus.

Laikymo taisyklės ir laikotarpiai

Daugelis sodininkų skundžiasi negalėjimu laikyti šakniavaisių, tariamai jie dažnai blogėja dar prieš prasidedant žiemai. Tai gali lemti netinkamos oro sąlygos derliaus nuėmimo metu arba žemės ūkio technologijos nesilaikymas renkant ir sandėliuojant sodinamąsias sėklas.

Taip pat skaitykite:

Kaip atpažinti burokėlių alergiją ir greitai atsikratyti jos simptomų.

Išsaugokime skonį ir naudą: kaip šaltas cukinijas žiemai užšaldyti.

15 geriausių trumpųjų žalių pomidorų marinavimo receptų.

Kaip nuimti sėklas žiemai

Brandinimo metu sėklos praranda drėgmę ir palaipsniui išdžiūsta. Visas fiziologinis medžiagos vystymasis sustabdomas dėl drėgmės trūkumo. Sėklos grūdai, esantys po oda, turi embrioną ir maistines medžiagas.

Jokiu būdu netrikdydami ramybės būsenoje sėklos nesusidarys. Jei drėgmė kambaryje viršys 12%, sėklos pradės dygti. Sauso mikroklimato palaikymas laikymo aplinkoje yra pagrindinė sąlyga, dėl kurios sėkla išlieka gyvybinga.

Būk atsargus! Sėklos silpnai atsispindi šiltoje ir drėgnoje aplinkoje.

Jei patalpoje, kurioje laikomos sėklos, viršijama temperatūra ir santykinė drėgmė, po poros mėnesių jos netenka galimybės lipti. Tas pats bus ir su temperatūros pokyčiais. Optimalus medžiagos laikymo temperatūros lygis yra 12–15 ° C, tačiau gryno oro patekimas turėtų būti ribojamas.

Nešildomoje patalpoje žiemą nepriimtina laikyti medžiagas. Esant žemai temperatūrai, sėklos sudrėksta ir žūva, ypač jei temperatūra nepakyla aukščiau 0 ° C.

Sėjos paruošimas

Sodinti runkelius pradedantiesiems sodininkams ne visada pavyksta: sėklos gerai nedygsta arba daržovė užauga maža. Tačiau runkeliai yra vieni pirmųjų tarp daržovių pasėlių derlingumo ir naudingų savybių atžvilgiu. Kultūra yra gerai išlaikoma beveik visus metus. Kas gali buti negerai?

Auginant šakniavaisius, vienas iš pagrindinių punktų yra teisingas sėklos paruošimas.Jei nepaisysite technologijos, leisdami viskam eiti sava linkme, sezono pabaigoje neturėtumėte nustebti dėl nepageidaujamų padarinių.

Sėklų apdorojimas

Burokėlių sėklos sudygsta lėtai. Sėjai geriau naudoti išskintas sėklas.

Norėdami paruošti sodinamųjų runkelių grūdus sodinimui, jie apdorojami vienu iš šių būdų:Kaip auginti ir kada derliaus burokėlių sėklas: išsamus vadovas ir svarbūs patarimai

 1. Mirkymas superfosfato tirpale. 1 litre šilto vandens išmaišykite 1 arbatinį šaukštelį medžiagos. Tokiu tirpalu sėklos turės būti laikomos 24 valandas, tada džiovinamos.
 2. Burbuliavimas. Sėklos dedamos į vandenį su oro tiekimu. Tokio apdorojimo trukmė yra maždaug 18–24 valandos.
 3. Senėjimas medienos pelenų tirpale. 1 šaukštą užpilkite 1 litru šildomo vandens. l. pelenai, išmaišykite. Sėklos tokiame tirpale laikome bent dieną.

Po perdirbimo sėklas nuplaukite šiltu vandeniu, apvyniokite drėgnu minkštu skudurėliu ir palaikykite 2–3 dienas kambaryje, kurio temperatūra ne mažesnė kaip 22 ° C. Jei audinys džiūsta, jis turi būti sudrėkintas.

Svarbūs patarimai

Norėdami kiekvienais metais užauginti aukštos kokybės saldžių šaknų derlių, jums reikės beveik tobulos sėklos.

Patyrusių agronomų patarimai padės pradedantiesiems sodininkams nepadaryti klaidų:Kaip auginti ir kada derliaus burokėlių sėklas: išsamus vadovas ir svarbūs patarimai

 1. Sodinimui pasirinkta šaknų veislė neturi būti hibridinė. Atkreipkite dėmesį į tai, kuriuose šalies regionuose rekomenduojama augti. Yra rizika, kad užaugintos burokėlių sėklos tiesiog netiks jūsų klimatui.
 2. Sėklos laikomos tik popieriniuose maišuose, nes sėkla turi kvėpuoti. Folijoje, celofane ar storu popieriumi grūdai laikymo metu paprasčiausiai suges.
 3. Pirmaisiais derliaus metais derliaus nenuimkite. Faktas yra tas, kad dažniausiai burokėlių žydėjimo tendencija pasireiškia, kai sodinukai yra užšaldyti. Rūšies išsaugojimas yra biologiškai neatsiejamas nuo augalo, todėl tokiais atvejais jis yra priverstas visą savo jėgą duoti ne vaisiui, o žiedynui.

Išėjimas

Gauti sėklas iš jums patinkančio derliaus nėra per daug darbo. Nebijokite skirti laiko sėklai paruošti. Jų sėklos bus kelis kartus didesnės nei parduotuvėje pirktos sėklos, todėl derlius bus saldesnis, sveikesnis, didelis ir aukštos kokybės. Kuo geriau pasirinksite augalą sodinti ant sėklų, tuo geriau atsiras žiedynai.

Įdomi informacija apie tai, kaip gauti sveikų burokėlių sėklų šiame vaizdo įraše:

4 komentuoti
 1. Avataras
  Irina Viktorovna

  Viena derliaus nuėmimo eiga, laikas, sėklų rūšis prieš derliaus nuėmimą ...

  • Andrejus Palychas
   Andrejus Palychas

   Irina, ačiū už jūsų atsiliepimus, bet galbūt jūs nelabai atidžiai perskaitėte straipsnį. Informacija apie rinkimo laiką yra straipsnio atitinkamoje skiltyje. Atminkite, kad laikotarpis skiriasi priklausomai nuo regiono:

   „Sėklidžių žydėjimas prasideda birželio pabaigoje ir trunka 20–40 dienų. Grūdų formavimas ir brendimas baigiasi 25–30 dienų po gėlių apdulkinimo.
   Brandą ir derliaus nuėmimo laiką lemia spalva... Kai sėklų ankštys yra rudos ir sausos, sodinamąją medžiagą galima paruošti derliui. Tačiau geriau nelaukti visiško išdžiūvimo “.

 2. Avataras
  Evgenija

  Kaip suprasti šią frazę? "Pirmaisiais derliaus metais nesurinkite sėklų." Aš rinksiu sėklas rudenį, bet ar negali jų sėti pavasarį?

  • Andrejus Palychas
   Andrejus Palychas

   Autorė mano, kad geriau rinkti antraisiais metais. Buvęs gali būti silpnesnis. Galite pabandyti juos pasodinti, žinoma, bet santuokų gali būti daug.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės