Baklažanų „Spragtukas“ veislės apžvalga: auginimo privalumai ir trūkumai, niuansai

Pirmą kartą laukiniai baklažanai kaip kultūra buvo aptikti Rytų Indijoje. Tuomet žmones patraukė įdomi vaisių išvaizda ir kompaktiški krūmai. Šiandien patraukli purpurinė daržovė yra paplitusi visame pasaulyje.

Tai naudinga dėl savo savybių ir naudojama ruošiant daugelį patiekalų. Kai kurie veislių baklažanai yra kartūs, tuo tarpu kiti, priešingai, turi malonų švelnų skonį. Šiandien kalbėsime apie „Nutcracker“ veislę, kurią augina sodininkai visoje šalyje.

Veislės aprašymas

Daržovė yra hibridas, pasižymi puikiu derlingumu ir dideliu atsparumu ligoms bei kenkėjams. Jis subręsta per 40–50 dienų, pasodinamas į daigus ir yra nepretenzingas priežiūrai.

„Nutcracker“ baklažanų veislės apžvalga: auginimo privalumai ir trūkumai, niuansai

Skiriamieji bruožai

Krūmo aukštis priklauso nuo auginimo sąlygų. Atvirame lauke jis siekia 1 m, šiltnamyje - apie 1,5 m.

Pusiau plinta krūmai, klasikinės žalios spalvos, apvalios taisyklingos formos lapai. Ankstyvas prinokęs hibridas nebijo šalčio ir sausros.

Vaisių savybės ir derlius

Vaisiai yra rutulio formos, formos kaip kriaušė. Vienos daržovės svoris yra apie 0,5 kg, paviršius yra blizgus, giliai violetinė. Minkštimas yra baltas, skonis nėra kartokas. Ilgis „Spragtukas“ siekia 13–17 cm., Nuo 1 kv. m vasaros gyventojai surenka apie 20 kg.

Įdomus! Baklažanai taip pat turi tamsaus vaisiaus naktinuko pavadinimą, nes jis priklauso naktinukų šeimai. O rytinėse šalyse daržovė vadinama „badrijan“ arba „bubrijan“.

Kaip patiems užsiauginti „Nutcracker“ baklažanus

Patyrę sodininkai pataria šią veislę auginti tik daigais. Taigi kultūrai bus lengviau prisitaikyti prie vienokių ar kitokių regiono klimato sąlygų ir išvengti daugelio ligų. Pažvelkime atidžiau, kaip tinkamai pasodinti ir prižiūrėti baklažanus.

Augantys sodinukai

Daigai paruošiami likus 65-70 dienų iki augalo pasodinimo į žemę. Norėdami tai padaryti, nusipirkite sėklų ir dezinfekuokite jas vandenilio peroksido tirpale 100 ml vandens 3 ml peroksido. Įkaitinkite mišinį iki 40 laipsnių ir mirkykite jame medžiagą 10 minučių. Procedūrą patariama atlikti prieš pat sėją.

„Spragtuko“ dirvožemis turėtų būti derlingas ir maistingas, o rūgštingumas neutralus. Puikus pasirinkimas yra dirvožemio iš sodo, paruošto dirvožemio ir smėlio mišinys. Visi komponentai imami vienodais kiekiais ir sumaišomi. Norint suteikti kompozicijai norimą rūgštingumą, į mišinį pridedama šiek tiek sausų medžio pelenų.

Baklažanai sodinami į bet kurį patogų indą, kol jis dezinfekuojamas. Sėklos sėjamos į pieno dėžutes, supjaustytus plastikinius butelius, durpių tabletes, medines dėžutes.

Iškrovimas

Užpildykite konteinerius dirvožemiu ir dosniai užpilkite šiltu vandeniu. Padarykite skyles, įdėkite po vieną sėklą į kiekvieną ir pabarstykite žemėmis ant viršaus. Uždenkite plastikine plėvele ir padėkite į šiltą ir šviesią vietą. Ideali kambario temperatūra yra ne žemesnė kaip 25 ir ne didesnė kaip 28 laipsniai. Jei norite pasodinti kelių rūšių baklažanus, kiekvienam paskirstykite atskirą indą.

Svarbu! Vasaros gyventojams patariama sudrėkinti dirvą tirpintu vandeniu. Būtent ji skatina augalų augimą ir padidina jų imunitetą. Jei iki sodinukų paruošimo lauke dar yra sniego, būtinai atlikite šią procedūrą.

Kai hibride pasirodo pirmieji ūgliai, jis persodinamas į didesnį indą. Svarbu tai daryti atsargiai, kad nepažeistumėte vis dar silpnų ir trapių stiebų. Persodinant šaknys neturėtų būti plikos, o daigai dedami į naują indą su žemės vienkartine plėvele. Augalas palaidotas prie dyglialapių lapų, po to laistomas šiltu vandeniu.„Nutcracker“ baklažanų veislės apžvalga: auginimo privalumai ir trūkumai, niuansai

Sėjinukų priežiūra

Drėkinkite sodinukus iš purškimo buteliuko, kad išvengtumėte drėgmės pertekliaus. Geriau naudoti lietaus vandenį, o jei jo nėra, tada nusistovėjusį vandenį iš čiaupo... Idealiu atveju vandens temperatūra turėtų būti bent oro temperatūra. Be to, ypatingas dėmesys skiriamas sodinukų apšvietimui.

Jei trūksta šviesos, naudojami specialūs fitolampai. Šviesos trūkumas lemia tai, kad sodinukai yra ištempti, jie neturi pakankamai jėgų normaliam vystymuisi.

Taip pat sodinukams reikalinga papildoma subalansuota mityba trąšų pavidalu. Vaistas "Kristalon Special" yra pripažintas puikiu vaistu. Jis taikomas kas 10 dienų, kad paspartėtų augimas. Taip pat rekomenduojama vartoti mineralinius papildus, kuriuose yra daug fosforo.

Svarbu! Paruoškite maistinę dilgėlių infuziją daigams. Norėdami tai padaryti, jums reikės smulkiai pjaustytų dilgėlių lapų ir kibiro šilto vandens. Tokia liaudies priemonė padidina produktyvumą ir prisotina daržovę vitaminais ir makroelementais.

Transplantacija atvirame žemės paviršiuje

Saulėtos ir apsaugotos vietos puikiai tinka baklažanams. Rudenį kasant lovas, į žemę įpilkite durpių ir humuso... Pavasarį į jį įpilkite upių smėlio ar pjuvenų, kurios veikia kaip natūralus kanalizacija. Jei dirvožemis priemolis, įpilkite daugiau smėlio. Baklažanams tinka 30–40 cm ilgio ir 1 m pločio lova, prieš sodindama ją išlyginkite grėbliu ir užpilkite karštu devynių vėžių tirpalu.

Persodinimo dieną iškaskite skylutes lovose ir užpildykite jas šiltu vandeniu. Įdėję sodinukus į skyles, apibarstykite juos dirva. Atstumas tarp sodinukų turėtų būti bent 40-50 cm.

Pirmą kartą daigai patariama uždengti plėvele, kad šaltu atveju jie neužšaltų. Jie pašalina apsaugą nuo birželio vidurio, tačiau atėjus šaltam orui jie vėl uždengia jaunus augalus.

Taip pat skaitykite:

Stabilus ir nepretenzingas priežiūrai, patvarus pomidoras "Zhenaros".

Pasiruošimas žiemai: kaip užšaldyti pupeles.

Ko negalima sodinti šalia karčiųjų pipirų.

Tolesnė priežiūra

Rūpindamiesi „Nutcracker“ veisle, laiku laistykite, ravėkite lovas ir naudokite trąšas. Lovos laistomos kas penkias dienas, tuo tarpu dirva visada turi būti šiek tiek drėgna. Jei augalas auga šiltnamyje, dirva sudrėkinama kartą per dvi savaites. Geriausia laistyti po atlaisvinimo - tokiu būdu vanduo greičiau patenka į šaknis. Vienas krūmas sunaudoja 2–4 ​​litrus vandens.„Nutcracker“ baklažanų veislės apžvalga: auginimo privalumai ir trūkumai, niuansai

Kitas svarbus priežiūros žingsnis yra ravėjimas, kuris apima piktžolių pašalinimą ir jų suarimą. Piktžolės iš pasėlių paima kai kurias maistines medžiagas ir apsunkina saulės spindulių pasiekimą. Be to, jie dažnai sukelia ligų, paveikiančių daržoves, priežastį. Atsparumas yra būtinas, kad deguonis galėtų patekti į šaknis ir žemė būtų lengvesnė.

Visą nokinimo laikotarpį baklažanus rekomenduojama šerti tris kartus. Pirmosios trąšos užpilamos praėjus 2–3 savaitėms po persodinimo (pavyzdžiui, kalio chloridas arba amonio salietros). Antrą kartą Nutcracker maitinamas po to, kai vaisiai susidaro ant šoninių procesų. Skystas vištų mėšlas yra pripažintas efektyvia trąša. Trečią kartą pasėlis tręšiamas likus dviem savaitėms iki derliaus nuėmimo.

Svarbu! Vaisiaus metu maitinkite augalą paukščių išmatomis ir Nitrofoskoy. Užpylus mišinio, baklažanus laistyti patariama 1,5 litro tirpalo vienam krūmui. Šis metodas pagerina daržovių skonį ir padidina derlių.

Auginimo ypatybės ir galimi sunkumai

Augindami „Nutcracker“ veislę, sodininkams patariama atkreipti dėmesį į kai kuriuos niuansus, tai padės išvengti sunkumų ir padidinti derlių:

  • laistyti augalą tik vakare, kad drėgmė neišgaruotų saulėje, o patektų tiesiai į dirvą;
  • augindami daržovę šiltnamyje, nuolat vėdinkite;
  • nepamirškite periodiškai mulčiuoti lovų.

Ypatingas dėmesys skiriamas įvorės formavimui. Kai augalas pasiekia 30 cm, suriškite viršutinę dalį, palikdami dvi daržoves ant šoninių ūglių. Kai patėviai pradeda šakotis, palikite vieną, patį galingiausią, ir suriškite likusius. Jei tai nebus padaryta, susidaro daug nereikalingų ūglių, kurie atims jėgas iš dar nesusiformavusių vaisių.

Taip pat baklažanai yra ypač jautrūs mikroelementų trūkumui, todėl rekomenduojama augalą vieną kartą maitinti „Rygos mišiniu“: praskieskite vieną tabletę 10 litrų vandens ir laistykite lovas.

Ligos ir kenkėjai

Visos veislės ligos gali būti suskirstytos į virusines, grybelines ir bakterines. Grybeliai yra vėlyvasis pūlinys, baltos ir juodos kojos, šaknų puvinys. Grybelis atsiranda dėl netinkamos priežiūros ir didelės drėgmės. Grybelio sporos prasiskverbia pro kamieną į stiebą ir yra nešamos vandeniu visame augale. Kovoti su ligomis rekomenduojama naudojant profesionalius vaistus, tokius kaip „Quadris“, „Fitosporin“, „HOM“.

Virusinės ligos apima tabako mozaiką ir fitoplazmozę. Dėl jų vaisiai deformuojasi, o lapai tampa rusvai pilki. Išgydyti augalą nuo tokių ligų beveik neįmanoma, todėl būtina profilaktiškai atlikti priemones „Aktara“ ir „Conifor“.

Bakterines ligas sukelia žema temperatūra ir didelė drėgmė. Bakterijų dėmė padengia baklažaną vandeningomis dėmėmis, o lapai būna sausi ir juodi. Jei krūmas jau serga dėmėmis, jis nedelsiant pašalinamas ir sudeginamas.

Svarbu! Pagrindinis baklažanų kenkėjas yra Kolorado bulvių vabalas. Jis sunaikinamas keliais būdais: rankiniu būdu paimamas iš krūmų ir sudeginamas arba naudojami specialūs preparatai (Koloradas, Bicolis). Masyvus Kolorado bulvių vabalas pasirodo krūmų žydėjimo laikotarpiu. Baklažanus taip pat užpuola baltažiedės ir amaros, tai padeda kovoti su muilo tirpalu.

Derliaus nuėmimas ir pasėlių įdėjimas

Baklažanai skinami, kai jų oda pasidaro purpurinė ir minkštimas tampa stangrus. Neperkepkite daržovės, nes minkštimas bus kartaus skonio, o oda taps plona. Tuo pačiu metu baklažanai nesugeba subrandinti už krūmo ribų, todėl svarbu nepraleisti tobulos akimirkos derliui. Kas 2-3 dienas patikrinkite, ar daržovės neprinokusios. Pjaustydami baklažaną, palikite kotelio stiebą 3 cm ilgą laikymą, daržoves nuvalykite sausu skudurėliu ir padėkite į tamsią ir vėsią vietą.

Svarbu! Baklažanai negali būti laikomi ilgiau kaip du mėnesius, todėl geriau juos išsaugoti iškart. Taip pat vaisius galima gerai išdžiovinti, o po to supjaustyti ir užšaldyti. Šia forma produktas naudojamas visus metus, atitirpinant ir dedant į indus. Tuo pačiu metu baklažanai nepraranda savo skonio ir naudingų savybių.

„Nutcracker“ veislė naudojama ruošiant įvairius patiekalus: aštrius ritinius, garsųjį keptą baklažaną su pomidorais ir net sultingą lazaniją. Neutralus daržovių skonis yra derinamas su dauguma ingredientų, o įdomi išvaizda papildys bet kokias salotas ar sriubą. Namų šeimininkės taip pat mėgsta baklažanus konservuoti žiemai. Ypač skanūs preparatai gaunami pridedant imbierą ir Provanso žolelių mišinį.

„Nutcracker“ baklažanų veislės apžvalga: auginimo privalumai ir trūkumai, niuansai

Įdomus! Baklažanai gali būti naudojami gaminant originalią daržovių strudelę. Be šios daržovės, jums reikės filo tešlos, fetos sūrio, paprikos, alyvuogių aliejaus, cukinijos, šviežių špinatų lapų ir kiaušinio trynio. Tešla iškočiojama plonais sluoksniais, sutepama aliejumi ir klojama ant sluoksnių jau iškeptų ir supjaustytų daržovių, špinatų ir fetos sūrio. Viskas suvyniota į ritinį ir sutepta kiaušinio tryniu. Kepkite orkaitėje apie 40 minučių.

Veislės pranašumai ir trūkumai

Pagrindinis „Nutcracker“ veislės pranašumas yra tas, kad jis reikalauja minimalios priežiūros. Baklažanai retai suserga, yra atsparūs įprastoms kultūros ligoms. Daugelis sodininkų taip pat atkreipia dėmesį į patrauklią jo išvaizdą: daržovė savo forma primena didelę purpurinę kriaušę.„Nutcracker“ baklažanų veislės apžvalga: auginimo privalumai ir trūkumai, niuansai

Taip pat yra keletas trūkumų. Jei daržovė laiku nebus pašalinta iš daržo, ji įgis kartumą ir taps mažiau skani. Kai kurie vasaros gyventojai taip pat pažymi sunkumus formuojant krūmą, ypač kai jis suformuoja per daug ūglių.

Ūkininkų apžvalgos

„Spragtukas“ turi visą armiją gerbėjų, tačiau kai kurie sodininkai nusivylė derliumi.

Maksimas, Saratovas: „Spragtukas baklažanus augino atvirame lauke. Derlius pasirodė geras, aš surinkau 6 kg daržovių tik iš vieno krūmo! Man patinka baklažanų skonis, tvirta minkštimas. Aš tikrai auginsiu daugiau “.

Olga, Maskva: „Aš labai mėgstu kompaktiškas daržoves, nes jas lengva pjaustyti ir virti. Vaisių buvo daug, visi tvarkingi ir gražūs, praktiškai be įbrėžimų. Minkštimas yra švelnus ir skanus. Man ypač patinka įdaryti baklažanus. Jums tiesiog reikia nuimti skrybėlę, nulupti daržovę viduje ir užpildyti įdaru “.

Irina, Oryol: „Nutcracker“ veislę pasodinau šiltnamyje. Mano manymu, daržovės pasirodė per mažos, maksimalus svoris buvo tik 170 g. Daržovės skonis kartokas, o žievelė labai plona, ​​todėl jas reikėjo nedelsiant perdirbti. Kitais metais į savo sodą sodinsiu kitas veisles. “

Išvada

„Nutcracker“ baklažanai yra labai populiarūs tarp sodininkų, jie plačiai naudojami gaminant maistą. Daržovėse gausu kalcio, skaidulų ir fosforo. Net nepatyręs sodininkas gali auginti šią įvairovę. Svarbiausia laistyti lovas šiltu, nusistovėjusiu vandeniu kas penkias dienas ir trąšų kompleksą tepti tris kartus per sezoną.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės