Vaisto "Prestige" vartojimo būdas bulvių perdirbimui ir apžvalgos apie jį

Kova su vabzdžių kenkėjais ir bulvių grybelinėmis ligomis yra įtraukta į privalomų sodinimo priežiūros procedūrų sąrašą. Dauguma sodininkų renkasi elgesį pagal principą, kad ligą lengviau išvengti, nei išgydyti. Jiems tai padeda insekticidinis ir fungicidinis preparatas „Prestige“, skirtas bulvių perdirbimui.

Pagrindinis įrankio pranašumas yra jo naudojimas nusileidimas purškiant gumbus tirpalu. Auginimo sezono metu tirpalas nenaudojamas, todėl iki derliaus nuėmimo aktyviosios medžiagos turi būti neutralizuotos.

Vaisto aprašymas

Narkotiko Prestige vartojimo būdas bulvėms perdirbti ir apžvalgos apie jį

„Prestige“ yra insekticidinis ir fungicidinis preparatas, kurį gamina Vokietijos bendrovė „Bayer Crop-Science“. Jos veiksmas yra skirtas užkirsti kelią vabzdžių ir grybelių sporų graužimo ir čiulpimo priepuoliams.

Sudėtis:

 • imidaklopridas - 140 g / l;
 • pencikuronas - 150 g / l.

Nuotraukoje - vaistas „Prestige“.

Savybės

Veiklioji medžiaga imidaklopridas (insekticidas) blokuoja nervinių impulsų perdavimą vabzdžių kūne ir taip apsaugo bulvių sodinimus nuo:

 • turėti;
 • bulvių kandžių lervos;
 • vielinis kirminas;
 • Kolorado bulvių vabalas;
 • blusų vabalai;
 • amarų;
 • cikados.

Fungicidas pencikuronas slopina biosintetinius procesus grybelių sporų viduje ir neleidžia vystytis tokioms ligoms:

 • rizoktonija;
 • šašas;
 • šlapias puvinys.

Vaistas padidina daigumą, padidina augalo apsaugą, ypač padaro bulves atsparias vėlyvajam pūtimui. Sėklų perdirbimas padidina atsparumą staigiems vidutinės dienos temperatūros pokyčiams ir dirvožemio perteklinei drėgmei.

Dėl insekticidinio ir fungicidinio poveikio cheminė medžiaga taupo laiką ir jėgas apdorojant sodinukus. Vaistas derinamas su kompleksu trąšos „Mikom“, augimo stimuliatoriai „Poteytin“, „Biolan“, fungicidas „Maxim“.

Kaip teisingai naudoti

Vaistas yra skirtas gumbų apdorojimui prieš sodinimą dviem būdais: purškimui prieš sudygimą ir perdirbimui prieš sodinimą į žemę. Abu metodai yra vienodai veiksmingi, todėl sodininkas gali pasirinkti.

Tirpalo paruošimo ir apdorojimo metodų instrukcijos

Narkotiko Prestige vartojimo būdas bulvėms perdirbti ir apžvalgos apie jį

Prieš pradedant gumbų apdorojimą prieš sudygimą, sėklos išimamos iš saugyklos 20–25 dienas prieš sodinimą ir paliekamos 24 valandas sušilti + 15 ° C temperatūroje. Tada paruošiamas darbinis tirpalas, kuris sunaudojamas nedelsiant: 10 ml produkto praskiedžiama 100 ml vandens ir maišoma iki vientisos masės. Šio tūrio pakanka 10 kg bulvių perdirbti. Matavimo taurė padės tiksliai išmatuoti reikiamą skysčio kiekį.

Sėklos išdėstomos ant plastikinio įvyniojimo viename sluoksnyje ir purškiamos tirpalu, naudojant purškimo buteliuką iš abiejų pusių. Gumbai paliekami visiškai išdžiūti ir sudedami į dėžes daigumui.

Šio metodo pranašumas yra stiprių ir sveikų ūglių formavimas. Trūkumas - vaisto veikimo laikas sutrumpėja, o jauni gumbai aktyvaus augimo laikotarpiu lieka neapsaugoti.

Nuoroda. Darbinis tirpalas nudažo bulves raudonai, todėl jų negalima supainioti su neapdorotais gumbavaisiais.

Antrasis apdorojimo būdas apima sėklų purškimą apsauginiu tirpalu likus 3 valandoms iki sodinimo. Darbinio tirpalo koncentracija yra vienoda. Veiksmas atliekamas saugiu atstumu nuo kitų sodo augalų. Ant žemės paskleidžiama plėvelė, gumbai klojami lygiu sluoksniu ir atliekamas perdirbimas. Sėklos paliekamos džiūti 30–60 minučių.

Šio metodo pranašumas yra ilgesnis apsaugos laikotarpis, palyginti su pirmuoju metodu.

Svarbu! Vaistas vartojamas vidutinio sezono ir vėlyvųjų bulvių veislių sėkloms gydyti. Nepatartina purkšti ankstyvųjų veislių gumbų: prieš derliaus nuėmimą cheminė medžiaga neturės laiko neutralizuoti.

Esant dideliam vielinio kirmėlio pasiskirstymo plotui, tirpalo koncentracija turėtų būti maksimali. Kai naudojate vaistą kartu su kitais apsauginiais vaistais, turite įsitikinti, kad cheminiai elementai yra suderinami ir patartina juos vartoti vienu metu.

Atsargumo priemonės

Nepaisant to, kad „Prestige“ priklauso saugių cheminių medžiagų klasei ir daro kuo mažiau žalos žmonėms, vabzdžiams ir paukščiams, purškiant sodinamąją medžiagą gamintojas pataria laikytis atsargumo priemonių:

 • manipuliuoti apsauginiais drabužiais, guminėmis pirštinėmis, respiratoriumi ir akiniais, po to nusiprausti po dušu ir persirengti;
 • patekus į akis, nedelsdami gerai nuplaukite dideliu kiekiu švaraus vandens;
 • jei cheminė medžiaga patenka į stemplę, išplaukite skrandį, imkite adsorbentą ir kreipkitės į gydytoją;
 • draudžiama perdirbti gumbus su puvimo pėdsakais, tai lemia daigumo sumažėjimą;
 • apdorokite šviežiai nupjautus gumbus tik įmerkę pelenus ir sugriežtinę įpjovą;
 • neįmanoma purkšti antžeminės augalų dalies tirpalu, nes nuodingos medžiagos neturės laiko suskaidyti į saugius komponentus.

Poveikio trukmė

„Prestige“ būdingas greitas įėjimas į veiklos fazę, kuri pasiekia piką po 3-4 valandų po gydymo. Apsaugos veiksmingumas trunka 1,5–2 mėnesius.

Narkotiko Prestige vartojimo būdas bulvėms perdirbti ir apžvalgos apie jį

Vaisto veikimo laikotarpis po sudygimo:

 • nuo Kolorado bulvių vabalas - 37 dienos;
 • nuo amarų - 39 dienos;
 • iš vielinio kirmėlio - auginimo sezono metu;
 • apsauga nuo fungicidų - iki sezono pabaigos.

Naudojimo nauda ir žala

Kokią žalą „Prestige“ daro žmonių sveikatai? Daugelis sodininkų laikosi nuomonės, kad tai nėra pats saugiausias būdas apsaugoti bulves nuo kenkėjų ir ligų, todėl jie dažnai atsisako jų naudoti. Pagrindinis argumentas yra tas, kad gumbai kaupia kenksmingas medžiagas ir tampa netinkami žmonių maistui. Iš tikrųjų vaistas priklauso trečiajai toksiškumo klasei pagal Rusijos Federacijos Sveikatos apsaugos ministerijos toksinių veiksnių klasifikatorių - „Prestige“ yra pripažintas vidutiniškai pavojingu.Narkotiko Prestige vartojimo būdas bulvėms perdirbti ir apžvalgos apie jį

Pencikuronas išgyvena dirvožemio ir vandens fotodegradacijos (skilimo į saugias medžiagas veikiant ultravioletiniams spinduliams) etapą. Tyrinėdami likutinį imidakloprido kiekį, mokslininkams pavyko išsiaiškinti, kad veiklioji medžiaga plinta nuo šaknų iki žaliosios masės be atvirkštinio judesio, todėl jauni gumbai nepatiria.

Aplinkos higienos tyrimų institute, pavadintame V.I. Medvedevas, tirdamas „Prestige“ veikliųjų medžiagų poveikį augalams, galėjo įrodyti, kad praėjus 40–45 dienoms po gydymo, gumbuose nėra toksinų.

Cheminės medžiagos naudojimo privalumai yra neabejotini. Bulvės yra patikimai apsaugotos nuo grybelinių ligų ir vabzdžių kenkėjų išpuolių, tuo pačiu išlikdamos saugios vartojimui.

Kaina

1 litro vaisto "Prestige" kaina svyruoja nuo 2400 iki 3000 rublių. 60 ml gali kainuoti 420–450 rublių.

Analogai

Šiuolaikinėje bulvių apsauginių preparatų rinkoje pristatomi „Prestige“ analogai.

vardas Gamintojas Veiklioji medžiaga Paskyrimas Vartojimo norma
„Tanrekas“ "Rugpjūtis" Imidaklopridas 200 g / l Stichinių kirmėlių, Kolorado bulvių vabalų, amarų užpuolimo prevencija, apsauga nuo rizoktonijos, šašai 100 ml / 1 ha
„Bator“ "PETERS & BURG Kft" Imidaklopridas 140 g / l, pencikuronas 150 g / l Apsauga nuo vabalų, tripsų, lepidopterų, rizoktonijos, paprastojo šašo 0,7–1 l / ha
„Rektorius“ „Garantas„ Optima “ Imidaklopridas 140 g / l, pencikuronas 150 g / l Apsauga nuo Kolorado bulvių vabalo, amarų, bulvių kandžių, vielinių ir melagingų vielinių kirmėlių, vabalų lervų, žiovaujančių kaušelių, meškos, Rhizoctonia pūtimo, paprastojo šašo, šlapio puvinio 0,7–1 l / ha
„Mospilan“ „Nippon Soda Co., Ltd“ (Japonija) Acetamipridas 200 g / kg Apsauga nuo bedbugs, Kolorado vabaliukų, amarų, baltųjų muselių, masto vabzdžių 2,5 g / ha
„Actellik“ „Syngenta Crop Protection AG“ (Šveicarija) Pirimifoso metilas 500 g / l Apsauga nuo kenkėjų dygimo ir čiulpimo 2 ml / 10 m²
„Konfidorius“ „Bayer CropScience“ Imidaklopridas 700 g / kg Apsauga nuo amarų, žvynelinių vabzdžių, tripse, valgomojo vabalo, Kolorado bulvių vabalas 2 g / 10 l
„Aktara“ „Syngenta Crop Protection AG“ (Šveicarija) Tiametoksamas 250 g / kg Apsauga nuo vabzdžių įgėlimo ir čiulpimo 200–400 l / ha

Atsiliepimai

Ginčai dėl „Prestige“ bulvių padažo keliamo pavojaus ir naudos neišnyksta. Tik vaisto efektyvumas išlieka neginčijamas. Forumuose, skirtuose daržovių kultūrų auginimui, sodininkai palieka visiškai priešingas apžvalgas.

Vadimas, Sarovas: «Trejus metus iš eilės naudoju produktą ir nepastebėjau neigiamų padarinių sveikatai ir aplinkai. Išsamiai ištyriau veikliųjų medžiagų veikimo mechanizmą ir vaisto vartojimo būdą, kalbėjau su agronomais, kurie mane įtikino absoliučiu produkto saugumu. Šalia sodo yra bitynas, bitės gyvos ir gerai. Bulves apdoroju prieš pat sodinimą, palieku saulėje, kad visiškai išdžiūtų, ir tada dedu į žemę. Krūmai neserga, jie auga stiprūs ir sveiki “.

Igoris, Vologda: Nemanau, kad „Prestige“ yra panacėja nuo visų bulvių negalavimų, tačiau jis žymiai sumažina grybelinės infekcijos, Kolorado bulvių vabalų ir vielinių kirmėlių išpuolių riziką. Geriau gauti derlių, proporcingą darbo sąnaudoms, nei pakenkti lervoms ir vabalams. Visi šie vaistažolių nuovirai ir užpilai neduoda norimo rezultato, ypač kai sodinukai užima ne 2 arus, o daug daugiau “.

Varya, Mozhaisk: „Aš nuolat girdžiu rimtus atsiliepimus apie„ Prestige “, bet bijau pati tai išbandyti. Neseniai pasirodė straipsnis, kuriame buvo pateikta informacijos apie imidakloprido draudimą ES šalyse dėl bičių išnykimo. Aš bijau bet kokių chemikalų, stengiuosi jų nenaudoti purškiant daržoves, nes tada mes visa tai valgome. Ir kažkaip sunku patikėti gamintojo informacija apie greitą veikliųjų medžiagų puvimą. Aš esu už ekologiškus produktus “.

Taip pat skaitykite:

Kodėl bulvėse esantis solaninas yra pavojingas?

„Riviera“ bulvių veislė: auga visais klimato atvejais.

Kietų bulvių veislė „Lapot“ nebijo blogo oro.

Išvada

Tarp ūkininkų yra chemikalų naudojimo prieš sodinant bulves šalininkų ir priešininkų. Pagrindinis argumentas, kodėl jie naudojami, yra galimybė užkirsti kelią grybelinei infekcijai ir vabzdžių plintantiems vabzdžiams.

Vaistas "Prestige" turi dvigubą poveikį dėl veikliųjų medžiagų imidakloprido ir pencikurono. Darbinis tirpalas naudojamas gumbams gydyti prieš sudygimą arba prieš pat sodinimą. Produktas priklauso trečiai toksiškumo klasei, nedaro kenksmingo poveikio žmonėms ir aplinkai.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės