Pomidorų, pagamintų iš vėlyvo pūtimo, perdirbimo su jodu ir boro rūgštimi instrukcijos: greitai ir efektyviai kovojame su liga

Pomidorų auginimas yra sunkus procesas, reikalaujantis pagerinti dirvožemio maistinę sudėtį. Prasta augalų priežiūra dažnai lemia grybelinių ligų atsiradimą. Straipsnyje mes jums pasakysime, kaip perdirbti pomidorus nuo vėlyvo pūtimo su jodu ir boro rūgštis.

Boro rūgšties ir jodo nauda pomidorams

Jodas ir boro rūgštis nenaudojami dideliais kiekiais.

Pakanka maža dozė pomidorams:

 • sustiprino imuninę sistemą;
 • nesikaupė nitratai;
 • susiformavo daugiau kiaušidžių;
 • priešinosi neigiamam aplinkos poveikiui;
 • nebuvo užpultos bakterijų ir grybelių;
 • pagimdė gausiai.

Jei netinkamai vartojate tokius vaistus, gaunamas priešingas rezultatas.... Dažnai augalas pagelsta, išlenda žalumynai, miršta.

Pomidorų, pagamintų iš vėlyvo pūtimo, perdirbimo su jodu ir boro rūgštimi instrukcijos: greitai ir efektyviai kovojame su liga

Boro rūgšties ir jodo veikimo principas kovojant su vėlyvuoju pūtimu

Jodas ir boro rūgštis yra nekenksmingos daržovėms... Jie kokybiškai dezinfekuoja dirvožemį ir sodinimą, užkerta kelią vėlyvajam pūdymui.

Sodininkai rekomenduojama naudoti preparatus dirvožemio viršutinio užpilo pavidalu... Sergantis augalas transformuojasi per 2–3 dienas, nes sustiprėja imuninė sistema ir spartėja žydėjimas.

Nuoroda. Ekspertai ir toliau ginčijasi dėl jodo ir boro rūgšties veiksmingumo. Įrodyta, kad jie padeda padidinti atsparumą pomidorai iki vėlyvojo plikimo... Tačiau daugelis sodininkų reikalauja sunaikinti užkrėstus sodinimus, manydami, kad tai yra vienintelis teisingas metodas kovojant su grybeliu.

Kaip paruošti jodo ir boro rūgšties tirpalą

Produkto paruošimas reiškia proporcijų laikymąsi... Dažnai prie pagrindinių komponentų pridedami pagalbiniai komponentai, pavyzdžiui, soda arba amoniakas.

Proporcijos ir instrukcijos

Privaloma:

 • 1 šaukštelis 1% boro rūgšties;
 • 30 lašų jodo;
 • 10 litrų vandens.

Komponentai sumaišykite pagal šias instrukcijas:

 1. Praskieskite boro rūgštį šiltame vandenyje. Šiems tikslams naudojama stiklinė.
 2. Gautą tirpalą įpilkite į 10 l vandens.
 3. Atvėsinkite mišinį, kad jis atvėstų.
 4. Į gatavą suspensiją pridedama jodo.

Pomidorų perdirbimas prasideda nuo sezono vidurys.

Nuoroda.Sodininkai rekomenduoja į tirpalą įpilti 100 g česnako. Prieš naudojimą mišinys filtruojamas.

Soda tirpalas

Į 10 litrų vandens praskiedžiama 5 šaukštai. l. soda, iš anksto paruošto boro mišinio (1 šaukštelis už 1 šaukštą. šilto vandens). Tada įpilkite 30 lašų jodo ir reikalaukite tirpalo 2 valandas.

Komponentai sulėtina grybelio vystymąsipadės vaisiui normaliai vystytis.

Įpilta amoniako

Tai tirpalas ne tik apsaugos pomidorus nuo vėlyvo pūtimo, bet ir padės kovoti su kenkėjais... Į 10 litrų vandens įpilkite 2 g boro rūgšties ir amoniako, 2 šaukštelius. jodo ir 1 valgomasis šaukštas. pelenai.

Įdomu svetainėje:

Kaip vartoti fitoftoros serumą ant pomidorų

Gelbėkite varine viela nuo vėlyvo pomidorų pūtimo

Kaip pomidoruose naudoti vario sulfatą nuo vėlyvo pūtimo

Kaip perdirbti pomidorus

Augalai apdorojami tirpalais po šaknimi arba purškimas... Būtinai laikykitės rekomendacijų, atsižvelkite į gydymo dažnumą.

Pomidorų, pagamintų iš vėlyvo pūtimo, perdirbimo su jodu ir boro rūgštimi instrukcijos: greitai ir efektyviai kovojame su liga

Apdorojimo instrukcijos

Proceso technologija yra tokia:

 1. Augalai iš anksto tiriami dėl pažeistų procesų. Pažeistos vietos pašalinamos ir sudeginamos.
 2. Sodinkite augalus švariu vandeniu. Tada po kiekviena šaknimi įpilkite 0,5 l tirpalo.
 3. Pomidorų oro dalis purškiama tik sausu oru. Jei krūmai yra šiltnamyje, po kiekvienos procedūros jie užtikrina aukštos kokybės vėdinimą.
 4. Apdorojimas atliekamas ryte arba vakare. Priešingu atveju ant augalų lapų atsiras nudegimų.

Apdorodami pomidorus būtinai perdirbkite šalia esančias bulves... Pasėliai yra linkę į tas pačias ligas.

Procedūrų laikas ir dažnumas

Profilaktikai atliekami 3 įprasti pomidorų gydymo būdai:

 • prieš žydėjimą, kai pradėjo formuotis pumpurai;
 • žydėjimo metu;
 • vaisiaus pradžioje.

Jei vėlyvas pūtimas jau buvo pastebėtas, krūmai purškiami kas 10 dienų.... Pomidorai, kurių liga paveikta, negali būti gydomi. Jie šalinami nuo sodinimo vietų, o kaimyninės įvorės purškiamos darbiniu tirpalu.

Šiame etape pradedantieji daro daug klaidų.... Dažniausiai:

 1. Laistyti augalus ligos aktyvumo piko metu. Tai apsunkina situaciją, nes grybelis klesti drėgnoje aplinkoje.
 2. Cheminių medžiagų naudojimas lygiagrečiai su jodu ir boro rūgštimi. Dažnai įvairių agentų derinys lemia pomidorų mirtį. Po perdirbimo jie kaupia nuodus, pradeda geltonuoti ir pūti.
 3. Boro rūgštis miltelių pavidalu nėra visiškai ištirpinta. Mišinyje likusios granulės nudegina lapus.

Patyrusių ūkininkų patarimai ir gudrybės

Sekantis rekomendacijos padės sumažinti vėlyvojo pūtimo atsiradimo ir išsivystymo riziką:

 1. Sėjomainos taisyklių laikymasis. Nerekomenduojama sodinti pomidorų po ir šalia baklažanų, bulvių, paprikų. Kultūra iš naujo sodinama toje pačioje vietoje ne anksčiau kaip po 4 metų.
 2. Pasirinkti saulėtą pomidorų sodinimo vietą. Tamsūs, prastai vėdinami šiltnamiai ar sodo lovos taps grybelio augimo šaltiniu.
 3. Dirvožemio sudėties gerinimas. Jei jame yra daug kalkių, į skylę dedamos durpės, o viršuje apibarstomos smėliu. Kitas variantas - į skylę supilti svogūnų žieveles.
 4. Atitikimas tūpimo modeliui. Augalai, esantys šalia, neleidžia prasiskverbti saulės spinduliams. Tai sukuria palankias sąlygas grybeliui vystytis. Atstumas tarp įvorių laikomas 50 cm, tarp eilučių - 70 cm.
 5. Laiku pašalinamas peržiemojęs ir nereiklus žalumynas. Labai dažnai ant jų atsiranda grybelinės sporos.
 6. Maitinimo azoto trąšomis taisyklių laikymasis. Komponentai pristatomi tik pirmoje auginimo sezono pusėje. Tada jie išprovokuoja vėlyvą pūtimą.
 7. Boro rūgšties ir jodo tirpalas ruošiamas tik lauke šiltu, ramiu oru. Purškimui paruošta suspensija supilama į purškimo buteliuką ir įsitikinkite, kad agentas mažais lašeliais nukrito ant augalų. Procedūros metu naudojamos apsauginės priemonės.

Išvada

Pomidorų apdorojimas boro rūgštimi ir jodu yra geras būdas išvengti vėlyvo pūtimo ir padidinti derlių. Tačiau tokie vaistai nesugeba visiškai sunaikinti grybelio, tačiau yra tinkami kaip efektyvi prevencija.

Pradedantiesiems geriau išmokti tik 2 taisykles: ruošiant tirpalą svarbu laikytis proporcijų ir laikytis perdirbimo instrukcijų.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės