Iš patyrusių vasaros gyventojų mokomės, kaip teisingai susmulkinti pomidorus: niuansų analizė ir žingsnis po žingsnio proceso aprašymas

Savalaikis ir kompetentingas pašalinimas iš pomidorų iš pomidorų padės gauti stiprius augalus ir gausų derlių. Genėdami ūglius, atsižvelkite į veislės aukštį, stiebų išsivystymo ypatumus ir sodinimo sąlygas. Mes siūlome žingsnis po žingsnio technologiją su nuotrauka, kaip teisingai supjaustyti skirtingų rūšių pomidorus - nuo aukštų iki standartinių veislių.

Kas yra prisegimas ir kaip atrodo patėvis

Žolių pirkimas yra šalutinių procesų, atsirandančių lapų ašyse ant pagrindinio augalo stiebo, pašalinimas. Naujokai sodininkai kartais painioja vaikaičius su lapais ar gėlių šepečiais.

Iš patyrusių vasaros gyventojų mokomės, kaip teisingai susmulkinti pomidorus: niuansų analizė ir žingsnis po žingsnio proceso aprašymas

Kaip atskirti patėvį nuo vaisių šepetėlio ir lapo

Kad netyčia nenutrūktų šepetėlis, atidžiai apsvarstykite augalą:

 • patėvis visada išauga iš užpakalio - pagilinta sritis tarp lapo ir pagrindinio pomidoro stiebo;
 • ant stiebo formuojasi gėlių žiedinis ramelis, ant jo nėra net lapų užuomazgų - matomi tik maži pumpurai.

Kai kurie vaikaičiai taip pat turi pumpurus. Tokiu atveju jie palaukia porą dienų, kol ūgliai užauga, kad nebūtų painiojama su vaisių šepetėliu.

Norėdami atskirti šoninį procesą nuo lapo, atidžiai apžiūrėkite blakstieną. Patėvis visada auga iš didelio, išsivysčiusio lapo, o laikui bėgant jis turi keletą mažų savo lapų.

Stepsonas ar ne

Norėdami išsiaiškinti, ar reikia suspausti tam tikrą pomidorų veislė, patikrinkite informaciją apie sėklų maišą arba raskite veislės aprašą internete.

Ar įmanoma ir kas nutiks, jei neprisirinksite pomidorų

Žolių pirkimas atliekamas taip, kad augalas visas jėgas atiduotų vaisių formavimui, o ne išleistų juos maitinti papildomus ūglius.

Dėmesio! Jei patėviai nebus pašalinti laiku, išaugs žalioji krūmo masė, dėl prasto vėdinimo padidės ligų rizika. Augalas suformuoja keletą kiaušidžių ant šepetėlio, o suformuoti vaisiai bus maži.

Turėdami tai omenyje, selekcininkai užaugino daugybę veislių, kurioms nereikia prispausti.

Kokių veislių tu negali prispausti

Iš patyrusių vasaros gyventojų mokomės, kaip teisingai susmulkinti pomidorus: niuansų analizė ir žingsnis po žingsnio proceso aprašymas

Nepilnaverčiai vaikaičiai neina lemiantys standartinių veislių pomidorai. Jų augimas yra ribotas, o šoniniai ūgliai prastai auga. Todėl augalas turi pakankamai jėgų tiekti maistą papildomiems stiebams ir kiaušidės.

Vietose, kuriose šiltas klimatas atviroje žemėje, tirštėjimas nekenkia augalams, tačiau regionuose, kuriuose yra žema vasaros temperatūra ir didelė drėgmė, tai prisideda prie bakterinių ligų, vėlyvojo pūtimo atsiradimo. Tokiu atveju mažus pomidorus rekomenduojama supinti.

Kaip nukirsti patėvius

Nepatyręs ar nesavalaikis pašalinimas iš vaikų sukelia ligos pasodina augalus, sustabdo jo vystymąsi ir sumažina produktyvumą.

Pagrindinės taisyklės

Norėdami gauti sveiką, optimaliai besivystančią krūmą, laikykitės šių tvirtinimo taisyklių:

 1. Procedūra atliekama reguliariai, bent kartą per savaitę. Esant tokiam dažniui, bus galima laiku pastebėti sinusuose atsirandančius procesus.
 2. Negalima laistyti žemės prieš prispaudžiant.
 3. Pašalinami 3–5 cm ilgio ūgliai, iškirpus daugiau nei 5 cm ūglius, augalas patiria stresą, žaizdos gyja blogiau.
 4. Maži patėviai lengvai ir su traškėjimu nutrūksta. Jei jie aplenkė pirmojo lapo formavimo fazę, apipjaustyti naudojamas aštrus įrankis.
 5. Visi instrumentai iš anksto dezinfekuojami kalio permanganato arba chlorheksidino tirpalu. Tai užkirs kelią ligos plitimui iš vieno krūmo į kitą.
 6. Krūtinėje paliekamas nedidelis „kelmas“, kad vietoje senojo nesusiformuotų naujas papildomas ūgis.

Geriausias laikas pašalinti šoninius ūglius yra ryte. Šiomis valandomis sulčių ir maistinių medžiagų judėjimas nėra toks aktyvus kaip dienos metu. Procesai yra trapesni ir lengviau išsiskiriantys. Dienos metu žaizdos turės laiko išgydyti, o vakare augalai laistomi.

Pavogimas: technologija ir savybės

Formuojant krūmus, atsižvelgiama į pomidorų augimo tipą, auginimo sąlygas ir suspaudimo būdus.

Atvirame lauke

Iš patyrusių vasaros gyventojų mokomės, kaip teisingai susmulkinti pomidorus: niuansų analizė ir žingsnis po žingsnio proceso aprašymas

Augindami pomidorus atviroje žemėje, pašalinkite papildomus ūglius, laikydamiesi pagrindinių suspaudimo taisyklių. Procedūra nėra atliekama lietingu laikotarpiu - drėgmės pripildyti stiebai tampa lankstesni ir tankesni, jie blogai lūžta. Didelė rizika susirgti ligomis. Geriau palaukti sauso oro ir pašalinti pernokusius ūglius, nei prarasti pasėlių dėl ligos.

Trumpam standartinėms veislėms atvirame lauke nebūtina pjauti patinų.

Šiltnamyje

Šiltnamiuose Tradiciškai auginamos aukšto ir vidutinio dydžio veislės, pasižyminčios dideliu pamotių formavimosi intensyvumu. Apdorojant kartą per savaitę, šoniniai ūgliai išauga. Jie pašalinami bent 2 kartus per savaitę, išvengiant augalų sutirštėjimo.

Patarimas! Suspaudimo išvakarėse nešildykite žemės šiltnamyje, kad būtų sausas oras. Po genėjimo saulėtu oru užtikrinkite gerą ventiliaciją.

Sodininkai tvirtina, kokį šiltnamyje šoninių ūglių pašalinimo metodą racionaliau naudoti - genėti ar išpjauti iš krūtinės. Metodo pasirinkimas priklauso nuo konkrečių auginimo sąlygų. Jei sodinukai sutirštėja, šiltnamyje yra didelis oro drėgnumas ir padidėjęs infekcinis fonas, genėjimas lemia pilvo puvinio atsiradimą ant sinusų paliktos „kanapės“. Tokiu atveju procesai nutrūksta.

Iš patyrusių vasaros gyventojų mokomės, kaip teisingai susmulkinti pomidorus: niuansų analizė ir žingsnis po žingsnio proceso aprašymas

Kaip skiriasi procedūra, atsižvelgiant į pomidorų rūšį

Norint suprasti, kaip teisingai surinkti augalą, svarbu iš anksto žinoti, kokiam tipui jis priklauso, atsižvelgiant į augimo ypatybes. Prieš perkant ir auginant patartina pomidorų veislės aprašą išsiaiškinti interneto svetainėje arba darželio, kuriame buvo įsigyti daigai, informacinėje medžiagoje.

Yra 2 pagrindiniai pomidorų tipai:

 • neapibrėžtos veislės - išsiskiria neribotu stiebo augimu;
 • lemiamas veiksnys - jie užauga iki aukščio, kurį apibrėžia veislės ypatybės, ir paskui sulenkiami.

Determinantai yra suskirstyti į potipius:

 • pusiau determinantas - vidutinio dydžio;
 • superdetermininate - per mažas, standartinis.

Šios žinios ateityje padės nepadaryti klaidų pašalinant patėvius ir formuojant įvorę.

Neapibrėžtų ir lemiančių veislių prispaudimo schema

Neapibrėžtas veislės labai aktyviai išleidžia papildomus ūglius, o šepetėliai su kiaušidėmis formuojasi tik po 3 lapais. Todėl, norint ateityje gauti gerą derlių, tokių pomidorų laikymas 1 stiebe ir tinkamas patėvių genėjimas.

Susiformavus 1 stiebui, kai tik augalas pradeda skleisti papildomus ūglius, jie nedelsiant pašalinami. Pagrindinis ir vienintelis stiebas yra pririštas virvelėmis, pavyzdžiui, liana, prie grotelių.

Determinantas pomidorai formuojami pagal schemas 2 arba 3 stiebais. Šiuose augaluose pagrindinio ūglio augimas yra ribotas.Bet kurią akimirką jis gali nustoti vystytis, net jei iki vasaros pabaigos dar labai toli. Norint pratęsti augimą ir gauti gerą derlių iš lemtingų pomidorų rūšių, krūme paliekami papildomi stiebai.

2 stiebų schema: stipriausias ir sveikiausias ūgis pasirenkamas ant pagrindinio stiebo ir užauginamas kaip lygiavertis antrasis stiebas. Jie pririša ir pagrobia jį taip, kaip ir pagrindinį.

3 stiebų schema: be pagrindinio ūglio, apatinėje augalo dalyje paliekami dar 2 stiprūs ūgliai. Tai yra labiausiai paplitęs variantas. Jei galingas patėvis yra viršuje, jam leidžiama augti kaip trečiam stiebui.

Pusiau lemiantis pomidorų tipas

Pusiau lemiantys pomidorai užauga iki 150–180 cm. Pagrindinis tokio augalo stiebas visada pasibaigia - jis užbaigia augimą, gale suformuodamas žiedkojį. Pagrindinio ūglio aukštis ir kiaušidžių skaičius ant jo priklauso nuo veislės savybių.

Jei tokį pomidorą laikysite viename stiebe, derlius bus ypač mažas. Todėl ant pagrindinio stiebo paliekami 2 papildomi gerai išvystyti patėviai, ant jų išaugs 3–4 šepetėliai. Norėdami įvertinti, koks stiprus ūgis bus, jie laukia, kol jis užauga iki 5 cm. Jei ūgliai pasirodys silpni ir išauga keli žiedynai, jie suspaudžia ir pradeda formuoti naują.

Standartinių pomidorų žolių pirkimas

Standartinės veislės ir hibridai išsiskiria stipriais, tankiais stiebais ir lapais. Dažniausiai tai yra kompaktiški mažai augantys lemtingi pomidorai, kurių aukštis yra iki 70–90 cm. Jie taip aktyviai neišskiria ūglių, todėl jų nereikia sugriebti.

Nuoroda. Norint gauti ankstesnį ir harmoningesnį derlių su dideliais vaisiais iš mažai augančio standartinio pomidoro, ant stiebo paliekami 2–3 patėviai ir ne daugiau kaip 6–8 žiedynai.

Patyrę sodininkai renkasi žiupsnelį net tokių veislių, kad padidėtų vaisių derlius ir svoris. Priešingu atveju įvorės bus per storos, o tai trukdys gerai vėdinti ir padidins vėlyvo pūtimo riziką. Norėdami gauti optimalų augimą ir derlių, palikite 3–4 stiebus vienam augalui.

Ganosi stambiavaisiai pomidorai

Kai pjaustote didelius vaisius pomidorus, yra niuansų. Vaikai pašalinami iš lapų aksilo tiesiai po besivystančiu šepečiu, kitaip bus sunku pasiekti deklaruotas veislės savybes atsižvelgiant į vaisių svorį. Faktas yra tas, kad pomidorų lapai kaupia maistines medžiagas ir palaipsniui suteikia jiems augti ir pilti vaisius. Po šepetėliu patėvis paims visus mineralus iš lapo savo vystymuisi.

Kaip išspausti aukštas veisles

Aukštaūgiai pomidorai, kurių augimas neribotas, dažniausiai atliekami pagal 1 stiebo schemą, atjungiant absoliučiai visus atsirandančius procesus. Taigi augalai nepraranda jėgų kurti papildomus ūglius ir lapus, bet nukreipia juos į kiaušidžių ir vaisių formavimąsi. Žiedynai formuojami per 3 lapus, ant vieno stiebo, priklausomai nuo veislės, susidaro 6–8 skiltelės.

Esant tokioms sąlygoms, kai šiltnamio aukštis yra mažas, o veislės šepetėlių susidarymo galimybė nėra išnaudota, vienas iš pakojų paliekamas antrojo stiebo nukreipimui. Norėdami tai padaryti, pasirinkite stipriausią šaudymą pagal šepetį ar bazinį procesą.

Ar man reikia pašalinti pirmąjį patėvį

Iškart po gėlių šepetėlio formavimo, lapuočių ašiluose pradeda augti patėviai. Jie pašalinami, jei pomidoras yra viename stiebe. Jei planuose yra dviejų ar trijų statinių pomidorų auginimo schema, patėviams leidžiama užaugti iki 5–7 cm ir pasirenkamas stipriausias iš jų. Dažniausiai tai yra pirmasis šaudymas po gėlių šepetėliu. Iš jo gaunamas galingas papildomas stiebas.

Jei klaidingai pašalinamas pirmasis subcistinis patėvis, papildomam stiebui panaudoti ūgliai virš gėlių šepetėlio. Tokiu atveju derlius bus vėliau, nes kiaušidės, esančios šepečiu, pirmiausia maitinsis šaknimis.

Kiek laiko pašalinti pomidorus ant pomidorų

Po 2 savaičių po išlaipinimo pomidoruose pasirodo stepsonai. Jų formavimasis tęsiasi visą auginimo sezoną.Kartais papildomi procesai vėl pradeda augti tuose sinusuose, kur jie anksčiau buvo pašalinti. Tai yra pomidorų veislės ypatybė. Todėl papildomi ūgliai pašalinami iki galutinio derliaus nuėmimo.

Kada ir kaip žiupsnelis pomidorų

Lemiami pomidorai patys užauga, išleisdami ant stiebo gėlių žiedlapį. „Tall Indets“ auga neribotą laiką, todėl sodininkai atlieka stiebo suspaudimą ar apipjaustymą.

Stiebo viršus nupjaunamas arba nupjaunamas taip, kad po gėlių šepetėliu liktų 2 lapai. Ateityje jie maitins kiaušides.

Nuoroda. Stiebo augimas auginimo sezono pabaigoje yra ribotas, kad vaisiai turėtų laiko prisipildyti ir prinokti. Priklausomai nuo regiono, šis laikotarpis yra liepos - rugpjūčio mėn.

Viršūnė yra suspausta prieš pat krūmui pasiekiant šiltnamio lubas. Šoniniuose ūgliuose auginimo taškas pašalinamas, siekiant nukreipti maistinių medžiagų srautą į kito stiebo vystymąsi, o pomidorai geriau prinokę.

Pagrindinės rekomendacijos

Iš patyrusių vasaros gyventojų mokomės, kaip teisingai susmulkinti pomidorus: niuansų analizė ir žingsnis po žingsnio proceso aprašymas

Patyrę sodininkai dėl savo ar kažkieno daromų klaidų jau ištyrė visus pomidorų pjaustymo niuansus. Išvardinkime jų pagrindines rekomendacijas:

 1. Prieš pašalindami patėvius, atidžiai juos apžiūrėkite: nepainiokite gėlių šepetėlio su šoniniu šaudymu.
 2. Pašalinkite patėvius reguliariai ir laiku, neleiskite, kad jų dydis būtų didesnis nei 5 cm.
 3. Atidžiai išstudijuokite veislės aprašymą, kad tinkamai suformuotumėte krūmą. Priklausomai nuo augalo priklausymo neapibrėžtam ar lemiančiam tipui, taip pat nuo auginimo vietos (atvirame žemės plote ar šiltnamyje), pasirinkite suspaudimo schemą.
 4. Standartinės veislės, kurios, atsižvelgiant į selekcininkų rekomendacijas, nėra reikalingos žnyplėms, mažuose plotuose veisiasi 3–4 stiebais, kad nesusidarytų krūmai sustorėję, neatsiranda puvinio ir vėlyvo pūtimo.
 5. Laiku nuspauskite neapibrėžtų pomidorų šoninius stiebus ir viršūnes.

Išvada

Norint teisingai atlikti kramtymą, nustatomas pomidorų augimo tipas: neapibrėžti formuojami 1 stiebe, lemiantys - 2 ir 3. Vidutinio dydžio veislėse paliekami 2 išsivysčiusieji šoniniai procesai, kai kurie sodininkai pataria suformuoti standartinius augalus 3-4 stiebais. Pomidorai reguliariai skinami iki vaisinio sezono pabaigos. Neleiskite sutirštėti tūpimo vietų.

2 komentuoti
 1. Avataras
  Gelsirija

  Esu pradedanti sodininkė, straipsnis man labai padėjo, ačiū!

  • Andrejus Palychas
   Andrejus Palychas

   Puiku! Esame tikri, kad jums pasiseks 🙂

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės