Skanūs ir aromatingi pomidorai, primenantys milžiniškas uogas - nuostabus vokiškas raudonųjų braškių pomidoras

Vokietijos raudonųjų braškių veislės pomidorai šį pavadinimą turi dėl savo panašumo į didžiulę sodo uogą. Iš pavadinimo taip pat aišku, kad veislė buvo veisiama Vokietijoje. Jis pasirodė Rusijoje prieš 30 metų. Tai įgijo populiarumą tarp Rusijos vasaros gyventojų būtent dėl ​​neįprastos formos vaisių, kurie atrodo kaip didžiulės braškės. 2015 m. Jis pateko į populiariausių veislių dešimtuką.

Veislės aprašymas

Vidutinio sezono neapibrėžta veislė. Tinka auginti šiltnamio sąlygomis. Regionuose, kuriuose yra karštas klimatas, geras derlius gaunamas sodinant atvirose lovose. Šiltą, sausą vasarą vaisiai sunoksta greičiau, todėl kai kurie ūkininkai veislę priskiria ankstyvam subrendimui. Tinka auginti centrinėje Rusijos dalyje.

Šios veislės pomidorai būna dviejų spalvų - rožinės ir oranžinės.

Skiriamieji bruožai

Augalas klasifikuojamas kaip aukšta veislė. Krūmai šiltnamiuose pasiekia 2–2,5 m aukštį, atviroje žemėje - 1,2–1,8 m. Krūmas yra vidutiniškai lapiškas, vidutinio dydžio tamsiai žaliais lapais. Viena vertus, vidutiniškai bręsta 4–6 vaisiai. Brandinimas prasideda vienu metu 95–116 dienomis.

Skanūs ir aromatingi pomidorai, atrodantys kaip milžiniškos uogos - nuostabios pomidorų vokiškos raudonos braškės

Vaisių savybės ir derlius

Uogos yra raudonai rožinės arba oranžinės spalvos, minkštu, saldžiu minkštimu ir nedaug sėklų. Spalva lygi, nėra dėmių ar juostelių. Odelė lygi ir plona, ​​tačiau vaisiai transportavimo metu neskilinėja. Vaisiaus svoris - 150–300 g, tačiau tinkamai prižiūrint jis siekia 500–600 g.

Pagal skonį pomidorai saldus, šiek tiek rūgštus.

Derlius, anot gamintojų, yra iki 8 kg vaisių iš vieno augalo.

Kaip auginti sodinukus

Sodinant šiltnamyje, rekomenduojamas sodinukų auginimo būdas, šiltuose regionuose lauke galima sodinti daigais. Daigai sodinami daigais kovo pradžioje – viduryje. Apsvarstykite, kaip grūdai paruošiami sodinukams.

Sėklų paruošimas

Pirmiausia atliekamas kalibravimas - parenkami tinkami grūdai. Sėklos išpilamos ir apžiūrimos. Sodinti tinkamos sėklos turėtų būti didelės, lygios, be vargo. Išmetamos lengvos, nelygios, tuščiavidurės sėklos.

Atrinkti grūdai sudedami į fiziologinį tirpalą: šaukštą druskos ištirpinkite stiklinėje vandens. Procedūros trukmė yra 15-20 minučių. Į dugną paskendusios sėklos imamos sodinti, o tos, kurios plūduriavo paviršiuje, atmetamos.

Tada sėklos pašildomos dedant jas ant medvilninio audinio ant akumuliatoriaus. Ten sėklos laikomos nuo 1,5 iki 2 dienų.

Kitame paruošimo etape sodinamoji medžiaga dezinfekuojama. Norėdami tai padaryti, paruoškite 1% kalio permanganato tirpalą ir įdėkite grūdus į jį 15-20 minučių. Maksimalus procedūros laikas yra 45 minutės

Svarbu! Kalio permanganatas sunaikins infekcijos sukėlėjus, kurie gyvena sėklų paviršiuje. Tai neturi įtakos ligoms, kurių sukėlėjai yra grūdų viduje.

Po dezinfekavimo sėklos nuplaunamos šiltu tekančiu vandeniu.

Apdoroti įsigytas sėklas nebūtina, ši procedūra jau buvo atlikta pakavimo metu. Tačiau jei sodinamoji medžiaga buvo gauta iš praėjusių metų pomidorų, dezinfekuoti būtina.

Kitas eina įdomus etapas - burbuliavimas. Daugelis sodininkų jį praleidžia, nes tai reikalauja nuolatinio buvimo.Ir veltui - jis prisotina grūdus deguonimi, o tai padidina sėklų daigumą ir sodinukų gyvybingumą.

Pramoninėmis sąlygomis burbuliavimas atliekamas specialia įranga. Namuose sėklos dedamos į vandenį, pašildytą iki +26 - +30 laipsnių, ir kas valandą maišomos. Procedūros trukmė yra 15-18 valandų.

Svarbu! Jei ant grūdų atsiranda embrionų, burbuliavimas sustabdomas.

Po to, kai sodinamoji medžiaga mirkoma vandenyje arba biostimuliatoriuose. Grūdai 12 valandų dedami į skystį, kurio temperatūra yra bent +20 laipsnių. Tarp Rusijos vasaros gyventojų populiarūs biostimuliuojantys vaistai yra „Zircon“, „Epin“, „Immunocytofit“.

Kitas etapas yra grūdinimas. Sėklos įvyniojamos į medvilninį audinį ir įvyniojamos į plastiką ir 8 valandoms dedamos į vėsią vietą, kur temperatūra nepakyla aukščiau +2 laipsnių. Minimali oro temperatūra yra –3 laipsniai. Sėklos pašalinamos ir 8 valandas palaikomos kambario temperatūroje. Procedūra pakartojama iki 6 kartų.

Pastaba! Tai sudėtinga procedūra, jei ji atliekama neteisingai, yra didelė tikimybė sunaikinti sėklas, todėl pradedantiesiems sodininkams nerekomenduojama sukietinti visų sėklų.

Paskutinis etapas prieš sodinimą yra sėklų daigumas. Medvilninis audinys arba marlė sudrėkinama šiltu vandeniu ir išklojama ant plokščio indo (lėkštės, Petri lėkštelės, dangčio). Sėklos yra išdėstytos ant viršaus ir padengtos audinio sluoksniu. Norėdami sudygti, grūdai dedami į šiltą (+ 25–30 laipsnių) vietą ir įsitikinkite, kad audinys visada išliks drėgnas. Kai grūdai pasirodo 2-3 mm daigai, sėklos yra paruoštos sodinti.

Talpa ir dirvožemis

Sėjinukams tinka bet koks patogus indas: plastikiniai puodeliai, supjaustyti PET buteliai, specialios talpyklos. Prieš naudojimą indas dezinfekuojamas staigiu kalio permanganato tirpalu.

Vokietijos raudonųjų braškių veislės pomidorams tinka universalus pomidorų dirvožemio mišinys, sudarytas iš humuso, durpių ir upių smėlio.

Norėdami savarankiškai paruošti dirvą pomidorų daigams, prijunkite:

  • 1 sodo žemės dalis (geriau paimti iš tos vietos, kurioje augo agurkai, cukinijos, morkos, krapai);
  • 2 dalys nerūgščių durpių (pH 6,5);
  • 0,5 smėlio dalys (upės arba nuplautos);
  • 1 dalis humuso arba išsijotas subrendęs kompostas.

Galite pridėti išsijotų medžio pelenų (arba dolomito miltų), sfagnų samanų ir kritusių adatų.

Dieną prieš sėklų sodinimą dirvos mišinys dezinfekuojamas verdančiu vandeniu arba kalio permanganatu.

Skanūs ir aromatingi pomidorai, atrodantys kaip milžiniškos uogos - nuostabios pomidorų vokiškos raudonos braškės

Sėja

Žemė klojama į pasirinktus konteinerius, daromi negilūs (1,5–2 mm) grioveliai, kur klojamos sėklos. Dirva purškiama, konteineriai uždengiami folija ir išvežami į šiltą (+23 laipsnių) šviesią vietą.

Svarbu! Pomidorų daigai nemėgsta tiesioginių saulės spindulių, pirmenybę teikia išsklaidytai šviesai.

Auginimas ir priežiūra

Palankiomis sąlygomis daigai pasirodo per 3–5 dienas. Kai tai atsitiks, plėvelė pašalinama iš konteinerių ir dedama ant palangės. Šaknys laistomos, kai dirva išdžiūsta švirkštu ar šaukšteliu.

Po 2 savaičių augale pasirodys 2 tikrieji lapai, tada jie pradeda skinti. Persodinimui į dirvą įpilama mineralinių trąšų 1 valg. šaukštas 5 litrams dirvožemio mišinio. Talpoje yra padarytos skylės, kad laistymo metu skysčio perteklius nesustingtų dirvožemyje.

Maži augalai sodinami į atskirus konteinerius, sumalami žeme iki skydliaukės lapų. Praėjus 10 dienų po skynimo, pirmasis tręšimas atliekamas kompleksinėmis trąšomis. Toliau maitinti kas 10–14 dienų iki sodinimo sode.

Laistomas, kai dirva išdžiūsta ir būkite tikri prie šaknų, venkite skysčio patekti ant lapų. 2–3 savaitės prieš išlipant į nuolatinę vietą, sodinukai pradedami išnešti į lauką: balkonas, vasaros veranda. Tai paprastai augalus pripratina prie žemesnės temperatūros ir saulės spindulių.

Skanūs ir aromatingi pomidorai, atrodantys kaip milžiniškos uogos - nuostabios pomidorų vokiškos raudonos braškės

Kaip auginti pomidorus

Pasodinta sodinukai į sodą gegužės viduryje (šiltnamyje) - birželio pradžioje (atvira žemė) nustačius pastovią aukštesnę nei nulio temperatūrą.

Svarbu! Šiltuose regionuose jie sodinami anksčiau. Augalai, paruošti sodinti į žemę, siekia 20 cm aukštį.

Iškrovimas

Pomidorai sodinami pietinėje arba pietrytinėje sodo pusėje. Pasirinkite vietą, kurioje užaugo agurkai, cukinijos, krapai, petražolės. Naktinių šeimos augalų pasėliai (pomidorai, bulvės, varpinės paprikos) yra prasti pirmtakai, nes šie augalai yra jautrūs panašioms ligoms ir kenčia nuo tų pačių kenksmingų vabzdžių. Mažiausias atstumas tarp pomidorų krūmų yra 50 cm.

Priežiūra

Krūmai laistomi tik šiltu, nusistovėjusiu vandeniu. Kiekvieno laistymo metu piktžolės yra ravimos ir dirvožemis atsilaisvina. Jie tręšiami 3–4 kartus per vasarą, pakaitomis mineraliniu ir organiniu.

Svarbu!Pomidorai mėgsta vandenį, bet saikingai. Tinkamo drėgmės lygio išlaikymas yra svarbus priežiūros reikalavimas.

Įvairovė neapibrėžtas, todėl smeigimas atliekamas viename stiebe. Aukštiems krūmams (120–250 cm) reikia keliaraiščio.

Norint išvengti puvimo pomidorų, nupjaunami apatiniai lapai.

Auginimo ypatybės ir galimi sunkumai

Patyrę sodininkai atidžiai stebi kiaušidžių formavimąsi - deformuotos gėlės pašalinamos, kad paskatintų geros kiaušidės augimą ir taip padidintų derlių.

Netinkamai prižiūrint, vaisiai gali sudaryti "braškių" formą. Tokiu atveju keičiamas laistymo ir šėrimo dažnis.

Ligos ir kenkėjai

Gamintojai tikina, kad veislė nepatiria patogeninių infekcijų. Tačiau praktikoje, ypač vėsiomis, lietingomis vasaromis, pomidorai dažnai suserga vėlyvasis pūtimas, ruda dėmė, pilkas puvinys.

Siekiant užkirsti kelią grybelinėms ligoms, prieš sodinant sodinukus, dirva išpilama karštu kalio permanganato tirpalu. Biologiniai ir cheminiai preparatai padės išvengti ir sumažinti grybelinių ligų plitimą:

  • Fitosporinas;
  • Ecosil;
  • Fundazolas;
  • „Quadris“;
  • „Ridomil“ auksas.

Nuoroda.Mūsų vasaros gyventojai vėlyvo pūtimo prevencijai naudoja pieno išrūgas (riebalų kiekis ne didesnis kaip 1%, kitaip lapai gali nudegti). Iškart persodinus sodinukus į žemę, krūmai apipurškiami serumu. Procedūra kartojama kas 10 dienų.

Ligos augalai nedelsiant sunaikinami, kad būtų išvengta viso sodinimo užteršimo. Žalius vaisius galima pašalinti, dezinfekuoti karštame (+60 laipsnių) vandenyje 2–4 minutes. Sodo įrankiai taip pat gydomi vaistais.

Krūmai reguliariai tikrinami, ar nėra kenksmingų vabzdžių. Jei jie randami, pomidorai yra apdorojami specialiomis cheminėmis medžiagomis pagal instrukcijas. Kolorado bulvių vabalas, baltasparnis ir kastuvas sunaikinami „Oppercut“ arba „Aktara“. Bet jie tai daro tik prieš pasirodant kiaušidėms.

Taip pat yra populiarių, tačiau gerai patikrintų kovos su pomidorais būdų kenkėjai... Pavyzdžiui, triksai, voratinklinės erkutės ir baltaodžiai bijo celandinų sultinio, šliužai bijo amoniako, o amarai bijo skalbinių muilo tirpalo.

Skanūs ir aromatingi pomidorai, atrodantys kaip milžiniškos uogos - nuostabios pomidorų vokiškos raudonos braškės

Auginimo atvirame lauke ir šiltnamyje niuansai

Sodinant į atvirą žemę, vokiški „braškiniai“ pomidorai 2–3 savaites yra padengiami dengiančiąja medžiaga. Po kurio laiko arba kai būna šiltas ir sausas (tiek nakties, tiek dienos) oras, medžiaga pašalinama. Kai kurie vasaros gyventojai, sodindami vokiškas braškes atvirame žemės plote, sudaro 2–3 stiebų krūmą.

Šiltnamiuose neleidžiama pakilti drėgmei, nes grybo sporos gali prasiskverbti į augalą vandens lašeliais. Laistykite tik prie šaknų, o apatinius lapus nuimkite, kad likusi krūmo dalis būtų gerai vėdinama ir išdžiovinta.

Derliaus nuėmimas ir pasėlių įdėjimas

Vaisiai sunoksta kartu. Jie skinami prinokę ir dar žali - "pasiekia" kambario temperatūroje. Brandinimas vyksta 95–116 dieną.

Puiki įvairovė šviežiam naudojimui, salotoms, sriuboms, sultims, lecho, padažams, pastoms ir užkandžiams gaminti. Tačiau visai konservavimui veislė netinka - dideli vaisiai neišlaiko savo formos ir dėl mėsingos minkštimo lengvai subyra.

Veislės pranašumai ir trūkumai

Veislės pranašumai yra ankstyvas nokinimas ir lengva priežiūra, puikus skonis, originali pomidorų forma ir vaisių spalva.

Trūkumai yra poreikis susiraukti ir keliaraiščius, jautrumas grybelinėms infekcijoms, derlingumo sumažėjimas nevaisingoje žemėje be tręšimo.

Ūkininkų apžvalgos

Ūkininkai pažymi įdomią vaisių formą, ryškią pomidorų skonį, spalvą ir dydį. Pomidorai yra tinkami tiek vartoti šviežiose salotose, tiek konservuoti. Be to, vokiška raudonoji braškė už lengvą priežiūrą pelnė teigiamų atsiliepimų. Tačiau kai kuriems nepatinka įvairovė - dėl to, kad reikia suspausti ir suformuoti krūmą.

Skanūs ir aromatingi pomidorai, atrodantys kaip milžiniškos uogos - nuostabios pomidorų vokiškos raudonos braškėsIrina Dudina, Maskvos regionas: „Šiemet pasodinau apelsinų braškių. Paprastai spalva yra ryškiai oranžinė, gintaro arba geltona, atsižvelgiant į perėją. Vaisiai gali būti naudojami švieži arba džemams, sultims gaminti, marinuoti. „Whitefly“ užpuolė šiemet, bet greitai atsikratė, pomidoras nenukentėjo “.

Lyubov Ilyasova, Samara: „Man patiko veislė dėl jos derlingumo, visas krūmas buvo padengtas pomidorais. Jie rašo, kad išlaikyti kokybę yra blogai, bet aš pamirštu tuos, kurie mėnesį buvo nugrimzdę į baseiną - nė vienas iš jų nepablogėjo. Prinokusių vaisių spalva skiriasi: nuo rausvos iki ryškiai raudonos. Labai skanus! Palikite sėklas. Aš būtinai sodinsiu daugiau “.

Elena Kudrina, Belgorodas: Krūmo aukštis yra 2 metrai, vaisiaus svoris yra 350 g, nuostabi forma yra širdis. Beprotiškai skanu, aromatinga, sultinga, saldu! Krūmas yra didžiulis ir megztas nuo jo pradžios iki pabaigos. Didelis derlius! Aš nustebau savo galia. Tai pirmoji aukštaūgė stambiavaisė veislė, kuri mezgasi per visą krūmą. Aš labai rekomenduoju įlipti! “

Andrejus Timakhovas, Dono Rostovas: „Vokiškų uogų vaisiai yra skanūs ir tinkamos formos tik tada, kai dirva derlinga, kai šeriamasi nuolat ir reikia laistyti. Jūs taip pat turite nepamiršti suformuoti krūmo į du stiebus, ne daugiau, kitaip maistas pateks į žalumyną. Šie niuansai gali būti laikomi trūkumais, tačiau privalumų yra daug: skanu, sultinga, gerai laikoma “.

Išvada

Pomidorų vokiška raudona braškė tinkama auginti šiltnamiuose ir lauke. Tai nereikalauja ypatingos priežiūros, tačiau būtina keliaraištis ir suformuoti krūmą į vieną stiebą. Jis yra jautrus grybelinėms infekcijoms ir gerai neduoda vaisių nederlinguose, nualintose dirvose.

Vasaros gyventojai mėgsta dėl saldžių, aromatingų, mėsingų, neįprastos formos vaisių. Puikiai tinka prie šviežių salotų, sulčių, užkandžių ir padažų. Iš krūmo iškasama iki 8 kg uogų. Tinka auginti pradedantiesiems sodininkams, tačiau reikalauja iš jų kruopščios priežiūros.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės