Pomidorų veislės ir hibridai bei jų savybės

Pomidorai yra viena iš labiausiai paplitusių daržovių pasėlių. Veislių ir hibridų skaičius yra tūkstančiai. Šiandien mes padėsime jums suprasti visą pomidorų įvairovę ir pasakysime, kokias veisles ir hibridus geriausia pasirinkti, atsižvelgiant į konkrečias auginimo sąlygas ir savybes.

Pagrindinės pomidorų rūšys

Atsižvelgiant į augimą, pomidorai skirstomi į kelių rūšių:

Pažvelkime atidžiau į kiekvieną veislę.

Antspaudas

Tai yra trumpiausi pomidorai, jie išsiskiria kompaktišku krūmo dydžiu ir storu stiebu.... Standartinės veislės nėra produktyviausios veislės, pagrindinis jų pranašumas yra ankstyva branda.

Pagrindiniai rūšių privalumai yra::

 • atsparumas neigiamiems veiksniams - sausra, šaltis;
 • storas stiebas, kurio dėka augalas gerai išsilaiko nesusiedamas;
 • sandarus dėl kompaktiško dydžio;
 • negili šaknų vieta, leidžianti aktyviai įsisavinti vandenį ir papildomas maistines medžiagas;
 • geras vaisių perkeliamumas.

Standartiniai augalai daugiausia auginami šiltnamiuose ir želdiniuose, patartina sodinti atvirame lauke tik pietiniuose regionuose.

Į standartinius tipus įeina šios veislės:

 1. „Cameo“ yra anksti prinokusi veislė, turinti lygius vaisius, sultingą minkštimą ir malonų aromatą.
 2. Buyanas - vidutinis cilindrinių vaisių svoris yra 90 g. Puikiai tinka konservuoti, atsparus oro sąlygų nepatogumui, tabako mozaika.
 3. Jamalis išsiskiria padidėjusiu atsparumu ligoms ir kenkėjams. Tinkamai prižiūrint, gaunamas geras tankių, suapvalintų vaisių, sveriančių 70–100 g, derlius.

Pomidorų veislės ir hibridai bei jų savybės

Neapibrėžtas

Neapibrėžtų pomidorų stiebas siekia 2–4 ​​m aukščio, todėl veislės turi būti surištos. Norėdami apriboti augalo augimą, suriškite stiebo viršų. Šiai veislei būdingas ilgalaikis vaisiaus auginimas; šildomuose šiltnamiuose augalas visus metus duoda derlių.

Nuoroda. Kultūra yra puiki pietiniuose regionuose. Vidurinėje juostoje jis auginamas šiltnamiuose. Regionuose, kuriuose vasaros trumpos ir vėsios, neapibrėžtų veislių geriau nesodinti.

Privalumai:

 • didelis derlius - 14–17 kg / m²;
 • atsparus grybelinėms ligoms ir gamtos negalavimams.

Trūkumai apima privalomas griežtas žemės ūkio technologijos taisyklių laikymasis, ypač formuojant augalų krūmą.

Tarp daugelio neapibrėžtų kultūrų yra:

 1. Angelas F1 - naujas naminis hibridas, neapribojant auginimo regiono, ankstyvojo brandinimo, salotoms. Skiriasi dideliu derlingumu, geru imunitetu fuzariozei ir vertikaliai.
 2. Belfastas F1 - populiarus ankstyvo prinokimo hibridas, atsparus kladosporiui, fusariumui, tabako mozaikai, gerai toleruoja gabenimą. Vaisiai, kurių vidutinis svoris 210 g, nesulūžta, duoda didelį derlių - iki 26 kg / m².
Pomidorų veislės ir hibridai bei jų savybės
Pomidorų angelas F1

Kitos neapibrėžtos veislės ir hibridai - „Walford“ stebuklas, sutraiškyta širdis, „Tyler f1“, „Lion Heart“, „Sibiro žvaigždė“.

Pusiau lemiantis veiksnys

Pusiau lemiantys nustoja augti maždaug 10–12 žiedynų, turi didelį derlių, nereikalauja sudėtingos priežiūros, yra tinkami šiltnamiams ir atvirai žemei.

Skiriamasis rūšies bruožas - trumpi interodai.

Tarp daugelio pusiau lemiančių veislių yra:

 1. Magnusas - ankstyva veislė su skaniais vaisiais, laikoma idealia konservuoti.
 2. Siluetas - šiltnamio hibridas, jo maži vaisiai puikiai laikomi ir transportuojami.
 3. Raudona rodyklė - viena nepretenzingiausių veislių, tinkama konservuoti ir vasarinėms salotoms, turi didelį derlių.
 4. Zinulya - sezono vidurio veislė su dideliais ir saldžiais vaisiais.
Pomidorų veislės ir hibridai bei jų savybės
Pomidorų magnas

Determinantas

Determinantiniai pomidorai yra veislės, kurios nustoja augti, kai pasirodo gėlių sankaupos viršuje... Aukštis neviršija 80 cm. Jie auginami visur: pietiniuose regionuose - atvirame žemės plote, likusioje Rusijos dalyje - želdiniuose ir šiltnamiuose.

Tokie augalai duoda vaisių 1 kartą per sezoną 1-3 savaites.

Pagrindiniai lemiančių pomidorų pranašumai:

 • ankstyva branda;
 • didelis produktyvumas;
 • draugiškas grąžinimas;
 • nereikalinga priežiūra;
 • galimybė augti net šiauriniuose regionuose;
 • tinkamumas konservuoti.

Trūkumai yra prieštaringi - kai kuriems daržovių augintojams apibrėžti pomidorai atrodo ne tokie skanūs.

Geriausios lemiančių pomidorų veislės:

 1. Taip pat - vidutinio ankstyvumo, stambaus vaisiaus veislė. Auginami atviroje ir uždaroje žemėje, derlius iki 9 kg / m². Vartojami švieži ir salotose.
 2. Džina TST yra sezono vidurio veislė, kuriai nereikia prispausti plėvelinių šiltnamių ir atviros žemės. Atsparus įtrūkimams ir ligoms, tinkamas konservuoti ir vartoti šviežius.
 3. „Lyubasha F1“ - ypač ankstyvas universalaus naudojimo hibridas, atsparus įtrūkimams ir ligoms, tinkamas auginti atviroje ir uždaroje žemėje. Skiriasi didelis derlius - iki 20 kg / m².
Pomidorų veislės ir hibridai bei jų savybės
Pomidorai Alsou

Dėl atviros žemės

Manoma, kad Atvirame lauke užauginti pomidorai savo skoniu, dydžiu ir derlingumu pranoksta šiltnamio efektą sukeliančius... Atvirame sode geriau apdulkinami, o padidėjusi drėgmė šiltnamyje turi įtakos žiedadulkių kokybei.

Pietiniuose regionuose beveik bet kokia veislė ar hibridas sodinamas atvirame grunte. Renkantis veislę sodinimui centrinėje juostoje ar Sibire, atsižvelgiama į šias savybes:

 • ankstyva branda - rekomenduojama anksti ir vidutiniškai anksti;
 • geriausias pasirinkimas būtų mažai augančios rūšys - standartinės, determinuojančios ir pusiau determinuojančios, tokias rūšis lengviau apimti šalčio atveju;
 • imunitetas nuo vėlyvo pūtimo - labiausiai paplitusi liga šiuose regionuose;
 • galimybė subrandinti ankstyvą derlių, nes šiauriniuose regionuose derlius nuimamas prieš pirmąsias šalnas.

Pasirinkite pomidorą atviram žemės plotui, atkreipkite dėmesį į šias veisles:

 1. „Boney-MM“ - ypač ankstyvo nokinimo veislė, tinkama auginti visoje Rusijoje, standartinė, kompaktiška. Vaisiai raudoni, sultingi. Tam nereikia ypatingos priežiūros, jis subręsta prieš vėlyvojo pūtimo protrūkį.
 2. „Torbay F1“ - vidurio ankstyvas lemiamas hibridas, reikia susieti ir suspausti. Vaisiai yra mėsingi, saldūs, rausvi, tinkami vartoti švieži ir konservuoti. Skiriasi didelis atsparumas ligoms ir sausrai.
 3. Persimonai - sezoną lemianti veislė, vaisiai yra apvalūs, gintaro geltonumo, mėsingi. Kultūra gerai toleruoja blogus orus, išsiskiria geru perkeliamumu ir saugumu, gerai brandina patalpose.
Pomidorų veislės ir hibridai bei jų savybės
Pomidoras Torbay F1

Tinka ir kitos veislės bei hibridai. - „Babushkino“, „Nastena F1“, „Rosanna F1“, ledi, „Kasamori F1“, „Crystal F1“.

Šiltnamiui

Ne kiekviena pomidorų veislė tinka auginti šiltnamiuose.... Šiltnamio efektą sukeliančios veislės ir hibridai turi turėti stiprų imunitetą nuo įvairių ligų ir infekcijų, nes bet kokie šiltnamio mikroklimato pokyčiai turės įtakos pasėlio sveikatai.

Renkantis veislę, atsižvelkite į augalo ir šiltnamio aukštį., nes aukštiems pomidorams reikia vietos.

Taigi apdulkinantiems vabzdžiams gana sunku patekti į šiltnamį pirmenybė teikiama savaime apdulkintoms veislėms.

Pradedantiesiems rekomenduoti šias veisles ir hibridus:

 1. Diva F1 - universalaus taikymo ankstyvą brendimą lemiantis hibridas.Neveikiama daugumos pomidorų ligų. Didelis vaisinis, duoda gerą derlių su minimaliomis pastangomis.
 2. „Blagovest F1“ - vidurio ankstyvas neapibrėžtas stambiavaisis hibridas, atsparus mozaikai, kladosporiozei, vėlyvajam pūtimui. Derlius gausus, puikus salotoms ir konservavimui. Prispaudimas yra privalomas 1,5–2 m aukštyje.
 3. Budenovka Ar ne sezono vidurio, neapibrėžta veislė, kuriai nereikia ypatingos priežiūros. Turi stabilų imunitetą ligoms, yra gerai laikomas ir toleruoja gabenimą, daug derlingų, universalių tikslų.
Pomidorų veislės ir hibridai bei jų savybės
Pomidoras Blagovest F1

Dėl konservų

Rinkdamiesi pomidorus konservavimui, atsižvelkite į tai keli niuansai:

 • vaisiaus dydis ir forma;
 • odos tankis;
 • mažos sėklų kameros;
 • mėsingos sienos.

Šiuolaikiniai veisėjai veisėsi milžiniškas veislių ir hibridų, tinkamų konservuoti, skaičius:

 1. Adomo obuolys - neapibrėžta šiltnamio veislė su suapvalintais, idealiai lygiais vaisiais, sveriančiais apie 130–180 g. Jis išsiskiria dideliu derlingumu, geru atsparumu ligoms ir tuo pačiu metu sunokusiu dideliu kiekiu pomidorų.
 2. „Barnaul“ konservų fabrikas - lemiama ankstyvojo brandinimo veislė atvirame žemės plote, pomidorai, sveriantys 40–60 g, subręsta kartu. Idealiai tinka konservuoti.
 3. „Tanya F1“ - sezono viduryje lemiamo tipo hibridas, apvalūs vaisiai, sveriantys 150–170 g. Nereikalauja ypatingos priežiūros, atsparūs pomidorų ligoms, nereikalauja gniužulų, suteikia aukštos kokybės derlių.
 4. Marinuoti subtilumas - laikoma idealia konservų veisle.

Pomidorų veislės ir hibridai bei jų savybės

Auginimui balkone

Paprasčiausias nurodymas perkant sėklas yra užrašas ant pakuotės „balkono įvairovė“. Taip pat atkreipkite dėmesį į tokias savybes:

 • savęs apdulkinimas;
 • ankstyva branda;
 • kompaktiškumas;
 • imunitetas ligoms;
 • sekli šaknų sistema.

Netoliese nedėkite konteinerių su įvairių veislių pomidorais... Jei įvyks kryžminis apdulkinimas, tai turės įtakos pasėlių kokybei.

Mūsų šalyje populiariausios yra:

 1. Balkono stebuklas - mažas kompaktiškas krūmas yra tiesiog padengtas mažais pomidorais, kurių vidutinis svoris yra 60 g. Auginamas visus metus, derlius yra iki 2 kg iš vieno krūmo.
 2. „Balerina F1“ - ankstyvo prinokimo hibridas, surinkite iki 2 kg pomidorų iš krūmo. Jis gerai laikomas, turi stiprų imunitetą ligoms, gerai toleruoja temperatūros pokyčius, labai skanus.
 3. Geltonas perlas - ankstyvos prinokimo veislė su mažais geltonais vaisiais, sveriančiais apie 30 g., nereikalaujantys apšvietimo. Kompaktiškas įvoris duoda iki 6 kg derliaus.
Pomidorų veislės ir hibridai bei jų savybės
Pomidorų geltonasis perlas

Atsparus šalčiui

Šaltai kietus pomidorus lengviau nei kitus.

Tokios veislės yra labai populiarios šiauriniuose regionuose.:

 1. Snegirekas - absoliutus šalčiui atsparių pomidorų rekordininkas, augina ir neša vaisius, esant 0 ° C temperatūrai, per mažas. Vaisiai yra dideli, sveria iki 200 g.
 2. Taimiras - ypač ankstyvas nokinimas, standartinis, atsparus vėlyvajam pūtimui ir žemai temperatūrai. Auga ir neša vaisius net tada, kai krūmas užšąla.
 3. Sniegas F1 - neapibrėžtas, atsparus šalčiui, vidutinio ankstyvumo hibridas, skirtas universaliam naudojimui. Tai puikiai toleruoja kraštutinumus dėl temperatūros. Derlius nuimamas gerai sandėliuojamas ir gali būti brandinamas iki gruodžio mėn.
Pomidorų veislės ir hibridai bei jų savybės
Pomidorų snegirekas

Didelio derlingumo

Tarp ypač derlingų veislių išskiriamos šios:

 1. Crimson milžinas - didelis vidutinio sezono pomidoras, labiau tinkamas vartoti šviežias, gerai auga tiek atviroje, tiek uždaroje žemėje. Iš vieno krūmo derlius nuimamas iki 6 kg vaisių, nepretenzingas ir atsparus ligoms.
 2. Jaučio širdis - mėgstama pomidorų veislė, vaisiai yra skanūs ir aromatingi, sveria iki 400 g, vidutinis derlius iš vieno krūmo - 8 kg.
 3. Andromeda F1 - ankstyvam hibridui, turinčiam gerą skonį ir vaisingas savybes, reikia keliaraiščio. Vaisiai yra raudoni ir geltoni, pastarieji yra didesni. Šiltnamiuose jis gerai neša vaisius.
Pomidorų veislės ir hibridai bei jų savybės
Pomidorų galvijų širdis

Pagal brandą

Kaip ir visos kitos daržovių kultūros, pomidorai klasifikuojami pagal nokinimo datas.

Itin anksti

Nuo to laiko, kai pasirodo pirmieji ūgliai, tai užtrunka nuo 75 iki 85 dienų... Paprastai tai yra per mažo dydžio pomidorai su mažais vaisiais. Jie nėra garsūs savo dideliu derlingumu, jie tinka regionams, kuriuose dienos laikas yra trumpas.

Verta apsvarstyti sodinimo tokius super ankstyvus pomidorus kaip:

 1. Sodininko svajonė - atspari ligoms, derlinga, įvairialypė įvairovė. Reikia keliaraiščio ir segtuko. Vaisiai yra sultingi ir saldūs.
 2. Šiltnamyje ankstyvas brendimas F1 - universalus pomidorų pomidoras, tamsiai raudoni vaisiai, turintys šiek tiek kartumo.
Pomidorų veislės ir hibridai bei jų savybės
Pomidorų sodininko svajonė

Anksti

Ankstyvojo derliaus pomidorai skinami praėjus 90 dienų po sudygimo... Šių daržovių minkštimas yra saldesnis nei ypač ankstyvųjų. Veislės tinkamos auginti vidutinio klimato ir šaltame klimate.

Ankstyvosios brandintos pomidorų veislės ir hibridai, kurie laimėjo sodininkų meilę:

 1. „Barberry F1“ - ankstyvam subrendusiam neapibrėžtam šiltnamių hibridui reikia keliaraiščio ir suspaudimo. Vaisiai yra ovalūs, sultingi, renkami didelėse skiltelėse po 50–70 vienetų. Vaisiai iki rudens.
 2. Didelė mama - ankstyva lemiama veislė atvirame žemės plote ir šiltnamiuose. Reikia keliaraiščio ir segtuko. Unikalus ankstyvos brandos ir vaisinio derliaus derinys - iki 9 kg / m².
Pomidorų veislės ir hibridai bei jų savybės
Pomidorų didžioji mama

Vidurio vėlai

Vidutiniškai subrendusių pomidorų nokinimo laikas - 100–115 dienos nuo jų atsiradimo dienos... Tokios veislės puikiai jaučiasi tiek atvirame lauke, tiek šiltnamiuose.

Laikoma viena iš populiariausių vidutinio vėlyvumo veislių:

 1. Altajaus šedevras - vaisiai sveria vidutiniškai 400 g, skonis malonus, skanus. Augalas yra surištas ir surištas.
 2. Rozmarinas F1 - hibridas turi didelį derlių, turi daug vitamino A, turi imunitetą kladosporiumui ir fusariumui.
Pomidorų veislės ir hibridai bei jų savybės
Pomidorų Altajaus šedevras

Vėlai

Subrandinti reikia 120–130 dienų, daugiausia tai šiltnamio efektą sukeliančios veislės.

Tarp vėlyvųjų pomidorų yra:

 1. Jautienos rausvas brendis - turi neįprastą skonį, puikiai tinka salotoms, stambiavaisiai, gerai toleruoja gabenimą ir ilgą galiojimo laiką.
 2. Bobcat - lemiantis hibridas, derlius iki 6 kg / m², atsparus pagrindinėms pasėlių ligoms.

Pomidorų veislės ir hibridai bei jų savybės

Išvada

Kiekvienas sodininkas svajoja apie puikų kokybiškų pomidorų derlių. Norint pasiekti šį tikslą, būtina tinkamai pasirinkti sėklas.

Prieš eidami į parduotuvę, nuspręskite, kuriuos pomidorus norite užauginti - mažus, didelius, salotas ar konservuoti, kur sodinsite - atvirame lauke, šiltnamyje ar balkone - kokį derlių planuojate gauti. Mes išsamiai kalbėjome apie visus niuansus, todėl pasirinkti tą pačią įvairovę jums nebus sunku.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės