Mes išsprendžiame pomidorų derliaus problemas: ką daryti, jei pomidorai šiltnamyje nenusidažo raudonai

Kiekvienas daržovių augintojas nori gauti turtingą derlių, tačiau dedamos pastangos ne visada atsiperka. Pomidorų auginimas šiltnamyje negarantuoja, kad vaisiai bus sultingi ir dideli. Šiame straipsnyje sužinosite, kodėl pomidorai šiltnamyje nedega raudonai, ką daryti, kad jie būtų dideli, ir kaip pagreitinti jų nokimą.

Problemų priežastys ir jų sprendimas

Solanaceae brandina dviem etapais. Pirmoji fazė trunka 3–4 savaites ir įvyksta po kiaušidžių susidarymo. Šiuo metu vaisiai įgauna tūrį, tampa tvirti ir žali. Antrasis etapas trunka nuo 12 iki 20 dienų - pomidorai palaipsniui užpildomi sultimis ir keičia spalvą iš šviesios į raudoną.

Jei vaisiai vystosi teisingai, nereikia jokių papildomų priemonių. Nuokrypis yra situacija, jei praėjus 7 savaitėms po kiaušidės formavimo, pomidorai vis dar yra maži ir žali... Svarbu teisingai nustatyti problemos priežastį.Mes išsprendžiame pomidorų derliaus problemas: ką daryti, jei pomidorai šiltnamyje nenusidažo raudonai

Pomidorų vėlavimo nokinimo priežastys:

 1. Nepatogi temperatūra. Vaisiuose yra likopeno - natūralaus pigmento, kuris suteikia jiems raudoną spalvą. Šios medžiagos gamyba slopinama, jei temperatūra šiltnamyje nukrenta žemiau + 15 ° С arba viršija + 35 ° С.
 2. Nepakankamas apšvietimo lygis. Pomidorai gali nustoti parausti dėl per didelio krūmų sutirštėjimo. Tankioje augmenijoje esančiose vietose viršutinių šakų vaisiai greičiau raudonuoja, o žemiau esantys pomidorai ilgą laiką gali išlikti žali.
 3. Naudojant netinkamas trąšas... Azoto trąšų perteklius lemia mažų, deformuotų vaisių, kurie ilgą laiką nenusidažo raudoniu, susidarymą.
 4. Netinkamas krūmo formavimasis ir vaisių perkrova. Dėl daugybės kiaušidžių stiebas, lapai ir vaisiai netinkamai maitinasi.

Brandinimo pagreičio metodai

Norėdami gauti sodrų derlių, turite pasirūpinti, kad šiltnamyje ar šiltnamyje būtų sudarytos patogios sąlygos. Pašalinus diskomfortą, paspartės mažų vaisių augimas.

Pomidorų nokinimo greitį galite paspartinti šiais būdais:

 1. Tinkamo šėrimo pasirinkimas.
 2. Palankių sąlygų sudarymas: tinkamas temperatūros, drėgmės ir šviesos lygis.
 3. Privalomas krūmo formavimas: lapų ir gėlių suspaudimas, apipjaustymas.

Kodėl pomidorai nėra pilami, o skalaujami smulkiai

Maži vaisiai gali būti netinkamo šėrimo požymis. Azoto perteklius lemia žaliosios masės padidėjimą, o fosforo ir kalio trūkumas neleidžia vaisiams įgyti tūrio.

Kodėl pomidoras pasidaro raudonas su žaliomis dėmėmis prie kotelio

Tokie simptomai gali rodyti temperatūros režimo pažeidimą. Vaisių vystymosi atidėjimas atsiranda, jei temperatūros rodikliai nukrenta žemiau + 15 ° С arba viršija + 35 ° С.

Geltonai žalios spalvos kraštelis prie kotelio taip pat gali būti staigių temperatūros pokyčių dieną ir naktį padarinys.

Kaip paspartinti pomidorų nokinimo procesą

Didelių ir sultingų vaisių raktas yra padažas iš viršaus. Daugelis vasaros gyventojų stengiasi, kad jų derlius būtų kuo ekologiškesnis, todėl jie nenaudoja chemikalų. Kaip tokiu atveju galima šerti augalus?Mes išsprendžiame pomidorų derliaus problemas: ką daryti, jei pomidorai šiltnamyje nenusidažo raudonai

Efektyvus pomidorų antpilas:

 1. Jodo-pelenų trąšos. Į kibirą supilkite 2 litrus susmulkintų pelenų ir užpilkite 5 litrais verdančio vandens. Kai mišinys atvės, į indą įpilkite dar 5 litrus nusistovėjusio vandens. Kibiras uždengiamas ir dedamas į pavėsį. Po savaitės pelenų infuzija supilama į kitą indą, į kurį įpilama 20 ml 5% jodo ir 10 g boro rūgšties. Gautas koncentratas turi būti praskiedžiamas nusodintu vandeniu santykiu 1: 9. Vienam krūmui reikės 0,8–1 litro tirpalo.
 2. Superfosfato ekstraktas. Į emaliuotą indą supilkite 100 g granuliuoto fosfato ir užpilkite 5 puodelius verdančio vandens. Mišinį atidėkite vienai dienai, retkarčiais pamaišydami, kad granulės visiškai ištirptų. Po dienos nusausinkite gaubtą, 20 šaukštų. l. praskieskite produktą 3 litrais vandens. Gautas koncentratas praskiedžiamas santykiu 3/4 puodelio ir 1 kibirui vandens. Vienam krūmui reikės 1 litro tirpalo.

Kaip priversti pomidorus parausti

Kai bus nustatyta vystymosi vėlavimo priežastis, galėsite pradėti ją šalinti.

Mes teisingai formuojame įvorę

Svarbi nakvynių vystymosi sąlyga yra krūmo formavimas. Priešingu atveju visa mityba išleidžiama žaliosios masės formavimui ir palaikymui, dėl to vaisiai lieka maži ir žali.

Teisingam įvorės formavimui neapibrėžtas veislių, būtina kartą per savaitę pašalinti šoninius augalo procesus. Jei įvorė yra labai galinga, tada ant pagrindinio stiebo paliekamas šoninis patėvis, kuris vėliau yra suvyniotas, kad suformuotų gėlių šepetėlį. Taip pat rugpjūčio pirmoje pusėje reikia nupjauti augalų viršūnes 3 lapais virš vaisių sankaupos. Tokiu atveju būtina nupjauti gėles ir mažas kiaušides.

Pusiau lemiančios veislės ir hibridai auga dviem stiebais, todėl patėvis paliekamas ant pagrindinio stiebo po pradiniu žydėjimo šepečiu. Vėliau atsirandantys procesai pašalinami. Jei iki rugpjūčio vidurio krūmas nebuvo tinkamai suformuotas, jo viršūnės nupjaunamos.

Nustatytų pomidorų nereikia susukti. Tokių veislių krūmas turi tris kamienus, šoniniai ūgliai turi būti pašalinti.

Aukščiau apibrėžtiems ir standartiniams pomidorams nereikia formavimo ir suspaudimo.

Svarbu! Per didelis augalų svoris gali užimti maistines medžiagas, lapai, liečiantys dirvą, gali tapti daugelio ligų šaltiniu. Todėl kaip prevencinę priemonę ir greitam pomidorų nokinimui daugelis nupjauna apatinius augalų lapus.

Išlaikyti drėgmę šiltnamyje

Tinkamam vaisių formavimui svarbus vaidmuo yra drėgmės lygis. Norėdami greitai prinokti pomidorus, šiltnamyje galite suorganizuoti savotišką suomišką pirtį.

 1. Nustokite laistyti augalus.
 2. Kiekvieną rytą vėdinkite kambarį 1,5–2 valandas.
 3. Šiltnamį uždaryti verta tik tada, kai visas per naktį susikaupęs kondensatas yra visiškai sausas.
 4. Šiltnamio langus ir duris visą dieną laikykite uždarytus.
 5. Karšto sezono metu vakare langus galite atidaryti 1 valandą.

Funkcija... Šis metodas, be greito nokinimo, bus apsaugotas pasėlį nuo vėlyvo pūtimo. Sausas karštas oras neleidžia augti grybeliui - sukėlėjui.

Mes išsprendžiame pomidorų derliaus problemas: ką daryti, jei pomidorai šiltnamyje nenusidažo raudonai

Mes naudojame atramas, trejetus ir keliaraištį

Viršutiniai vaisiai dažnai greitai bręsta, o apatiniai ilgą laiką išlieka žali. Šią problemą galima pašalinti retinant, taip pat naudojant atramas ir treples.

Papildomos lėšos taip pat bus reikalingos, jei krūmas bus perkrautas vaisiais. Šiandien pomidorų atramas galima įsigyti parduotuvėje arba pasigaminti savo rankomis. Jie padeda augalams gauti daugiau saulės ir greičiau prinokti.

Keliaraištis padeda augalui nesulūžti po prinokusių pomidorų svorio. Šiems tikslams galite naudoti minkštą, bet tvirtą audinį, pavyzdžiui, nailoną.

Suteikite augalams pakankamai šviesos

Ankstyvosios veislės paprastai turi pakankamai saulės spindulių, kad subręstų.Tačiau artėjant vasarai ir artėjant rudeniui dienos šviesa mažėja, todėl pomidorams gali trūkti šviesos, o tai neleidžia jiems pūti.

Padėtį galite ištaisyti, jei pasukite vaisines šakas saulės link ir pritvirtinsite jas šioje padėtyje. Šepečius su vaisiais geriausia pakelti iš po žaliosios masės. Kad nepažeistumėte šakų, reikės rekvizitų.

Teisingai naudojame trąšas

Netinkamas trąšų pasirinkimas yra labiausiai paplitusi pomidorų augimo priežastis. Naudingų elementų trūkumas ar perteklius turi įtakos vaisių augimui ir nokinimui.

Kaip nustatyti azotinių trąšų perteklių? Esant šiai problemai, naktinukai turi storus, storus žalius ūglius ir mažus vaisius.

Svarbu! Vaisių formavimo, formavimo ir nokinimo laikotarpiu nitratai neturėtų būti naudojami. Šėrimui geriau naudoti fosforą, jodą ir kalį.

Trąšų pertekliaus problemą galima išspręsti atsisakius azoto turinčių tvarsčių ir pereinant prie pelenų užpilo bei superfosfato ekstrakto.

Stebime temperatūros režimą šiltnamyje

Apdulkinimo ir kiaušidžių formavimosi laikotarpiu rodikliai šiltnamyje neturėtų viršyti + 27 ° C. Kai visi vaisiai pasiekia maksimalų tūrį, jie nebijo šilumos. Priešingai, karštuoju metu vaisiai parausta dvigubai.

Naujų gėlių pašalinimas

Rudenį ant augalų ir toliau formuojasi gėlės, tačiau tokiu metu jos trukdo vaisiams nokti. Todėl juos reikia pašalinti, kai jie auga - galite prispausti arba nupjauti visus augalo augimo taškus.

Sodininkų rekomendacijos

Mes išsprendžiame pomidorų derliaus problemas: ką daryti, jei pomidorai šiltnamyje nenusidažo raudonai

Atliekamas prispaudimas daugumoje pomidorų veislių būtina apipjaustyti lapus. Tačiau pradedantieji sodininkai savo veiksmais gali pakenkti augalui ir netgi sukelti jo mirtį.

Teisingas patėvių pašalinimas:

 • šoniniai ūgliai rankomis nutrūksta nenaudojant žirklių;
 • procedūra atliekama ankstyvą saulėtos dienos rytą;
 • pirmasis ūglių pašalinimas atliekamas praėjus 2 savaitėms po sodinukų persodinimo;
 • procedūros dažnis yra 8–12 dienų;
 • visi 4–7 cm ilgio procesai turi būti pašalinti;
 • neišsišaukite ūglio nuo šaknies, geriau palikti 2 cm ūglio;
 • procedūros negalima atlikti iškart po šėrimo ar glazūra;
 • Norėdami dezinfekuoti pažeidimo vietą, galite naudoti kalio permanganato tirpalą.

Teisingas lapų genėjimas:

 • lapų apipjaustymas prasideda antrą birželio dešimtmetį;
 • procedūra atliekama kas savaitę kartu su dilgčiojimu;
 • reikia nupjauti 1–2 lapus vienu metu, kol bus pašalinta visa žalia masė žemiau pirmojo gėlių šepetėlio;
 • Neišimkite 2 lapų priešais kiaušidę, nes jie maitina vaisius.

Jei šiltnamyje yra sudarytos palankios sąlygos, o pomidorai nėra subrendę, galite naudoti liaudies metodus.

 1. Įklijuokite dantų krapštuką į kiekvieną žalią vaisių šalia kotelio. Pakanka 2-3 punkcijų, 2,5 cm gylio.
 2. Išrinkite prinokusį pomidorą ir sudėkite į plastikinį maišelį. Ant žalių pomidorų šepetėlio uždedamas maišas, kurį galite pritvirtinti minkštu skudurėliu. Užtenka 3 dienų, kad visi vaisiai subręstų.
 3. Įmeskite 0,5 ml degtinės į kiekvieną pomidorą naudodamiesi smulkiu adatos švirkštu.

Išvada

Augindami pomidorus šiltnamyje, sodininkai susiduria su daugybe iššūkių. Paprastai vaisiai raudonėja visame sode, tačiau kartais būna, kad kai kurie iš jų atkakliai nenori nokinti. Svarbu teisingai nustatyti vystymosi vėlavimo priežastį ir ją pašalinti.

Nereikia iškart skinti žalių vaisių. Nedidelėmis pastangomis jūs gausite gausų didelių, sultingų pomidorų derlių.

1 komentaras
 1. Avataras
  Vladislavas

  Atrodo, kad kažkas yra sujaukta superfosfato ekstrakto. Yra minusinių trąšų 10 litrų vandens.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės