Stabilus derlius ir atsparūs ligoms pomidorai "Cukraus bizonas": veislės savybės ir aprašymas

Pomidorai Cisso bizonas išsiskiria geru derlingumu, dideliais vaisiais, skoniu ir širdies formos, kurią mėgsta Rusijos ūkininkai. Vaisiai yra universalūs.

Straipsnyje pateiksime veislės charakteristiką ir aprašymą, taip pat patyrusių vasaros gyventojų rekomendacijas auginti pomidorus šiltnamiuose ir atviroje žemėje.

apibūdinimas

Veislės autorius yra Maskvos agrofirmos „Aelita“ selekcininkai... Bendrovė į rinką pateko 1989 m. Bėgant metams, agrofirmos asortimentas išaugo iki 3500 veislių ir hibridinių daržovių ir gėlių augalų sėklų, pasirinktų savo, namie ir užsienyje.

Stabilios derlingumo ir ligoms atsparios pomidorų bizonai su cukrumi: veislės savybės ir aprašymas

Veislės bandymai prasidėjo 2013 m., O jau 2015 m. Pomidoras buvo įtrauktas į Valstybės registras. Sėklų augintojai rekomenduoja veislę auginti visuose šalies regionuose atvirame lauke ir šiltnamiuose.

Skiriamieji bruožai

Neapibrėžta vidutinio ankstyvumo veislė. Krūmo aukštis - 150–180 cm, techninės brandos stadija, vaisiai pasiekia per 110 dienų. Bagažinė yra mažalapė. Lapai yra tamsiai žalios spalvos, padidėję ilgio, turi trumpą pūką.

Pirmosios gėlės pasirodo po septintojo lapo išėjimo, tada per kiekvieną lapų porą. Ant vienos rankos surišti penki vaisiai.

Vaisių savybės, derlius

Vaisiai yra suapvalinti aštriu galu, formos kaip širdis... Pasiekus žalių pomidorų biologinę brandą, prie kotelio susidaro tamsi dėmė, techninėje stadijoje ji išnyksta, vaisiai įgauna tamsiai rausvą ar purpurinį atspalvį.

Kitos pomidorų savybės:

 • mėsingas sultingas vidutinio tankumo minkštimas;
 • oda yra tanki, lygi, briaunota;
 • sėklų kamerų skaičius yra 6–12;
 • švelnus saldus skonis;
 • svoris - 200–250 g (vaisiai ant apatinių šakų didesni - 350 g).

Laikantis žemės ūkio technologijos taisyklių nuo 1 kv. m surinkti 8-10 kg.

Kaip auginti sodinukus

Sėjinukai sėjami 60–65 dienas prieš persodinant į žemę... Centrinėje Rusijoje filmų ir stiklo pastogėms - kovo pradžioje – viduryje, atviroje vietoje - kovo pabaigoje – balandžio pradžioje.

Taip pat skaitykite:

"Aviečių dramblio" veislės pranašumai ir trūkumai

Skanus, sultingas ir kvapnus milžinas „Volovye Heart“

Mūsų svetainėje auginame milžinišką pomidorą

Sėklų paruošimas

Standartinį sėklų paruošimą sudaro septyni etapai: kalibravimas, pašildymas, dezinfekavimas, burbuliavimas, mirkymas, sukietėjimas ir daigumas. Patyrę pomidorų augintojai pradėkite ruošimą mėnesį prieš sėją:

 1. Kalibravimas... Išrenkamos perspektyviausios sėklos: stambios, lygios, netuščios liesti, likusios išmetamos. Paruoškite druskos tirpalą (vienas šaukštas druskos už 1 stiklinę vandens). 15-20 minučių sėklos dedamos į druskingą skystį. Į stiklinės dugną paskendusios sėklos parenkamos sodinti.
 2. Apšilimas... Iš medvilninio audinio sulankstytas krepšys ar vokas, į jį dedamos sėklos. Tada jie pakabina jį nuo centrinio šildymo akumuliatoriaus. Procedūros trukmė yra nuo dviejų iki trijų savaičių. Greitesnis būdas yra paskleisti sėklas ant medvilnės ir kartono, padėkite kartoną ant akumuliatoriaus 1,5–2 dienas.
 3. Dezinfekavimas... Paruošiamas kalio permanganato tirpalas: 1 g kalio permanganato įpilama į 100 ml vandens.Matavimų tikslumas yra svarbus: jei suklydote koncentracijoje, galite sėklas sudeginti arba jų nedezinfekuoti. Vasaros gyventojai naudoja svarmenis. Jei tai neįmanoma, kalio permanganatas matuojamas šaukšteliu. Joje yra 6 g medžiagos. Šio kiekio pakanka 3 stiklinėms vandens. Procedūros trukmė - 20 minučių. Po dezinfekavimo sėklos nuplaunamos tekančiu vandeniu.
 4. Burbuliavimas... Sėklos dedamos į šiltą vandenį (+26 - +30 laipsnių) ir maišomos kas valandą 15-18 valandų. Vasaros gyventojai rekomenduoja naudoti akvariumo kompresorių, kad sėklos būtų prisotintos deguonimi.
 5. Mirkyti... Sėklos dedamos į šiltą vandenį arba biostimuliuojančių vaistų tirpalą. Rusijos sodininkai dažniausiai naudoja „Zircon“, „Epin“, „Immunocytofit“.
 6. Grūdinimas... Sėklos įvyniojamos į medvilninį audinį ir užklijuojama plėvele ir dedamos į šaltą vietą (-2 ... +3 ° C). Po 8 valandų 8 valandas nukelkite nuo karščio (+ 21 ... + 25 ° C). Temperatūros pokyčiai kartojami 5-6 kartus.
 7. Dygimas... Grūdai supilami ant medvilninio audinio arba marlės. Vanduo pilamas į plokščią indą ir ant jo uždedamas audinys su sėklomis. Audinys nuolat sudrėkinamas, kol ant sėklų atsiranda 2–3 mm dydžio embrionai. Naudokite vandenį, kurio temperatūra yra + 26 ... + 30 ° C.

Stabilios derlingumo ir ligoms atsparios pomidorų bizonai su cukrumi: veislės savybės ir aprašymas

Talpa ir dirvožemis

Sėjinukų konteineriai perkami parduotuvėje. Yra platus pasirinkimas:

 • popierinis korys;
 • durpių puodai;
 • durpių tabletės;
 • durpių kasetės;
 • PVC ir polistirolo kasetės.

Kai kurie vasaros gyventojai renkasi konteinerius, pagamintus iš laužo medžiagų.:

 • puodeliai jogurto, grietinės, varškės;
 • supjaustyta sulčių ir pieno produktų folija;
 • supjaustyti plastikiniai buteliai;
 • akiniai iš senų laikraščių;
 • kiaušinių pakavimas.

Taryba. Norėdami pagaminti stiklinę iš laikraščio, paimkite stiklinį butelį, apvyniokite jį laikraštinio popieriaus juostele (15 * 30 cm). Iš apačios paliekamas nedidelis leidimas, kad būtų galima sulankstyti dugną. Kraštai pritvirtinami sąvaržėlėmis, klijais ar juostele.

Cukraus bizonui rinkitės universalų pomidorų dirvos mišinį, į kurį įeina humusas, durpės ir upių smėlis. Savarankiškam dirvos paruošimui sumaišykite dirvožemį iš vasarnamio, durpes, kurių rūgštingumas yra pH 6,5, upių smėlį, humusą ar išsijotą subrendusį kompostą santykiu 1: 2: 0,5: 1.

Talpyklos ir dirvožemis dezinfekuojami verdančio vandens arba kalio permanganato tirpalo. Talpyklos ir savaime paruoštas dirvožemis dezinfekuojami verdančiu vandeniu arba kalio permanganato tirpalu.

Stabilios derlingumo ir ligoms atsparios pomidorų bizonai su cukrumi: veislės savybės ir aprašymas

Sėja

Sėklos numetamos 1-2 cm... Laistykite dirvą šaukštu ar purkštuvu, kad neišplautumėte sėklų. Talpyklos yra padengtos folija (celofano maišelis arba lipni plėvelė), kad būtų sukurtas „šiltnamio“ efektas. Kambaryje, kuriame yra indai, palaikykite + 22 ° C temperatūrą.

Auginimas ir priežiūra

Kai tik daigai atsiranda iš žemės, konteineriai atidaromi... Pasirodžius dviem tikriems lapams (pirma pora po skydliaukėmis), augalai neria - jie sodinami į atskirus konteinerius. Sėklidės turėtų būti šalia dirvožemio.

Šiame etape prasideda pomidorų šėrimas.: į dirvožemio mišinį sodinukams dedamos mineralinės trąšos 1 valgomasis šaukštas. l. už 5 litrus žemės. Po dviejų savaičių po derliaus nuėmimo tręšiama kompleksine trąša.

Palaistyti augalus šaukštu ar švirkštu po šaknimi, kai dirva išdžiūsta. Kad silpni krūmai nepakenktų grybelinėms ligoms, jie neleidžia drėgmei patekti į stiebą ir lapus.

Jie pradeda kietėti daigai sulaukęs 40–45 dienų amžiaus. Iš pradžių jie išmetami į gatvę 2–4 valandoms. Likus dviem dienoms iki persodinimo į sodą, augalai paliekami lauke per naktį.

Kaip auginti pomidorus

Daigai persodinami į lovas po 60–65 dienų pasirodžius pirmiesiems ūgliams. Optimali temperatūra yra +16 ° C dienos metu, +10 ° C naktį. Transplantacija atliekama gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje.

Stabilios derlingumo ir ligoms atsparios pomidorų bizonai su cukrumi: veislės savybės ir aprašymas

Iškrovimas

Pomidorai sodinami pagal 50 * 60 schemą (3-4 krūmai 1 m²)... Likus 2 dienoms iki persodinimo, daigai laistomi, o žemė, kurioje sodinami pomidorai, iškasama.Agurkai, cukinijos, krapai ir morkos bus geri pirmtakai pomidorams, tačiau toje vietoje, kur augo pomidorai, bulvės ir paprika, pomidorai nėra sodinami - augalai yra linkę į tas pačias ligas ir kenčia nuo tų pačių kenksmingų vabzdžių.

Prieš sodinimą žemė dezinfekuojama verdančiu vandeniu. arba kalio permanganato tirpalas. Po 4-5 dienų krūmai pirmą kartą surišami.

Daugiau apie didelių vaisių pomidorus:

Pomidoras "Didžioji mama" ir didelių vaisių auginimo paslaptys

Pomidorų galvijų širdis, veislės savybės ir aprašymas

Priežiūra

Stabilios derlingumo ir ligoms atsparios pomidorų bizonai su cukrumi: veislės savybės ir aprašymasAugalai laistomi šiltu, nusistovėjusiu vandeniu griežtai po šaknimi, neleidžiant drėgmei patekti į stiebą ir lapus... Bisonas su cukrumi nėra drėgmę mėgstanti veislė, todėl pomidorus geriau laistyti po vandeniu, nei įpilti vandens.

Kad saulės spinduliai nepaliktų nudegimų ant lapų plokštelių, laistykite pomidorus vakare arba anksti ryte. Po laistymo augalai tuoj pat išdygsta, pašalinamos piktžolių žolės ir atlaisvinamas dirvožemis. Kai tik pomidoruose susidaro pirmosios kiaušidės, jų atsipalaidavimas ir numalšinimas sumažinamas iki 1-2 kartų kas dvi savaites.

Atsižvelgiant į augimo fazę, pomidorus reikia skirtingai šerti... Azoto trąšos dedamos, kai krūme auga žalioji masė ir susidaro žiedynai. Fosforo-kalio - kai ant krūmų susidaro kiaušidės ir auga vaisiai. Viršutinis padažas atliekamas kas 12–14 dienų.

Veislė neapibrėžta, vadinasi, krūmo augimas nėra ribojamas... Jis yra sudygęs, kai pasiekia 1,5–1,8 m aukštį, kad viršutiniai vaisiai turėtų laiko sunokti iki šalčio pradžios. Augalas yra suformuotas į vieną stiebą. Likę stiebai ir pamotės pašalinami.

Svarbu! Stepsonai pašalinami rankomis. Naudojant peilį ar peiliuką, yra pavojus pernešti infekciją ar grybelį iš krūmo į krūmą, kuris vis dar nematomas žmogaus akiai. Jei naudojamas peilis, ašmenys dezinfekuojami po kiekvieno augalo.

Kai kurie vasaros gyventojai sudaro cukraus bizoną į du stiebus... Žemiau esančioje nuotraukoje parodytas neapibrėžto pomidoro formavimas.

Stabilios derlingumo ir ligoms atsparios pomidorų bizonai su cukrumi: veislės savybės ir aprašymas

Kad aukšti krūmai nepasileistų ant žemės ir nesulaužė po žaliosios masės bei vaisių svorio, pomidorai reguliariai pririšami augant.

Auginimo ypatybės ir galimi sunkumai

Augindamas pomidorus „Sugar Bison“ pradedantysis sodininkas gali susidurti su daugybe sunkumų. Sąraše yra pagrindiniai ir kaip juos išspręsti.:

 1. Kai ant augalo susiformuoja didelis kiekis žalumos, vaisiai tampa mažesni ir lėtai bręsta - augant pomidorui, nupjaunama apatinė lapija.
 2. Pomidorai gerai netoleruoja perteklinės drėgmės, tačiau juos reikia reguliariai laistyti - laistymo kiekis sumažinamas nepažeidžiant augalų, mulčiuojant dirvą durpėmis, sausais šiaudais ar žole.
 3. Pomidorai prinokę mažiau, nei tvirtina gamintojas - jie pašalina kiaušidžių perteklių, palikdami iki 3-4 žiedynų ant vieno šepetėlio.

Ligos ir kenkėjai

Gamintojai ant pakuotės nenurodo informacijos apie imuninę sistemą pomidorai Cukraus bizonas. Tačiau patyrę vasaros gyventojai vis dar vykdo prevencines priemones nuo įprastų pomidorų ligų ir kenksmingų vabzdžių.

Stabilios derlingumo ir ligoms atsparios pomidorų bizonai su cukrumi: veislės savybės ir aprašymasPomidorai augina grybelines ligas šiltnamiuose... Norėdami to išvengti, sodininkai atsargiai vėdina pastoges, o augalai yra apdorojami tokiais preparatais:

 • «Fitosporinas»;
 • Ekosilomas;
 • „Quadris“;
 • „Ridomil“ auksas.

Rasti rudą puvinį ant pomidorų, paveikti pomidorai pašalinami, sumažinamas azoto tręšimas ir laistymas.

Iškraunamus gyvūnus užpuola tokie kenksmingi vabzdžiai kaip amarų ir tripso. Jie kovoja su narkotikais „Zubr“. Prestige išgelbės jus nuo Kolorado bulvių vabalo, o „Confidor“ išgelbės jus nuo baltojo drugio.

Taryba. Nasturtų ar medetkų kvapas atbaido daugelį kenksmingų vabzdžių, todėl šios gėlės sodinamos šalia pomidorų.

Auginimo atvirame lauke ir šiltnamyje niuansai

Šios veislės pomidorai sodinami atvirame lauke tik karšto klimato regionuose.... Požemine temperatūra per pavasario šalnas (dažnai pasitaikančias Rusijos centrinėje dalyje ir šiaurėje) gali sunaikinti tiek naujai pasodintus jaunus sodinukus, tiek jau išaugusius krūmus.

Tokiuose regionuose cukraus bizonas auginamas šiltnamiuose iš stiklo, plėvelės, polikarbonato.

Derliaus nuėmimas ir pasėlių įdėjimas

Vaisiai skinami 110–115 dieną... Naudojamas šviežias gaminant salotas, sumuštinius. Konservavimui - sulčių, padažų, pastų, užkandžių ir lecho paruošimui žiemai. Dėl didelių vaisių jie nėra naudojami konservuoti nesmulkintus vaisius.

Kruopščiai tvarkant, jis gali būti laikomas ilgą laiką, tačiau netoleruoja gabenimo - Kai visiškai prinokusi, oda įtrūksta. Norėdami to išvengti, vaisiai turėtų būti pašalinti iš krūmo prieš jų techninės brandos stadiją.

Stabilios derlingumo ir ligoms atsparios pomidorų bizonai su cukrumi: veislės savybės ir aprašymas

Veislės pranašumai ir trūkumai

Pastebimi pagrindiniai šios veislės pranašumai:

 • geras daigumas;
 • didelis derlius (8-10 kg iš 1 m²);
 • tolygus vaisiaus augimas ir brendimas;
 • atsparumas sausrai;
 • gera vaisių kokybė;
 • puikus skonis.

Trūkumai apima formavimo, suspaudimo ir keliaraiščio poreikis, taip pat derliaus sumažėjimas auginant atvirame lauke.

Ūkininkų apžvalgos

Atsiliepimai apie pomidorų derlių Cisonas... Sodininkai, auginę šią veislę, liko patenkinti derliumi ir vėl jį augins.

Pavelas, Čeliabinskas: „Dachoje auginu kelių rūšių bizonus. Aš turiu ir geltoną, ir juodą, šiemet pasirodė „Cukrus“. Man labai patinka visos veislės. Vaisiai skanūs, gražūs. Augalai neserga, gerai reaguoja į šėrimą. Derlius yra tinkamas, todėl nereikia sodinti daug krūmų. Tai sumažina priežiūros laiką. Esu labai patenkinta savo pasirinkimu “.

Alina, Samara: „Trečius metus auginu pomidorų cukraus bizoną, esu labai patenkintas derliumi. Pomidorai yra saldūs ir cukrūs, todėl man jie patinka. Jų spalva yra rausvai raudona. Kad sėklos išsipūstų, prieš sodinimą jas pamirkome silpname kalio permanganato tirpale. Be to, šis metodas gali būti naudojamas dezinfekuoti. Pirmieji ūgliai jau pasirodo 6-7 dieną. Pomidorus valgome šviežius, ir būtent iš šios veislės gauname labai skanų adžiką su krienais ".

Stabilios derlingumo ir ligoms atsparios pomidorų bizonai su cukrumi: veislės savybės ir aprašymas

Antonina, Zadonskas: „Aš jį auginu jau trečius metus šiltnamyje. Sėklų daigumas puikus, daigai stipriai auga. Bet pirmaisiais metais ištiko bėda - užpuolė vėlyvoji pūtimas. Aš iš viso turėjau iškasti porą krūmų. Dabar visus pomidorus visada perdirbu su „Fitosporin“. Patys pomidorai atrodo gražiai, bet skonis tėra pasaka! “.

Išvada

Nepaisant to, kad iniciatoriai pomidorus rekomenduoja auginti visose klimato zonose, renkantis veislę, verta manyti, kad šaltuose regionuose atvirame lauke derlius bus mažas.

Likusiai daliai pomidorų priežiūra yra normali: jie suformuojami į 1-2 stiebus, vaikaičiai reguliariai pašalinami ir surišami. Pomidorai yra nepretenzingi drėgmei, todėl skysčio trūkumą lengviau toleruoti nei perteklių. Veislei reikalingas profilaktinis grybelinių ligų ir kenksmingų vabzdžių gydymas. Vaisiai naudojami tiek švieži, tiek konservuoti.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės