Cukinijų veislė „Cavili“ iš Olandijos selekcininkų: kas jums gali patikti ir kaip teisingai auginti

Cukinijos yra nepretenzingas sodininkystės pasėlis, pasižymintis subtiliu skoniu ir aukšta maistine verte. Daugelis vasaros gyventojų teikia pirmenybę veisliųkurie reikalauja minimalios priežiūros ir duoda turtingą derlių. Šiuo atžvilgiu gerai įrodė „Cavili f1“ hibridas iš Olandijos selekcininkų.

apibūdinimas

Cavili moliūgas sudaro kompaktišką krūmą su stačiu stiebu. Garbanoti lapai auga ant ilgų kotelių. Lapų plokštelė yra dažyta būdingomis balkšvomis dėmėmis. Gėlės yra didelės, oranžinės spalvos. Įprastos cilindro formos vaisiai su briaunuotu paviršiumi ir lygia šviesiai žalia oda.

F1 hibridas

„Cavili“ cukinijų veislė iš Olandijos selekcininkų: kas gali patikti ir kaip teisingai auginti

Hibridinis Cavili f1 pasižymėjo geriausiomis pirminių veislių savybėmis. Tai priklauso nuo savidulkių pasėlių. Vyriškos gėlės formuojasi ant krūmo, bet nevaidina fiziologinio vaidmens. Vaisiai pasirodo savaime, net lietingu laikotarpiu, kai bitės neskraido.

Derlius krūmuose yra stabilus, visi vaisiai yra vienodo dydžio ir formos. Pagrindinis „Cavili f1“ hibrido pranašumas yra didelis atsparumas grybelinėms ligoms.

Kilmė ir raida

Olandų kilmės „Cavili“ hibridas. Cukinijos buvo patvirtintos auginti visoje Rusijoje 2002 m. Ir yra įtrauktos į valstybės registrą.

Skiriamieji bruožai

Sodininkai ypač vertina „Cavili f1“ cukinijas dėl daugybės pranašumų:

 • savidulkės sugebėjimas;
 • nedidelis sėklų skaičius vaisiuose;
 • ilgas vaisinis laikotarpis;
 • atsparumas sausrai ir atsparumas ligoms;
 • galimybė auginti šiltnamyje.

Patyrę ūkininkai komercinei gamybai pasirenka hibridinius augalus.

Ant užrašo! 2-3 Kavili f1 skvošo krūmai visiškai patenkina 4-5 žmonių šeimos poreikius sezonui ir kitam pasiruošimas žiemai.

Vaisių savybės, derlius

Hibrido vaisiai yra lygios, vienodos formos, plona oda. Ilgis, kai nokinamas, pasiekia 18–20 cm, svoris 300–400 g., Minkštimas yra tankus, sultingas, švelnaus skonio. Pirmosios cukinijos skinamos praėjus 35–40 dienų po sudygimo, praėjus 7–10 dienų po kiaušidžių susidarymo.

Laukiamas krūmo derlius, atsižvelgiant į žemės ūkio technologijos taisykles, yra 4-5 kg. Vaisiai gerai toleruoja gabenimą dideliais atstumais.

Kaip auga

Cukinijos - nepretenzinga kultūra, rūpintis ja paprasta, tačiau egzistuoja tam tikros paslaptys.

Sodinimas sėklomis ar daigais

„Cavili“ cukinijų veislė iš Olandijos selekcininkų: kas gali patikti ir kaip teisingai auginti

Išsaugoti visas savybes namuose neįmanoma aukštos kokybės hibridinių sėklų, todėl sodinamosios medžiagos perkama parduotuvėje. Cukinijos auginamos daigais ir daigais iš sėklų.

Cukinijos auga gerai apšviestose vietose su aukštos kokybės dirvožemio sudėtimi.

Prieš sodinant rudenį, dirvožemis pasiekiamas iki norimos būklės:

 • molio dirvožemiuose ir priemoliuose naudojamos durpės, kompostas, superfosfatas;
 • smėlėtose vietose - durpės, medžio pelenai, mineralinės trąšos;
 • durpių dirvožemis purinamas smėliu, pjuvenomis, medžio drožlėmis, kompostu.

Sėklos sodinamos po to, kai dirva sušyla iki +12 ° C. Skylės dedamos 70–80 cm atstumu viena nuo kitos, rekomenduojamas atstumas tarp eilių yra 1,5 m. Optimalus skylės gylis yra 5 cm, kiekvienoje įterpiama 1–2 sėklos. Grįžtančių šalčių metu daigai uždengiami supjaustytu plastikiniu buteliu.

Ant užrašo! Cavili hibrido sėklos išsiskiria geru daigumu, prieš sodinimą jų nereikia mirkyti.Sėklų medžiaga parduodama jau perdirbta pagal maistinių medžiagų sudėtį.

Cukinijų daigai šiltnamyje sodinami į atskirus durpių vazonus sulaukus 10–12 dienų. Daigai sodinami pirmą ar antrą kovo dešimtmetį. Pasirodžius pirmoms gėlėms, plėvelė atidaroma dienos metu, bet naktį vėl uždengiama.

Priežiūra

„Kavili“ cukinijų priežiūra yra standartinė. Krūmo šaknies sistema yra paviršiuje, todėl atlaisvinimas atliekamas iki 5 cm gylio krūmo srityje ir 15 cm gylio praėjimuose. Piktžolės pašalinamos pagal poreikį.

Ant užrašo! Laikotarpiu, kai pasirodo 4-5 lapai, cukinija šiek tiek sunokusi. Tai leidžia šaknų sistemai sustiprėti.

Hibridas nėra išrankus drėgmei. Prieš pasirodant pirmiesiems pumpurams, pakanka laistyti vakare kartą per savaitę. Aktyvaus vaisių nokimo fazėje krūmai laistomi 2 kartus per savaitę. Cukinijos lapai yra tankūs ir dideli, po laistymo augalams nereikia mulčiuoti. Cukinijos netoleruoja purškimo, po šaknimi pilamas vanduo... Per didelė drėgmė lapuose gali sukelti grybelinių ligų vystymąsi.

Hibridas klasifikuojamas kaip ankstyvas nokinimas, todėl tręšti mineralinėmis trąšomis reikia labai atsargiai. Per didelis kompleksinių mineralinių trąšų panaudojimas sukels nitratų kaupimąsi vaisiuose. Sezono metu pakaks 1 viršutinio padažo.

Tręškite cukinijomis taip:

 • aplink pagrindinį stiebą nupjautas negilus griovelis;
 • 0,5 l devynių mulleų ir 1 valg. l. nitrofosfatas praskiedžiamas 10 litrų vandens;
 • sumaišykite ir reikalaukite 10 minučių, supilkite po šaknimi, grėbkite.

Cukinijų auginimas atvirame lauke, atsižvelgiant į sėjomainą, nereikia šerti.

Auginimo ypatybės ir galimi sunkumai

„Cavili“ cukinijų veislė iš Olandijos selekcininkų: kas gali patikti ir kaip teisingai auginti

Cukinijos sodinamos atvirose lovose be šešėlių toje vietoje, kur ankstesniais metais neauga moliūgų augalai. Cukinijos geriausiai auga po kryžiukų, svogūnų ir bulvių.

Dirvožemis sodinimui paruošiamas rudenį - jie iškasti ir tręšti organinėmis trąšomis. Pavasarį lovos išlyginamos ir sėjamos sėklos.

Krūmai laistomi ypač šiltu vandeniu ankstyvą rytą arba saulėlydžio metu.

Sumažėjus derliui, pašalinami pirmieji 2–3 dideli lapai, kad būtų skatinamas maistinių medžiagų srautas į vaisius.

Ligos ir kenkėjai

„Cavili“ hibridas yra atsparus miltligei. Bet užsikrėsti kitomis ligomis įmanoma:

 1. Cukinijų antracnozė - formuoja rudai geltonas dėmeles ant lapų ir stiebų, veda prie vaisių puvimo. Liga puola karštais, drėgnais laikotarpiais. Kontrolės metodas - pažeisto lapo pašalinimas, purškimas EM preparatais.
 2. Šaknies puvinys - paveikti šiltnamyje augantys krūmai. Ligos priežastis yra per didelis organinių medžiagų vartojimas ir didelė drėgmė. Įdėjus į dirvą 1 puodelį medžio pelenų 1 m2, padėtis ištaisoma.
 3. Agurkų mozaika - viruso sukėlėjai žiemoja atvirame lauke. Lapai yra padengti geltonomis dėmėmis ir susiraukšlėti, krūmas miršta. Amarai ir skruzdėlės perneša ligą. Pažeistas krūmas negali būti gydomas. Sveiki augalai purškiami, kad sunaikintų amarus.

Kovai su amėjais naudojami insekticidai - „Aktara“, „Aktellik“. Kai pasirodo voratinklinė erkė, augalai purškiami svogūnų užpilu, pridedant raudonųjų pipirų ir skalbinių muilo.

Derliaus nuėmimas ir pasėlių įdėjimas

Cukinijos minkštimas yra sultingas, šviesiai žalios spalvos. Pernokę vaisiai nepraranda savo skonio, tačiau derlių geriau nuimti laiku. Prinokę vaisiai, esantys ant krūmų, slopina naujos kiaušidės formavimąsi ir sumažina derlių.

Hibridiniai vaisiai tinkami visuotiniam naudojimui... Jie kepti, troškinti, konservų... Jei renkate vaisius, kurių stiebas yra 2-3 cm ilgio, cukinijos laikomos rūsyje ar šaldytuve 3-4 savaites.

Veislės pranašumai ir trūkumai

„Cavili“ cukinijų veislė iš Olandijos selekcininkų: kas gali patikti ir kaip teisingai auginti

Sodininkai renkasi „Kavili“ cukinijas dėl daugelio objektyvių priežasčių:

 • kompaktiškas įvorė;
 • ypač ankstyva branda;
 • geras skonis;
 • atsparumas miltligei;
 • ilgalaikis vaisius;
 • atsparumas sausrai;
 • savidulkės sugebėjimas.

„Cavili F1“ hibridas turi vieną nereikšmingą trūkumą - kiekvienais metais būtina įsigyti naujos sėklos.

Ūkininkų apžvalgos

Vasaros gyventojai apie šią kultūrą paprastai kalba teigiamai.

Ivanas, 39 metai, Taganrogas: „Kavili“ pub buvo atrastas prieš 5 metus. Aš šiltnamyje auginu apie 20 krūmų per metus. Jie bręsta anksti, priežiūra yra minimali, jiems tikrai nereikia laistyti. Pristatymas yra padorus, aš visada fotografuojuosi krūmą reklamai. Du sėklų paketai visiškai padengia dachos išlaikymo išlaidas per metus “.

Marina, 29 metai, Maskvos regionas: „Hibridines sėklas perku pavasarį kartu su savo kaimyne šalyje. Vieno maišo užtenka dviem žmonėms. Krūmai auga gražiai, lapai mėsingi ir dėmėti. Nedega saulėje, neišblunka. Vaisiai skanūs, sultingi, švelnaus minkštimo, tinka ikrams “.

Petras Matvejevičius, 62 metai, Oryol: „Kavili“ cukinijas sodinu kovo mėnesį po plastikiniu įvyniojimu į durpių vazonus. Gegužės pradžioje mes jau valgome savo vaisius be nitratų. Tręšiu tik supuvusiu mėšlu, jokių chemikalų. Cukinijos yra lygios, nesusuktos, oda minkšta, plona. Trejus auginimo metus jie niekada nebuvo sirgę “.

Išvada

Cukinijos Kavili f1 suteikia gerą derlių su minimalia priežiūra, išsiskiria savo skoniu ir yra savaime apdulkintos. Vienintelė vasaros gyventojo užduotis auginant hibridą yra kruopščiai paruošti dirvą rudenį ir pasiruošti ilgalaikiam vaisiui.

2 komentuoti
 1. Avataras
  Pomponpurinas

  Nepaprastai nesėkminga ir nepelnytai reklamuojama įvairovė. Aš jį pasodinau iš 4 sėklų pakuotojų skirtingais metais. Pamiršote pinigus ir vietą. Negaliu pasakyti nieko teigiamo. Mūsų laiko patikrinti augalai, turintys 3–4 krūmus, duoda puikų derlių ir yra puikios kokybės (o svarbiausia - skonio) prasme. Niekada daugiau neišleisiu pinigų Kavili! Jie blogai laikomi, skonis vidutiniškas .. Išskyrus ruošinius ... Be to, jie yra kaprizingi. Dabar jiems šalta, tada karšta. Ta gėlė supuvusi, tada nepririšta ir t.t. Tuo pačiu metu šio hibrido sėkloms kaina yra per didelė - 50 rublių 5 (vienetai). Nežinau, ką modifikavo olandai, galbūt jie pridėjo medūzų genus)).

 2. Avataras
  Svetlana

  Pasodinta „Cavili“ 2020 m. Ir baisiai nusivylusi. Cukinijos tiesiog nepablogėja - prastai auga, gėlės dažniausiai būna vyriškos, kiaušidės supuvusios, nukrinta. Cukinijos skonis vandeningas ir rūgštus. Niekam nepatariu.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės