Instrukcijos, kaip teisingai surišti agurkus šiltnamyje pradedantiesiems sodininkams

Be to maitinimas ir reguliariai laistyti agurkus reikia keliaraiščio. Vaisių formavimas šiltnamyje leidžia kompetentingai kontroliuoti augalų augimo greitį ir reguliuoti pasėlio tūrį dėl temperatūros sąlygų, drėgmės ir šviesos.

Viršutiniai agurkai šiltnamyje apsaugo nuo tam tikrų daržovių praradimo etape kiaušidžių formavimas, supaprastina priežiūrą ir derliaus nuėmimą.

Kodėl agurkus reikia rišti šiltnamyje

Agurkai greitai auga ir susipina su šakomis, todėl būtina juos surišti, kad tolygiai paskirstytų krūmus, taip pat gautų maksimalų derlių. Siejant agurkus išvengiama nesubrendusių vaisių puvimo ir sumažėja rizika ligos.Instrukcijos, kaip teisingai surišti agurkus šiltnamyje pradedantiesiems sodininkams

Agurkų keliaraištis turi keletą privalumų:

 • nemokama prieiga prie krūmų, kai laistyti ir derliaus nuėmimas;
 • tiesioginiai saulės spinduliai ant augalų pagerina jų augimą;
 • supaprastina dirbtinio gėlių apdulkinimo procedūrą ir antenų kryptį teisinga kryptimi;
 • padidina derlių dėka kiaušidžių saugumas;
 • palengvina pašalpų pašalinimą iš augalų;
 • piktžolių pašalinimas tampa patogia procedūra;
 • trukdo puvimo lapai ir vaisiai;
 • sergantys ir nudžiūvę lapai pašalinami be vargo;
 • surišti agurkai vienas kito nenuspalvina.

Ar įmanoma išsiversti be keliaraiščio

Daugelis sodininkų apeina agurkų susiejimo procedūrą, pasitikėdami natūraliu augimu. Toks auginimas yra leistinas, tačiau tokiu atveju minusai bus matomi ant veido.

Pinti agurkai dengia visą pasodintą plotą, dėl to sunku laistyti šaknis ir padidėja lapų bei ūglių puvinio rizika. Kontaktuodamas su dirvožemiu, augalas tampa jautresnis ligoms ir kenkėjai... Bet kokiu atveju, pasirinkimas lieka sodininkui.

Rišimo savybės šiltnamyje, pagamintame iš polikarbonato ir kitų medžiagų, šiltnamyje

Instrukcijos, kaip teisingai surišti agurkus šiltnamyje pradedantiesiems sodininkams

Viršūniniai agurkai šiltnamyje, polikarbonato šiltnamyje, stiklinėje ar plėvelėje yra puikus būdas paspartinti pasėlių nokinimą jūsų vasarnamyje. Tačiau reikia atsižvelgti į šiltnamio daržoves rišimo ypatumus:

 1. Šiltnamyje augalams reikia kruopštesnės priežiūros nei atvirame lauke, nes oro temperatūra ir drėgmė yra aukštesnė. Todėl jūs turite pasirūpinti oro cirkuliacija kambaryje, kitaip drėgmės sąstingis turės neigiamos įtakos agurkų derliui arba sukels jų pablogėjimą.
 2. Šiltnamyje auginamus augalus, pagamintus iš polikarbonato ir kitų medžiagų, rekomenduojama pririšti, kai augalas pasiekia tam tikrą brandą.
 3. Nerekomenduojama atlikti įrišimo procedūros vėliau nei ketvirtą savaitę po nusileidimasnes ūgliai taps trapūs ir tvirtinti bus daug sunkiau.
 4. Šiltnamyje daroma prielaida, kad yra įmontuoti elementai, kurie gali būti naudojami traukti pagrindą (arką) ir pritvirtinti agurkų stiebus.
 5. Geriau virvę susieti su pabėgimu ne sandariai, bet paliekant nedidelį tarpą. Tai užtikrina, kad vaisiai gaus visą maistinių medžiagų kiekį.
 6. Nepageidautina per daug artimo augalo kontakto su elementu, kuriuo jis atsirems. Pats pabėgimas apvynios save bet kokia konstrukcija, pakanka tam tikrą laiką suteikti prisilietimą.
 7. Atrama neturėtų būti per grubi ir nepažeisti subtilių blakstienų.
 8. Agurkų keliaraištis leidžia kiek įmanoma efektyviau naudoti šiltnamio plotą, pakeliant blakstienas.
 9. Kai gaminate šiltnamį savarankiškai, geriau iš anksto pagalvoti apie galimybę surišti atramas prie viršutinių rėmo elementų. Tokiu atveju nereikės diegti vertikalių atramų.

Kada tai daryti

Kai stiebai pasiekia 30 cm, agurkai gali būti surišti. Iki to laiko augale bus suformuota iki 5–6 tikrųjų lapų. Laiku įdiegtas atramas padės išvengti žalos šaknies sistemai, kol ji neauga. Procedūrą geriausia atlikti ryte prieš vidurdienį.

Svarbu! Negalima leisti susieti vėliau, nes ilgos ir trapios blakstienos gali būti pažeistos.

Ko reikia: medžiagos ir įrankiai

Iki to laiko, kai agurkai bus surišti, reikia iš anksto paruošti medžiagas atramoms statyti, kurios turi tvirtai pritvirtinti stiebą.

Norėdami surišti agurkus, jums reikės:

 • metaliniai arba mediniai stulpai apie 2 m ilgio;
 • stipri viela ar virvelė;
 • metalo arba plastiko tinklelis;
 • kabliukai medžiagai tvirtinti;
 • audinio juostelės 3–5 cm pločio;
 • mediniai kaiščiai;
 • plaktukas;
 • nagai;
 • replės.

Petnešų technika

Atsižvelgiant į naudojamų struktūrų tipą, agurkų pasėliams susieti yra daugybė būdų.

Dažniausi metodai yra šie:

 • vertikalus;
 • horizontalus;
 • mišrus.

Vertikalus

Instrukcijos, kaip teisingai surišti agurkus šiltnamyje pradedantiesiems sodininkams

Taikant vertikalų kaklaraiščio metodą, galima pasiekti lengvą priėjimą iš visų krypčių į augalą, nes konstrukcija siekia 2 m ilgio. Šis keliaraištis naudojamas auginant agurkus aukštuose šiltnamiuose.

Rėmo konstrukcija pagaminta taip, kad viršutinė dalis būtų virš lubų, o apatinė - ant žemės. Virvės perbraukiamos per skersinius, per kuriuos agurkai susisuks. Virvių turėtų būti tiek, kiek yra įvorių. Kad šoniniai ūgliai neaugtų, jie turėtų būti pririšti audinio juostelėmis.

Supaprastinta vertikalios konstrukcijos versija yra traukti virvę ant kabliukų, kurie pritvirtinami prie lubų pagrindo. Viršūnės įmestas į dirvą, virvės pritvirtintos prie jų.

Nuoroda. Jei tvirtinimui naudojamos medinės dalys, pirmiausia jas reikia apdoroti druskos tirpalu, sumaišytu su prieš puvimą skatinančia medžiaga.

Horizontalus

Instrukcijos, kaip teisingai surišti agurkus šiltnamyje pradedantiesiems sodininkams

Šis metodas yra plačiai naudojamas mažuose šiltnamiuose.

Palei lovų kraštus vedami metaliniai arba mediniai kaiščiai iki 2 m, virvelės arba viela ištraukiama per kaiščius, kurių tarpas yra 25 cm. Virvių skaičius reguliuojamas atsižvelgiant į agurkų įvorių skaičių.

Horizontaliai siejančių sodinukų trūkumai yra tai, kad negalima visiškai išvengti rezginio tarp įvorių, taip pat stiebų nuopjovos, kai jie pasiekia aukščiausią virvę. Todėl geriau važiuoti kaiščiais, ilgesniais nei 2 m, arba nupjauti stiebų viršūnes, kai jie auga iki viršutinės atramos krašto.

Mišrus

Sodinant agurkus ratu, naudojamas mišrus agurkų susiejimo būdas.

Procedūra atliekama dviem etapais.

 1. Į dirvą įkišama 10 spyglių ir sujungiama su jų viršūnėmis.
 2. Virš gauto kūgio užtraukiama tinklelis. Agurkų sodinukų ūsai išvedami į tinklelio skylutes.

Audimo metu konstrukcija paverčiama agurkų nameliu.

Svarbu! Prieš sodinant sodinukus, geriau įdiegti kūgį agurkų pasėlių audimui. Priešingu atveju rizikuojate sugadinti šaknų sistemą ir augalų lapus.

Ką pririšti

Instrukcijos, kaip teisingai surišti agurkus šiltnamyje pradedantiesiems sodininkams

Agurkų įvorėms sieti naudojamos įvairios medžiagos:

 1. Virvelė... Medžiagą lengva naudoti, ji nesuyra. Virvelė montuojama vertikaliai, pritvirtinama iš viršaus prie šiltnamio profilio, o iš apačios - prie kaiščio. Blakstienos nėra labai tvirtai pritvirtintos po antruoju ar trečiuoju lakštu 30 cm atstumu nuo žemės paviršiaus.
 2. Prie gyvatvorės. Taigi rečiau agurkai yra surišami, tačiau prietaisą patogu naudoti. Tvirtas tinklas, uždėtas ant aukštų statymų, traukiamas palei agurkų eilę. Virvės pagalba įvorės pritvirtinamos prie tinklo. Agurkų stiebai gali būti fiksuojami skirtingais lygiais, jiems augant.
 3. Ant lanko. Labai patogu agurkus susieti su lankais, kurie dedami virš agurkų. Norėdami sukurti tokį paprastą įrenginį, naudojami sulenkti strypai, kurie dedami šalia kiekvienos agurkų eilės. Augalo stiebai pritvirtinti prie atramos ištemptais virvėmis.
 4. Ant grotelių. Šiuolaikiniai sodininkai sėkmingai naudoja tinklą agurkams susieti. Geriau teikti pirmenybę tinklui, kurio skylės yra ne mažesnės kaip 10 cm. Tai gali būti plastikinė arba metalinės tinklelio tvoros pavidalu, išilgai kurios vikšruos daržovės.
 5. Ant trellises. Grotelių struktūra yra praktiškesnė ir patikimesnė, nes joje yra papildomų atramų, kurios padeda laikyti didelius kiekius prinokusių vaisių. Atsižvelgiant į agurkų poreikius ir veisles, pasirenkamas bet kokios formos grotelės.

Kaip teisingai susieti agurkus šiltnamyje

Norėdami gauti gausų derlių, pradedantieji sodininkai turi išmokti teisingai surišti agurkus.

Mokymai

Prieš sodindami agurkų struktūrą, turite iš anksto pasiruošti keliaraiščio procedūrai. Prieš pat sodinant agurkus, prie kiekvieno krūmo angos taip pat reikia įkišti kailiukus.

Viršūnių instrukcija

Apsvarstykite žingsnis po žingsnio keliaraiščių agurkų instrukcijas, atliekamas vertikaliai, naudojant virvę:

 1. Visų pirma, jie atsikrato ūglių ir kiaušidžių 3-4 lapų lygyje stiebo apačioje. Tai būtina normaliam šaknies sistemos vystymuisi ateityje.
 2. Kitų trijų lapų lygyje pašalinami šoniniai ūgliai, neliečiant kiaušidės. Ūgliai turi būti nedelsiant pašalinti, kad nebūtų išprovokuotos įvairios agurkų ligos. Kai kuriais atvejais pašalinkite visus lapus iki pirmųjų vaisių, palikdami tik lapus su kiaušidėmis.
 3. Kitų trijų lapų srityje paliekamos kiaušidės su agurkais, leidžiančios išsivystyti šoniniams ūgliams. Po to, kai ant ūglio susiformuoja viena kiaušidė ir vienas lapas, jie suspaudžiami, apdorodami šias vietas kalio permanganato tirpalu.
 4. Tada ūgliai kitų trijų lapų srityje formuojami panašiai, paliekant du lapus ir dvi kiaušides. Ir taip didėja: kuo aukštesni lapai, tuo daugiau kiaušidžių reikia palikti.
 5. Kai ant stiebo apačioje pasirodo pirmieji vaisiai, jie iškart nuimami, pašalinant apatines lapų plokšteles.
 6. Kai centrinė blakstiena pasiekia viršutinį gijos lygį, ji yra nepanaudota, žemyn nuleidžiant augalą. Tokiais veiksmais atlaisvinama vieta agurkų kultūros augimui aukštyn.


Jei nepririnksite agurkų, lapai užpildys visą šiltnamio erdvę ir pašalins maistines medžiagas.

Klaidų, kurių reikia vengti

Naujieji vasaros gyventojai turėtų atsižvelgti į klaidas, kurios gali atsirasti susiejant:

 1. Vėlyvas keliaraištis. Jei krūmas užauga daugiau nei 35 cm, stiebas taps kietas ir trapus. Keliaraištis per šį laikotarpį gali pakenkti augalui.
 2. Prisirišusi stora. Sukūrę per stiprų plakta tvirtinimą, galite išprovokuoti stiebo suspaudimą jam augant.
 3. Geriausia nenaudoti per stiprių metalinių spaustukų, kad nepažeistumėte augalo.
 4. Nekontroliuojamas agurkų krūmų vystymasis ateityje gali sukelti augimą nereikalinga kryptimi ir žlugti viršūnę.
 5. Populiaru, kad stiebo negalima sulenkti prieš laikrodžio rodyklę, nes visi augalai seka saulės judėjimą.

Patyrusių vasaros gyventojų patarimai

Instrukcijos, kaip teisingai surišti agurkus šiltnamyje pradedantiesiems sodininkams

Patyrę vasaros gyventojai dalijasi vertingais keliaraiščių agurkų patarimais:

 1. Krūmus reikia surišti tik tada, kai ant stiebo jau yra bent šeši lapai.
 2. Jei norite auginti kitas daržoves šiltnamyje, turite jas atitverti viena nuo kitos plėvelės uždanga.
 3. Pažeisti vaisiai turi būti pašalinti prieš augalui visiškai prinokus.
 4. Prieš panardindami juos į žemę, nepamirškite sutvarkyti kailiukų galų dezinfekuojančiu tirpalu, pavyzdžiui, kalio permanganatu.
 5. Kad nepažeistumėte augalo, sukurkite 60º kampą tarp stiebo ir ūglių.
 6. Geriausi kaiščiai yra pagaminti iš plastiko arba medžio.

Išvada

Derliaus savybė tiesiogiai priklauso nuo to, ar agurkai yra surišti, ar ne. Atsižvelgiant į pageidavimus ir būsimo derliaus sąlygas, agurkai yra susieti vertikaliai, horizontaliai arba mišriu būdu. Kiekvienas asmuo pasirenka tinkamą agurkų susiejimo, jų sujungimo ar naudojimo būdus.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės