Instrukcijos agurkų formavimui ant grotelių atvirame lauke pradedantiesiems vasaros gyventojams

Agurkai, kaip ir visi vijokliniai augalai, siekia saulės. Ieškodami paramos, jie priglunda prie kaimyninių augalų ir daro įtaką jų augimui. Todėl augindami kultūrą vasaros gyventojai stato specialias grotelių struktūras, kurios padeda prižiūrėti sodinukus, formuoja vytinius ir renka vaisius.

Kas yra grotelės

Sodininkai praktikuoja du agurkų auginimo būdus - horizontalųjį, kai augalas plinta žemėje, ir vertikalųjį, t.y. užrišti, suveržti į specialius įtaisus (trellises), išilgai kurių augalas audžiasi.

Instrukcijos agurkų formavimui ant grotelių atvirame lauke pradedantiesiems vasaros gyventojams

Vertikalus auginimo būdas turi šiuos privalumus:

 • vynmedžiai yra apšviesti iš visų pusių, gerai vėdinami, prisotinti deguonimi, rečiau suserga;
 • lengviau nuimti derlių ir prižiūrėti augalą;
 • vabzdžiams lengviau apdulkina agurkų gėles;
 • pasėlis nokinamas 2 savaitėmis greičiau nei naudojant horizontalųjį metodą;
 • lovos su žaliomis blakstienomis ant grotelių papuoš bet kurį daržovių sodą ir užims mažiau vietos nei naudojant kitą auginimo būdą;
 • vaisiai aiškiai matomi plaktuve, jie yra švarūs ir nesudžiūvę, nes nesiliečia su drėgna žeme, kur yra daug patogenų;
 • kai atsiranda kenkėjų ar ligos požymių, lengva procesas augalas iš visų pusių su reikiamais preparatais.

Vienintelis trūkumas yra poreikis pastatyti pačią konstrukciją. Tačiau dabar galite nusipirkti patogių prietaisų, kuriuos lengva surinkti ir išardyti. Jie pašalinami iš sodo žiemai iki kito sodinimo sezono.

Žingsnis po žingsnio instrukcijas agurkų auginimui trellise

Sodininkai dažnai naudoja sienas, tvoras, stulpus kaip atramą, tempdami ant jų vielą. Pažvelkime į tai, kaip sukurti nepriklausomą paramos struktūrą.

Kaip pasidaryti grotelę

Konstrukcijai statyti mediniai arba metaliniai stulpai (30 mm) iškasti priešinguose lovų kraštuose 1,5–2 m atstumu vienas nuo kito. Stulpų aukštis nuo žemės paviršiaus yra 2–2,2 m. Tarp jų 2-3 eilutėse ištraukiama metalinė viela:

 • pirmoji eilutė - 15 cm aukštyje nuo žemės paviršiaus;
 • antrasis - 1-1,2 m;
 • trečias - 2 m.

Vienas stipraus virvės galas yra pririštas prie viršutinės eilės, o kitas - agurko plakta 10 cm atstumu nuo žemės paviršiaus. Vietoj virvelių išpopuliarėja tinklelis, pagamintas iš plastiko ar metalinės vielos, kurio akučių dydis yra 10–15 cm.

Kad tinklas nenukristų pagal subrendusių agurkų svorį, jis pritvirtinamas prie horizontalaus tilto ir sudaro U formos struktūrą, kurios vidinė dalis yra tinklelis.

Laikoma, kad į trobelę panaši struktūra yra stabilesnė.

Pradinis etapas ir pasiruošimas tūpimui

Svarbi gero derliaus gavimo sąlyga yra grotelių vieta svetainėje. Konstrukcija dedama pagal instrukcijas:

 1. Atrama įrengta saulėtoje svetainės pusėje be skersvėjų. Galite apsaugoti augalą nuo vėjo sodindami kukurūzus ar saulėgrąžas.
 2. Žemė turėtų būti lygi arba šiek tiek nuožulni.
 3. Dirva iš anksto paruošiama augalų sodinimui, tręšiama organinėmis tvarsliava.
 4. Geriausia vieta agurkams laikyti ten, kur užaugo bulvės, žirniai, kopūstai ar pomidorai.

Pavasarį dirva po agurkų sodu yra apdorojama verdančiu vandeniu.Tai pašalins bakterijas, kurios žiemą nemirė, ir suaktyvins šilumos susidarymą mėšle ir komposte.

Sodinti agurkus

Agurkai sodinami sodo lovoje su sėklomis ar daigais šalia grotelių. Atstumas tarp augalų turėtų būti normalus veislių nuo 15 cm, krūmui - nuo 25 cm.

Prieš sėjant į žemę, sėklos 3-4 valandas pašildomos + 50 ... + 60 ° C temperatūroje. Tada jis laikomas silpname kalio permanganato tirpale (1 g 100 ml vandens) arba česnako minkštime 20-30 minučių.

Kai žemė sušyla iki + 15 ° C, sėklos dedamos į žemę (4 sėklos per 1 m) ir uždengiamos folija, kol pasirodys pirmieji 5-6 lapai. Tada plėvelė pašalinama.

Auginant daigais, jauni augalai persodinami į sodo lovą, kai jie pasiekia 15-20 cm ir jie formuojasi iš 3 tikrųjų lapų. Sodinimas į žemę atliekamas vėlyvą pavasarį, siekiant sumažinti naktinių šalčių riziką.

Priežiūra

Norėdami gauti gerą derlių, turėsite stebėti dirvožemio derlingumą ir reguliariai naudoti viršutinį purenimą, nustatyti sistemingą ir teisingą laistymą, atlaisvinti lovas ir suformuoti krūmus. Jei laikysitės žemės ūkio metodų, derlius gali netgi viršyti gamintojo nurodytus rodiklius.

Agurkai yra drėgmę mėgstantys augalai, todėl sodinukai laistomi kas 4-5 dienas. Iš 1 m² žemės turėtų patekti 3–6 litrai vandens.

Svarbu! Laistyti būtina tik šiltu vandeniu. Šaltis išprovokuoja grybelinių ligų vystymąsi, o vandens tiekimas iš žarnos su vienu srautu atskleidžia šaknis.

Brandinimo ir derliaus nuėmimo metu būtina sustiprinti šėrimą. Norėdami tai padaryti, naudokite:

 • kalio nitrato tirpalas - 30 g 10 litrų vandens;
 • žolelių, praskiestų vandeniu santykiu 1: 5, užpilas;
 • pelenų ekstraktas - 1 valgomasis šaukštas. ant vandens kibiras;
 • purškiant lapus karbamido tirpalu - 10 g vienam kibirui vandens.

Agurkų formavimas ant grotelių atvirame lauke

Agurko formavimo metodo pasirinkimas pirmiausia priklauso nuo to, kuriai grupei jis priklauso: tradicinės veislės, tolygiai gaunančios derlių iš viso augalo, ar modernios, mažai augančios, sudarančios pasėlį ant pagrindinio stiebo.

Instrukcijos agurkų formavimui ant grotelių atvirame lauke pradedantiesiems vasaros gyventojams

Veislių agurkų, hibridų ir puokščių veislių formavimo ypatybės

Veisliniuose agurkuose vyriškos gėlės dažniausiai būna ant pagrindinio stiebo. Augalo viršutinės dalies prispaudimas virš penktojo lapo skatina šoninių ūglių formavimąsi. Ant jų susidaro didesnis skaičius moteriškų žiedynų, iš kurių formuojasi kiaušidės.

Šiuolaikiniai hibridai laikosi šiek tiek kitokio požiūrio. Ant jų susiformuoja pakankamas skaičius moteriškų gėlių. KamKai ant stiebo atsiranda 3–5 tikrieji lapai, iš jų sinusų pašalinami visi ūgliai ir pumpurai, kurie gali sulėtinti augalo vystymąsi. Ši technika vadinama apakinimu. Tokiu atveju visos jėgos bus nukreiptos į pagrindinio stiebo augimą. Kai stiebas pasiekia viršutinę horizontalę, jis išmetamas į kitą grotelės pusę. Kai stiebas iš kitos pusės užauga dar 60–70 cm atstumu nuo grotelės viršaus, kabančio augalo viršus žiupsnelis.

Partenokarpiniams hibridams, kuriuose žiedai formuojami ištisomis kekėmis, reikia kruopštesnės priežiūros nei mažiau produktyviems jų kolegoms. Agurkų puokštėms būdingas tuo pačiu ir gausus pumpurų formavimasis ant pagrindinių ir šoninių ūglių. Todėl dėl tuo pačiu metu augančių vaisių krūmas gali labai susilpnėti, o kai kurie vaisiai ilgainiui deformuojasi arba išnyksta dėl nepakankamos mitybos.

Norėdami išvengti bėdų, agurkų puokštėms formuoti naudojama speciali technologija. 3–4 apatinės pakopos mazguose nugrimzta šoninių blakstienų ir kiaušidžių užuomazgos. Likusiuose mazguose šoninių ūglių užuomazgos apakinamos, kiaušidės neliečiamos. Pasibaigus vaisiaus vaisiui ant pagrindinio ūglio, augalas gerai maitinamas, kad pradėtų formuotis naujos šoninės blakstienos. Netrukus antriniai ūgliai pradės apaugti šviežiomis kiaušidėmis, kurių paprastai būna ne mažiau kaip per pirmąją derliaus bangą.

Dėmesio! Maitinkite augalą ryte arba vakare, kad išvengtumėte cheminių nudegimų.Geriau tręšti po laistymo.

Kaip formuoti agurkus

Galite suformuoti augalą:

 • viename stiebe: pašalinkite visus šoninius ūglius kartu su pažeistais lapais ir žiedynais;
 • iš 2 stiebų: nuimkite patėviai per pirmuosius tris mazgus palikite per ketvirtą;
 • iš 3 stiebų: pašalinami vaikaičiai per pirmuosius du mazgus.

Apipjaustykite blakstienas

Blakstienų apipjaustymas prasideda praėjus 3–5 savaitėms po pasodinimo žemėje ir augimo pradžios. Iki to laiko augalo aukštis turėtų siekti bent 0,5 m., Genėjimas atliekamas kas 2 savaites. Tai padeda augalui išlaikyti maistines medžiagas, kad vaisius būtų didesnis.

Svarbu! Jei pradėsite genėti ne aukštesniame kaip 0,5 m augalo aukštyje, jis neturės laiko vystytis, o jūs galite visai likti be derliaus.

Kuo skiriasi formavimas ant grotelių šiltnamyje

Agurkų auginimas šiltnamyje ir atvirame lauke yra skirtingi dalykai, todėl turėtumėte kruopščiai priartėti prie sėklų sodinimui pasirinkimo. Tarp populiariausių agurkų veislių galite rasti veislių, kurioms nereikia formuoti arba kurios yra vienakočiai.

Šiltnamyje neturėtų būti leidžiama sutirštėti apatinė stiebų dalis, kitaip atsiras drėgmės perteklius, kuris prisideda prie vystymosi ligos... Kas 10–14 dienų nupjaunami 2 apatiniai lapai, nes jie užima daug sulčių. Nupjaukite ne daugiau kaip 2 lapus, kad nesusilpnintumėte blakstienos.

Auginant šiltnamį, stiebas visada nukreiptas į viršų, neatsižvelgiant į tai, kiek blakstienų augalas suformuotas.

Viršutinė dalis, pasiekusi šiltnamio lubas, turi būti nukirsta. Arba galite padaryti kitaip - iš apačios suvyniokite pliką stiebą (iš jo anksčiau buvo pašalinti vaisiai, ūgliai, lapai), kad susuktų kilpa. Norėdami tai padaryti, jis nuleidžiamas virve žemyn ir gauta kilpa yra pririšta prie virvės virve. Viršūnė kris, ir joje bus vietos toliau augti.

Patyrusių vasaros gyventojų patarimai ir paslaptys

Instrukcijos agurkų formavimui ant grotelių atvirame lauke pradedantiesiems vasaros gyventojams

Patyrę sodininkai visada turi naudingų patarimų pradedantiesiems, kurie buvo įrodyti per daugelį metų:

 1. Aktyvuoti augalus būtina ryte. Dieną, užsikimšusios žaizdos, turės laiko išgydyti.
 2. Lapai ir vynmedžiai negali būti pasukti priešinga kryptimi. Smarkiai dislokuoti ūgliai gali sustabdyti augimą, pagelsti ar net mirti.
 3. Iškirpti blakstienas galima tik švariais įrankiais. Tai padės išvengti augalų užteršimo.
 4. Jūs neturėtumėte sodinti agurkų keletą metų iš eilės vienoje vietoje. Kenkėjai ir patogenai kaupiasi dirvožemyje.

Išvada

Neseniai daugelis sodininkų pasirinko auginti agurkus ant trellise. Naudojant atramą, nuimant derlių nereikia vėl lenktis. Purškiant augalus ant konstrukcijų, tirpalas tolygiai patenka ant stiebų ir lapų. Be to, žymiai sutaupoma vietos. Visa tai pasisako už gobelenų naudojimą.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės