Kaip teisingai suspausti agurkus šiltnamyje: priežiūros taisyklės nuo sodinimo iki derliaus nuėmimo

Agurkų krūmų formavimas yra svarbi agrotechninė priemonė, kurios paskirtis yra selektyviai pašalinti augalo dalis. Jei šios procedūros nepaisoma, pasėlių derlius sumažėja, nukenčia vaisių kokybė, o jų nokinimas prasideda vėliau. Apsvarstykite agurkų suspaudimo ir jų priežiūros šiltnamyje taisykles nuo sodinimo iki derliaus nuėmimo.

Kas yra suspaudimas ir ko reikia

Sąvoka „žiupsnelis“ reiškia augimo tašką - viršūninį pumpurą - pašalinti, nupjauti pirštais ar sodo įrankiais.

Kaip teisingai suspausti agurkus šiltnamyje: priežiūros taisyklės nuo sodinimo iki derliaus nuėmimo

Suspaudimas atliekamas siekiant išvengti šių veiksnių:

 • stiprus įvorės sustorėjimas, dėl kurio trūksta apšvietimo;
 • blogas augalų vėdinimas;
 • daugybė nevaisingų gėlių;
 • kenkėjų ir ligų plitimas.

Procedūra skatina šaknų sistemos vystymąsi, ir tai yra vienas iš pagrindinių veiksnių, turinčių įtakos prinokusių vaisių dydžiui ir skaičiui.

Kokie kiti agurkų priežiūros etapai egzistuoja

Be suspaudimo, agurkams organizuojamas teisingas drėkinimo režimas - mažiausiai 5 litrai vandens per 1 m2, geriausia ryte, prieš prasidedant karščiui. Po sudrėkinimo dirvožemis atsilaisvina, suteikdamas šaknims prieigą prie deguonies. Sezono metu tręšiama 3–4 augalus, naudojant tiek organines, tiek dirbtines trąšas.

Oro temperatūra šiltnamyje palaikoma + 18… + 30 ° C. Optimalus oro drėgnumas yra mažiausiai 80%, jei privaloma kasdien vėdinti, skersvėjiai neleidžiami. Įvorės yra suformuotos ir laiku susietos naudojant vertikalias arba horizontalias atramas.

Privalumai agurkų čiulpimo šiltnamyje

Jau pririšant prie sodinukų atramos, pirmosios manipuliacijos formuojamos įvorėms. Augalų čiulpimas šiltnamyje turi įtakos kiaušidžių formavimuisi, nes agurkai gali išleisti daugiau moteriškų gėlių nei vyriškos nevaisingos gėlės.

Stipriai apaugę krūmai neleidžia vaisiams augti pakankamai dideliams, daro įtaką skoniui - net jauni žali augalai pradeda rūgti skonį, jei augalas atsisako savo sulčių didžiąją lapų masės dalį.

Nuoroda!Formuodami krūmus, nepašalinkite per daug lapų - tai gali paveikti fotosintezės greitį. Apytikslis lapų skaičius, reikalingas greitam augalų nokinimui, apskaičiuojamas taip: 1 lapas per 1 kiaušidę.

Kada kišti krūmus

Praėjus 2 savaitėms po sodinukų sodinimo šiltnamyje, jie pradeda tvirtinti krūmus prie atramų ir formuoja. Kai augalai pakankamai prisitaiko, o jų šaknų sistema gerai įsitvirtina dirvožemyje, pagrindinis stiebas pririšamas prie atramos viela ar virve.

Augant pašalinkite ūglių perteklių, silpnus ir pageltusius lapus, dalis, užkrėstas infekcija ar kenkėjais. Jei krūmuose pasirodo daug nevaisingų gėlių, pirmiausia jie bando išdžiovinti per drėgną dirvą, jei tai nepadeda, atliekamas purinimas, pašalinant vyriškas gėles.

Kaip teisingai suspausti agurkus šiltnamyje

Kaip teisingai suspausti agurkus šiltnamyje: priežiūros taisyklės nuo sodinimo iki derliaus nuėmimo

Atskirkite augalo dalis aštriomis žirklėmis ar rankomis, naudodamiesi rodykle ir nykščiu, stipriai suspausdami stiebą ir švelniai nuplėšdami nereikalingą. Plonus jaunus patėvius patogiau valyti rankomis, nes jie yra minkšti ir trapūs. Jei smeigimas atliekamas naudojant instrumentus, jų ašmenys yra iš anksto pagaląsti ir dezinfekuoti.

Palikite 0,5–1 cm aukščio kanapę.Nuimkite vyriškas gėles, antenas ir patinus iš lapų ašių. Jūs negalite grubiai nutraukti stiebo, nuplėšti augimo taško.

Nuoroda! Suspaudimas nėra būtinas šiuolaikinėms krūmų veislėms, turinčioms lemiamus šoninius procesus. Tokių krūmų kiaušides dažnai formuoja „puokštės“, todėl augimo taškų pašalinimas sutrikdys natūralų procesą ir sukels augalo perkrovą vaisiais.

Renginys vyksta sausą dieną, kai antžeminė krūmų dalis po laistymo jau yra visiškai sausa. Ši procedūra ne tik skatina kiaušidžių atsiradimą, bet ir atjaunina augalą.

Pagal klasikinę vabzdžių apdulkintų veislių ir hibridų schemą

Kaip teisingai suspausti agurkus šiltnamyje: priežiūros taisyklės nuo sodinimo iki derliaus nuėmimo

Pagal klasikinę schemą krūmo apkrova palaipsniui didėja iš apačios į viršų: kuo aukštesnis augalas, tuo daugiau paliekama ūglių, kiaušidžių ir lapų:

 1. Kai pagrindiniai stiebai užauga iki 50 cm aukščio, padarykite „užtemimo zoną“. Norėdami tai padaryti, pašalinkite visus šoninius ūglius, kurie pasirodė po 6 lapų ašiliu.
 2. Iki 100 cm aukščio visi šoniniai procesai yra suspaudžiami virš pirmojo lapo, paliekant 1 kiaušidę.
 3. 100–150 cm aukštyje paliekami tik 3–4 ūgliai, procesai formuojami su 2 kiaušidėmis ir tuo pačiu lapų skaičiumi.
 4. Virš 150 cm ilgio stiebas yra išmestas per grotelę, 3–4 kiti šoniniai procesai suspaudžiami virš 3-4 kiaušidžių.
 5. Viršutinis pagrindinės blakstienos augimo taškas pašalinamas, kai atstumas nuo pakabinamos karūnos iki žemės paviršiaus yra lygus 60–70 cm.

Daugelis augintojų ant sėklų pakuotės siūlo tinkamą krūmų formavimo modelį. Tokiu atveju geriau laikytis rekomendacijų.

Savaime apdulkinančių rūšių žiupsnelis

Kaip teisingai suspausti agurkus šiltnamyje: priežiūros taisyklės nuo sodinimo iki derliaus nuėmimo

Agurkuose, kurių neapdulkina vabzdžiai, moteriškos gėlės dažniausiai susidaro ant šoninių ūglių. Todėl pinigavimas atliekamas taip, kad atsirastų daugybė ūglių. Kaip žiupsnelis savaime apdulkinti agurkaikurie auga šiltnamyje:

 1. Susiformavus pirmosioms 3 kiaušidėms ant pagrindinio stiebo, jos pašalinamos.
 2. Pagrindinio blakstienos vainikėlis pašalinamas virš 6 tikrųjų lapų, skatinant šoninių procesų augimą.
 3. Šoniniai ūgliai yra įsmeigti, paliekant po 3–4 kiaušides ant kiekvieno, atsargiai surišami, vengiant susiveržti.

Ne visos savaime apdulkinamos veislės turi būti žiupsnelio, tačiau vėlyviesiems agurkams ši procedūra yra privaloma.

Partenokarpinių veislių ir hibridų sugniuždymas

Tokie augalai daugiausia sudaro moteriškas gėles, kurios dažniausiai formuojasi ant pagrindinio stiebo. Augalai išsiskiria dideliu ūglių susidarymo greičiu, todėl žiupsnelis atliekamas ne tik formavimui, bet ir siekiant išvengti per didelio sustorėjimo.

Žingsnis po žingsnio, kaip susmulkinti tokius agurkus šiltnamyje:

 1. Aklinimas atliekamas pirmųjų 4 tikrųjų lapų ašyse, jie pašalinami kartu su gėlėmis.
 2. Penktas ir šeštas ūgliai yra sutrumpinti, paliekant 20 cm.
 3. 3–4 ūgliai, kurie pasirodo aukščiau, yra suspaudžiami 40 cm atstumu, o 3-4 ūgliai, išaugę dar aukščiau, paliekami 50 cm ilgio.
 4. Po to, kai užauga dar 5–6 lapai, susukite pagrindinį stiebą.

Hibridai pašalinami patėviai ir papildomos sausgyslės, susidarančios lapų ašyse. Įsitikinkite, kad viršutiniai ilgi procesai nesusipainioja.

Patyrę sodininkai rekomenduoja nupjauti viršutinių, per didelių lapų kampus, jei jie užgožia apatinius ūglius, sumažinkite jų apšvietimą. Tokie veiksmai nebus kenksmingi, tačiau padidins saulės spindulių poveikio plotą žemose aukštų ir galingų krūmų pakopose.

Tolesnė priežiūra

Kaip teisingai suspausti agurkus šiltnamyje: priežiūros taisyklės nuo sodinimo iki derliaus nuėmimo

Apdoroti augalai apibarstomi susmulkintais medžio pelenais, kad dezinfekuotų pjaustytas vietas, jas nusausintų ir išvengtų infekcijų išsivystymo. Kad paspaudimas nesukeltų sunkaus streso pasėliams, agurkai po procedūros šeriami organinėmis trąšomis.

Laistyti atliekamas kruopščiau nei įprasta, stengiantis, kad vandens lašai nepatektų ant kelmų, likusių vietose, kur buvo pašalintos augalo dalys.

Išvada

Suspaudimas yra būtina procedūra norint padidinti agurkų derlius, gerinti vaisių kokybę.Priklausomai nuo augalų veislės ir tipo, krūmų formavimui naudojamos skirtingos schemos. Agurkais yra rūpinamasi reguliariai, jie neleidžia sulipti blakstienoms ar pernelyg išaugti žaliosios masės. Procedūra atjaunina senus, apaugusius krūmus.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės