Kodėl ant agurkų lapų atsiranda rudų dėmių ir ką daryti norint jų atsikratyti

Augindami agurkus ant lapų galite rasti įvairių dėmių. Tai yra pirmasis ženklas, kad augalas nėra sveikas. Užmiršta liga gali sukelti didelių pasėlių praradimą, todėl svarbu nustatyti priežastį ir kuo greičiau pradėti spręsti problemą. Ką daryti, jei agurkų lapuose atsiranda rudų dėmių, mes jums pasakysime straipsnyje.

Rudų dėmių atsiradimo prie agurkų lapų priežastys

Dėmių atsiradimo ant agurkų priežastys gali būti skirtingos: netinkama priežiūra, kenkėjai, infekcinės ligos.

Kodėl ant agurkų lapų atsiranda rudų dėmių ir ką daryti norint jų atsikratyti

Peronosporozė

Peronosporozė arba klaidinga miltligė, Yra infekcinė greitai progresuojanti liga. Nesant skubos gydymas augalai miršta.

Pirmiausia ant lapų atsiranda mozaikos pavidalo šviesiai geltonos arba šviesiai žalios dėmės, tada atsiranda pilkas žydėjimas su purpurinėmis dėmėmis. Lapai greitai paruduoja, pasislenka į išorę ir išdžiūsta. Pažeista sritis auga, galų gale augalas miršta. Agurkai yra jautrūs infekcijai bet kurioje augimo stadijoje.

Jei vaisiai jau susiformavę, jie nustoja vystytis, įgauna baltai žalią spalvą, tampa beskoniai. Esant didelei drėgmei, tirštėjant sodinukams ir esant aukštai temperatūrai, sporos dideliu greičiu plinta į kaimyninius augalus.

Cladosporium

Cladosporium arba alyvuogių dėmė yra grybelinė liga, pažeidžianti visas antžemines augalų dalis. Pirmiausia ant lapų atsiranda mažos šviesiai pilkos dėmės, tada jos įgauna alyvuogių pilką spalvą su šviesiu kraštu aplink kraštą. Lapo gale išdžiūvusios dėmės padengtos voratinkliu. Tada jie suyra, o lapuose lieka skylių. Ant stiebų susidaro pailgos pilkos spalvos sausos dėmės.

Vaisiai žydi pilkai alyvuogių žiedyne ir nuo 5 iki 15 mm riebių riebių dėmių. Palaipsniui paviršius išdžiūsta, o minkštimas puvės. Paveikti vaisiai tampa neryškūs, gali smarkiai sulenkti sužalojimo vietoje.

Dėmesio! Esant didelei drėgmei ir žemai temperatūrai, agurkai labiau linkę užkrėsti grybelinėmis ligomis. Negalima perpilti vandens ir neuždengti augalų per stiprų kritulį.

Antracnozė

Kitas vardas antracnozė - varvagalvis. Tai yra grybelinė liga, paveikianti visą augalą, tačiau labiausiai kenčia vaisiai. Ant sodinukų šaknies apykaklės srityje susidaro prislėgtos rudos dėmės.

Ant suaugusių augalų lapų pirmiausia atsiranda šviesiai geltonos arba šviesiai žalios mažos verkiančios dėmės. Palaipsniui jie užauga iki 4 cm, tampa vario rudos spalvos. Visas lapas pasidaro rudas ir tampa labai trapus, gali susidaryti skylės.

Kodėl ant agurkų lapų atsiranda rudų dėmių ir ką daryti norint jų atsikratyti

Esant didelei drėgmei, lapai pūva, o sausu oru išdžiūsta. Ant vaisių atsiranda opos - pailgos, įdubusios raudonos, įvairaus dydžio šviesiai rudos ar rausvos spalvos dėmės. Jie auga ir pagilėja iki 4 mm.

Agurkai tampa kartūs, patamsėja, susitraukia ir supūva. Tokių vaisių negalima valgyti. Ant stiebo susidaro gelsvai rudos pailgos dėmės, dažnai jos apsupo ūglį, jis nutrūksta, o augalas miršta. Esant didelei drėgmei, opos pirmiausia padengiamos rausva, o paskui juoda spalva.

Kampinis taškymas

Kampinė dėmė arba bakteriozė paveikia augalą bet kuriame vystymosi ir augimo etape. Infekcija dažnai būna iš apatinių ar skilčialapių lapų. Plokštės apatinėje dalyje susidaro vienos kampinės šlapios dėmės.

Drėgnu oru iš jų išsiskiria geltonos gleivės, sausose vietose jos išdžiūsta ir pasidaro blyškios. Priekinėje lapo pusėje šios vietos tampa šviesiai geltonos, vėliau rudos. Po kelių dienų jie išdžiūsta ir gali būti perforuoti. Esant dideliam pažeidimo plotui, lapai trupėja, lieka tik venos.

Ligos sukėlėjas į augalą pernešamas lietaus, vėjo, užkrėstos augalijos liekanų, užterštų įrankių metu apipjaustymas... Vaisiai lėtėja vystymosi metu ir praranda skonį, greičiau sudygsta.

Svarbu! Dažnai tvarkykite įrankius ir nusiplaukite rankas dirbdami, kad išvengtumėte patogeninių bakterijų plitimo šalia esančiuose augaluose.

Askochitozė

Askochitozė arba juodasis stiebo puvinys yra grybelinė liga, kuri vystosi kartu su augalu. Sporos laikomos sėklose, laukiant tinkamo laiko. Liga paveikia išorinę augalo dalį, jos visiškai nesunaikina, tačiau žymiai pablogina būklę ir neigiamai veikia derlių. Ilgai neatrodo.

Pirmieji požymiai yra pilkas žydėjimas ant stiebo. Palaipsniui jis virsta baltomis dėmėmis, tada susidaro juodasis puvinys. Kai vaisiai pradeda augti, apatinis lapų sluoksnis pasidaro rudas. Palaipsniui liga auga aukštyn. Paveikti agurkai pradeda vyti ir pūti iš vidaus. Kartais vaisiai būna padengti opos, rūdija žydėjimas ir gleivės. Patogenines sporas vėjas neša į kaimyninius augalus.

Rhizoctonia

Ši grybelinė liga paveikia šakninę stiebo dalį ir dyglialapius lapus, užfiksuoja visą augalą, išskyrus gėles. Lapai ir vaisiai yra padengti rudomis dėmėmis. Pirmiausia turi įtakos ta augalų dalis, kuri liečiasi su žemės paviršiumi.

Alternaria

Alternaria arba sausa agurkų vieta yra grybelinė liga. Pagrindinis sporų nešiotojas yra amarų. Išsklaidytos mažos rudos dėmės pirmiausia padengia apatinius augalo lapus, palaipsniui didėja ir susilieja į didelę vietą, paveikdamos pusę lapų plokštelės. Dėl sutrikusio fotosintezės proceso sulėtėja augalo ir vaisių vystymasis, blogiau susidaro kiaušidės... Palaipsniui liga apima visą augalą.

Kodėl šiltnamyje yra problema

Kodėl ant agurkų lapų atsiranda rudų dėmių ir ką daryti norint jų atsikratyti

Agurkas yra labai subtili kultūra, kuriai reikia ypatingo dėmesio ir priežiūros... Ankstesniam derliui pirmieji sodinukai daromi šiltnamiuose. Tokia prieglauda neapsaugo augalų nuo ligų. Netinkama vėdinimo sistema gali sukelti staigius temperatūros pokyčius, o visiško jos nebuvimo metu susidaro labai didelė drėgmė. Tokiomis sąlygomis (dažniau nuo 70 proc.) Dauguma bakterijų ir grybelių jaučiasi puikiai ir aktyviai vystosi.

Svarbu! Nekurkite juodraščių vėdindami. Pabandykite tai padaryti šiltu dienos metu.

Šviesos ir tankaus sodinimo trūkumas neleidžia augalui pilnai vystytis. Ištuštėjęs dirvožemis, kuris nesikeičia kelis sezonus iš eilės, kaupiasi grybelinės sporos ir įvairių kenkėjų lervos.

Atvirame lauke

Lauke didelis drėgmės pavojus yra mažesnis, nebent prasideda lietaus sezonas. Tačiau yra pavojus, kad dieną ir naktį staigiai pakils temperatūra. Netinkamai organizuota drėkinimo sistema taip pat gali sukelti puvimą arba, atvirkščiai, augalų nudžiūvimą, dėl to jie susilpnės ir taps labiau pažeidžiami kenkėjų ir patogenų.

Kaip atsikratyti rudų dėmių

Kodėl ant agurkų lapų atsiranda rudų dėmių ir ką daryti norint jų atsikratyti

Kai kuriais atvejais gausus paveiktų sričių gydymas jodo tirpalu padeda sustabdyti ligos vystymąsi. Per 1 st. vandens, reikia išmaišyti 2 lašus vaisto ir nedelsiant jį paruošti, neleidžiant jam išbristi.

Įsigytos lėšos

Pramoniniai preparatai skirstomi į fungicidus (priešgrybelinius) ir insekticidus, akaricidus (vabzdžiams naikinti).

Pirmieji apima Bordeaux skystį, vario sulfatą, Fitosporin, Hom, Kwardis, Ridomil Gold ir kt. Kai kuriuos iš jų galima naudoti kartu su insekticidais.

Kovoje su vabzdžiais gerai įrodė preparatai „Iskra“, „Fitoverm“, „Aktellik“, „Commander“ ir kiti.

Liaudies metodai

Jei liga nustatoma pradiniame etape, galite pabandyti ją nugalėti liaudies gynimo priemonėmis. Jie yra nekenksmingi, pigūs ir lengvai paruošiami.

Kodėl ant agurkų lapų atsiranda rudų dėmių ir ką daryti norint jų atsikratyti

Kaip gydyti:

  1. Geras vaistas nuo agurkų ligų yra sumedėjęs pelenai... Jis gali būti naudojamas augalams milteliams, pabarstyti dirvą. Galite paruošti 1 šaukšto tirpalą. pelenai ir 10 litrų vandens, tegul užvirinama vieną dieną, purškiami ir laistomi agurkai prie šaknies. Šis įrankis taip pat tarnauja viršutinis padažas.
  2. Kai kuriais atvejais padeda dosnus purškimas garstyčiomis. Norėdami tai padaryti, ištirpinkite 2 šaukštus 10 litrų vandens. l. garstyčių milteliai.
  3. Plačiai naudojamas šviesiai rausvas kalio permanganato tirpalas. Jūs galite reguliariai purkšti ir laistyti augalus produktais, pridedant jodo ir ryškiai žalios spalvos: 20 lašų kiekvieno vaisto į kibirą vandens.
  4. Daugelio ligų sukėlėjai miršta nuo rūgščios aplinkos. Tam 1 litras pieno išrūgų išmaišoma 10 litrų vandens. Agurkų sodinimas kruopščiai drėkinamas šiuo tirpalu. Tas pats tirpalas gaminamas naudojant pieną ir kelis lašus jodo vandens kibire.
  5. Norėdami paruošti vaistinį tirpalą, keletą dienų galite reikalauti vandens su celandinu, kiaulpienėmis, svogūnų žievelėmis ar smulkintu česnaku.

Apdorojimo metu pabandykite padengti plotą aplink agurkų plantacijas. Kenkėjai gali patekti į augalus iš kaimyninių vietovių.

Gydymo laikas ir dažnumas

Gydymas įsigytais produktais atliekamas griežtai laikantis instrukcijų, laikantis dozės, laiko ir paros laiko (vieni veikia efektyviau ryte, kiti vakare).... Tai yra galingos priemonės, todėl pakanka 2 procedūrų.

Gydymas liaudies gynimo priemonėmis turi būti atliekamas visą sezoną. Tai daroma reguliariai, kas 7-10 dienų. Kad būtų išvengta didelių nuostolių, augalai tikrinami kiekvieną dieną, jei nustatomi ligos požymiai, pašalinamos paveiktos dalys ir nedelsiant pradedamas perdirbimas. Esant dideliam užkrėtimo laipsniui (daugiau nei 1/3 augalo), negalima atsisakyti specialių chemikalų. Jei augalas paveiktas 2/3 ar daugiau, jis turi būti pašalintas ir sudegintas.

Elgesio taisyklės

Svarbi kenksmingų bakterijų ir grybelių dauginimosi sąlyga yra didelė drėgmė. Norint sėkmingesnių rezultatų kovojant su jais, laistymą reikia nutraukti 2–4 dienoms arba sumažinti. Reikia apdoroti ne tik paveiktą dalį. Sporos ir bakterijos galėtų įsikurti žemėje ir šiltnamio viduje.

Prevencinės priemonės

Kodėl ant agurkų lapų atsiranda rudų dėmių ir ką daryti norint jų atsikratyti

Prieš sodinimą sėklos mirkomos šviesiai rausva kalio permanganato tirpale. Nerekomenduojama sodinti sodinukų, stebėti ne mažesnį kaip 15-20 cm atstumą. Profilaktinis gydymas liaudies gynimo priemonėmis prasideda nuo antrojo lapo pasirodymo. Naudojamas purškimas ir šaknų valymas azoto trąšomis ir devynių ratų infuzija (1 litras 10 litrų vandens).

Po paskutinio derliaus nudegimo visos augalų liekanos. Šiltnamyje ne tik plaunami ir apdorojami paviršiai: įtrūkimuose ir jungtyse kaupiasi mikroorganizmai, todėl tokioms nuošalesnėms vietoms skiriamas ypatingas dėmesys. Periodiškai reikia pakeisti viršutinį dirvožemio sluoksnį.

Dėmesio!Palankūs agurkų pirmtakai - rugiai ir avižos.

Patyrusių sodininkų patarimai

Norėdami džiaugtis geru derliumi, auginkite veisles, atsparias ligoms ir kraštutinai temperatūrai. Sodinimui rinkitės gerai apšviestas, saulėtas vietas, venkite skersvėjų. Laistykite ir perdirbkite agurkus tik šiltu vandeniu.Augalui reikia nuolat tiekti maistines medžiagas, pakaitomis reguliariai maitintis ir perdirbti skirtingomis formomis. Pirmosios kiaušidės ir patėviai tai geriau žiupsnelis didesniam derliui.

Išvada

Agurkai yra labai kaprizinga ir švelni kultūra. Norint ilgą laiką gauti gerą derlių, augalų nereikėtų palikti savarankiškam augimui. Svarbu laikytis sėjomainos ir priežiūros taisyklių. Laiku pastebėjus ligos požymius ir pradėjus gydymą, galima išvengti iki 50% pasėlių nuostolių.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės