Kodėl agurkų kiaušidės pagelsta ir ką daryti norint išsaugoti derlių

Jei agurkų kiaušidės pagelsta ir nukrinta, sodininkui tai kelia nerimą. Negalite laukti derliaus, jei laiku nepadedate augalui. Patyrę sodininkai turi savo paslaptis, kaip susidoroti su šiuo nepatogumu. Kodėl agurkų kiaušidės pagelsta ir kaip išvengti krūmų išdžiūvimo - mes pasakysime straipsnyje.

Kodėl kiaušidės pagelsta, išsausėja ir iškrenta

Dažniausiai augančios problemos kyla dėl netinkamos priežiūros. Kiaušidės yra kaprizingos: staigiai reaguoja į klaidas, išorinius veiksnius. Be to, kiekviena veislė turi savo ypatybes: griežtai apibrėžtą sodinimo tankį, sudygimo reikalavimus ir apdulkinimo intensyvumą.

Agrotechnikos klaidos

Kodėl agurkų kiaušidės pagelsta ir ką daryti norint išsaugoti derlių

Viena iš labiausiai paplitusių kiaušidžių nudžiūvimo priežasčių yra agrotechnikos reikalavimų pažeidimas. Nepatyrę vasaros gyventojai dažnai sodina krūmus nesusiformavę. Daugelis veislių sukaupia didelę vegetatyvinę masę, todėl jos turi būti sudygusios. Procedūra atliekama visiems patinėliams, atsirandantiems iš jaunų 3–4 lapų ašių, ir tada visiems ūgliams, kurie auga po antrojo lapo. Tai būtina, kad saulę mylinantis augalas gautų pakankamą saulės spindulių kiekį, o kiaušidės nenukristų.

Svarbu! Sutirštėjęs sodinimas taip pat priklauso nuo didelių agrotechnikos pažeidimų. Optimalus augalų skaičius viename kvadratiniame metre yra ne daugiau kaip 4, o auginant partenokarpinius augalus (kuriems nereikia apdulkinimo) - tik 2. Priešingu atveju kiaušidės pradės nudžiūti ir nudžiūti dėl nepakankamo apšvietimo.

Kiaušidės ant pernelyg jaunų krūmų taip pat nėra labai palankus ženklas. Nesubrendęs augalas su neišsivysčiusiais lapais gali duoti agurkų, tačiau neturėdamas pakankamai mitybos. Todėl gėles ant tokių silpnų augalų geriausia pašalinti.

Išoriniai veiksniai

Agurkai yra labai kaprizingas ir reiklus derlius. Jei nesilaikysite visų taisyklių, užauginti gerą derlių bus sunku. Išoriniai veiksniai taip pat gali neigiamai paveikti kiaušidžių vystymąsi:

  1. Neteisinga laistyti... Agurkai yra mėgstami drėgmės, tačiau juos reikia sudrėkinti specialiu režimu - 3 kartus per savaitę prieš žydėjimą ir vaisiaus metu, o sausu ir karštu oru - kasdien.
  2. Netinkama oro temperatūra yra sunkiausias veiksnys, kurį galima reguliuoti lauke. Visiškam kiaušidžių vystymuisi yra optimalu palaikyti 22–26 ° С dieną ir bent 18 ° С naktį.
  3. Dėl greito temperatūros svyravimo augalai patiria stresą.
  4. Dirvožemio perkaitimas tiesiog išdžiovina šaknis.

Auginant daržoves šiltnamio sąlygomis, būtina reguliariai jas vėdinti ir gaivų orą. Priešingu atveju kiaušidės gali greitai pageltonuoti arba jas sunaikina ligos.

Ligos

Greitas kiaušidžių džiūvimas ir pageltimas išprovokuoja įvairias ligas. Visų pirma, tai yra bakteriozės, turinčios įtakos susilpnėjusiems ar tankiai pasodintiems krūmams. Optimali aplinka jų vystymuisi yra temperatūros svyravimai.

Džiūvimas dažnai stebimas dėl šaknų puvinio. Augalas atrodo sveikas, bet džiūsta iš viršaus. Puvinys sutrikdo maistinių medžiagų tiekimą į visas krūmo dalis.

Kodėl agurkų kiaušidės pagelsta ir ką daryti norint išsaugoti derlių

Kenkėjai

Be agrotechninių, yra ir biologinių priežasčių, išprovokuojančių agurkų kiaušidžių nudžiūvimą.

Garsiausi kenkėjai, kurie puola jaunus augalus:

Vabzdžių aktyvumas piko viduryje vasaros.Pvz., Amarai žiemoja piktžolių lapų šaknyse, o pavasarį jie aktyviai plinta visoje svetainėje. Neįmanoma iš karto pastebėti voratinklinės erkės, jos buvimą rodo voratinklis, įsipainiojantis į augalą. Kenkėjas greitai užkrečia pasėlius, išsiurbdamas iš jų sultis ir neleidžia jiems vystytis. Dėl to augalas išdžiūsta ir miršta.

Svarbu! Juodasis blusų bebras laikomas pavojingiausiu kenkėju, jis per kelias dienas gali visiškai sunaikinti vietą su agurkais. Whitefly yra ne mažiau pavojingas: po jo užpuolimo lapai ir kiaušidės pagelsta, vaisiai sustoja.

Ką daryti norint išsaugoti derlių

Kodėl agurkų kiaušidės pagelsta ir ką daryti norint išsaugoti derlių

Prieš imantis priemonių derliui išsaugoti, būtina išsiaiškinti tikrąją agurkų vytimo priežastį. Patyrusiems vasaros gyventojams patariama pirmiausia tręšti trąšomis, kad būtų pašalintas mitybos trūkumas. Naudokite sudėtingas kompozicijas "Diammofosk", "Ammofosk", "Kalio sulfatas" ir kt.

Ne mažiau veiksmingi yra liaudies gynimo būdai: 1 valgomasis šaukštas. l. karbamidas, 3 šaukštai. l. Medžio pelenus ištirpinkite kibire vandens. Po saulėlydžio purškite agurkus tirpalu, kad nesukeltumėte lapijos nudegimo.

Norėdami išsaugoti derlių, jie suteikia visišką gėlių apdulkinimą. Auginant šiltnamiuose, tai daroma rankiniu būdu - žiedadulkės minkštu šepetėliu perduodamos iš vyriškų į moteriškus egzempliorius. Atviroje vietoje turite pritraukti bites, palikdami svetainėje indus su saldžiu vandeniu su cukrumi ar medumi. Taip pat netoliese galite sodinti pankolius, bazilikus, ramunėles, kalendras.

Nuoroda. Jei ant krūmų yra per daug patėvių, jie turės būti pašalinti. Visi apatiniai ūgliai pašalinami iki penktojo lapo. Augalai, kurie aktyviai driekiasi į viršų, turėtų būti susukti ir tada augalas sudygs su daugybe šoninių ūglių moteriškomis gėlėmis.

Privalomas reanimacijos darbo etapas yra kenkėjų kontrolė. Vabzdžiams agurkai apdorojami šiais junginiais:

  • svogūnų žievelės užpilas;
  • amoniako tirpalas (3 šaukštai. 1 skiesti vandens kibire);
  • kepimo sodos ir skalbinių muilo tirpalo (1 šaukštas 1 litrui vandens);
  • cheminiai agentai - „Commander“, „Aktara“, „Alatar“ - naudojami tik prieš vaisius.

Biologiniai preparatai „Fitoverm“, „Kleschevit“, „Biotlin“ laikomi ne tokiais pavojingais.

Prevencijos priemonės

Nepaisant griežtos kultūros, savo svetainėje auginti agurkus nėra sunku. Norėdami išvengti galimų problemų, prieš sodindami atlikite parengiamuosius darbus. Visų pirma, nuspręskite apie veisles: kurios tinka atviroje vietoje, o kurios rekomenduojamos šiltnamiuose.

Nuoroda. Šiltnamiuose geriau sodinti savaime apdulkinančius hibridus, nes uždaroje erdvėje yra daug mažiau natūralių apdulkintojų nei atvirame lauke.

Svarbu atsižvelgti į sodinimo vietą - su pakankamu apšvietimu, gerai tręštu dirvožemiu ir be skersvėjų. Geriausia, jei iškrovimo vieta keičiama kiekvienais metais. Nepaprasto karščio laikotarpiais patartina virš augalų įrengti baldakimą, kuris taip pat sutaupys nuo stipraus lietaus ar krušos. Drėgnu oru drenažo grioveliai padės pašalinti drėgmės perteklių.

Laistykite agurkus tik kambario temperatūros vandeniu, idealiu atveju tuo pačiu kaip dirvožemio temperatūroje.

Naudingi patyrusių ūkininkų patarimai

Kodėl agurkų kiaušidės pagelsta ir ką daryti norint išsaugoti derlių

Patyrę vasaros gyventojai pataria augalus apsaugoti nuo galimo temperatūros kritimo naktį. Įvorės yra padengtos agrofiberu arba folija.

Augalo šaknų sistema auga 40 cm gylyje į dirvą, todėl laistyti turėtų pakakti, kad drėgmė prasiskverbtų į šį gylį. Priešingu atveju šaknys driekiasi iki dirvos paviršiaus ir labiau kenčia nuo žvarbios saulės ar naktinio šalčio.

Viena iš patyrusių ūkininkų paslapčių yra ypatingas sėklų paruošimas. Norėdami geresnį daigumą, ekspertai rekomenduoja iš anksto sukietinti ir pašildyti sėklą. Gydymas kalio permanganatu padidins atsparumą ligoms.

Taip pat skaitykite:

Kodėl moliūgų kiaušidės pagelsta ir nukrinta?

Kaip ir ką maitinti pomidorais žydėjimo ir vaisių derėjimo metu.

Ką daryti, jei šiltnamyje pomidorai žydi, bet nėra kiaušidžių?

Išvada

Negalite laukti agurkų derliaus, jei laiku nesiimsite priemonių, kad išgelbėtumėte augalą nuo kiaušidžių pageltimo. Metodai tiesiogiai priklauso nuo priežasčių: žemės ūkio technologijų taisyklių nesilaikymo, ligų ar kenkėjų išpuolių.

Į vasarnamio kultūrą būtina atkreipti dėmesį nuolat, o ne laikas nuo laiko. Jei laikysitės visų rekomendacijų ir prevencinių priemonių, kurių jums buvo imtasi, jums nereikės išsaugoti derliaus ir mirštančių kiaušidžių.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės