Kas yra kukurūzų sėjamoji: kaip ji veikia, geriausių modelių apžvalga ir kaip patiems susikurti

Kukurūzams reikia tolygiai išdėstyti sėklas iš eilės, todėl kiekvienam augalui suteikiamos vienodos daigumo sąlygos. Efektyvesnei sėjai naudojamos sėjamosios. Rinkoje yra daugybė įrangos modelių su įvairiomis papildomos įrangos galimybėmis. Tai leidžia pritaikyti mašiną kiekvieno ūkio poreikiams. Apsvarstykite, kokie yra kukurūzų sėjamosios ir kaip juos pasigaminti patiems.

Kas yra kukurūzų sėjamoji

Kukurūzų sodintuvas yra įrenginys, kuris sėja sėklas į dirvą. Prieš pasirodant, tai buvo daroma rankomis: grūdai buvo išsibarstę lauke, bandant užpildyti tuščias vietas. Tačiau sėti tolygiai rankomis neįmanoma. Tam naudojama speciali technika - mechaninės sėjamosios.

Kaip ji atrodo

Kas yra kukurūzų sėjamoji: kaip ji veikia, geriausių modelių apžvalga ir kaip patiems susikurti

Kukurūzų sėjamosios struktūrą sudaro šios dalys:

 • ant ratų pritvirtintas rėmas;
 • skyriai su sėklomis;
 • sėklų laikymas;
 • dozavimo prietaisai.

Atsižvelgiant į sekcijų skaičių sėjamųjų modeliuose, nustatoma sodinimo eilė. Norėdami jį sureguliuoti, pakanka pašalinti arba pridėti būgnus prie rėmo. Įvairių rūšių kukurūzų sodinimo technologija priklauso nuo to.

Nuoroda! Taikant kryžminio sėjimo technologiją, kai sėjamoji juda išilgai, o po to įstrižai arba per lauką, sekcijos pašalinamos iš rėmo.

Visi 3 rūšių kukurūzų sėjamosios:

 • universalūs - jie dirba naudodami įvairių kultūrų sėklas, tačiau trąšos nenaudojamos;
 • kombinuotas - į dirvą įveda sėklas kartu su trąšomis;
 • specialus - naudokite tik 1 tipo sėklas.

Visus įrenginius sudaro šie skyriai:

 • skyriai sėkloms (paprastai 1–2);
 • vagos uždarymo mechanizmas;
 • atidarytuvas, kurio pagalba grioveliai padaromi žemėje tokiu pat gyliu;
 • sėjos įtaisas, tiekdamas sėklas lygiomis dalimis į specialius sėklų vamzdelius.

Veikimo principas

Kiekvienas sėjamasis turi panašų veikimo principą:

 1. Sėklos tiekiamos į aparatą.
 2. Jie dedami į dirvą reikiamu gyliu ir vienodais atstumais vienas nuo kito.
 3. Uždaryti naudojant specialų mechanizmą.

Gniuždymui ir gabalų pašalinimui naudojamas pneumatinis mechanizmas. Kad sėjamąją būtų galima naudoti probleminiame lauke, pasėlių likučiai supjaustomi specialiais diskais. Po to slidžių atidarytuvas įeina į žemę be jokių problemų.

Tai yra įdomu:

Kas yra česnakų sodintuvas

Bulvių sodinimo naudojant traktorių su paslėptu traktoriu technologija

Sėjamųjų ir jų prietaisų įvairovė

Įrangos tipai skiriasi dydžiu, dizainu ir sėjos metodais. Jei dideliuose ūkiuose tinka dideli sėjamosios, tada sode pakanka pritvirtinto traktoriaus, skirto pėsčiomis.

Kas yra kukurūzų sėjamoji: kaip ji veikia, geriausių modelių apžvalga ir kaip patiems susikurti

Prikabinamas / montuojamas

Prikabinamos ir sumontuotos sėjamosios yra padalijamos pagal pritvirtinimo prie įrangos metodą. Pirmiesiems veikti reikia mažiau efektyvių mašinų. Pavyzdžiui, traktorius, kurio talpa 45-60 litrų. iš. arba sėjimo įtaisai „Kinze 3000“, MT-8, YP-1630F, kurių talpa yra 80 litrų. iš. Jie sujungiami aštuonių eilučių 130 AG „YP-825“ sėjamąja. iš.

Priedai naudojami dirbant su produktyviomis mažiausiai antros klasės mašinomis ir didelės galios traktoriais (250–320 AG ir 200–220 AG).

Mechaninis / pneumatinis

Kas yra kukurūzų sėjamoji: kaip ji veikia, geriausių modelių apžvalga ir kaip patiems susikurtiKukurūzų sėja atliekama taškiniu būdu. Šiuo atveju sėjamosios turi pneumatinį arba mechaninį.

Mechaninės sėjamosios pamažu pasensta ir nyksta, daugelyje šalių jos jau nebegaminamos. Norėdami pakeisti sėklų tipus, turite visiškai išmontuoti darbinį skydelį ir vėl sureguliuoti, sureguliuoti eilių tarpus. Laiko tokiai procedūrai paprasčiausiai nepakanka.

Pneumatinės kukurūzų sėjamosios yra tobulesnės konstrukcijos, kurią sudaro:

 • vienkartinis valiklis;
 • vagų užpildymo mašina;
 • sandarinimo ratas;
 • pleišto velenas;
 • bėgikų atidarytuvas.

Jos darbo našumas yra daug didesnis, jei investuojama trumpai. Trąšos dedamos kartu su sėklomis. Tarp reikšmingų trūkumų yra šie:

 • aukšta sėjamosios kaina;
 • nepakankamai efektyvus darbas probleminiame dirvožemyje;
 • nesugebėjimas naudoti laukuose, kur daug šaknų yra žemėje.

Rankiniai / traktoriams su sunkvežimiais / statybinei įrangai

Kas yra kukurūzų sėjamoji: kaip ji veikia, geriausių modelių apžvalga ir kaip patiems susikurti

Rankiniai prietaisai vieni populiariausių sėti kukurūzus mažuose plotuose. Naudojamas vidutiniuose ir mažuose ūkiuose. Jie išsiskiria dideliu produktyvumu: per vieną dieną sėjama 0,5 ha, jei bus paruošta žemė. Jie dirba sėjimo disku arba plokštele sėklų rezervuaro apačioje.

Sėjamojo traktoriaus sėjamosios leisti sėti lygiais žingsniais kiekvienoje eilutėje. Jų naudojimui iš anksto yra padarytos skylės pasirinktu atstumu. Įrenginiai naudojami tik palaidoje ir minkštoje dirvoje. Nenaudoti ant molio ir sunkaus dirvožemio. Paprastas dizainas turi per daug svorio ir matmenų.

Statybinės technikos sėjamosios yra daugiafunkciniai. Su jų pagalba vienu metu sėjamos kelios kukurūzų rūšys, tuo pat metu sugaunant maksimalų eilių skaičių, sėklos paskirstomos per pažymėtas skyles, tręšiamos ir užberiamos žeme. Tokia įranga turi didelius matmenis ir svorį, ji naudojama tik traktoriuose ir kitose mašinose, kurių talpa nuo 45 iki 320 litrų. iš.

Taip pat skaitykite:

Skanių ir saldžių kukurūzų veislė „Bonduelle“

Geriausios kukurūzų sėklų veislės "Pioneer"

Krasnodar 291 AMV kukurūzų charakteristikos ir aprašymas

Populiarūs prekės ženklai

Apsvarstykime pagrindines žinomų kukurūzų sėjamųjų modelių savybes.

Gaspardo

Kas yra kukurūzų sėjamoji: kaip ji veikia, geriausių modelių apžvalga ir kaip patiems susikurti

Itališkas aparatas išsiskiria originaliu sėklų įdėjimu į dirvą... Įranga turi dvigubą grūdų jungiklį, kurį galima sureguliuoti, kad būtų apdorotos ir netaisyklingos formos ar dydžio sėklos. Sėjos gylis reguliuojamas mechaniškai, naudojant specialią rankeną. Sėklos suspaudžiamos į dirvą nerūdijančio plieno apskritimu. Šis sprendimas užtikrina tolygų javų augimą.

Įdomus! Modelis turi sodintuvo modulį, nustatantį įvairių rūšių pasėlius ir žemę. Reduktoriaus pavarų dėžė leidžia lengvai ir greitai sumontuoti.

MT-8 turi trąšų sėjimo sistemą, galinčią dozuoti nuo 50 iki 700 kg / ha.

Modelio kaina yra 450–1400 tūkstančių rublių. Remiantis apžvalgomis, tai yra vienas populiariausių prekės ženklų tarp jų pačių. Vienintelis su specialiais sėjos davikliais, praktiškai nepražydi. Dalys parduodamos mažomis kainomis.

Amazone

Kas yra kukurūzų sėjamoji: kaip ji veikia, geriausių modelių apžvalga ir kaip patiems susikurti

Vokietijos gamintojas turi du kukurūzų sėjamųjų modelių modelius: ED ir EDX. Antrasis skirtas auginti dideliuose plotuose, kur laikas yra labai svarbus. Darbinis transporto priemonės greitis yra 15 km / h.

ED modeliai yra su 4, 6, 8 arba 12 sėklų eilėmis. Sėklų įdėjimas į dirvą grindžiamas oro išsiurbimo principu. Vakuumas grūdus patraukia į skylutes ir įdeda į žemę. Sėjamosios turi centrinę sėjimo pavarą. Pavarų dėžė turi 36 pakopas - atsižvelgiant į naudojamus diskus, gaunami intervalai nuo 2 iki 53,8 cm.

Įrenginio kaina yra 2,5-10 milijonų rublių. Remiantis ūkininkų apžvalgomis, prekės ženklas laikomas vienu patikimiausių. Neigiamų aspektų, išskyrus didelę kainą, praktiškai nėra.

"Raudona žvaigždė"

Kas yra kukurūzų sėjamoji: kaip ji veikia, geriausių modelių apžvalga ir kaip patiems susikurti

Ukrainos gamykloje „Krasnaja Zvezda“ gaminamas kukurūzų SUPN-8 sėjos modelis, kuriame trąšos dedamos į specialų vagą, jas apibarstomos ir gaunamas labai tikslus sėjamos kukurūzų sėklos, sukuriant optimalias sąlygas jų augimui. Sėjamosios našumas yra 3,36–3,9 ha / h, kai srautas svyruoja nuo 2 iki 16 kg / ha.

Kaina - 295-599 tūkstančiai rublių. Kalbant apie teigiamą pusę, jie pažymi gana žemą kainą ir pigias atsargines dalis. Tarp minusų yra dažni gedimai.

„Lidselmash“

Baltarusijos gamintojas gamina SPCh-6 modelį su tiksliu sėklų sėjimu ir naudojimui eilės pasėliams. Kaip ir SUPN-8, jis leidžia į trąšas įterpti trąšas. Didžiausias eilučių skaičius yra 6 (esant 20–30 litrų talpos tūriui, 3–7 vnt / m debitui ir vagos pločiui 45–70 cm).

Kaina - nuo 260 tūkstančių rublių. Iš privalumų ūkininkai pažymi palyginti mažą kainą ir transporto priemonės prieinamumą. Trūkumai yra negalėjimas naudoti trąšų sėjos metu, prietaiso „nemėgsta“ drėgnas oras ir galimybė dirbti tik idealiai paruoštą dirvą.

Kas yra kukurūzų sėjamoji: kaip ji veikia, geriausių modelių apžvalga ir kaip patiems susikurti

John Deere

Amerikos įmonė gamina 7000 modelį, kuris veikia mechaniniu principu. Sėjamoji sveria 3,85 tonos, agregatas turi aštuonių eilių struktūrą, 56 litrų talpos. Kaina - nuo 1,5 milijono rublių.

Internete „John Deere“ sėjamųjų neigiamų atsiliepimų praktiškai nėra. Daugelis šio modelio savininkų neturi jokių priekaištų dėl jo, tačiau atkreipia dėmesį į didelę kainą ir į tai, kad lietingu oru prietaisas užsikimša su prilipusia drėgna žeme.

Kaip pasidaryti „pasidaryk pats“ kukurūzų sėjamąją

Sėjamoji „pasidaryk pats“ yra paprasta naudoti įranga. Medžiagos pasirinkimas įrenginiui visiškai priklauso nuo dizainerio fantazijos, nors yra pagrindiniai principai.

Kas yra kukurūzų sėjamoji: kaip ji veikia, geriausių modelių apžvalga ir kaip patiems susikurti

Ką naudoti kuriant struktūrą

Norėdami pasidaryti sėjamąją savo rankomis, svarbu žinoti jo dizainą. Jums reikės:

 • plieno lakštai, kurių storis 2,5 mm ir dydis apie 1 m2;
 • užraktas, baldų vyriai ir stiklo gaubtas;
 • atidarytuvas;
 • cinkuoto plieno dėžutė (sėklų konteineris)
 • M6 varžtai ir M5 varžtai;
 • 1-2 ratai;
 • teptuku.

Kas yra kukurūzų sėjamoji: kaip ji veikia, geriausių modelių apžvalga ir kaip patiems susikurti

Sėjamųjų komponentai ir žingsnis po žingsnio instrukcijos

Namų sėjai jums reikės:

 • bunkeris, į kurį kraunamos sėklos;
 • vienas ar keli ratai, skirti sėjamajai judėti;
 • grūdų paskirstymo rankovė;
 • valdymo pavarų ir ratų tvirtinimo rėmas;
 • aklinai išgręžtos skylės išilgai sėklų įvorės kraštų, per kurias atliekamas užpildymas.

Kurimo instrukcijos:

 1. Sėjamojoje velenoje gręžkite 3 eilių skylių, kurių skersmuo skirtingas, kad atitiktumėte sėklos tipą.
 2. Paimkite sėklų konteinerį ir sureguliuokite rėmą pagal jo matmenis.
 3. Įdėkite sėjos veleną į 28,05 mm skylutes, gręžtas šonuose iš apačios.
 4. Prisukite grūdų baką ir ant jo pritvirtinkite šepetį, kad sureguliuotumėte sėklų tankį.
 5. Sureguliuokite teisingą supjaustyto trapecijos konteinerio konfigūraciją su norimomis skylėmis.
 6. Ant rezervuaro viršaus pritvirtinkite dangtį baldų vyriais ir specialiu fiksatoriumi.

Taip pat skaitykite:

Kalorijų kiekis kukurūzuose ir jų sudėtis

Spalvoti kukurūzai - realybė ar „Photoshop“

Puikios išvaizdos egzotiška daržovė - juodieji kukurūzai

Išvada

Tiksliosios kukurūzų sėjamosios kainuoja daug: privatiems prekybininkams lengviau išsinuomoti mašiną ar nusipirkti ją kartu su kaimynais. Renkantis konkretų modelį, atkreipkite dėmesį į įrangą, tinkančią konkrečiam dirvožemiui.

Nerekomenduojama taupyti kai kuriems įrangos elementams: pavyzdžiui, galimybė tręšti žemę ar hektaro matuoklį - ši parinktis yra ypač svarbi, jei ketinate atidaryti verslą, norėdami pateikti naują sėjamąją.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės