Kaip namuose išvalyti kukurūzus nuo grūdų: geriausi gyvenimo būdai, norint greitai perdirbti daržovę

Daugeliui žmonių patinka kukurūzai: vaikai ir suaugusieji, sveikos gyvensenos šalininkai, kaloringų javų ir mišrių garnyrų, grūdų ir lazdelių mėgėjai, nestandartiniai PP kepiniai, gaminami iš įvairių miltų. Sveiki javai pelnytai laikomi daugumos namų šeimininkių spintelėse ir šaldytuvuose.

Kukurūzai dažniausiai perkami konservuoti ar užšaldyti, nes bijoma, kad varginant branduolių atskyrimas nuo burbuolės šerdies. Apsvarstykite, kaip lengva namuose nulupti kukurūzų branduolius.

Kukurūzų valymas skirtingomis formomis

Pagrindinis kukurūzų valymo principas nepriklauso nuo to, ar burbuolės naudojamos neapdorotos ilgalaikiam saugojimui, ar iš anksto virintos vartoti artimiausiu metu.

Abiem atvejais reikalaujama pašalinti grūdus, kurie sandariai sėdi ant burbuolės.

Virtas

Kaip namuose išvalyti kukurūzus nuo grūdų: geriausi gyvenimo būdai, norint greitai perdirbti daržovę

Virti kukurūzai - skanus, patenkinamas ir sveikas savarankiškas patiekalas, išsiskiriantis kruopų minkštumu ir santykiniu atskyrimo lengvumu.

Tačiau būtent dėl ​​šio minkštumo slypi pagrindiniai valymo sunkumai: per stipriai veikiant grūdai tiesiog suskyla, o vietoj trupininio patiekalo gaunama skani, bet minkšta masė.

Norint greitai ir kokybiškai valyti, rekomenduojama virti kukurūzus:

 • iš anksto supjaustyti į keletą mažų gabalėlių;
 • su neryškia peilio puse atskirkite vieną grūdo eilę;
 • atskirkite kitas eilutes, švelniai spausdami ant jų pagrindų pirštais arba neryškiąja peilio puse.

Neapdorotas

Neapdorotas kukurūzai daug kietesni nei virti. Jos grūdai sėdi labai sandariai vienas prie kito, todėl norint atskirti juos reikia daug daugiau pastangų.

Rankinio valymo principas daugeliu atžvilgių yra panašus į ankstesnį: pakanka atsargiai nuimti vieną išilginę eilę, o visos kitos bus pašalintos daug lengviau.

Tai yra įdomu:

Kaip namuose užšaldyti kukurūzus ant burbuolės

Saldūs kukurūzai: išsirinkite geriausią veislę ir tinkamai ją auginkite

Kur ir kaip teisingai laikyti virtus kukurūzus: skirtingi būdai

Grūdų atskyrimo nuo burbuolės metodai

Dažniausiai pasitaikantys greito kukurūzų valymo būdai yra papildomų rankinių ar mechaninių įrankių naudojimas. Todėl daugelis jų yra skirti išskirtinai darbui su žaliais, kietesniais kukurūzais.

Kai kurie metodai taikomi virtiems grūdams; svarbiausia yra sumažinti mechaninio smūgio jėgą.

Rankinė kukurūzų prieglauda

Populiarus ir nebrangus būdas greitai nuvalyti ausis - naudoti rankinį šveitiklį. Šis prietaisas atrodo kaip spurga, išilgai angos, kurioje yra maži (iki 8 mm aukščio) aštrūs peiliukai.

Žingsnis po žingsnio valydami kukurūzus naudodami tokį žievelę:

Kaip namuose išvalyti kukurūzus nuo grūdų: geriausi gyvenimo būdai, norint greitai perdirbti daržovę

 1. Iš anksto supjaustykite burbuolės viršų ir pagrindą 1-2 cm, kad ji būtų lygi ir stabili.
 2. Uždėkite ausį vertikalioje padėtyje ir užmaukite plūgą ant viršutinės supjaustytos dalies.
 3. Abiem rankomis tolygiai nuleiskite prietaisą iki pat pagrindo, stipriai spausdami.
 4. Surinkite grūdus, nuimkite kelmą ir nuvalykite plūgą kitam naudojimui.

Pusiau automatinių ir automatinių kultivatorių veikimo principas yra naudoti specialų kultivavimo diską su mažais apvaliais dantimis, kurie padeda atskirti grūdus nuo burbuolės.

Diskas sukasi greitai slenkant specialia rankenėle (pusiau automatiniuose įtaisuose), arba elektriniu varikliu.

Svarbu! Pusiau automatinius ir automatinius lupimo aparatus patartina pirkti, jei reikia perdirbti didelius kiekius kukurūzų - iš kelių kibirų.

Naudojant grąžtą

Toks neįprastas grūdų valymo būdas reikalauja ne tik gręžtuvo ir savisriegių varžtų, bet ir stiprumo, išradingumo bei vikrumo.

Jie valo kukurūzus tokiu grąžtu:

 1. Pasiimkite 30–40 cm ilgio plastikinio vamzdžio gabalėlį, kurio skersmuo yra 3–5 kartus didesnis už standartinių ausų skersmenį.
 2. 5–7 cm atstumu nuo viršutinio vamzdžio krašto yra pažymėti 7–8 vienodo atstumo taškai, į kuriuos įsukami varžtai su grąžtu. Tokiu atveju kiekvieno savisriegio varžto ilgis turėtų būti apie 1/3 vamzdžio įstrižainės, tai yra, tuščia voratinklis turėtų lengvai, bet ne per laisvai, patekti į skylę, kurią sudaro varžtų galai vamzdžio viduje.
 3. Paruoštas vamzdis, kurio apatinis galas, dedamas į konteinerį grūdams surinkti (pavyzdžiui, kibirą ar aukštą baseiną), jei įmanoma, pritvirtinamas vertikaliai arba atsargiai laikomas naudojimo metu.
 4. Pasirinktas ilgiausias savisriegio varžtas, kuris laikys voratinklį. Jo dangtelis yra nupjaunamas, o galas įkišamas į elektrinio grąžto ar atsuktuvo griebtuvą.
 5. Kita kukurūzų ausis yra prisukama ant savisriegio varžto, įdėto į kasetę. Jie uždeda jį apatiniu galu ant savisriegių varžtų, įsuktų į vamzdį, įjungia grąžtą ir nuleidžia verpimo ausį žemyn. Savisriegių varžtų galai greitai ir efektyviai išvalo javus.

Rankų valymas

Rinkimas rankomis yra tiesiausias būdas valyti burbuolius, reikalaujant atkaklumo ir stiprių rankų. Neapdorotus kukurūzus lengviau nulupti mažomis, apskritomis eilėmis. Netinkama viršutinė ausies dalis iš anksto supjaustoma aštriu peiliu.

Kiekviena sekanti eilutė pašalinama stipriai paspaudžiant prie jos abiejų rankų nykščių šoniniais paviršiais. Jei grūdai sėdi per ankštai ir neleidžia jų pašalinti rankomis, jie pašalinami peiliu.

Kai kurie amatininkai pataria gerai išdžiovintas ausis valyti stipriai trindami, o tai lemia grūdų tarpusavio skraidymą.

Su peiliu

Kitas populiarus valymo būdas, reikalaujantis šiek tiek daugiau įgūdžių ir atsargumo - naudoti peilį... Jis turėtų būti pakankamai platus, kad būtų patogu laikyti ranka, stiprus ir praktiškai nenuleidžiamas.Kaip namuose išvalyti kukurūzus nuo grūdų: geriausi gyvenimo būdai, norint greitai perdirbti daržovę

Dažniausiai sėklas jie nupjauna peiliu kuo arčiau kelmo, o tai pažeidžia jų vientisumą. Tačiau tai yra gana priimtina, jei planuojate juos sumalti į miltus arba panaudoti javų virimui.

Norint gauti tolygius ir maksimaliai nepažeistus grūdus, reikia pašalinti pirmąją išilginę eilę neryškiu ar aštriu peilio šonu (atsižvelgiant į sėklų kietumą ir jų sukibimo tankį).

Kiekviena paeiliui einanti eilutė švelniai suspaudžiama į tinkamą indą, naudojant svirtį neryškią peilio pusę.

Gyvenimo hacks greitai surinkti grūdus

Išankstinis kryžminio burbuolės pjaustymas padės paspartinti kukurūzų valymą.

Tokiu atveju:

Kaip namuose išvalyti kukurūzus nuo grūdų: geriausi gyvenimo būdai, norint greitai perdirbti daržovę

 • perdirbami ne visi grūdai, o mažos jų dalys;
 • padaryti gabalai sulaiko didelį grūdų sukibimo su kitu tankį, o tai labai palengvina jų išgavimą;
 • galite išvalyti trumpą kelmo gabalėlį iš abiejų pusių.

Tuo pačiu metu yra didelė tikimybė sugadinti grūdus pjūvių vietose, todėl turėsite atidžiai juos padalyti į tuos, kurie tinkami ilgalaikiam saugojimui, ir tuos, kurie yra geriausiai naudojami artimiausiu metu.

Neapdorotų kukurūzų valymas užima mažiau laiko ir nereikalauja daug pastangų, paruoštą ausį rekomenduojama iš anksto panardinti į verdantį vandenį 2–3 minutes. Tai sušvelnins grūdus ir juos bus lengviau pašalinti.

Kaip namuose išvalyti kukurūzus nuo grūdų: geriausi gyvenimo būdai, norint greitai perdirbti daržovę

Burbules leidžiama dėti į verdantį vandenį ir palikti 30–40 minučių arba kol vanduo šiek tiek atvės. Tokiu atveju net rankinis apvalkalas bus kelis kartus greitesnis ir lengvesnis, o su peiliu užteks tik šiek tiek paspausti grūdo eiles.

Panardinti į verdantį vandenį arba mirkyti kukurūzus jame leidžiama tik tuo atveju, jei išgauti grūdai pirmiausia bus naudojami konservavimui ar derliui nuimti.Jei planuojate juos laikyti įprasta forma, geriau tai atlikti naudojant sauso valymo būdus arba išdžiovintas sėklas kokybiškai.

Išvada

Kukurūzų branduolių valymas yra paprasta užduotis, jei tam tinkamai pasiruošite. Taigi, 1-2 ausys pasirodys valomos rankomis, peiliu ar paprastu plūgu. Keliolikai javų geriau naudoti sėjamąją ar automatinę arimo mašiną, o rimtiems ruošiniams iš anksto paruoškite didelius indus su verdančiu vandeniu ir kvieskite namų ūkį pagalbos.

Įvairūs valymo būdai leidžia gauti tiksliai jums reikalingą produktą: sausą ir sveiką - ilgai laikyti, šiek tiek pažeistą ir supjaustytą - sumalti į miltus arba gaminti grūdus ir dribsnius, nuskustus ir pašildytus - namų išsaugojimui.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės