Kaip kukurūzai džiovinami pramoniniu mastu ir kaip juos džiovinti namuose

Veiksmingiausias būdas padidinti grūdų tinkamumo laiką yra džiovinimas. Kukurūzai nėra išimtis. Kukurūzų grūdų ypatybė tuo, kad jame yra 40% drėgmės, todėl ilgalaikiam saugojimui vis tiek geriau jį išsaugoti. Tinkamai organizuojant džiovinimą, nesunku pasiekti norimą rezultatą: išsaugoti skonį ir maksimaliai pailginti tinkamumo laiką.

Šiame straipsnyje mes jums papasakosime apie kukurūzų džiovinimo namuose metodus ir atskleisime kukurūzų džiovinimo paslaptis pramoniniu mastu.

Būdai džiovinti kukurūzus namuose

Džiovinant kukurūzus namuose, reikia įgyvendinti daugybę derliaus nuėmimo taisyklių, jos saugojimas ir terminis apdorojimas. Svarbu išsaugoti ne tik patrauklią išvaizdą, bet ir kiek įmanoma išsaugoti naudingąsias šio vertingo grūdinių kultūrų savybes.

Kukurūzų perdirbimas po derliaus nuėmimo

Kaip kukurūzai džiovinami pramoniniu mastu ir kaip juos džiovinti namuose

Nuėmus derliaus nuėmimą, yra jo perdirbimo eilė. Nulupti kukurūzus namuose lengva, jei naudojate paprastą įrankį, kurį galite pasidaryti patys.

Tam reikės plastikinio vamzdžio gabalo, varžtų ir atsuktuvo. Tai padarys 30–40 cm ilgio vamzdis, atsitraukęs 5 cm atstumu nuo vamzdžio krašto, pažymėk 8 taškus, į kuriuos įsukami varžtai su grąžtu. Tada nuo įprasto ilgo savisriegio varžto nupjaunamas dangtelis.

Su šiuo kraštu savisriegis varžtas įkišamas į atsuktuvą, o aštrus galas susuktas į voratinklį. Įrenginys paruoštas. Tada vidutiniu greičiu pasukite kukurūzus ir įkiškite į vamzdį su savisriegiais varžtais, pakeisdami gilų konteinerį grūdais.

Pastaba. Net vaikas gali dirbti su naminiu kukurūzų rinktuvu, todėl galite mažylį laikyti užimtą ir, galbūt, užauginti jauną ūkininką.

Šlapių kukurūzų laikymas po derliaus nuėmimo

Šviežių kukurūzų laikymo laikas šaldytuve svyruoja nuo 1 iki 10 dienų - viskas priklauso nuo produkto įvairovės ir kokybės... Saldžiųjų kukurūzų tinkamiausias vartoti laikas. Trumpam laikant, jis paliekamas lapuose ir dedamas į šaldytuvą į plastikinį maišelį su angomis ventiliacijai.

Šviežių kukurūzų branduolių tinkamumo laikas yra apie tris savaites. Tam paruošiami grūdai. Naudokite aukščiau aprašytą metodą arba pašalinkite lapus ir stigmas iš burbuolių, pripildykite keptuvę vandens, įpilkite ledo, citrinos sulčių ir druskos (1 arbatinis šaukštelis 1 litrui vandens). Tada ausis nuleidžiama į puodą 15-20 minučių. Po to grūdai atskiriami ir vanduo nuteka per kiaurasamtį. Jie laikomi šaldytuve, hermetiškame inde.

Patyrę sodininkai rekomenduoja kukurūzus laikyti ant burbuolės. Dėl šio metodo kultūra išlaiko maksimalias naudingas savybes.

Labiausiai ilgalaikis saugojimo būdas yra užšaldymas. Burokėliai gali būti laikomi šaldiklyje iki pusantrų metų. Prieš dėdami juos į šaldiklį, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Paruoškite du vazonus. Viename jų - šaltas vanduo, pridedant ledo, kitame - virinta.
 2. Nulupti kukurūzų burbuoliai pirmiausia dedami į karšto vandens indą 2-3 minutėms, po to nuleidžiami į šaltą vandenį. Šie veiksmai pakartojami mažiausiai tris kartus.
 3. Po to daržovės išdėstomos ant sauso rankšluosčio ir išdžiovinamos.Tada jis įvyniojamas į lipnią plėvelę, paskirstomas maisto talpyklose ir siunčiamas į šaldiklį.

Kukurūzų vartojimo istorija

Kaip kukurūzai džiovinami pramoniniu mastu ir kaip juos džiovinti namuose

Kukurūzai yra pagrindinis indų ir meksikiečių maistas. Remiantis viena iš versijų, ją prijaukino šiuolaikinių meksikiečių protėviai maždaug prieš 10 tūkstančių metų prieš mūsų erą. e. Kasinėjimų Meksike metu mokslininkai rado kukurūzų žiedadulkes, kurioms yra 55 tūkstančiai metų.

Europai kukurūzus atrado Christopheris Columbusas. Geltonos ausys į Rusiją iš Krymo atkeliavo tik XVII a. Yra versija, kad kukurūzai yra svetimas ar dieviškas augalas. Pavyzdžiui, majų gentyje kukurūzų dievybė Ah Mun buvo vienas iš garbinimo objektų.

Mokslininkų teigimu, kukurūzai anksčiau buvo per dideli, ausis su kamšteliu augo pačiame viršuje. Kukurūzus lengvai apdulkino vėjas, o „plikos“ burbuolės sėklos buvo išsibarstę ant žemės - taip atsirado naujų augalų. Šiais laikais laukuose galima aptikti ir apsnigtų kukurūzų - taip yra dėl periodiškų genetinių sutrikimų.

Manoma, kad mutacija įvyko senovėje, o ausyje pradėjo augti lapai axil. Kasinėjimų metu „Šikšnosparnių oloje“, visai netoli Rio Grande, viršutiniuose kultūrinio sluoksnio sluoksniuose kukurūzai atrodo kaip modernūs kukurūzai, apatiniame - rastos mažos burbuolės.

Orkaitės ir džiovintuvo instrukcijos

Džiovinimui imamos burbuolės, kurios skinamos nuo vasaros pabaigos iki vėlyvo rudens. Kukurūzai pašalinami iš lapų, pašalinamas kukurūzų šilkas, o ausys pakabinamos nuo lapų po baldakimu.

Kukurūzai visą žiemą taip džiovinami maitinti gyvulius, skinti pagal poreikį. Bet saldūs kukurūzai po tokio natūralaus džiovinimo turi būti pašalinti iš burbuolės ir išdžiovinti.

Jei turite dujinę krosnelę, joje galite išdžiūti, jei ugnis neliečia pačios kameros. Svarbu stebėti džiovinimo vienodumą: reguliuokite šilumą, maišykite grūdus, perkelkite kepimo skardą.

Kad drėgmė nesikauptų bet kokio tipo krosnyje, kameros dureles laikykite laisvas.

Svarbu! Kukurūzų branduolių džiovinimo krosnyje vidutinė temperatūra yra apie 45 ° C.

Kad kukurūzai išlaikytų savo spalvą, prieš dedant į elektrinę džiovyklą, grūdai kelias sekundes palaikomi kiaurasamtyje per garą iš verdančio vandens puodelio. Tada jis džiovinamas nuolat kaitinant 45–60 ° C temperatūroje, arba jie pradedami maksimalioje temperatūroje ir po valandos sumažinami.

Kaip išdžiovinti kukurūzų šilką

Derliaus nuėmimas yra geltonos arba rausvos spalvos ir turi beveik subtilų savitą kvapą.

Kaip dirbti su stigmomis:

 1. Nuimkite arba atsargiai atsukite burbuolių lapus.
 2. Surinkite stigmas krūva.
 3. Kukurūzų šilkas ištraukiamas arba nupjaunamas.
 4. Žaliavos apžiūrimos ir rūšiuojamos, išsijojami sugadinti pluoštai.
 5. Žaliavas klokite 1–2 cm sluoksniu ant lygaus, sauso ir švaraus paviršiaus, kad galėtumėte džiovinti, įdiekite į gryną orą daliniame pavėsyje arba gerai vėdinamoje vietoje.

Džiovinant stigmas, stebimos žaliavos: jos neturi tapti rudos, nepriimtini pelėsiai, todėl, jei oras yra drėgnas už lango ribų, žaliavos įnešamos į patalpą. Būtinai apverskite pluoštus. Maždaug po savaitės gaunamas sausas kukurūzų šilkas, paruoštas ilgalaikiam saugojimui.

Jie taip pat gali būti džiovinami krosnyje, kur temperatūra neviršija 40 ° C.

Džiovintos žaliavos laikomos audinio maišelyje arba kartoninėje dėžutėje, išklotoje popieriumi.

Svarbu! Kukurūzų šilko negalima laikyti patalpoje, kurioje yra didelė drėgmė ir temperatūra.

Atsižvelgiant į derliaus nuėmimo ir laikymo sąlygas, stigmos gali gulėti nepakenkiant kokybei bent metus, jos neturėtų būti laikomos ilgiau - žaliava laikui bėgant praranda savo naudingąsias savybes.

Kaip išdžiovinti kukurūzų kukurūzus

Populiariausias džiovintų kukurūzų patiekalas yra pūsti kukurūzai. Paruošti grūdai laikomi plastikiniuose maišuose šaldiklyje. Kukurūzuose, tinkamuose kukurūzams, yra mažiau krakmolo nei įprastose veislėse. Jis taip pat turi 21% daugiau riebalų ir 21% daugiau baltymų.

Aguonų veislių sėklos yra blizgios, o sienos yra plonesnės nei klasikinių veislių.

Popcorn tinka šios veislės:

 • Vulkanas;
 • Pop-pop;
 • Zeja;
 • Stalo tenisas;
 • Viešbutis;
 • Anūkų džiaugsmas;
 • Raudona.

"Laukų karalienę" geriau rinkti pūsti kukurūzus paskutiniame etape, rekomenduojama pasirinkti prinokusias džiovintas ausis, padengtas blizgančia pluta. Kaip išdžiovinti kukurūzų kukurūzus? Tas pats kaip ir kitais atvejais - tokių veislių džiovinimo technologija nesiskiria nuo įprastų ausų džiovinimo.

Kaip kukurūzai džiovinami komerciškai

Kaip kukurūzai džiovinami pramoniniu mastu ir kaip juos džiovinti namuose

Ausims išėjus iš lifto, jos siunčiamos išdžiūti... Pagrindinis pramoninis kukurūzų sėklų džiovinimo būdas yra džiovinimas ant burbuolės, tam naudojamas porcijinis kamerinis grūdų džiovintuvas, kuris laikomasi šių sąlygų: temperatūra 35–50 ° C, kameros pučiamas, ritmingas darbo grafikas.

Išgarinant 1 kg drėgmės iš kukurūzų grūdų sunaudojama maždaug 8,56 MJ šilumos. Kameros džiovintuvo efektyvumas yra 30–35%, minų džiovintuvo - 55–60%. Šiuolaikinės džiovinimo technologijos leidžia ne tik sumažinti šilumos energijos sąnaudas, bet ir sutrumpinti proceso trukmę.

Žaliavų pašildymas

Kaip kukurūzai džiovinami pramoniniu mastu ir kaip juos džiovinti namuose

Pirmame džiovinimo etape naudojama aukštesnė temperatūra, nes sėklų embrionai burbuolės šerdyje kaitinami lėtai. Moksliniai eksperimentai parodė, kad kaitinant žaliavą 50 ° C temperatūroje džiovinimo laikas sutrumpėja 7 valandomis, grūdų drėgmės išeiga padidėja 10,9%, o produktyvumas padidėja 22,5%, palyginti su įprastu džiovinimu įprastu režimu.

Diferencijuotas džiovinimo režimas

Dėl skirtingų šiluminių sąlygų džiovyklų našumas dideja 20-30% ir dar daugiau. Palaipsniui didėjant temperatūrai, didėja ir grūdų džiūvimo greitis. Šios sąlygos yra palankiausios norint gauti aukštos kokybės džiovintų kukurūzų.

Kukurūzų burbuolių džiovinimo technologija

Kukurūzai kartais yra džiovinami ant burbuolės, nes drėgnus augalus sunku išrauti nepažeidžiant grūdų. Ausys išdžiovinamos iki 16-20% drėgnumo, kad grūdai būtų sustingę ir galiausiai išdžiovinti.

Kaip kukurūzai džiovinami pramoniniu mastu ir kaip juos džiovinti namuose

Tolesnis taikymas

Kukurūzai džiovinami - ką su juo daryti po to? Džiovintus kukurūzus galima valgyti sausus, kaip tai darė meksikiečių protėviai, tačiau geriau juos išvirti.... Kad sausi grūdai greičiau išvirtų, jie iš anksto mirkomi. Po to sausi kukurūzų grūdai užpilami šaltu arba karštu vandeniu ir virinami 20–40 minučių.

Iš virtų grūdų paruoškite salotas, pyragus, įpilkite juos į sumuštinius ir ritinius, į karštus patiekalus - pavyzdžiui, į troškinius ar sriubas, jei receptas leidžia. Grūdai gali būti valgomi tvarkingai - jie yra skanūs, sveiki ir beveik nekenksmingi figūrai.

Produktas naudojamas galvijams auginti kaip pašaras ir net žvejyboje - kaip papildomas maistas žuvims.

Išvada

Kukurūzų džiovinimas yra paprastas procesas. Galite džiovinti grūdus namuose ir darbe. Kukurūzai yra sveikas užkandis, iš jo lengva gaminti salotas, kanapes ir kitus patiekalus. Mažas kalorijų kiekis geltonuose grūduose leidžia juos naudoti beveik be apribojimų, juolab kad kukurūzų kaina vasarą nėra aukšta.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės