Kokie kukurūzai reikalingi kukurūzams: išsirinkite tinkamą veislę, perdirbkite grūdus ir virkite juos namuose

Visi prisimename tą svaiginantį kvapą, kuris mus jaudina, kai einame į kiną. Tai, žinoma, popkornas! Bet kaip virti tokį kumeliuką namuose? Sužinokime tai!

Kokių kukurūzų reikia popkornui

Šiam patiekalui paruošti tinka ne visos kukurūzų veislės. Visa proceso esmė ta, kad kiekviename kukurūzuose, tinkamuose gaminti pūsti kukurūzus, yra lašas vandens, kuriame yra krakmolo.

Kai vanduo sušyla, jis virsta garais. Jis taip pat išsiskiria iš sėklos sienelių esant slėgiui, o tai sukelia mažą sprogimą.

Tinkamos veislės

Kukurūzuose, tinkamuose kukurūzams, yra mažiau krakmolo nei įprastuose kukurūzuose. Be to, sudėtyje yra 21% daugiau riebalų ir baltymų. Sėklos atrodo blizgančios ir lakuotos, o jų sienos yra daug plonesnės nei kitų rūšių.

Kokie kukurūzai reikalingi kukurūzams: išsirinkite tinkamą veislę, perdirbkite grūdus ir virkite juos namuose

Yra daugybė veislių kukurūzų, tinkamų virti. Išskirkime populiariausius ir patikrintus:

 • Vulkanas- augalo aukštis siekia 200 cm, o burbuolės ilgis - iki 20 cm. Manoma, kad jis idealiai tinka gaminti kukurūzus.
 • Pop-pop- augalo dydis pasiekia vidutinius parametrus, iki 150 cm, veislė laikoma ankstyva ar vidutinio ankstyvumo, subręsta anksčiau nei kitos rūšys. Jos sėklos pasidaro oranžinės ir atrodo plačiai.
 • Zeja- gerai įsimenama kukurūzų veislė. Jo sėklos yra ryškiai bordo spalvos. Stiebo augimas siekia 180 cm, o pačios ausies ilgis - 20-25 cm.
 • stalo tenisas- augalas, kurio ilgis siekia 220 cm, vaisiai maži, kiekvienas po 100–150 cm, sėklos pailgos.
 • Viešbutis - kukurūzų rūšis, gerai toleruojanti šilumą. Jos dydis yra apie 200 cm, o burbuolės siekia 20-25 cm.
 • Anūkų džiaugsmas- produktyviausia veislė, ji yra įnoringa ir reikalauja geros priežiūros. Būtina dažnai laistyti. Tinkamai prižiūrėdamas, jis gerai toleruoja ligą. Laikoma, kad anksti prinokę ir mažo dydžio, apie 150 cm, vaisiai taip pat maži - 12-15 cm.
 • Raudona- graži kukurūzų rūšis. Galite tai vadinti dekoratyviniu. Kaip rodo pavadinimas, jo vaisiai yra ryškiai raudoni. Žemas, siekia 150 cm ir mažas kopūstų galvas.

Renkantis veislę sodinimui, turėtumėte sutelkti dėmesį į regioną ir klimatą. Norėdami gauti gerą derlių, sukurkite tinkamas auginimo sąlygas.

Ar galite gaminti kukurūzus iš įprastų kukurūzų?

Teoriškai galima gaminti pūsti kukurūzus iš paprastų kukurūzų arba, kaip dar vadinama, kukurūzų, tačiau vargu ar rezultatas tavęs patenkins. Ne visos sėklos atsidarys, o tos, kurios atidaromos, nebus tokios orios, kaip iš šiam tikslui tinkamų veislių.

Faktas yra tas, kad paprastose grūdų veislėse nėra reikiamo oro kiekio, kad įvyktų sprogimas. O kad tai įvyktų, reikia generuoti didelį slėgį, maždaug 200 laipsnių. Tam reikės specialios įrangos.

Todėl geriau iš anksto pasirinkti tinkamas kukurūzų veisles arba, jei auginate namuose, nusipirkite tinkamų veislių sėklas.

Auginimo ir laikymo niuansai

Auginti šį augalą nėra ypač sunku. Popcorn kukurūzai ir įprasti kukurūzai yra labai panašūs sodinimo ir priežiūros būdais. Apsvarstykime keletą niuansų.

Šaknys vystosi lėčiau nei grūdiniai kukurūzai, augalas taip pat nemėgsta sauso dirvožemio, jį reikia dažnai laistyti ir gali blogai augti, jei nėra piktžolių.

Aguonų kukurūzai yra termofiliniai, todėl geriau sodinti gegužės pradžioje. Į iškastą skylę dedami 1-2 grūdai. Remiantis rekomendacija, geriau sodinti ten, kur anksčiau augo naktinukas: bulves, pomidorus ir kt. Kadangi gali būti apdulkinimas su kitais augalais, sodinkite jį atskirai nuo kitų rūšių.

Prisiminkite taisykles, kurių įgyvendinimas užtikrins sveikas ausis ir gausų derlių:

 1. Prieš sodinimą pasėkite dirvą.
 2. Tarpueilius auginkite maždaug tris kartus per visą auginimo periodą.
 3. Laistykite kukurūzus kartą per savaitę, tai yra minimalus kiekis.
 4. Nepamirškite tręšti dirvožemio šaknų sistemoje organinėmis arba mineralinėmis medžiagomis.

Jei rinksitės kukurūzus neprinokusius kukurūzus, tada valgykite juos kaip įprastą cukrų. Bet jūs negalėsite iš jo gaminti popkorno.

Kukurūzus geriausia skinti paskutiniame etape, kai prinokusi ausis pradeda džiūti ir padengta blizgančia pluta. Tokios sėklos turėtų būti paruoštos tolesniam sodinimui. Geriausia laikyti tiesiai ant stiebų. Norėdami tai padaryti, mes laukiame, kol augalas pradės visiškai išdžiūti kartu su burbuolėmis, tai yra kažkur vasaros pabaigoje ir rudens pradžioje. Nesirinkite kukurūzų anksčiau ir neišdžiovinkite namuose, nes jie blogai sprogs.

Sausi burbuoliai yra išraunami ir maždaug mėnesį džiovinami vėsioje ir sausoje vietoje. Sudėkite juos į skudurinius ar popierinius maišus. Palėpė ar drabužinė gerai tinka laikyti. Jei yra galimybė per daug išdžiovinti ausis, kelias savaites pasėlį siųskite į drėgnesnę vietą. Tai yra rūsys arba balkonas.

Taip pat skaitykite:

Kuo naudingi moliūgų sėklų miltai ir kaip juos naudoti sveikatai, grožiui.

Ar galima valgyti žalias cukinijas: nauda ir kenkia kūnui?

15 geriausių skaniausių konservuotų pomidorų receptų.

Grūdų perdirbimas ir paruošimas pūsti kukurūzus

Specialus popkorno tvarkymas nereikalingas. Tinkamai laikykite ir nuimkite derlių. Vienintelė rekomendacija - pupeles 20 minučių dėti į šaldiklį. Dėl staigaus temperatūros kritimo jie geriau sprogs.

Kaip namuose gaminti pūsti kukurūzus

Kokie kukurūzai reikalingi kukurūzams: išsirinkite tinkamą veislę, perdirbkite grūdus ir virkite juos namuose

Tradicinis naminis kukurūzas gaminamas puode arba keptuvėje. Kino teatrai naudoja specialias popkorno mašinas, turinčias specialią kaitinimo plokštelę ir oro pašildymą, kad būtų kuo mažiau gaminių.

Žinoma, nenaudinga įsigyti tokį prietaisą namų naudojimui, geriau naudoti esamus įrankius. Naudokite storą sieną keptuvę, ją lengviau sutepti augaliniu aliejumi.

Keptuvėje su keptuve

Imame gerą keptuvę ir dedame ją ant ugnies. Gerai pašildome ir dedame ant stovo. Į keptuvę supilkite paruoštus kukurūzų branduolius vienu sluoksniu... Geriau turėti vieną ploną sluoksnį, kitaip ne visi grūdai gali būti kepti. Tada užpilkite augaliniu aliejumi - 1-2 šaukštai. šaukštai. Gerai sumaišykite mentele, kad visi grūdai būtų padengti aliejine plėvele. Tada uždenkite dangčiu ir uždekite.

Netrukus išgirsite dažnus klyksmus. Niekada neatidarykite dangčio, nes tai sumažins temperatūrą. Kepant verta sutelkti dėmesį į medvilnę. Kai dažnis 3-4 sekundes pasiekia vieną medvilnę, dar kartą purtykite keptuvę ir troškinkite ant viryklės 5-10 sekundžių, tada nukelkite nuo ugnies.

Atsargiai atidarykite dangtį, kad nesudegtumėte garų. Turinys supilamas į dubenį, paliekamas atvėsti. Druskos arba cukraus dedama pagal skonį.

Mikrobangų krosnelėje

Virti kukurūzus labai lengva virti mikrobangų krosnelėje, tačiau patiekalas pasirodys daug kaloringesnis - jūs turite įpilti daugiau aliejaus nei kepdami keptuvėje, nes negalėsite jo kelis kartus suplakti.

Kepimo procedūra yra paprasta: į indus supilkite kukurūzų branduolius, ant jų užpilkite aliejaus ir padėkite į orkaitę. Galia turėtų būti 600 vatų. Tada išgirsite sprogimus. Kai jie vyksta kas 3–4 sekundes, išimkite paruoštą pūsti kukurūzą.

Multicooker'yje

Kai kurie gaminami lėtoje viryklėje, tačiau jei nuspręsite naudoti šį būdą, virimo metu geriau nenaudoti druskos, nes ji išvalo dubenėlio paviršių. Receptas yra tas pats - į dubenį supilkite nedidelius grūdų sluoksnius, užpilkite aliejumi ir pasirinkite sriubos režimą. Kai pasirodo popsas, išjunkite ir išimkite kukurūzą.

Puode

Gaukite didelę keptuvę, geriausia storio sienelėmis. Jei yra kepimo purškalo, purkškite keptuvės vidų augaliniu aliejumi iš visų pusių. Įpilkite nedidelį kiekį pupelių.

Puodą uždenkite dangčiu ir kaitinkite. Neatidarykite, kol laikas tarp gniaužtų nėra 1-3 sekundės. Išjunkite viryklę ir atidarykite puodą. Popkornas yra paruoštas.

Specialiame aparate

Popkornas paruošiamas pardavimui viešose vietose, naudojant specialias mašinas. Taip pat parduodami maži prietaisai, skirti naudoti namuose. Metodas yra tas pats, čia naudojamas tik kokosų aliejus. Pirmiausia pakaitinkite katilą 5-6 minutes, tada įpilkite kokosų aliejaus.

Įsitikinę, kad jis išsilydė, įpilkite kukurūzų. Į kruopas pagal skonį įpilkite druskos arba cukraus. Mes pašildome prietaisą iki 240 laipsnių ir laukiame gnybtų pabaigos. Tada dedame keletą kartų, įsitikindami, kad pūsti kukurūzai yra paruošti.

Kaip pasigaminti saldžių / sūrių pūsti kukurūzų

Kokie kukurūzai reikalingi kukurūzams: išsirinkite tinkamą veislę, perdirbkite grūdus ir virkite juos namuose

Norint gaminti saldžius ar sūrus pūsti kukurūzus, nereikia jokių įgūdžių. Tiesiog pridėkite druskos arba cukraus. Bet jei norite paįvairinti patiekalą, yra daugybė receptų su įvairiais prieskoniais, apie juos sužinosite skaitydami žemiau.

Pastaba. „Popcorn“ receptas priklauso nuo sirupų ir prieskonių buvimo ar nebuvimo. Popcorn gali būti sūrus, saldus ar švelnus. Be to, pūsti kukurūzai yra ne tik greitas kukurūzų maistas, bet ir įdomių užkandžių ar net kepinių komponentas.

Pridedame prieskonių ir prieskonių

Įprastas virimo būdas yra pridėti miltelių cukraus ir kokosų. Kartais pridedama vanilės. Visi prieskoniai dedami į šviežiai pagamintą kukurūzą, sudedami į maišą ir suplakami.

Kukurūzai su karamele yra garsus receptas, naudojamas visuose teatruose. Jo receptas labai paprastas:

 1. Puode ištirpinkite 30 g sviesto ir įpilkite stiklinę cukraus.
 2. Įpilkite 2 šaukštus vandens ir virkite 5-7 minutes, nuolat maišydami.
 3. Užpilkite karamelę virš pūsto kukurūzo ir išmaišykite.

Į lėkštę įpilkite įvairių prieskonių: cinamono, muskato riešuto, paprikos, taip pat zefyrų, pamatysite, kas nutiks - laižysite pirštus!

Kukurūzai nesprogsta: ką daryti?

Yra keletas priežasčių, kodėl kukurūzų branduoliai nesprogsta:

 • grūdai perdžiūvę;
 • neprinokusios ausys, jei skinamos per anksti;
 • kukurūzai nesprogsta nuo drėgmės pertekliaus, jei laikomi neteisingai;
 • kukurūzai buvo apdulkinti tokiomis veislėmis, kurios netinka pūsti kukurūzus;
 • paprasčiausia priežastis yra per žema temperatūra ar šildymo galia.

Klaidos daromos laikant ar auginant kukurūzus, jie visi aprašyti aukščiau. Norėdami paruošti gerą patiekalą, tiesiog laikykitės patarimų. Svarbiausia yra mylėti pūsti kukurūzus ir virti su meile.

patarimai ir triukai

Yra keletas patarimų, kurie ateityje padės:

 1. Nesprogusios sausos pupelės geriausiai laikomos uždarame inde šaldiklyje.
 2. Kai kurie grūdai yra per sausi, todėl nesuyra. Mirkykite juos per naktį šaltame vandenyje. Tada gerai nusausinkite.
 3. Kad pūsti kukurūzai nesušlaptų, nuimkite dangtį, kai tik jis bus paruoštas, kad induose nesusidarytų kondensatas ir ant pupelių nenukristų vandens lašai.
 4. Aguonas geriau maišyti su pagardais, prieš tai sumaišius grūdus su sviestu.Druska ar cukrus bus geriau dedami ant drėgno paviršiaus.

Išvada

Dabar jūs žinote viską, kad galėtumėte paruošti puikų patiekalą! Pasinaudokite mūsų patarimais ir mėgaukitės nuostabiu skoniu ne tik kino teatruose, bet ir namuose.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės