Kaip atskirti pašarinius kukurūzus nuo maistinių kukurūzų ir abiejų rūšių naudojimą

Praėjusio amžiaus 50–60-aisiais kukurūzai SSRS buvo vadinami laukų karaliene. NS Chruščiovas, padidindamas grūdinių kultūrų plotą, planavo maitinti visą Sovietų Sąjungą ir aplenkti JAV gaminant pieną ir mėsą. Praėjus beveik 60 metų po „kukurūzų kampanijos“ pabaigos, Rusijos vyriausybė vėl rekomendavo žemės ūkio gamintojams atkreipti dėmesį į šią kultūrą.

Kaip atskirti pašarinius kukurūzus nuo maistinių kukurūzų

Yra hipotezė, kad kukurūzai yra seniausias duonos augalas Žemėje. Šie grūdai naudojami maisto ruošimui, burbuolės ir grūdai yra šeriami augintiniams. Selekcininkai sukūrė daugybę veislių įvairiems tikslams. Jie visi yra valgomi žmonėms, bet maistas kukurūzai skanesnis ir sveikesnis.

Kaip atskirti pašarinius kukurūzus nuo maistinių kukurūzų ir abiejų rūšių naudojimą

Išvaizdos skirtumas

Kad neklystume rinkdamiesi ir pirkdami burbuolius rinkoje, atsižvelgsime į kiekvienos javų rūšies ypatybes.

Pašariniai kukurūzai būdingi:

 • ilgos ausys;
 • grūdai yra ryškiai geltoni arba oranžiniai.

Valgomieji (saldieji) kukurūzai pasižymi:

 • storos burbuolės;
 • dideli pieno ar šviesiai geltonos spalvos grūdai.

Nuotraukoje - maistas ir pašariniai kukurūzai.

Kaip atskirti pašarinius kukurūzus nuo maistinių kukurūzų ir abiejų rūšių naudojimą

Skonio skirtumas

Pašarų pasėlyje grūdai yra tankesni ir nėra saldūs. Kepant jie daugiausia naudojami prie patiekalų, sriubų, pūsti kukurūzų. Virti jie įgauna šviežią, neutralų skonį, būdingą daugeliui grūdų. Virti kukurūzai ryškiai geltona spalva ir sodrus aromatas.

Patarimas!Galite paragauti kruopų. Cukraus pasėlyje, esant vienodam brandumui, jie bus vandeningesni, minkštesni ir saldesni.

Užkandžiams ir salotoms valgomieji kukurūzai yra tinkamesni. Jis yra daug saldesnis, minkštesnis ir sultingesnis už pašarą.

Kaip atskirti pašarinius kukurūzus nuo maistinių kukurūzų ir abiejų rūšių naudojimą

Gyvenimo hacks, kad būtų galima atskirti tipus

Norėdami nustatyti kukurūzų rūšį, pirštu lengvai paspauskite grūdus. Cukraus žievelė sprogs ir sultys tekės. Pašariniai grūdai bus susmulkinti, bet sulčių nebus.

Paprasti matavimai padės nustatyti javų rūšį. Saldžiųjų kukurūzų ausų ilgis yra apie 15 cm, pašarų - apie 25 cm.

Cheminės sudėties, savybių, taikymo skirtumai

Bet kokių kukurūzų grūdai yra labai naudingi: juose yra vitaminų E, A, PP, C, B grupės. Maistinė cukraus grūdų vertė - 180 kcal 100 g, pašaras - 220 kcal. Maiste yra daug daugiau mono- ir disacharidų. Daržovėje gausu boro, silicio, mangano, fosforo, seleno, magnio, vario ir geležies.

Cukrus naudojamas tik žmonių maistui, o pašarai naudojami plačiau: medicina, pramonė, energija.

Nuoroda. Kukurūzų šilkas naudojamas medicinoje sergant kepenų, tulžies pūslės, šlapimo takais.

Didelė pašarinių kukurūzų dalis naudojama besivystančių Afrikos šalių gyventojų mitybai.

Pašarinių kukurūzų užtepimas

Kaip atskirti pašarinius kukurūzus nuo maistinių kukurūzų ir abiejų rūšių naudojimą

Pašarinių augalų paskirtis - tiek žmonių, tiek gyvūnų maistas, vaistų gamyba... Tačiau pagrindinis pritaikymas yra labai kaloringas naminių gyvūnėlių maistas. Apie 2/3 išauginto derliaus sunaudojama gyvuliams ir naminiams paukščiams šerti. Dažniausiai augalai skinami po viso grūdo nokinimas.

Kokiems gyvūnams ir kaip kreiptis

Augintiniai, kurių pašaruose yra kukurūzų:

 • arkliai;
 • karvės ir kiti galvijai;
 • maži atrajotojai (ožkos, avys);
 • kiaulės;
 • paukščiai (vištos, antys, žąsys, kalakutai).

Kukurūzai suteikia energijos galvijams ir kiaulėms. Palyginti su kitais grūdų pašarais, naudojama daugiausia grūdų maistinė vertė, nes krakmolingi grūdai ilgą laiką praeina per gyvūnų maisto takus.

Paukščiams javai yra pagrindinė maisto rūšis. Jis tiekia ksantofilus, kurie pagerina kiaušinio trynio spalvą, padaro jį ryškiu ir sodriu. Linolo rūgštis daro kiaušinius didesnius.

Kukurūzų pašarų tipai:

 • žemės burbuolės;
 • pilno grūdo;
 • susmulkintas;
 • išspaustas;
 • oras;
 • mikronizuotas;
 • didelis drėgmės lygis;
 • dribsniai.

Rusijoje pašariniai augalai dažniau naudojami susmulkintų ausų ir susmulkintų grūdų pavidalu, taip pat ir kaip kombinuotųjų pašarų dalis. Pridėjimas prie maisto prasideda grūdų pieno ir vaško brandos stadijoje.

Valgydami kukurūzus, gyvulius ir naminius paukščius, jie greitai nupenėja. Todėl veisiantiems gyvūnams rekomenduojamas nedidelis šio pašaro kiekis.

Maisto kukurūzų užtepimas

Cukraus augalų veislėms tai netaikoma ilgalaikis saugojimas, jie auginami kulinariniam naudojimui ir greitai perdirbami.

Kaip tinkamai virti

Kaip atskirti pašarinius kukurūzus nuo maistinių kukurūzų ir abiejų rūšių naudojimą

Virti kukurūzai yra garsus užkandis. Kad šio grūdo ausis būtų skani ir išlaikytų naudingas savybes, svarbu ją teisingai virti.

Ausys valomos nuo pažeistų ir nešvarių lapų, paliekant tik keletą plonų. Iš stigmų pašalinamos tik tamsios viršutinės dalys. Virdami virdami tam tikrą lapų ir plaukelių kiekį, galite gauti aromatingesnių ir skanesnių grūdų.

Svarbu! Norėdami net virti, naudokite to paties dydžio burbuolius. Dideli supjaustomi į 2 dalis.

Javų kepimo laikas priklauso nuo jų prinokimo. Jauni kukurūzai virti taip:

 1. Paimkite storasienį puodelį, užpilkite filtruotu vandeniu.
 2. Įpilkite granuliuoto cukraus (1 šaukštelis už 1 litrą vandens), užvirkite tirpalą.
 3. Paguldykite burbuolius, vėl užvirkite.
 4. Sumažinkite šilumą, uždenkite keptuvę.
 5. Virkite 15-20 minučių.
 6. Baigę virti ir atvėsinti kukurūzus, pašalinkite likusius lapus ir stigmas.

Kitas būdas: prieš tai visiškai išvalyti burbuolius ir virti juos puode, kurio dugnas ir šonai yra iškloti lapais.

Verdant ausys turi būti visiškai panardintos. Periodiškai apverskite daržoves, kitaip jie nebus vienodai paruošti.

Nuoroda. „Bonduelle“ veislė daugiausia naudojama kūdikių maistui. Kepimo laikas yra toks pat kaip jaunų javų.

Prinokę valgomieji kukurūzai turi ryškiai geltonus grūdus, kietesni ir labiau prisotinti. Jie virti apie 30 minučių. Kad būtų purios ir minkštos sėklos, ausys virinamos 40–45 minutes. Pašarinius grūdus paruošti reikia 3–4 valandas.

Nerekomenduojama sūdyti javų ruošimo metu: druska skatina skysčių išsiskyrimą iš grūdų, todėl jie tampa kieti ir mažiau sultingi.

Tik po visiško virimo ausis apibarstoma arba įtrinama druska. Kukurūzus galite sutepti sviestu arba pamerkti į išlydytą kukurūzą. Karšta daržovė taip pat yra skani, sutepta citrinos riekele ir apibarstyta druska.

Kiti virimo būdai

Yra daug tradicinių ir neįprastų pupelių gaminimo receptų. Rusijoje javai dažniausiai naudojami įvairiose salotose, užkandžiuose ir užkandžiuose.... Kukurūzai, tortilijos, košė yra populiarūs.

Mikrobangų krosnelėje, orkaitėje ir net ant viryklės lengva pasigaminti savo kukurūzų kukurūzus. Šiuo tikslu naudojami pašariniai kukurūzai arba specialios veislės, skirtos paruoštiems grūdams paruošti.

Paprasčiausias kukurūzų kukurūzų receptas - pupeles dėti į pašildytą keptuvę, uždengti ir mikrobangų krosnelėje maždaug 4 minutėms. Nuimkite, kai kukurūzai nustos iššokti. Įpilkite sviesto ir augalinio aliejaus, druskos ir kitų ingredientų pagal skonį.

Kaip atskirti pašarinius kukurūzus nuo maistinių kukurūzų ir abiejų rūšių naudojimą

Keptos kukurūzų burbuolės yra populiarios Amerikoje. Paprasčiausias garnyras yra kruopos, keptos tiesiai lapuose.

Geri priedai:

 • sviestas su žolelėmis;
 • tai yra su česnakais ir prieskoniais;
 • majonezas su čili milteliais ir česnaku.

Vienas iš gatvės maisto patiekalų Indijoje yra anglimi keptos burbuolės, pagardintos laimo sultimis, druska ir kajeno pipirais.

Skanios ir sveikos salotos gaminamos iš kukurūzų, lengvai virinamos ir atvėsinamos šaltu vandeniu. Švieži grūdai taip pat naudojami salotose, sumaišyti su svogūnais, žolelėmis, įvairiomis daržovėmis ir ankštiniais augalais.

Iš šviežių saldžiųjų sėklų paruoštas švelnus troškinys su paprikomis ir paprikomis. Yra net moliūgų kruopų pudingo receptas.

Kaip atskirti pašarinius kukurūzus nuo maistinių kukurūzų ir abiejų rūšių naudojimą

Kas yra pašariniai kukurūzai

Maistiniu požiūriu vertingi augalai auginami ne tik grūdams auginti. Pašariniai kukurūzai yra stiprus ir aukštas augalas, viršijantis žmogaus augimą. Aukštis siekia 3 m, retais atvejais - 6–7 m .Šių javų žalioji masė naudojama kaip vitaminų pašaras gyvuliams ir paukščiams.

Pašarinių kukurūzų veislės gamina daug lapų dėl šoninių ūglių. Tokie augalai skinami prieš subrandinant sėklas, susmulkinami ir siunčiami karvėms, kiaulėms ir paukščiams šerti. Susmulkintas mišinys konservuojamas ir gaunamas silosas, kuris laikomas specialiai tam skirtose vietose.

Skirtingai nuo kitų rūšių kukurūzų, pašarai naudojami tik žaliosios masės labui. Jos grūdai yra mažiau skanūs ir sultingi, jie kietesni ir pikantiškesni.

Kaip atskirti pašarinius kukurūzus nuo maistinių kukurūzų ir abiejų rūšių naudojimą

Išvada

Kukurūzai naudojami liaudies ir oficialiojoje medicinoje, jie naudojami pramonėje krakmolo, etanolis ir biodujos, pakeičiančios įprastą kurą. Kaip ir bet kuriame versle, svarbu organizuoti pasėlių auginimas ir išnaudokite visas jo naudingas savybes.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės