Kas yra kukurūzų džiovintuvas, kaip jis veikia ir kaip jį pasigaminti patiems

Kukurūzai ir toliau yra paklausūs pasaulio rinkoje, nepaisant sumažėjusių pirkimo kainų. Tačiau yra vienas svarbus niuansas - nuimtų grūdų drėgnis yra 35–40%. Ilgalaikiam saugojimui reikia 15% ar mažiau. Todėl žaliavų drėgmės kiekiui sumažinti naudojamos specialios džiovyklės.

Kas yra kukurūzų džiovintuvas

Kas yra kukurūzų džiovintuvas, kaip jis veikia ir kaip jį pasigaminti patiems

Grūdų džiovintuvai atsirado dėl to, kad atsirado aukšto efektyvumo kombainai. Derliaus nuėmimas dideliais kiekiais privertė susimąstyti apie pagreitintą parengiamųjų darbų atlikimą prieš sandėliavimą.

Anksčiau javai būdavo džiovinami atvirame ore, saulėje. Tai yra ilgalaikis metodas ir negarantuoja aukštos kokybės džiovinimo. Be to pramonės apimtims reikėjo didelių plotų. Todėl buvo sukurtos grūdų džiovyklos.

Šie vienetai yra suskirstyti į mobiliuosius ir stacionarius. Skirtumai slypi jų dizaino ypatybėse.

Šios rūšies kukurūzų džiovyklos:

 1. Mano. Tai stacionarus mazgas, sumontuotas ant tvirto pagrindo. Jame yra 2 vertikalūs tokio paties tūrio velenai. Kukurūzai džiovinami karštu oru. Vienu kartu grūdai praranda ne daugiau kaip 6% drėgmės, todėl norint atlikti aukštos kokybės džiovinimą, reikia kelių pasėlių. Priklausomai nuo matmenų, jie per vieną ciklą išdžiūsta nuo 8 iki 16 tonų.
 2. Būgnai. Jie laikomi mobiliaisiais vienetais, nes yra kompaktiško dydžio. Dizainą sudaro 3 pagrindiniai elementai: būgnas, šildymo zona, aušinimo kamera. Nors būgniniai džiovintuvai yra nedideli, jie yra gana efektyvūs. Pamainai tokie įtaisai gali perdirbti 10–600 tonų kukurūzų, priklausomai nuo modelio.Kas yra kukurūzų džiovintuvas, kaip jis veikia ir kaip jį pasigaminti patiems
 3. Rūmai. Tai yra didelės konstrukcijos, naudojamos pramoniniu mastu. Jie turi 2 kameras su perforuotu dugnu. Grūdai padengiami sluoksniais: kiekvienas kitas išdžiovinamas ankstesniu. Dizainas turi specialius varžtus, skirtus sluoksniams maišyti. Kamerų džiovintuvai suteikia reikiamą kukurūzų drėgmės procentą vienu praleidimu.
 4. Recirkuliacinis. Šios džiovyklos veikia principu, panašiu į minų džiovintuvus. Grūdai padalijami į 2 srautus. Išdžiūvus pirmame velene, nedidelis kukurūzų kiekis nukreipiamas į antrą. Ten jis sumaišomas su šlapiomis žaliavomis. Šios schemos dėka gaunami iš dalies džiovinti grūdai. Po to jis grįžta į pirmąjį veleną. Ciklas kartojamas iki visiško išdžiūvimo.

Veikimo principas

Grūdai džiovinami karšto oro dėka. Darbo esmė - sumažinti kukurūzų drėgmę iki 15%. Be to grūdai negali būti ilgai laikomi.

Svarbu balansas. Padidėjus temperatūrai, padidėja įrenginio produktyvumas, tačiau jei temperatūra per aukšta, grūdai sudegs. Todėl į džiovintuvo dizainą visada įtraukiama temperatūros kontrolės sistema.

Kaip kukurūzai džiovinami pramoniniu mastu

Dažniausiai pramoniniu mastu kukurūzai džiovinami ant burbuolės. Tam naudojama kamerinė grūdų džiovykla. Procesas vyksta nuo +35 iki + 50 ° C temperatūroje.

Norint pašalinti 1 kg drėgmės, reikia apie 8,5 MJ šiluminės energijos. Kameros džiovyklų efektyvumas yra maždaug 35%, o minų džiovyklų - 60%.

Pirmame etape jie pradedami nuo pirminio žaliavos kaitinimo. Norėdami tai padaryti, naudokite padidintą temperatūrą, nes embrionas įkaista greičiau.Remiantis moksline patirtimi, kaitinant + 50 ° C temperatūroje, žaliavų džiovinimo laikas sumažėja 7 valandomis, o drėgmės išeiga padidėja beveik 11%. Dėl to augalų produktyvumas padidėja 22%, palyginti su įprastu džiovinimu.

Kukurūzai pirmiausia išdžiovinami ant burbuolės, nes šlapius branduolius sunku atskirti nepažeidus. Ausys išdžiovinamos iki 18-20% drėgmės, po to grūdai sukramtomi. Tada jis siunčiamas galutiniam džiovinimui.

Yra skirtingas požiūris. Tai leidžia padidinti vienetų našumą 20-30%. Principas yra palaipsniui didinti temperatūrą.

Tai yra įdomu:

Kas yra kukurūzų plūgas ir kaip jį pasigaminti patiems

Kaip namuose išvalyti kukurūzus nuo grūdų: geriausi gyvenimo būdai, norint greitai perdirbti daržovę

Kaip atskirti pašarinius kukurūzus nuo maistinių kukurūzų ir abiejų rūšių naudojimą

Džiovintuvo specifikacijos ir matmenys

Pastaraisiais metais dažniausiai naudojamos kasyklų grūdų džiovyklės. Įrenginių techninės charakteristikos pateiktos lentelėje.

Charakteristika Minimali norma Maksimali norma
Drėgmės pašalinimas iš kukurūzų nuo 25% iki 15%, t / h 2,5 22
Talpa, m³ 16 78
galia, kWt 12 60
Gamtinių dujų sunaudojimas tonoje, m³ 1,1 1,1
Aukštis, m 10,5 24,9
Ilgis, m 5,35 6,5
Plotis, m 5 5,7

Kaip pasigaminti „pasidaryk pats“ kukurūzų džiovintuvą

Savo rankomis lengva pagaminti kukurūzų džiovintuvą. Jos veikimo negalima palyginti su kolegomis gamykloje, tačiau išlaidos bus minimalios.

Iš kokių medžiagų galima pasigaminti

Norėdami pagaminti džiovintuvą, jums reikės šių medžiagų ir įrankių:

 • metalinė statinė;
 • metalinis vamzdis, kurio skersmuo yra 200 mm;
 • turbofanas;
 • karščiui atsparus vamzdis, skirtas turbofanui (paprastai jis yra guminis, tačiau yra ir metalinių);
 • dujinis degiklis;
 • suvirinimo aparatas;
 • grąžtas;
 • Bulgarų.

Žingsnis po žingsnio instrukcija

Paruošę visas medžiagas, jie pradeda surinkti:

 1. Vamzdyje, kurio sekcija yra 200 mm, skylės padaromos gręžtuvu per visą paviršių 20 mm atstumu vienas nuo kito. Skylės skersmuo - 2-3 mm. Viršutinė dalis užvirinama.
 2. Tame pačiame vamzdyje ir statinėje išpjaunama po vieną skylę, kurios skersmuo sutampa su vamzdžiu, skirtu turbofanui.
 3. Iš priešingos pusės į statinės dugną įpjautos durys. Tai bus reikalinga grūdams išgauti.
 4. Didelis vamzdis įkišamas į statinę taip, kad skylės sutaptų. Po to jie suvirinami.
 5. Prijunkite turbofaną. Norėdami tai padaryti, jie uždėjo vamzdį ir įkišo į vamzdį į statinę.

Tai užbaigia gamybą. Kukurūzai supilami į statinę naudoti. Po to degiklis uždegamas ir jo liepsna nukreipiama į veikiantį turbofaną. Karštas oras pateks į vidinį vamzdį, o iš ten per skylutes į džiovintas žaliavas.

Kaip džiovinti grūdus be džiovintuvo

Nedideli grūdų kiekiai dažniausiai džiovinami oru. Norėdami tai padaryti, paimkite kažkokią lakštinę medžiagą ir padėkite ją kelių centimetrų atstumu nuo žemės paviršiaus. Po to ant jo paskleidžiami kukurūzai. Dėl saulės ausys išsausės.

Po savaitės grūdai pašalinami iš burbuolių ir siunčiami galutinai išdžiovinti. Žaliavos perkeliamos po baldakimu ir pilamos ant audinio. Vieta turėtų būti gerai vėdinama. Kad žaliava nepradėtų pūti, ji maišoma kasdien.

Daugelis žmonių taip pat naudoja elektrinius šildytuvus. Grūdai supilami į žemas talpas, kurių sluoksnis ne didesnis kaip 2 cm, ir dedami šalia šildytuvo. Oro cirkuliacijai užtikrinti papildomai naudojamas ventiliatorius.

Kukurūzai taip pat džiovinami virš viryklės. Norėdami tai padaryti, jis pilamas į tinklus. Šiltas oras palaipsniui pašalins pupelių drėgmę, kai virsi.

Šiuolaikinį vaisių džiovintuvą taip pat gerai atlieka. Tam grūdai, atskirti nuo burbuolių, dedami ant grotelių vienu sluoksniu. Džiovinamas + 40 ° C temperatūroje. Kas 1,5 valandos grūdai sumaišomi, o padėklai keičiami.

Kas yra kukurūzų džiovintuvas, kaip jis veikia ir kaip jį pasigaminti patiems

Tai yra įdomu:

Kas yra kukurūzų sėjamoji: veikimo principas, geriausių modelių apžvalga

Kas yra kukurūzų kondicionierius, kaip jis veikia ir kaip padaryti tokį agregatą savo rankomis

Išvada

Kukurūzai džiovinami tiek namuose, tiek darbe. Tai paprastas procesas. Gamyklos įranga yra labiau subalansuota ir efektyvi, tačiau brangi. Todėl daugelis ūkininkų mieliau gamina džiovyklas. Tam reikės šiek tiek medžiagų, iš kurių pusę galite rasti bet kuriame namų ūkyje.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės