Kaip, kada ir kaip avietes šerti pavasarį, kad derlius būtų geras

Norėdami užauginti gerą aviečių derlių, svarbu laikytis žemės ūkio technikos ir priežiūros taisyklių: laistyti krūmus, atlaisvinti dirvą, nupjauti ūglius. Taip pat sodininkai nepamiršta apie pavasario šėrimą. Išsamiai apsvarstykime, kaip pavasarį maitinti avietes ir ko tam reikia.

Tikslas pavasarį maitinti avietes

Kaip, kada ir kaip avietes šerti pavasarį, kad derlius būtų geras

Atėjus pavasariui, avietės pabunda - auga jauni ūgliai, suaktyvėja šaknų sistema... Po žiemos augalas susilpnėja, ir kad suteiktų jėgų vystymuisi, sodininkai pasirūpina pavasario šėrimu. Jie pristato organines ir mineralines trąšas, stiprinančias aviečių imunitetą.

Kitas pavasario šėrimo tikslas yra apsisaugoti nuo ligų ir kenkėjų. Norėdami išvengti aviečių, kandžių, amarų atsiradimo, sodininkai purškia uogų krūmus apsauginėmis cheminėmis, biologinėmis, liaudies priemonėmis.

Kada pamaitinti pavasarį

Kaip, kada ir kaip avietes šerti pavasarį, kad derlius būtų geras

Kada maitinti sodo avietėmis? Rekomenduojama tai padaryti, kai visas sniegas ištirps. Viršutinio apdailos laikas priklauso nuo regiono. Šalies pietuose tai yra maždaug balandžio vidurys, vidurinėje juostoje ir šiauriniuose regionuose - gegužės pradžia.

Geriausias laikas maitintis yra po lietaus. Drėgmė tarnauja kaip maistinių medžiagų laidininkas; kuo daugiau, tuo geriau vitaminai ir mineralai bus pasisavinami. Jei pavasaris sausas, prieš tręšimą krūmai gausiai laistomi šiltu vandeniu. Rekomenduojama tai padaryti ryte arba vakare, kai nėra saulės.

Jeigu auginamos avietės mažai derlinguose dirvožemiuose pavasarį trąšos tręšiamos du kartus: balandžio mėnesį ir dvi savaites po pirmojo šėrimo. Derlingose ​​žemėse jie apsiriboja vienu viršutiniu padažu. Įrodytas metodas padeda nustatyti žemės pasirengimą: lazda įstrigo į žemę. Jei ji įeina be problemų ir atsistoja tiesiai, tada žemė atitirpo. Jei ne, rekomenduojama palaukti dar 2–3 dienas ir pakartoti procedūrą.

Kaip avietes maitinti pavasarį

Pavasarį avietėms reikia organinio ir mineralinio tręšimo. Svarbiausia yra teisingai nustatyti dozavimą, kad augalas negautų vitaminų ir maistinių medžiagų pertekliaus. Apsvarstykite populiarias trąšas, skirtas avietėms šerti pavasarį.

Organinės trąšos

Kaip, kada ir kaip avietes šerti pavasarį, kad derlius būtų geras

Pavasarį aviečių augalas tręšiamas srutomis ar devyniais augalais, praskiestu vandeniu iki skystos būklės. Organinės medžiagos skatina žalumos vystymąsi ir suteikia šaknims trūkstamų elementų. Jei nėra devyniaračio, vasaros gyventojai įsiveža paukščių mėšlo ar durpių.

Svarbu laikytis dozavimo ir taikymo būdų:

 • vištienos išmatos ištirpinamos vandenyje ir krūmas pilamas skysčiu, vienam krūmui išleidžiama apie 5 litrai;
 • šaknis užpilama srutomis arba kompostu, už 1 kv. m užtrunka 4–6 litrus;
 • devyniolikmečio dezinfekavimo tirpalui paruošti sunaudokite 10 litrų vandens ir 1 devyniračio devynatuko kastuvą.

Įnešdami organinių medžiagų, jie stengiasi neužlipti ant bagažinės, kad neišprovokuotų nudegimų. Po procedūros atliekamas mulčiavimas, kad ilgiau būtų išlaikytas tręšimo poveikis. Avietės apibarstomos šiaudų drožlėmis arba nupjauta žole. Skildamas mulčias tarnauja kaip papildomas organinis tręšimas.

Mineralinės trąšos

Kaip, kada ir kaip avietes šerti pavasarį, kad derlius būtų geras

Mineralinės trąšos yra atsakingos už uogų vystymąsi, nuo jų priklauso aviečių skonis ir išvaizda. Pavasarinis augalas reikia azoto, kalio ir fosforo. Jie įterpiami į dirvą prieš pumpurų pertrauką, balandžio arba gegužės mėn.

Rekomenduojama atkreipti ypatingą dėmesį į azotą.Jis formuoja lapų masę, apsaugo nuo ligų ir kenkėjų, pailgina aviečių vaisinį periodą. Apdorojimui naudojamas karbamidas (karbamidas), iš 10 litrų vandens ir 20 g trąšų paruošiamas darbinis tirpalas. Krūmas laistomas prie šaknies, po to žemė pabarstoma kalkakmeniu, nes tirpalas oksiduoja dirvą (500 g 1 litrui vandens). Jei kalkakmenio nėra po ranka, sodininkai naudoja sausus medžio pelenus.

Teigiamai veikia avietes ir superfosfatą - azoto-fosforo kompleksą. Trąšos normalizuoja augalų metabolizmą, stabdo senėjimą, gerina skonį. Pavasariniam šėrimui ruošiamas koncentratas - 350 g trąšų pilama į 3 litrus verdančio vandens. Ištirpinus granules, koncentratas praskiedžiamas vandeniu santykiu 1:10. Tirpalas įvedamas 1-2 kartus pavasarį, atsižvelgiant į dirvožemio būklę. Prieš dengiant viršutinį užpilą, dirva atlaisvinama.

Dėmesio! Paprastas ir efektyvus mineralinis viršaus užpildas yra medžio pelenai. Tai pagerina dirvožemio struktūrą ir skatina žydėjimą. Stiklinė pelenų praskiedžiama 10 litrų vandens, maišoma ir užpilama savaitę. Vienam krūmui reikia 2-3 litrų tirpalo.

Baigtos pirkti trąšos

Kaip, kada ir kaip avietes šerti pavasarį, kad derlius būtų geras

Įsigytas trąšas patogu naudoti, vasaros gyventojai negaišo laiko maišydami skirtingų elementų, pakanka tiesiog nusipirkti paruoštą kompoziciją.

Pavasariniam šėrimui naudokite „Zdraven Turbo“ kompleksą.Tinka šaknims ir žalumynams šerti ir yra skystos formos. Vaistas yra vertinamas dėl turtingos mineralinės sudėties (azoto, fosforo, kalio, mangano, vario, cinko, kobalto) ir chloro nebuvimo, kuris mažina aviečių imunitetą. Darbiniam tirpalui paruošti sunaudokite 10 litrų vandens ir 15 g medžiagos. Už 1 kv. m reikia 7-10 litrų. Taip pat naudokite „Zdraven Turbo“ lapams puošti: 10 g medžiagos praskiedžiama 10 litrų vandens ir purškiama avietėmis.

Taip pat populiari yra paruošta trąša „Gumi-Omi“. Jame yra azoto, fosforo, boro, vario, natrio humato, organinių medžiagų. Granulės ištirpinamos vandenyje, gauta kompozicija laistoma aviečių medžiu 1-2 kartus pavasarį.

„Gumi-Omi“ ir „Zdraven Turbo“ jie perka specializuotose sodo ir daržo sodo parduotuvėse. Taip pat sodininkai naudoja gatavus produktus - „Humat + 7 jodo“, „Krepysh“, „Berry bushes“.

Liaudies receptai

Kaip, kada ir kaip avietes šerti pavasarį, kad derlius būtų geras

Labiausiai prieinami yra liaudiški aviečių šėrimo receptai. Vasaros gyventojai naudoja bulvių žieves: užpilkite verdančiu vandeniu, palikite 2-3 dienas ir laistykite augalus gautu tirpalu. Tai saugu, nemokama ir lengvai paruošiama. Bulvių žievelės naudojamos tiek džiovintos, tiek supjaustytos pavidalu.

Mielių trąšos padeda padidinti atsparumą ligoms ir vystyti šaknų sistemą. Norėdami paruošti sausą viršutinį padažą, jums reikia 10 g mielių, 100 g cukraus ir 10 litrų šilto vandens. Tirpalas infuzuojamas dvi valandas ir skiedžiamas vandeniu santykiu 1: 5. Laistykite avietes šilta diena, geriausia vakare, kad dirva sušiltų. Tirpalas sunaudojamas iškart po paruošimo, jis netinkamas laikyti.

Kitas veiksmingas liaudies gynimo receptas - svogūnų tirpalas... Įpilkite 50 g svogūnų žievelės į 10 litrų vandens. Reikalaukite 14 dienų ir laistykite krūmus. Tirpalas maitina avietes kaliu, apsaugo nuo ligų ir vabzdžių kenkėjų.

Gero derliaus pasirinkimas viršutinio padažo

Kaip, kada ir kaip avietes šerti pavasarį, kad derlius būtų geras

Norint gauti gerą derlių, avietes rekomenduojama tręšti kompleksinėmis trąšomis.

Virimui reikia 10 litrų vandens, 2 litrai praskiesto devyniojo miniatiūros, karbamido degtukų dėžutė. Komponentai yra sumaišomi ir laistyti aviečių. Trąšos papildo maistinių medžiagų trūkumą ir paruošia augalą žydėjimui. Taip pat tokia kompozicija naudojama purškimui - ji apsaugo įvores nuo vabzdžių. Kepant svarbu laikytis proporcijų, kitaip avietės gaus stiprų nudegimą.

Kaip maitinti prieš žydėjimą

Prieš žydėjimą avietės gali būti šeriamos amonio salietros. 10 l vandens reikia 30–40 g medžiagos. Po tręšimo aviečių kamieninis ratas mulčiuojamas kompostu ar humusu.

Kompostas praturtina dirvožemį, jame yra kalio, humuso, fosforo, geležies ir azoto. Nesunku pasidaryti komposto masę, tam sumaišomi vaisių ir daržovių žievelės, mėšlas, šiaudai, šienas, drožlės, mediena ir lapai.

Dėmesio! Pridedant bet kokius organinius ir mineralinius komponentus, svarbu atsiminti jų suderinamumą. Pavyzdžiui, natrio, kalcio ir amonio salietros nesuderinamos su milteliniu superfosfatu. O kalcio nitratas nesusitvarko su junginiais, kuriuose yra sieros.

Kaip tinkamai maitintis

Prieš dengiant viršutinį padažą, rekomenduojama tvarkingai išdėstyti daiktus lovose: išvežti ir sudeginti šiukšles, piktžoles, praėjusių metų augalų liekanas. Krūmai Nupjauti, nuimkite senas ir sausas šakas, palikite sveikus ir jaunus žalius ūglius. Vasaros gyventojai taip pat pašalina ūglius ir sausus lapus. Prieš ir po tręšimo dirvožemis yra purus - procedūra pagerina dirvožemio oro ir drėgmės pralaidumą.

Sodininkai reguliariai tikrina avietes. Jei ant lapų atsiranda geltonos dėmės, tai rodo kalio trūkumą; sausos šakos - apie azoto ar fosforo trūkumą. Viršutinis užpilas užpilamas ant šlapio dirvožemio. Jei tai šaknies trąša, laistykite augalą po šaknimi arba šalia stiebo esančiame apskritime. Jei lapija - purškite ir purškite 20-30 cm atstumu nuo krūmo.

Kaip, kada ir kaip avietes šerti pavasarį, kad derlius būtų geras

Pavasarį maitinant avietes sodinant

Avietės sodinamos gegužės pradžioje. Žemė iškasta, įterpiamas mėšlas ar kompostas. Taip pat pirmajam maitinimui naudojamos liaudies gynimo priemonės arba pelenų tirpalas.

Po 2–3 savaičių naudojamos ir lapuočių trąšos: sodinukai purškiami apsauginėmis priemonėmis. Pavyzdžiui, amoniako tirpalas: 10 litrų vandens reikia 30–40 g paruoštos medžiagos. Tirpalas maišomas, po vieną augalą pilama apie 2 litrus. Produktas apsaugo avietes nuo amarų, pjuvenų, kandžių, lokių. Kompleksinės trąšos dedamos tik po 1–2 mėnesių nusileidimas.

Išvada

Ne procesas ir tręšti avietes pavasarį? Ankstyvam perdirbimui parenkamos ekologiškos ir liaudiškos priemonės: svogūnų žievelių ar bulvių žievelių infuzija, devyniratukų ar vištienos lašinių infuzija. Iš vėlesnių mineralinių ir kompleksinių trąšų jie renkasi „Zdraven Turbo“, „Krepysh“, karbamidą, amonio nitratą.

Trąšos dedamos tirpstant sniegui ir oro temperatūrai sušilus iki + 10 ° C. Prieš maitinimą augalai gausiai laistomi - drėgmė skatina geresnį maistinių medžiagų įsisavinimą. Taip pat rekomenduojama dirvą atlaisvinti, o po tręšimo mulčiuoti krūmus. Kaip mulčias naudojamas šienas, žolė, pjuvenos, nukritę lapai.

2 komentuoti
 1. Avataras
  Viačeslavas

  Autorius yra labai sumišęs, skirtingose ​​pastraipose jis siūlo skirtingas trąšas tuo pačiu sezonu. Surinkau informaciją iš įvairių straipsnių. Tačiau iš principo visos rekomendacijos yra teisingos.

  • Andrejus Palychas
   Andrejus Palychas

   Ačiū, dar kartą patikrinkime informaciją apie trąšas.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės