Kaip pavasarį tinkamai maitinti serbentus ir agrastus

Norint, kad vaisiai ir vaisiai būtų stabilūs, serbentų ir agrastų krūmams reikia maisto medžiagų. Augalai iš dirvožemio gauna pagrindinius vitaminus ir mineralus - būtent todėl taip svarbu tręšti dirvą sodinant, patikrinkite, ar nėra rūgštingumo.

Sodininkai nepamiršta apie trąšas ir augindami uogas - 2–3 kartus per vasarą maitina krūmus šaknų ir lapų metodais. Maistiniai milteliai ir mišiniai pagreitina vaisių nokinimą, todėl jie tampa sultingesni ir saldesni. Straipsnyje mes svarstysime, kaip tręšti serbentus ir agrastus pavasarį, vasarą ir rudenį.

Serbentų ir agrastų padažų tipai

Kaip pavasarį tinkamai maitinti serbentus ir agrastus

Yra keli tvarsčių tipai. Pirmoji klasifikacija apima šaknį ir lapiją. Pirmieji nukeliami į žemę, po šaknimis arba į augalo medžio kamieno ratą. Jie yra skirti krūmų ir vaisių vystymuisi, skatina serbentų ir agrastų nokinimą. Antrasis apima purškimą ir gydymą prevencinėmis ir apsauginėmis priemonėmis, jų paskirtis yra užkirsti kelią ligų ir kenkėjų atsiradimui.

Pagal sudėtį išskiriamos organinės, mineralinės, kompleksinės ir organomineralinės trąšos:

  • pirmoje grupėje yra organinių junginių (komposto, humuso, pelenų);
  • mineraliniai - mikroelementai (pavyzdžiui, azotas, kalis, fosforas);
  • kompleksas jungia organinius ir mineralinius komponentus;
  • organomineraliniai pašarai yra sudaryti iš huminių rūgščių, apdorotų mineraliniais junginiais (pavyzdžiui, natrio arba amonio humatas);
  • mikroelementų trąšos - jose yra viena maistinė medžiaga (varis, manganas, jodas).

Dėmesio! Yra paruoštų tvarsčių ir mišinių, paruoštų rankomis. Antruoju atveju svarbu laikytis proporcijų. Mineralinių ir organinių medžiagų perteklius yra toks pat pavojingas kaip ir trūkumas.

Geriausias serbentų ir agrastų krūmų padažas pavasarį, kad būtų geras derlius

Kaip pavasarį tinkamai maitinti serbentus ir agrastus

Kovo mėnesį agrastai ir serbentai renkasi azoto trąšas. Jie skatina žaliosios masės vystymąsi ir augimą, padeda krūmams atsigauti ir įgyti jėgų po žiemos. Trūkstant azoto, uogos prastai auga, lapai greitai nudžiūsta ir nukrinta. Jauni krūmai tręšiami karbamidu - 40 ml kiekvienam augalui.

Nuo ketvirtų metų kiekis sumažinamas iki 25 ml vienam krūmui. Šiauriniuose šalies regionuose krūmai tręšiami balandžio pradžioje, nes pavasaris ateina vėliau. Naudojamas paukščių išmatų ar srutų užpilas. Norėdami sustiprinti efektą, į skystą mišinį pridedama medžio pelenų.

Gegužės mėnesį sodmenis rekomenduojama tręšti mineralinėmis kompleksinėmis trąšomis. Norėdami paruošti mišinį, paimkite 1 šaukštą. amonio salietros, 3 šaukštai. superfosfato, 1,5 šaukšto. kalio chloridas. Visi komponentai sumaišomi ir užpilami 10 litrų švaraus vandens. Paruošto tirpalo pakanka 2 įvorėms. Trąšos dedamos į šalia augalo iškastą griovelį.

Dažnai pavasario pabaigoje serbentų ir agrastų lapai pagelsta, o tai rodo boro trūkumą. Tokiu atveju sodininkai purškia krūmus boro rūgštimi. Tirpalui reikės 10 litrų vandens 5 ir ml rūgšties. Kad uogos augtų didesnės ir saldesnės, augalas apdorojamas silpnu kalio permanganato tirpalu. Tai atliekama žydėjimo pradžioje.

Tręšimas vasarą vaisinių augalų metu

Vasariniai serbentai ir agrastas tręšiama birželio pradžioje, kai uogos pradeda bręsti. Iki birželio 10 dienos atliekamas mineralinis tręšimas, kuriame nėra azoto.Vasaros gyventojai naudoja kalio humatą arba kalcio nitratą - jų dėka uogos užauga sultingos ir saldžios, yra stambios.

Augalų šaknų sistemai sustiprinti į pirmąjį šėrimą pridedama 30 g karbamido, 20 g vario sulfato, 2 g kalio permanganato mišinio. Sudedamosios dalys sumaišomos ir praskiedžiamos 10 l vandens. Krūmai purškiami debesuotu, ramiu ar sausu oru. Nerekomenduojama jų apdoroti, jei šviečia ryški saulė - ant lapų išliks saulės nudegimas.

Kaip pavasarį tinkamai maitinti serbentus ir agrastus

Po 3 savaičių, kai uogos jau prinokusios, rekomenduojama maitintis bulvių žievelėmis. Jų likučiai išdžiovinami ir susmulkinami į miltelius naudojant trintuvą. Gautas mišinys praskiedžiamas vandeniu ir purškiamas krūmais. Bulvių žievelių milteliai apsaugo nuo įprastų pasėlių ligų - rūdžių, miltligės, antracnozės, pilkojo puvinio, taip pat apsaugo nuo kenkėjų atsiradimo - tulžies pūslelinės, amarų, pjuvenų.

Dėmesio! Veiksmingas ir prieinamas agrastų ir serbentų antpilas vaisiaus metu yra medžio pelenai. Po kiekvienu krūmu įpilama 100 g trąšų, tuo pačiu metu dirvožemis atlaisvinamas, po to gausiai laistomas nusistovėjusiu vandeniu. Pelenai kompensuoja mineralų trūkumą, stiprina šaknų sistemą.

Kaip rudenį pamaitinti serbentų ir agrastų krūmus

Agrastų rudens šėrimui naudojamas kalio chloridas. Iki rugsėjo 15 dienos po kiekvienu krūmu dedama 15–30 g vaisto (kuo jaunesnis augalas, tuo daugiau kalio). Viršutinis padažas stiprina imuninę sistemą ir padidina agrastų atsparumą virusinėms, bakterinėms, grybelinėms ligoms.

Kompostas taip pat įvedamas rudenį - jis praturtina dirvą maistinėmis medžiagomis žiemai. Iš augalų liekanų, piktžolių ir žalumynų ruošiamas kompostas, o masė paliekama visiškai suirti. Vienas agrastų krūmas užima nuo 3 iki 5 kg. Jis atvežtas spalio mėnesį - tai paskutinis uogų šėrimas šiais metais.Kaip pavasarį tinkamai maitinti serbentus ir agrastus

Rudeniniam serbentų šėrimui naudojamas vištų mėšlas, devyniasdešimt metų, srutos. Vienam krūmui reikia iki 6 kg trąšų. Taip pat po augalu įpilama 20 g kalio sulfato ir 50 g superfosfato, laistomi serbentai. Tokios trąšos sulaiko žemėje naudingas medžiagas ir apsaugo augalą nuo kenkėjų.

Kaip pavasarį tinkamai maitinti serbentus ir agrastus

Jei nėra laiko ruošti trąšas, jie parduotuvėje perka paruoštus junginius - tai gali būti nitrofoska, „Polygro Universal“, „MicroMix“. Kompleksinėse trąšose jau yra maistinių medžiagų, svarbiausia yra laikytis dozavimo ir paruošimo rekomendacijų.

Tai yra įdomu:

Kaip tinkamai prižiūrėti sausmedį pavasarį - maitinti ir genėti

Geriausias maistas mandarino medžiui namuose

Kaip ir ką tinkamai patiekti vynuogėms rudenį

Vyšnių šėrimo rudenį taisyklės ir geriausių trąšų šiems tikslams parinkimas

Išvada

Pavasarinis šėrimas apima azoto junginius, karbamidą, mineralinius kompleksus. Trąšos dedamos prieš žydėjimą ir po jo, laistant žemę. Vasarą uogų krūmuose reikia organinių medžiagų ir mineralų, sodininkai naudoja boro rūgštį, bulvių žieves ir pelenus. Azoto turintys junginiai vasarą nepridedami.

Rudenį augalai paruošiami žiemai - dirva tręšiama kompostu, kalio chloridu, paruoštais junginiais iš parduotuvės. Taikant tvarsčius, svarbu laikytis dozavimo, atsižvelgti į augalo amžių ir atkreipti dėmesį į dirvožemio būklę.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės