Kaip ir ką purkšti serbentus pavasarį nuo kenkėjų ir ligų

Serbentų perdirbimas pavasarį ir rudenį yra privalomi augalų priežiūros etapai. Procedūra apsaugo krūmą nuo bakterinių, grybelinių ir virusinių ligų, stiprina imuninę sistemą, skatina augimą ir gerina uogų skonį. Svarbu laikytis rekomendacijų ir dozių, atlikti gydymą ryte ar vakare ir stebėti augalų išvaizdą. Kokios priemonės yra veiksmingos kovojant su ligomis ir kenkėjais, mes pasakysime straipsnyje.

Pavasario ir rudens serbentų perdirbimo tikslai

Pagrindinis pavasario ir rudens perdirbimo tikslas yra apsaugoti nuo ligų ir kenkėjų. Tik sveiki serbentų krūmai suteikia išsamų ir skanų derlių. Pavasarį, atėjus šilumai, suaktyvėja grybelinės sporos ir kiti mikroorganizmai, kurie provokuoja ligų ir vabzdžių kenkėjų atsiradimą. Apdorojant svarbu laikytis nustatytų terminų, nerekomenduojama atidėti procedūros ilgą laiką.

Rudenį, nuėmus derlių, serbentai turi atsigauti ir pasiruošti žiemos laikotarpiui. Sodininkai purškia krūmus, siekdami padidinti atsparumą šalčiui, pašalinti kenkėjus, išgydyti ir atjauninti.

Kaip ir ką purkšti serbentus pavasarį nuo kenkėjų ir ligų

Kokie kenkėjai kelia grėsmę serbentams

Ankstyvą pavasarį serbentams gresia masto vabzdžiai ir lapiniai kirminai. Vabzdžių lervos žiemoja dirvoje ir yra atsparios šalčiui. Šašai į sodą patenka užsikrėtusiais daigais, dirvožemiu, vėju, paukščiais ar graužikais. Vabzdžiai čiulpia sultis iš serbentų, pažeidžia lapus, ūglius ir net uogas. Krūmai palaipsniui išdžiūsta ir nudžiūsta, o tuo tarpu masto vabzdžiai pereina prie kitų sodo augalų. Po kenkėjų ant krūmų išlieka geltonas lipnus žiedas, kuris teka žemyn į kitus lapus.

Lapų ritinėliai pasirodo ant krūmų daugiausia šiltu ir drėgnu oru. Serbentams pavojingi ne tiek suaugę drugeliai, kiek vikšrai. Pilki vabzdžiai gali sunaikinti visus serbentų krūmus, jei laiku nesiimama priemonių. Lapo ritinio atsiradimo priežastys: rūgštus dirvožemis, mineralų trūkumas ar perteklius, gausus laistymas. Pažeidimo požymiai yra sausi ir ploni lapai, deformuoti vaisiai, geltonos ir rudos opos ant ūglių ir lapų.

Pavojingi kenkėjai yra serbentų inkstų erkutės. Jie vabzdžių atsikrato ne tik purškdami, bet ir nuimdami rankomis. Inkstų erkutės išsiurbia sultis iš augalo, taip pat perneša pavojingą ligą - serbentų kilimėlius. Jei krūmas serga, jo negalima gydyti; sodininkai gali jį pašalinti ir sudeginti.

Dėmesio! Ant serbentų krūmų yra voratinklinių erkučių, amarų, tulžinių kuojų, kandžių, kandžių, pjuvenų, stiklinių kandžių. Norint pamatyti daugumą vabzdžių, svarbu reguliariai tikrinti serbentus. Daugelis kenkėjų yra labai maži, todėl sunku juos pastebėti, jei jie nėra ištirti.

Pavojingos ligos

Kaip ir ką purkšti serbentus pavasarį nuo kenkėjų ir ligų

Serbentus pažeidžia antracnozė, rūdys, balta dėmė. Antracnozės atsiradimo priežastys yra grybelinės sporos, žiemojančios ant nukritusių lapų, o atėjus pavasariui jos pasklinda po visą sodą. Užkrėstų serbentų ūgliai tampa lėti, lėtėja jų augimas. Ant lapų ašmenų atsiranda rudų dėmių - pagrindinis antracnozės pažeidimo požymis. Esant sausam ir šiltam orui, ant ūglių atsiranda įtrūkimai, kurie ilgainiui supuvę.Jei antracnozė pasiekia uogas, jos tampa padengtos mažais juodais taškeliais ir nukrinta. Grybelinės ligos dažniausiai nustatomos ant juodųjų serbentų.

Rūdžių atsiranda dėl vandens nutekėjimo, piktžolių, infekuotų augalų, augančių šalia serbentų krūmų. Ant lapų viršaus atsiranda oranžinės-rudos dėmės, apačioje - geltonos pagalvėlės. Būtent juose gyvena grybelis, kuris laukia tinkamų sąlygų vystymuisi. Rūda greitai išplinta per krūmą: jei augalas nebus apdorotas, netrukus visi lapai bus padengti apelsinų pūku.

Balta dėmė - Tai serbentų septoria, paveikianti uogas, lapus ir jaunus ūglius. Pirmieji ligos požymiai pasireiškia gegužės pradžioje: ant lapų susidaro tamsiai rudos dėmės su rudos spalvos kraštu, kuris laikui bėgant pasidaro baltas. Ankstyvose infekcijos stadijose sodininkai pašalina lapus ir juos sudegina, o krūmas yra ploninamas ir purškiamas. Septorijos dažniausiai būna vidurinėje Rusijos zonoje, palankios sąlygos grybeliui vystytis yra drėgmė, orų pokyčiai, rūkas. Be išvardytų ligų, serbentų krūmus paveikia reversija, Amerikos miltligė, juodoji dėmė, taurės rūdis.

Apdorojimo laikas

Datos apdorojimas priklauso nuo regiono, kuriame auginami serbentai. Šiauriniuose regionuose krūmai purškiami vėliau, nes pavasaris ateina 2–3 savaitėmis vėliau nei pietiniuose. Sodininkai sodinukus rekomenduoja apdoroti kovo pabaigoje arba balandžio pradžioje, kai oro temperatūra yra apie + 16 ° C. Procedūrai rinkitės sausos ir be vėjo dienos rytą ar vakarą. Jei po gydymo lietaus nebus, naudos nebus.

Dėmesio! Saugiausias būdas apsaugoti serbentų krūmus nuo ligų ir kenkėjų - perdirbti visus metus. Be rankiniu būdu pašalintų pažeistų vietų, vasaros gyventojai purškia karbamidu, „Karbofos“, amonio salietros, Bordo skysčiu, tabako, dilgėlių ir skalbinių muilu.

Po vaisiaus serbentai perdirbami rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje. Vasaros gyventojai atsiveža mineralinių ir kompleksinių trąšossustiprinti augalo imunitetą ir paruošti jį žiemos laikotarpiui. Nuo spalio vidurio iki pirmojo sniego jie atveža organinės medžiagos: vištienos mėsa, devynių vėžių užpilas, skystas mėšlas. Apdorojimas rudenį baigiasi purškiant krūmus Bordo skysčio tirpalu.

Parengiamoji veikla

Kaip ir ką purkšti serbentus pavasarį nuo kenkėjų ir ligų

Pavasarį perdirbimas atliekamas po krūmų apipjaustymas - ištirpus sniegui ir kol inkstai pabus... Jei nupjaunate krūmą, kai jie išsipūs, jis sužeis augalą ir sumažins derlių. Genėjimui naudojamas sodo genėjimo agregatas, nerekomenduojama laužyti šakų rankomis. Pirmiausia pašalinamos masyvios šakos, padengtos samanomis, kerpėmis, opomis, taip pat sausi 4 ir 5 metų ūgliai. Po to nupjaunamos šakos, kurios yra stipriai linkusios į žemę, ir tos, kurios auga krūmo viduje. Jauni ūgliai sutrumpėja 1/3, paliekant pumpurus. Tokiu būdu jie geriau šakojasi.

Dygstant svarbu atsiminti juodųjų ir raudonųjų bei baltųjų serbentų skirtumus - nuo to priklauso būsimo derliaus kiekis. Juodieji serbentai genimi dažniau, nes jų šakos auga greičiau. Baltos ir raudonos spalvos nulinių ūglių augimas nėra toks intensyvus, jie stabiliai neša vaisius net ant 5–7 metų šakų. Taip pat juoduosiuose serbentuose nerekomenduojama smarkiai sutrumpinti viršūnių. Be genėjimo, sodininkai valo savo lovas nuo praėjusių metų žalumynų, piktžolių ir šiukšlių. Procedūros efektyvumas priklauso nuo to.

Kaip purkšti rudenį ir pavasarį

Kaip ir ką purkšti serbentus pavasarį nuo kenkėjų ir ligų

Perdirbimui:

  • cheminiai ir biologiniai vaistai - prevencijai ir gydymui jie įsigyjami specializuotose sodininkų parduotuvėse;
  • liaudies vaistai yra gaminami iš improvizuotų priemonių, naudojami profilaktikai, populiarus gydymas vario ar geležies vitrioliu, pelenais, Bordeaux skystis.

Įsigytos cheminės medžiagos

Įsigytos cheminės medžiagos yra skirtos gydyti ligas, veikliosios medžiagos veikia greitai. Grybelinėms ligoms gydyti naudojami fungicidai „HOM“ arba „Abiga-peak“. Kompleksiniai fungicidai gydo miltligę ir antracnozę, yra sudaryti iš neorganinių medžiagų ir vario. Kitas populiarus chemikalas yra „Tiovit Jet“ - sieros pagrindu pagamintas kontaktinis fungicidas, kuris naudojamas auginimo sezono pradžioje arba viduryje. Vaistas yra geras, nes jį reikia atskiesti tik vandeniu.

Norėdami apsisaugoti nuo rūdis baltoje vietoje naudokite cheminę medžiagą Topaz. Jis pagamintas naudojant penkonazolą, pesticidą, kuris slopina pavojingų bakterijų vystymąsi. Sisteminis fungicidas „Topaz“ naudojamas profilaktikos ir gydymo tikslais, jis išlaiko savo poveikį 4 metus. Sustabdo bakterijų ir grybelių vystymąsi per kelias valandas po gydymo.

Norėdami apsaugoti nuo visų rūšių grybelinių ligų, naudokite fungicidą "Trichopol". Sodininkai teigia, kad vaistas veikia nepriekaištingai ir apsaugo serbentus su 100% garantija. Trichopolum parduodamas tabletėmis, kurios susmulkinamos į miltelius ir sumaišomos su vandeniu.

Biologiniai veiksniai

Biologiniai preparatai yra pagrįsti gyvųjų bakterijų kultūromis, kurios slopina kenksmingas grybelines infekcijas. Biologiniai veiksniai yra mažiau agresyvūs nei chemikalai. Sodininkai juos naudoja prevenciniais ir gydymo tikslais.

Preparatas „Fitop“ padeda nuo ligų ir vabzdžių kenkėjų. Jis stiprina ir gydo augalų šaknų sistemą, padidina produktyvumą ir derlingumą, slopina patogeninės mikrofloros augimą ir vystymąsi vaisiuose ir ūgliuose. Taip pat "Fitop" naudojamas sodinamosios medžiagos dezinfekavimui. Vaistas parduodamas miltelių pavidalu. „Fitop“ nėra kenksmingas aplinkai ir žmonėms.

Vasaros gyventojai Fitosporin vartoja nuo grybelinių ir bakterinių infekcijų. Mikrobiologinis agentas veikia iškart po perdirbimo, jis naudojamas bet kokiu auginimo sezonu. „Fitosporinas“ slopina miltligės, šaknų puvinio, antracnozės vystymąsi. Vaistas yra prieinamas ir ekonomiškas vartojimas, jis yra miltelių, pastos arba skysčio pavidalu.

Kaip ir ką purkšti serbentus pavasarį nuo kenkėjų ir ligų

Dėmesio! Veiksmingas naudojant „Lepidocide“. Vaistas susidoroja su visais kenkėjais, daro įtaką jų reprodukcinei funkcijai. "Lepidocidas" naudojamas bet kuriame augalų vystymosi etape, jis nesikaupia dirvožemyje ir neturi įtakos uogų skoniui.

Liaudies metodai

Tradiciniai metodai turi prevencinį poveikį. Svarbu atsiminti, kad jei įvorėse jau yra pažeidimo požymių, gydymui nenaudinga naudoti alternatyvių metodų. Ankstyvą pavasarį krūmai laistomi ir purškiami verdančiu vandeniu. Nudegimas padeda augalams pabusti, taip pat atsikratyti lervų, žiemojančių dirvožemyje. Norėdami gauti didžiausią efektą, į vandenį įpilama kepimo soda - kibirui verdančio vandens reikia 3 valg. l. Ateityje soda tirpalas bus naudojamas amidams pašalinti.

Norėdami išvengti vabzdžių atsiradimo, sodininkai naudoja česnako užpilą - 300 g česnako užpilama 10 litrų vandens. Mišinys infuzuojamas per dieną, praskiedžiamas vandeniu santykiu 1: 1. Sausu oru česnakai purškiami serbentais. Norint sustiprinti efektą, į tirpalą pridedama 50 g tarkuoto skalbinių muilo. Tabako užpilas taip pat padeda: 400 g sausų lapų supilama į 10 litrų vandens, reikalaujama 48 valandas, praskiedžiama vandeniu ir pradedamas purškimas. Taip pat populiarios kitos liaudies priemonės: gydymas jodu, pelenais, garstyčių infuzija ir sliekų nuoviras.

Kaip tinkamai atlikti pavasarinį serbentų perdirbimą

Kaip ir ką purkšti serbentus pavasarį nuo kenkėjų ir ligų

Vasaros gyventojai serbentus apdirba pavasarį nuo ligų ir kenkėjų, naudodami purkštuvus rankoms ar atgal. Sodininkai tirpalą paruošia iš anksto. Jei tai cheminis ar biologinis produktas, svarbu perskaityti naudojimo ir dozavimo instrukcijas. Per didelis chemikalų kiekis neigiamai paveiks ne tik augalo, bet ir žmonių sveikatą.Jei paruošiami liaudies vaistai, laikomasi laiko užpilams paruošti. Jie netinkami ilgalaikiam saugojimui, todėl vasaros gyventojai prieš kiekvieną procedūrą paruošia šviežią tirpalą.

Nepamirškite apie atsargumo priemones, ypač kai tai susiję su cheminiu purškimu. Sodininkai jį praleidžia apsauginiame kostiume, akiniuose ir respiratoriuje. Apdorojimo metu draudžiama valgyti ar gerti, vaikai ar gyvūnai neturi būti šalia. Jei gydymas liečiasi su oda, akimis ar burna, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į gydytoją. Nėščioms ir žindančioms moterims neleidžiama jų perdirbti. Laikykite chemikalus gerai uždarytus ir vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Ar yra kokių nors niuansų perdirbant juoduosius, raudonuosius ir baltuosius serbentus

Kai kurie kenkėjai teikia pirmenybę tam tikram serbentų tipui. Pavyzdžiui, auksinė žuvelė dažniausiai pasirodo ant juodos, o lapinės kirmėlės - ant raudonos. Galliniai amariai dažniau pastebimi ant baltųjų ir raudonųjų, taip pat pjuvenų, kuriems nepatinka tankūs juodųjų serbentų lapai. Inkstų erkė yra dažna juodųjų uogų lankytoja. Priešingu atveju nėra skirtumų apdorojant.

Išvada

Apdoroti serbentus pavasarį nuo kenkėjų ir ligų yra paprastas procesas; svarbiausia atsiminti keletą savybių. Prieš purškimą krūmai nupjaunami, pašalinami seni ir sausi ūgliai, suteikiama vietos naujoms vaisinėms šakoms vystytis. Apdorojimas atliekamas liaudies, biologinėmis ir cheminėmis priemonėmis. Tabako ir pelenų tirpalai apsaugo nuo kenkėjų atsiradimo, „Fitosporinas“ apsaugo nuo grybelinių ir virusinių ligų. Tokios cheminės medžiagos kaip „HOM“ ar „Topaz“ yra skirtos sudėtingam daugumos ligų gydymui.

Apdorojimui vasaros gyventojai pasirenka sausą ir ramią dieną. Nepamirškite apie atsargumo priemones: gydymo su narkotikais metu naudokite prijuostę ar apsauginį kostiumą, pirštines, akinius ir respiratorių.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės