Versalio serbentai - veislės aprašymas ir savybės

Baltieji serbentai yra nuolat populiarūs tarp naminių sodininkų. Šio augalo vaisiai mažiau linkę sukelti alergiją nei ryškesnės uogos. Jie turi gaivų saldų ir rūgštų skonį bei subtilų aromatą, kuris žymiai skiriasi nuo juodųjų ir raudonųjų serbentų veislių.

Baltieji serbentai yra labiau reikalaujantys priežiūros ir juodųjų nei raudonųjų serbentų. Tačiau tarp baltųjų uogų veislių yra ir tvirtesnių bei produktyvesnių veislių. Vienas iš jų yra Versalis.

Versalio baltųjų serbentų veislės aprašymas

Versalio serbentai - veislės aprašymas ir savybės

Baltieji serbentai (ribe niveum) yra gana sena veislė, veisiama Prancūzijoje XIX a. Tik 1959 m. Įmonė buvo įtraukta į valstybinį Rusijos registrą. Rekomenduojama auginti vidutinio klimato regionuose, tačiau jis tinkamas auginti Rusijos pietuose ir net šiaurėje.

Pagrindinės charakteristikos

Nepaisant daugybės modernesnių veislių, Versalio balti serbentai daugeliu atžvilgių nėra pranašesni už juos ir netgi pranoksta daugelį šiandien auginamų veislių ir hibridų.

Baltojo Versalio aprašymas:

 1. Krūmas. Teisingai. Vidutinio dydžio. Aukštis kinta per 1,2–1,5 m. Įvorės plinta, išskiria daug ūglių. Šakos yra plonos, bet stiprios ir pakankamai lanksčios. Šaknies sistema yra išvystyta. Dauguma šaknų yra horizontalios, esančios 40 cm gylyje po žeme ir užauga už vainiko. Centrinė šaknis yra galinga, eina po žeme iki 1 m gylio.Versalio serbentai - veislės aprašymas ir savybės
 2. Lapai. Plati, virvele prie pagrindo, su penkiais skilties išpjovomis. Kraštai yra dantyti. Patys dantys yra platūs ir neryškūs. Lapų plokštelių siūlės pusė turi silpną brendimą. Lapų spalva yra tamsiai žalia, vos pastebimas melsvas atspalvis.
 3. Žydi. Žiedynai renkami ilgose žemais skiltelėmis su petioles. Gėlės yra lėkštės formos, vidutinio dydžio, gelsvai baltos. Pediceliai yra ilgi ir tiesūs. Nėra brendimo, yra blizgus blizgesys.
 4. Uogos. Dideli, apvalūs, išlyginti, surinkti ilgais šepečiais. Kiekvienos uogos svoris svyruoja tarp 0,7–1,3 g., Atspalvis kreminis. Vaisiai yra permatomi, per sultingą minkštimą matomi kaulai. Skonis saldus ir rūgštus, sodrus. Oda yra skaidri, plona, ​​bet stangri.
 5. Nokinimo terminai... Anksti prinokę.
 6. Imunitetas. Turi didelį atsparumą miltligei. Neturi imuniteto antracnozei. Imunitetas kitiems grybeliams ligos viduryje.
 7. Atsparumas neigiamiems aplinkos veiksniams. Turi aukštą atsparumą šalčiui.
 8. Gabenamumas. Aukštas. Tanki oda leidžia vaisiams nesusiglamžyti ilgalaikio transportavimo metu.
 9. Produktyvumas. Aukštas. Iš krūmo vidutiniškai iškasama 3–4 kg uogų.

Baltieji serbentai išsiskiria tuo, kad mėgsta subrandinti uogas. Visas derlius iš krūmo pašalinamas iškart.

Pastaba! Versalio baltųjų serbentų uogose randama iki 18% sausosios medžiagos, 7,5% cukraus. Vaisių rūgštingumas yra 2,3%. 100 g produkto sudaro 38 g askorbo rūgšties.

Už ir prieš

Versalio serbentai - veislės aprašymas ir savybės

Versalio balti serbentai yra populiarūs tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems sodininkams. Pagrindiniai jo privalumai yra pateikti sąraše:

 1. Didelis atsparumas šalčiui. Tai leidžia auginti Versalį baltuoju visuose mūsų šalies regionuose;
 2. Savaiminis apdulkinimas. Augalas duos vaisių, net jei svetainėje nėra kitų baltųjų serbentų krūmų.
 3. Imunitetas miltligei.Sodininkų apžvalgos rodo, kad serbentai nėra jautrūs daugeliui kitų grybelinių ligų.
 4. Aukštas produktyvumas.
 5. Ankstyvas subrendimas.

Trūkumai yra šie:

 • jautrumas antracnozei;
 • per didelis krūmo pasklidimas;
 • griežtumas dirvožemio sudėčiai.

Patarimas! Nepaisant to, kad veislė laikoma savaime apdulkinančia, didžiausias derlius stebimas, kai svetainėje yra keli baltųjų serbentų krūmai (geresni už skirtingas veisles).

Iškrovimas

Versalio balta spalva dauginasi tik vegetatyviškai. Naudokite auginius, klojant ar dalijant krūmą. Sodinamosios medžiagos gavimo technologija nesiskiria nuo kitų veislių.

Medelynuose ir turgavietėse dažniausiai parduodami gatavi daigai. Jie greitai įsišaknija ir gerai įsišaknija nuolatinėje vietoje.

Dirvos paruošimas

Versalio serbentai - veislės aprašymas ir savybės

Versalio serbentui svarbu pasirinkti tinkamą vietą. Jis turėtų būti labiausiai saulės nušviestas ir apsaugotas nuo vėjo sodo srityje. Požeminis vanduo neturi patekti per arti paviršiaus.

Pastaba! Esant nepakankamam apšvietimui, veislės derlius mažėja. Uogos tampa mažos ir rūgščios.

Serbentai klesti maistingame priemolio dirvožemyje, tačiau jie gali augti bet kuriame dirvožemyje. Sodinant smėlingame dirvožemyje, jums reikės intensyvesnio šėrimo.

Prieš sodinant serbentus, vieta iškasta ir išvaloma nuo piktžolių. Geriausiai tinka neutralus rūgštingumas. Jei rodikliai padidėja, pridedama sausų kalkių arba pelenų.

Serbentai sodinami ankstyvą pavasarį arba po lapų kritimo. Šuliniai paruošiami likus 2–3 savaitėms iki sodinimo.

Gerai paruošimas:

 1. Skylės iškastos 40 cm gylio ir 50 cm skersmens. Tarp augalų turi būti ne mažiau kaip 1,5 m laisvos vietos.
 2. Iš skylės pašalintas dirvožemis sumaišomas su 5 kg puvimo mėšlo, 50 g superfosfato ir 20 g kalio sulfato. Jei pageidaujama, superfosfatas su kaliu pakeičiamas 1 kg pelenų.
 3. Dirvožemis su trąšomis kruopščiai sumaišomas ir paliekamas šalia skylės iki sodinimo.

Žingsnis po žingsnio sodinimo ir sodinuko pasirinkimo instrukcijos

Svarbu pasirinkti aukštos kokybės ir sveiką sodinamąją medžiagą. Ant sodinuko neturėtų būti jokių žymių ligos ir infekcijos, įtartinos dėmės ir apnašos. Šaknies sistema turi būti gerai išsivysčiusi, be sausų ir tankių vietų, pjūvio vietoje drėgna. Šakos neturėtų būti sausos. Žalumynai turėtų būti ryškūs ir turgoriniai.

Geriau pirkti sodinukus su uždara šaknų sistema (esančia žeminėje komoje) - jie įsišaknija greičiau. Jei buvo įsigyti sodinukai su atvira šaknų sistema, prieš sodinimą jie mirkomi šviesiai rausva kalio permanganato tirpale ir šaknų formavimo stimuliatoriumi. Jei šaknys ilgos, jos sutrumpėja trečdaliu.

Žingsnis po žingsnio nusileidimo instrukcijos:

 1. Duobės dugne pilamas 5 cm drenažo sluoksnis (smulkus žvyras, keramzitas, kriauklė). Centre suformuotas žemiškas vienkartas.
 2. Blauzdikaulis nustatomas ant žemės paviršiaus gabalėlio 45 laipsnių kampu. Šaknys yra tolygiai paskirstytos ant piliakalnio.
 3. Skylė yra uždengta maistingu dirvožemio mišiniu, kad šaknies apykaklė būtų pagilinta 7-10 cm.
 4. Po sodinimo dirvožemis aplink augalą sutankinamas. Tada po šaknimi supilkite 2 kibirus šilto vandens.
 5. Jei dirvožemis nusistovėjo, tada pridedama daugiau dirvožemio. Aplink krūmą pilamas mulčio (humuso, durpių, šiaudų) sluoksnis.
 6. Sėjinuko viršus genėti, paliekami 5–6 sveiki pumpurai.

Auga

Norint pasiekti kuo didesnį derlių, svarbu tinkamai prižiūrėti krūmą. Versalio serbentai yra mažiau įnoringi nei daugelis kitų veislių su baltomis uogomis. Be to, jis yra reiklesnis nei juodieji ir raudonieji serbentai.

Priežiūra

Versalio serbentai - veislės aprašymas ir savybės

Baltažiedžius Versalį reikia reguliariai prižiūrėti. Sąraše pateikiamos pagrindinės taisyklės:

 1. Laistyti. Baltieji serbentai reikalauja laistymo. Įprastą vasarą krūmas laistomas tris kartus per savaitę, kiekvieną kartą sunaudojant 10 litrų vandens. Jei vasara sausa, tada serbentai laistomi kiekvieną dieną. Lietingu sezonu laistymas yra sustabdytas.Dirva sudrėkinta šiltu nusistovėjusiu vandeniu ryte arba vakare, kai saulė neaktyvi.
 2. Atsipalaidavimas ir ravėjimas. Po kiekvieno laistymo ar kritulių dirvožemis aplink serbentus atsilaisvina. Atsipalaidavimo metu piktžolės pašalinamos.
 3. Viršutinis padažas. Pirmaisiais ir antraisiais metais po pasodinimo reikia pakankamai trąšų į dirvą, pašalintą iš skylės. Tada jie pradeda gaminti ankstyvą pavasarį 10 litrų vandens ir 50 g karbamido tirpalo, o pasėlio derliui po krūmu pilamas 10 litrų vandens, 0,5 litro vištienos mėšlo (arba 1 kg supuvto mėšlo), 50 g superfosfato ir 20 g kalio sulfato mišinys. Vasarą krūmas purškiamas 10 litrų vandens, 5 g kalio permanganato, 3 g boro rūgšties ir 35 g vario sulfato mišiniu.
 4. Formavimas. Pirmasis formuojamasis genėjimas atliekamas praėjus vieneriems metams po pasodinimo. Iš visų suformuotų skeleto šakų išrenkamos 3–4 stipriausios, likusios nupjaunamos. Tokiu būdu atliekamas metinis genėjimas. Karūna susiformuos per 4–5 metus. Augalas iki to laiko turėtų turėti 16-18 šakų. Tada aš nupjaunu 7-8 metų amžiaus šakas, paliekant pakaitinius ūglius.
 5. Sanitarinis genėjimas. Sausi ir pažeisti ūgliai, šakos, plinta palei žemę, supjaustomos kasmet. Ūgliai iškirpti.
 6. Anti-senėjimo genėjimas. Jei serbentai pradėjo duoti nedaug vaisių, atėjo laikas taikyti anti-senėjimo procedūras. Tam serbentų šakos supjaustomos 2/3.
 7. Žiemoja. Norint, kad serbentas žiemą saugiai išgyventų, jo šakos surišamos virvelėmis. Po krūmu pilamas 10–15 cm mulčio (komposto ar humuso) sluoksnis. Sniego žiemomis pakanka augalus padengti sniegu. Jei nėra sniego, tada serbentai padengiami agropluoštu.

Ligos ir kenkėjai

Versalio baltieji serbentai retai būna paveikti miltligės ir kilpinių augalų. Pasak sodininkų, veislė yra jautri antracnozei. Sergantis augalas lūžta su rudomis dėmėmis, kurios palaipsniui sukimba ir padidėja. Dėl to sutrinka fotosintezė, krinta lapai ir vaisiai, išsausėja ūgliai.

Jei liga jau paveikė krūmą, tada ji purškiama fungicidais. Prieš tai pašalinamos visos sergančios augalų dalys.

Versalio serbentai - veislės aprašymas ir savybės

Svarbu užkirsti kelią ligoms. Sąraše pateikiamos pagrindinės taisyklės:

 1. Profilaktinis gydymas. Jis atliekamas pavasarį, prieš pumpurų išsipūtimą. Įvorė purškiama Bordo skysčiu arba vario sulfato tirpalu. Rekomenduojama purkšti po ilgo lietaus.
 2. Sodo valymas. Rudenį, nukritus lapams, jie pašalina ir sudegina visus nukritusius lapus, nudžiūvusias šakas. Vasarą pašalinamos visos aplink augalą esančios piktžolės.
 3. Dezinfekavimas. Dezinfekuoti dirvą, sodinamąją medžiagą, sodo įrankius.
 4. Viršutinis padažas. Augalas, gaunantis pakankamą kiekį maistinių medžiagų, geriau pasipriešina ligoms ir kenkėjai.
 5. Laistymo taisyklių laikymasis... Vandens užpilimas, taip pat dirvožemio išdžiūvimas, yra laikomos palankiomis grybelio vystymosi sąlygomis.
 6. Sanitariniai genėjimas... Paprastai ant sausų ir pažeistų šakų prasideda grybelinė infekcija. Laiku juos pašalinti reikia.
 7. Supjaustykite griežinėliais sodo pikis.

Serbentus veikia ne tik infekcijos, bet ir kenkėjai. Norint apsaugoti augalą nuo jų, laikomasi aukščiau nurodytų dezinfekavimo taisyklių, visi vaisiniai ir uoginiai augalai svetainėje tikrinami kas savaitę.

Derliaus nuėmimas

Versalio serbentai - veislės aprašymas ir savybės

Versalio baltosios uogos sunoksta liepos pabaigoje arba rugpjūčio pradžioje. Kai prinokę, jie nesubėga nuo krūmo, todėl daugelis sodininkų laukia, kol visos uogos bus prinokusios, ir surenka jas vienu kartu.

Serbentai pašalinami tiesiai ant šepečių. 1-2 savaites laikyti šaldytuve plastikiniame maišelyje arba uždarame inde.

Subrendimo laipsnį lemia skonis ir tai, kaip lengvai uoga atsiskiria nuo stiebo. Prinokusių vaisių kaulai aiškiai matomi per minkštimą.

Atsiliepimai

Versalio baltųjų serbentų apžvalgos daugiausia teigiamos. Daugelis sodininkų iš šios veislės rekomenduoja pradėti pažinti kultūrą.

Irina, Maskva: „Mano mama taip pat pasodino Versalio baltuosius serbentus prie dachos.Iš to pirmojo krūmo gavome daug sodinukų, kuriuos pasodinome savo svetainėje ir padovanojome draugams. Nuo to laiko mes išbandėme daug daugiau modernių baltųjų serbentų veislių, tačiau Versalas išlieka mėgstamiausias. Jis neskleidžia vaisių per šaltuosius užkandžius ir lietaus vasarą neskęsta. Viskas, ką darau, nupjaunu silpnus ūglius ir pamaitinu juos du kartus per metus “.

Aleksandras, Rostovas „Versalio balti serbentai yra mano mėgstamiausi. Man patinka dideli jo vaisiai ant ilgų šepetėlių. Sultingas, saldus, šiek tiek rūgštus. Reikalauja rūpintis, bet jei viskas bus padaryta laiku, tai neužims daug laiko. Aš naudoju pelenų tirpalą su vištienos mėsa ankstyvą pavasarį ir rugsėjį. Aš laistyti tik tada, jei dirvožemis yra labai sausas. Buvo metai, kai ji susirgo antracnoze. Nuo to laiko pavasarį purškiau vario sulfatu ir po ilgų liūčių “.

Išvada

Versalio balti serbentai yra prancūziška veislė, užauginta dar XIX a. Skiriasi atsparumu šalčiui, dideliu derliumi, stambiavaisiu, atsparumu daugeliui ligų. Jis turi tik du reikšmingus trūkumus - nepakankamą imunitetą antracnozei ir padidėjusį krūmo išsišakojimą.

Pasirūpinti „Vernissal“ baltaisiais serbentais nėra sunku. Svarbiausia yra laiku laistyti ir maitinti, kasmet atlikti formavimą ir sanitarinį genėjimą.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės