Kaip ir kaip maitinti vynuoges birželio mėn

Tinkamai prižiūrint šį derlių, vynuogių derlius bus geras. Vynuogyno priežiūra pradedama pavasarį, tačiau nesibaigia ir vasarą. Birželį augalui reikia nuolatinės priežiūros, įskaitant maitinimą. Kaip ir ką maitinti vynuogėmis birželio mėnesį, mes jums pasakysime šiame straipsnyje.

Ar vynuogės turi būti viršutinio padažo birželio mėn

Birželio vynuogės žydi ir aktyviai augina ūglius... Šiame etape augalui reikia daug jėgų būsimam derliui. Galite juos papildyti trąšomis.

Kaip ir kaip maitinti vynuoges birželio mėn

Ar tai privaloma

Kadangi birželį vynmedis jau formuoja būsimų uogų kiaušides, jam reikia maistinių medžiagų. Vynuoges patogu tręšti kartu su laistymu, nes augalas taip pat mėgsta drėgmę.

Viršutinis padažas turi gerą poveikį derliui... Jie pagerina apdulkinimą ir pagreitina kekių formavimąsi.

Jei nepaisysite birželio mėnesio viršutinio padažo, derliaus kokybė pablogės., uogos bus mažos ir sausos, o skonis nebus toks sodrus.

Taip pat Dėl viršutinio padažo vynuogynas tampa atsparesnis ligoms ir kenkėjai.

Kokių užpilų reikia vynuogėms birželio mėn

Vasaros pradžioje vynuogėms reikalingos įvairios maistinės medžiagos ir mikroelementai.

Naudinga medžiaga:

 1. Azotas padidina uogų dydį ir ūglių augimą.
 2. Fosforas skatina krūmų augimą ir vystymąsi.
 3. Kalcis yra naudingas augalo šaknų sistemai.
 4. Kalis mažina uogų nokinimo laikotarpis ir suteikia jiems saldų skonį.

Mikroelementai:

 • magnio;
 • cinkas;
 • varis;
 • siera;
 • jodas;
 • boras;
 • manganas.

Mikroelementai vynuogynui suteikia sudėtingas trąšas.

Kada lesinti vynuoges birželio mėn

Jie pradeda maitinti augalą birželio pradžioje, likus 2 savaitėms iki žydėjimo., antrą kartą - iškart po jo.

Žydėjimo metu trąšos vynuogėms nereikalingos. Trečioji procedūra atliekama mėnesio pabaigoje, kai uogos pradeda bręsti.

Trąšos naudojamos skirtingais būdais, keičiant elementų skaičių ir sudėtį.

Taip pat skaitykite:

Kaip tinkamai prižiūrėti vynuoges liepą

Kaip ir ką auginti vynuoges rugpjūtį

Tręšimo dažnis ir gausa

Pirmą kartą vynuogės prieš žydėjimą tręšiamos tirpalu, kuriame yra azoto, kalio ir fosforo... Mišinys užpilamas maždaug 10 dienų ir supilamas po šaknimi. Vienam augalui reikia 1-2 kibirų tirpalo. Taip pat pristatomos organinės medžiagos - supuvęs mėšlas ar paukščių mėšlas (1 kibiras už 1 kv. M).

Prieš patį žydėjimą į augalą dedama mikroelementų, naudojant sudėtines trąšas, kuriose būtinai yra boro ir cinko. Mikroelementai dedami purškiant.

Iškart po žydėjimo vynuogės tręšiamos panašia kompozicija.

Trečiojo šėrimo metu azotas pašalinamas iš fosforo ir kalio, kurie yra reikalingi uogoms formuotis ir augti. Jie taip pat toliau prideda mikroelementų.

Nuoroda. Azoto trąšos gali būti pakeistos 5% paukštienos mėšlo tirpalu arba 10% devynių vėžių tirpalu.

Kaip pamaitinti

Vynuogėms reikia daug maistinių medžiagų, todėl šėrimui naudojamos mineralinės ir organinės trąšos, taip pat liaudies gynimo priemonės.

Kaip ir kaip maitinti vynuoges birželio mėn

Mineralinės trąšos

Veiksmingos mineralinės trąšos:

 1. Amonio nitratas... Sudėtyje yra kalio ir azoto. Naudokite kompoziciją sausoje formoje, išsibarstydami ties beveik kamieno ratu. Kiekis nurodytas instrukcijose ant pakuotės.
 2. Karbamidas (karbamidas)... Pagrindinė produkto sudėtis yra azotas. Paruošiamas vandeninis tirpalas (15 g karbamido 10 l vandens) ir įpilamas po augalo šaknimi.
 3. Superfosfatas... Pagrindinis kompozicijos elementas yra fosforas. Tiekiamos granulėmis. Jie įterpiami į dirvą 40 g už 1 kv. m.
 4. Ammofosas... Susideda iš fosforo ir amoniako. Galimos trys formos: granulės, sausas mišinys ir koncentratas. Visos formos skiedžiamos vandeniu pagal instrukcijas. Granuliuota kompozicija dedama prie šaknų, leidžiama sausą ir koncentruotą augalų purškimą.
 5. Kalio druska... Paskirstykite reikiamą medžiagos kiekį išilgai bagažinės apskritimo ir pabarstykite žemėmis ant viršaus. 1 krūmas užima 50 g druskos.

Dirbkite su mineraliniais junginiais apsauginiuose drabužiuose.

Nuoroda. Nerekomenduojama pridėti superfosfato kartu su amonio salietros ir karbamidu.

Organiniai junginiai

Organinės medžiagos vynuogėms yra tokios pat veiksmingos kaip ir mineralai.

Pagrindinės organinės medžiagos:

 1. Vištienos išmatos... Jame yra didžiausias azoto kiekis. Maksimalus efektas pasiekiamas naudojant skystą pavidalą. 1 dalis lašelių paimkite į 10 dalių vandens, reikalaukite dienos ir vėl praskieskite (2 litrai mišinio vienam kibirui vandens). Suaugusiam krūmui reikia maždaug 2 kibirų. Supuvęs mėšlas tręšimui naudojamas vasarą.
 2. Mėšlas... Sudėtyje yra azoto, kalio, fosforo, kalcio ir magnio. Vasarinėms vynuogėms jis taip pat naudojamas supuvęs. Veisiama taip pat, kaip ir vištienos mėsa - 1:10.
 3. Kompostas, humusas... Kalbant apie maistinių medžiagų kiekį, jis nėra prastesnis nei mėšlas. Kompozicijos dedamos į dirvožemį, kuriame yra augalų šaknys.

Liaudies gynimo priemonės

Daugelis augintojų mėgsta tręšti augalus liaudies gynimo priemonėmis.

Veiksmingi liaudies receptai:

 1. Medžio pelenai... Medžiaga purškiama ant žemės išilgai bagažinės apskritimo. Antrasis būdas yra paruošti tirpalą: ¼ pelenų dalis supilama į kibirą, užpilama vandeniu iki viršaus ir sumaišoma. Augalai laistomi prie šaknies.
 2. Mielės... 10 litrų vandens paimkite 10 g mielių, įpilkite 2 šaukštus cukraus ir palikite fermentuoti 2 valandas. Norėdami maitinti, sumaišykite 1 dalį kompozicijos ir 5 dalis vandens.
 3. Dilgėlių užpilas... Užpildykite kibirą į viršų susmulkintomis dilgėlėmis ir užpildykite vandeniu. Masė kasdien maišoma 6 dienas. Augalai laistomi 1 litru produkto 10 litrų vandens.
 4. Amoniakas... Vanduo šaknyje, naudojant 3 šaukštus. l. alkoholio 5 litruose vandens.
 5. Boro rūgštis... 2,5 g boro rūgšties miltelių ištirpinama 1 litre vandens ir augalas purškiamas.

Šie produktai suteikia gerų rezultatų, kai dedami prieš žydėjimą.

Svarbu! Prieš pradedant bet kokius užpilus, dirva gausiai sudrėkinama.

Viršutinio aprangos pasirinkimas vidurinėje juostoje

Vynuogės yra pietinė kultūra. Jį auginti vidurio juostoje Rusija, trąšos turi būti naudojamos reguliariai.

Norint užauginti gerą derlių, jie neapsiriboja 1–2 rūšių padažu. Kultūra reikalauja tiek mineralų, tiek organinių medžiagų.

Kaip ir kaip maitinti vynuoges birželio mėn

Uraluose

Vynuogės paima visas maistines medžiagas iš dirvožemio ir nuskurdina. Tik organinėmis medžiagomis praturtintas dirvožemis negali visiškai maitinti augalo, reikės cheminių trąšų.

Šiame regione yra mineralinių tvarsčių, kurių sudėtyje yra superfosfato, kalio chlorido ir amonio nitrato.

Sibire ir kituose regionuose

Vynuogių auginimo Sibire ypatumas ribojant azoto tręšimą... Jei labai padidės žaliosios masės augimas, augalas neturės laiko pasiruošti žiemojimui, todėl vynmedžio augimas Sibiro klimato sąlygomis yra ribotas. Kultūra daugiausia šeriama fosforo ir kalio trąšomis, taip pat purškiama sudėtinėmis kompozicijomis ir medžio pelenų ekstraktu.

Maskvos regione kultūra reikalauja daug maitinimo... Privaloma įvesti azoto, fosforo, kalio, vario, magnio, sieros, geležies, boro ir cinko. Vaistai vartojami atskirai arba kartu.

Pietiniuose regionuose naudojamos organinės ir mineralinės trąšos... Iš organinių medžiagų naudojamas mėšlas, iš mineralų naudojami superfosfatai, karbamidas, amonio salietros, kalio druska, kalio chloridas.Tinka kultūroms ir kompleksinėms trąšoms - ammofosui, nitrofoskai.

Kaip maitinti vynuoges

Kad kultūra gerai augtų, vystytųsi ir duotų gausų derlių, jos maitinami dviem būdais... Kartu jie duoda gerų rezultatų.

Iš esmės

Šiuo metodu trąšos dedamos į žemę (dažniausiai skystos)... Tuo pačiu metu venkite produkto pilti tiesiai po bagažine, nes koncentruoti tirpalai gali nudeginti šaknis. Aplink krūmą iškasama tranšėja ir pilamas produktas.

Kadangi vynuogės turi labai stiprią šaknų sistemą, jos greitai išsiurbia maistines medžiagas iš dirvožemio. Augalas šeriamas šaknimis kelis kartus per visą auginimo sezoną.

Kuo vyresnis krūmas, tuo dažniau jam reikia procedūros.... Jauniems vynmedžiams yra pakankamai trąšų, sodinamų sodinant kitus 2 metus.

Vasaros pradžioje kultūra pasodinama šaknimis prieš žydėjimą. ir kai atsiranda vaisių kiaušidės. Prieš žydėjimą tręšiamos azoto trąšomis arba mėšlu. Fosforas ir kalis pridedami prie kito viršutinio padažo.

Kaip ir kaip maitinti vynuoges birželio mėn

Lapai

Lapuočių (lapų) šėrimas atliekamas purškiant vynuogyną... Procedūra paveikia žaliosios krūmo masės vystymąsi ir pagerina pasėlių derlių. Tai atliekama neatsižvelgiant į tai, kiek šaknų buvo padaryta ir kokiomis priemonėmis buvo naudojamasi.

Lapai tręšti augalą prieš žydėjimą mineralinės kompozicijos, iškart po žydėjimo - mineralai ir mikroelementai, vaisių nokinimo pradžioje - fosforas ir kalis.

Patyrusių vyndarių patarimai

Pradedantysis ne visada gali susidoroti su tokia kaprizinga kultūra kaip vynuogės.

Norėdami padėti pradedantiesiems, patyrę augintojai noriai dalijasi patarimais, kaip tręšti augalą.:

 1. Koncentruoti skysti pašarai turėtų būti naudojami tik praskiestoje formoje ir griežtomis proporcijomis. Geriau pridėti mažiau, kad nesudegtų augalo šaknys.
 2. Tie, kurie medžio pelenus naudoja kaip viršutinę dalį, turi atsižvelgti į dirvožemio tipą. Jis gerai tinka rūgščiam dirvožemiui, tačiau šarminiame dirvožemyje jis kenks.
 3. Lapelių puošimas visada yra papildoma procedūra. To nepakanka normaliam augalo vystymuisi.
 4. Trąšos neturėtų būti dedamos paviršutiniškai į dirvą. Tokiu atveju azotas greitai išgaruos, o kalis ir fosforas negalės pasiekti šaknų sistemos tinkamu metu. Norėdami to išvengti, žemę reikia iškasti.
 5. Nenaudokite lapų tręšimo atviroje saulėje. Tai atliekama debesuotu oru arba vakare po saulėlydžio.

Išvada

Auginti vynuoges nėra lengva. Jo kokybė priklauso nuo to, ar teisinga priežiūra bus dar prieš žydėjimą. Būtent šiuo laikotarpiu augalui ypač reikalingos maistinės medžiagos.

Birželio mėnesį vynuogynui reikės kelių tvarsčių, sudarytų iš mineralinių ir organinių trąšų komplekso. Laiku jas įvedus ir griežtai laikantis dozių, augintojas gaus gausų ir skanų uogų derlių.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės