Instrukcijos pradedantiesiems: kaip genėti graikinį riešutą rudenį pagal skirtingas schemas

Graikinių riešutų branduoliai yra skanūs ir sveiki, naudojami desertams ir užkandžiams gaminti. Norėdami gauti turtingą derlių, sodininkai turi žinoti, kaip prižiūrėti medį ir kokių agrotechninių procedūrų jam reikia. Vienas iš būtiniausių privalumų yra pašalinti ūglių perteklių. Straipsnyje mes išsamiai apsvarstysime, koks graikinių riešutų genėjimas yra rudenį ir kokia jo paskirtis.

Kodėl genėti graikinius riešutus rudenį

Instrukcijos pradedantiesiems: kaip genėti graikinį riešutą rudenį pagal skirtingas schemas

Vasaros pabaigoje arba pavasario pradžioje ūglių augimas sulėtėja, augalas ruošiasi šaltam orui. Rudens genėjimas gydo medį. Procedūros dėka pašalinamos visos nereikalingos augalo dalys - sausi ir silpni ūgliai, užkrėstos, plonos ir ligotos šakos. Graikinis riešutas gerina imunitetą, yra mažiau jautrus ligoms ir vabzdžių kenkėjų išpuoliams. Genėjimas paruošia medį žiemai, todėl kitais metais jis gali ištverti šalną ir gausiai duoti vaisių.

Genėjimas pagerina augalo išvaizdą - sodininkai iškirs visus chaotiškus ir susipynusius ūglius. Po procedūros medis atrodo gerai prižiūrimas ir tvarkingas.

Ar tai privaloma

Rudens genėjimas yra būtinas, jei vasaros gyventojai nori pagerinti medžio sveikatą, pratęsti jo gyvenimą ir kiekvienais metais gauti turtingą ir skanų derlių. Subrendusiems medžiams procedūra yra būtina norint padidinti vaisių šakų skaičių.

Jei nenupjaunate augalo, tada ūgliai sutirštėja, sumažėja derlius, ligos ir kenkėjai atsiranda dažniau. Silpnos šakos lūžta vėjyje. Tokį medį reabilituoti sunku, tai užtrunka keletą metų.

Rudens genėjimo datos

Procedūros laikas priklauso nuo to, kada graikinių riešutų medis nupjauna lapiją.... Paprastai tai atsitinka rugsėjo – spalio mėnesiais. Renkantis datą, atkreipiamas dėmesys į augančio regiono klimato sąlygas ir temperatūrą. Vasaros gyventojai rekomenduoja augalą pjaustyti debesuotą ir be vėjo ryte, esant ne žemesnei kaip + 10 ° C temperatūrai. Neatlikite procedūros lietingu oru.

Dėmesio! Graikinis riešutas genimas praėjus 2–3 savaitėms po vaisiaus. Jei žiedynai pasirodė gegužę, tada derlius nuimamas rugsėjo pradžioje. Jei birželio mėn., Tada riešutai pašalinami iki spalio pradžios. Nereikia laukti visiško nokinimo - vaisiai nuimami žali ir 2 savaitėms dedami į dėžę.

Rūšys

Yra keli graikinių riešutų pjaustymo būdai - atjauninantis, sanitarinis, formuojantis, reguliuojantis. Kiekvienas iš jų turi savo tikslą ir yra vykdomas laikantis griežtų taisyklių. Neteisinga technika padarys augalui daugiau žalos nei naudos.

Anti-senėjimo

Atnaujinantis genėjimas yra aktualus vyresniems nei 10 metų medeliams, kai palaipsniui mažėja subrendusių augalų derlius, riešutų kasmet vis mažiau. Genėjimo procese sodininkai pašalina šonines šakas, ilgus naujus ūglius ir ūglius, augančius medyje. Procedūros dėka pailgėja augalo gyvenimo trukmė, atsiranda vietos naujų ir vaisinių šakų vystymuisi. Medžio vainikas įgaus teisingą formą, o riešutai taps dideli.

Procedūra tinka ir tiems medeliams, kurie nuolat duoda prastus vaisius. Tokie augalai genimi kas 7 metus. Kuo senesnis medis, tuo intensyvesnis genėjimas.Taip pat atjauninanti procedūra išgelbės nuo šalčio nukentėjusį medį.

Sanitariniai

Sanitarinis genėjimas atliekamas, jei medyje yra daug sausų ir silpnų ūglių. Jie yra deformuoti, padengti dėmėmis ir žydi, keičia spalvą. Tokios šakos sukuria palankią aplinką ligoms vystytis ir kenkėjams daugintis, todėl sanitarinė procedūra yra jų atsiradimo prevencija. Taip pat įvykis atkuria augalo stiprumą, jei jis jau sirgo. Dažniausiai graikinius riešutus paveikia marsoniazė, bakteriozė ir ruda dėmė.

Tai yra įdomu:

Kaip namuose auginti riešutų makadamiją

Anakardžių riešutai - nauda ir žala moterims

Kokie sveikiausi riešutai yra moterims?

Formatyvus

Formaciniu genėjimu siekiama skatinti sveikų ūglių augimą ir vystymąsi, padidinti derlių. Procedūros dėka sustiprinamas graikinio riešuto imunitetas, vainikėlis tampa galingas ir atsparus išoriniams veiksniams. Taip pat formuojamasis genėjimas naudojamas, kai jauniems augalams reikalinga pagalba formuojant karūną. Svarbu, kad medis augtų tolygiai ilgio ir pločio, o nauji ūgliai būtų tolygiai paskirstomi ant skeleto šakų. Procedūra atliekama spalio mėnesį, kai sula sula pasibaigia.

Dėmesio! Formavimo genėjimo metu augintojai sutrumpina vidurinį stiebą ir visas skeleto šakas. Tai būtina norint gauti naują skeleto šaką, jei kuri nors iš esamų yra pažeista.

Reguliavimo

Normalus genėjimas atliekamas nuo 7-8 metų po pasodinimo. Iki to laiko karūnoje susiformavo daugybė mažų ūglių ir šoninių procesų, kurie trukdo normaliam vaisiui. Lapai negauna reikiamo saulės šviesos kiekio, jie užtemdo vienas kitą ir šalia augančius ūglius. Vasaros gyventojai rekomenduoja nupjauti apatinės pakopos pusiau skeletines šakas ir retinti karūną. Taip pat pašalinami ūgliai su mechaniniais pažeidimais ir žaizdomis.

Formavimo genėjimo schemos

Karūnos formavimas atliekamas pagal lyderį, pakopinę, puodelio formos schemą.

Lyderystės technika yra būdas paskirstyti pastolių šakas aplink medžio kamieną spirale. Šoninės šakos paliekamos ant apatinių 3 pakopų, kol prasideda vaisiai, po to jos skiedžiamos, kol visiškai pašalinamos. Dėl lyderio modelio karūna yra gerai apšviesta iš visų pusių, o tai padeda padidinti derlių.

Dygstant pakopose, kiekvienoje pakopoje paliekamos 3 rėmo šakos, kurių atstumas yra ne mažesnis kaip 15 cm., Suaugusiam medžiui turėtų būti apie 5–6 pakopos. Apatinė pašalinama procedūros metu - jokios šakos neturėtų užaugti aukščiau kaip 1,5 m virš žemės. Vainikas išpjaunamas ilgomis ūdomis formuojant genėjimą.

Jie naudojasi puodelio formos schema, kad būtų patogiau derlių. Dubenėlio formos karūna leidžia orui praeiti, sudarydama palankias sąlygas vaisiams vystytis. Genėjimas atliekamas 3 metus, kasmet pašalinant centrines šakas, kol medis turi 4 skeleto šakas 30 cm atstumu viena nuo kitos. Likę ūgliai kertami su viršutinių pakopų šakomis.

Instrukcijos pradedantiesiems: kaip genėti graikinį riešutą rudenį pagal skirtingas schemas

Riešutų paruošimas genėjimui

Darbai prasideda tik medžiais, kurių aukštis virš 1,5 m. Po vaisiaus graikinis riešutas paskutinį kartą laistomas, o dirva atlaisvinama, kad drėgmė geriau įsisavėtų. Trąšos nenaudojamos rudenį, geriau tai padaryti pavasarį ir vasarą.

Vasaros gyventojai atkreipia dėmesį į tai, kad ant medžio nėra kenkėjų ir ligų. Jei yra pažeidimo požymių, tada pirmiausia augalas yra apdorojamas ir tik tada pradedama procedūra. Taip pat sodininkai stebi sodo teritorijos švarą - ant jo neturėtų būti šiukšlių, piktžolių ir augalų liekanų. Nukritę lapai surenkami ir sudeginami.

Kaip genėti graikinius riešutus rudenį

Siekdami kompetentingai ir nepakenkdami augalui supjaustyti graikinius riešutus rudenį, sodininkai iš anksto paruošia įrankius ir studijuoja instrukcijas.

Reikalingos medžiagos ir įrankiai

Norėdami pašalinti žalius ūglius ir plonus jaunus ūglius, naudokite sodo žirkles arba genėjimo aštriu kraštu genėjimą. Nešvarus įrankis pakenks augalams - po juo ant graikinių riešutų medžio lieka suplyšę gabalai, jie ilgą laiką gydo ir tarnauja kaip kaitrinė lova ligų ir kenkėjų išsivystymui. Sodo įrankių rankena turėtų būti tvirtai laikoma rankoje, o ne slysti. Gumuotos rankenos yra labai patogios. Prieš naudojimą inventorius dezinfekuojamas silpname kalio permanganato tirpale.

Norėdami pjaustyti storas ir senas šakas, naudokite rankinį ar benzino pjūklą. Jei šakos yra aukštos, kopėčios ir pakabukas su ilgomis aliuminio rankenomis. Patyrę sodininkai rekomenduoja atkreipti dėmesį į asmeninės saugos taisykles.

Dėmesio! Bet kokio tipo genėjimui reikalingas sodo pikis. Tai tiršta, minkšta medžiaga, kurios pagrindą sudaro medžio derva. Sodo pikis apsaugo skilteles nuo bakterijų ir mikrobų, skatina greitą žaizdų gijimą. Naudojant varą, naudojamos guminės pirštinės ir respiratorius.

Žingsnis po žingsnio genėjimo instrukcijos

Procedūra pradedama ištyrus medį - vasaros gyventojai nustato, kurias šakas ir kurią pakopą reikia pašalinti. Tada jie pradeda kirpti:

  • sutrumpinti ilgesnius nei 60 cm bienalės ūglius ir nudžiūti šakas;
  • derliaus metu nupjautos ir pažeistos šakos;
  • nuimkite 1-2 skeleto šakas, augančias vainiko centre;
  • supjaustykite plonus ir ilgus ūglius su ūgliais;
  • nutraukti jauną augimą;
  • vabzdžių paveikti penėjimai ir ūgliai išpjaunami;
  • sutepkite pjūvių vietas sodo pikiu.

Klaidų, kurių reikia vengti

Dažna pradedančiųjų sodininkų klaida - šakų pjovimas iki nulio. Vaisius rekomenduojama palikti trumpomis, apie 20–40 cm, šakas, kad kitais metais jie virstų vaisiniais ūgliais. Taip pat vasaros gyventojai pamiršta dezinfekuoti sodo įrankius - dėl to graikinių riešutų medis užsikrečia ligomis ar yra pažeistas vabzdžių kenkėjų.

Graikiniai riešutmedžiai taip pat kenčia dėl to, kad sodininkai nesilaiko sluoksniavimo. Kiekvienoje pakopoje reikia palikti 3–4 skeleto šakas. Priešingu atveju formuojamasis ar reguliuojamasis genėjimas nebus naudingas.

Tai yra įdomu:

Ar migdolai yra geriausias riešutas moterims?

Kodėl pušies riešutai yra naudingi moterims?

Jauno ir seno medžio genėjimo ypatybės

Genėdami jaunus medžius (iki 5 metų) atkreipkite dėmesį į jauną žalią augimą. Žemutinėje pakopoje jo yra daug, todėl šakos prastai apšviečiamos. Jie pašalina apaugimą sodo žirklėmis - jis yra plonas ir nereikalauja specialių įrankių. Manoma, kad genint jį, graikinio riešuto medžio nereikia tepti sodo pikiu - mažos žaizdos savaime išgydys.

Dėmesio! Ankstyvaisiais metais ypatingas dėmesys skiriamas formuojamajam genėjimui. Nepaisant to, kad graikinis riešutas dar neduoda vaisių, būtent šiuo metu svarbu įsitikinti, kad šakos auga tinkama linkme. Jaunų augalų sustorėjimas neleidžiamas.

Nuo 7-10 metų kasmet atliekama atjauninanti procedūra. Tai taip pat svarbu, kaip laiku laistyti ar maitinti. Jei karūnos prie medžio nematyti, tada visi vaisiniai ir deformuotieji ūgliai išpjaunami. Nereikėtų bijoti tokių drastiškų priemonių - tai atjaunins medį ir prailgins jo gyvavimo laiką. Sodininkai įsitikina, kad šakos neauga į karūną.

Priežiūra po procedūros

Kai žaizdos užgyja, graikinis riešutas purškiamas bordo skysčiu arba karbamido tirpalu. Tai daroma siekiant apsaugoti medį nuo ligų ir kenkėjų. Augalas yra apdorojamas ryte arba vakare, naudojant purškimo buteliuką su tam skirtu tirpalu.

Suaugę augalai žiemoja be pastogės, o jauni medžiai žiemą suvynioti į vatą. Bagažinės pagrindas mulčiuotas šienu ar medžio drožlėmis - tai apsaugo šaknų sistemą nuo užšalimo. Ši taisyklė ypač galioja regionuose, kuriuose klimatas yra šaltas ir permainingas.

Patyrę sodininkystės patarimai

Patyrę sodininkai rekomenduoja formavimo genėjimą keliais etapais.... Antraisiais metais po pasodinimo pasirenkamas stiprus vertikalus ūgis, o likusios šakos yra susiuvamos. Trečiajame išpjaunami šoniniai procesai ir formuojama karūna, o ketvirtoje - karūnoje paliekama 5–6 skeleto šakos.

Vasaros gyventojai pataria procedūros metu stebėti medžio būklę. Pavyzdžiui, jei riešutas serga, geriau atidėti procedūrą. Nėra prasmės bandyti išgydyti augalą, kol jis atsikratys bakterijų ir mikrobų.

Jei po apipjaustymo žaizdos ilgai negyja, tada jos pakartotinai gydomos sodo var. Jei ne, naudokite molio glaistą: 2 dalys molio sumaišomos su 1 dalimi devyniratukų ir 2 dalimis smulkaus šieno. Mišinys praskiedžiamas vandeniu iki tirštos konsistencijos.

Išvada

Reikia genėti jaunus ir daugiamečius graikinių riešutų medžius. Procedūros metu sodininkai pašalina senus, sausus, be vaisių ir pažeistus ūglius. Sodo žirklės naudojamos supjaustyti plonomis šakomis, pjūklas - storoms. Priemonė turi būti aštri, kitaip raišteliai ilgai gysis. Po to, kai ūgliai sutepti sodo laku, apdoroti vario sulfato tirpalu ir paruošti žiemojimui. Neatliekant genėjimo, medis silpnai auga, sutirštėja ir duoda blogus vaisius.

 

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės