Vyšnių-vyšnių hibridinė vyšnia „Miracle“

Stebuklinga vyšnia yra vyšnių ir saldžiųjų vyšnių veislė (hibridas), kurios vadinamos „kunigaikščiu“. Jis vertinamas dėl didelių ir sultingų vaisių, išsiskiriančių desertu ir saldžiu minkštimu. Norint gauti gerą derlių, svarbu laikytis sodinimo ir priežiūros taisyklių, taip pat žinoti derliaus ypatumus ir savybes. Straipsnyje pateiksime išsamų veislės „Miracle Cherry“ aprašymą. Mes išsiaiškinsime, kodėl Rusijos sodininkai jį myli ir kokia yra stabilaus ir turtingo derliaus paslaptis.

Vyšnių ir saldžiųjų vyšnių hibridų aprašymas ir savybės

Saldžiosios vyšnios ir vyšnios priklauso tai pačiai vaisinių augalų rūšiai. Dėl vyšnių ir saldžiųjų vyšnių veislių kryžminimo selekcininkai išrado nepretenzingą ir produktyvų hibridas (kunigaikštis) vadinamas stebuklo vyšnia.

Auginamas pietiniuose regionuose su švelniomis žiemomis ir šiltomis vasaromis. Iš išvaizdos antys labiau primena vyšnines nei vyšnines.

Vyšnių-vyšnių hibridinė vyšnia „Miracle“

Medžio ir vaisių aprašymas

Medis yra vidutinio dydžio, karūna identiška vyšniai, o išsišakojimo rūšis panaši į vyšnią. Ūgliai yra tiesūs ir lygūs, tamsiai rudos spalvos. Augalo pumpurai yra dideli ir tankūs. Lapai yra dideli, tamsiai žali, panašūs į vyšnią. Gėlės pasirodo ant trumpų kotelių, dideli, užauga 5-8 gabalėliais.

Vaisiai yra dideli, vieno svoris nuo 8 iki 10 g. Forma rutulinė, paviršius lygus ir blizgus, spalva tamsiai raudona. Odelė yra tanki, todėl vaisiai išlaiko kokybę ir yra tinkami gabenti. Skonis švelnus, desertinis, saldus minkštimas be kartumo ir rūgštumo. Derlius taip pat vertinamas dėl malonaus uogų aromato. Duke yra įvertintas 4,8 iš 5 pagal skonių skalę.

Atsparumas šalčiui ir sausrai

„Miracle vyšnia“ yra šalčiams atspari kultūra, galinti atlaikyti iki -28 ° C temperatūrą. Vidutinio lygio tolerancija sausrai... Auginant vyšnias „Miracle“ vidurinėje juostoje, augalų imunitetui stiprinti rekomenduojama papildomai maitintis. Priešingu atveju ji neatlaikys ilgos ir šaltos žiemos. Sodininkai sodina sodinukus ramiose vietose, „Miracle vyšnia“ netoleruoja skersvėjų ir gūsingo vėjo. Mineraliniai mineralai reguliariai patenka į dirvožemį maitinimas- amonio salietros, superfosfato, kalio druskos.

Jei priemiestyje pasodinamas kunigaikštis, daigams skiriama biri ir lengva dirva. Tai gali būti iš anksto paruoštas sodo ir įsigyto dirvožemio mišinys. Svarbu stebėti drėgmės lygį - „Miracle vyšnia“ toleruoja laistymo trūkumą, tačiau jūs negalite išsiversti sudrėkinusi žemę.

Atsparumas ligoms ir kenkėjams

Imunitetas ligoms yra stiprus, tačiau netinkamas palieka Stebuklingą vyšnią smogia moniliozė. Tai dažna grybelinė sodininkystės augalų liga, kai pirmiausia nukenčia ūgliai ir lapai, o po to ant vaisių atsiranda tankus rudas žydėjimas. Moniliozė greitai vystosi drėgnu ir karštu oru, ji yra būdinga vidurinėje juostoje.

Iš kenkėjų pažymima vyšnių musė - vabzdys paplitęs pietiniuose regionuose. Musė valgo vaisių sultis, kiaušinius deda į minkštimą. Prevencijai sodininkai reguliariai atlaisvina medžio kamieno ratą, purškia nusileidimas vaistai „Actellic“ arba „Zolon“.

Vyšnių-vyšnių hibridinė vyšnia „Miracle“
Vyšnių musė

Apdulkintojai

Augalas savaime derlingas, todėl sodininkai netoliese sodina kitų rūšių vyšnias. Kryžminis apdulkinimas suteikia didžiausią derlių. Vyšnios Annushka ir Sisrenka, Priusadebnaya ir Jaroslavna yra tinkamos kaip apdulkintojai.

Norėdami pritraukti apdulkinančius vabzdžius, rekomenduojama medžius purkšti silpnu medaus tirpalu. Norėdami jį paruošti, jums reikia 1 litro vandens ir 10 g medaus. Iš profesionalių preparatų sodininkai naudoja vaistą "Ovyaz".

Tai yra įdomu:

Savaime derlingų vyšnių veislių, skirtų vidurinei juostai ir Samaros regionui, aprašymas

Greitai auganti vyšnių veislė „Tamaris“

Didelio derlingumo ankstyvų prinokusių vyšnių veislė „Malyshka“

Žydėjimo ir nokinimo laikotarpis

Vyšnių-vyšnių hibridinė vyšnia „Miracle“

Stebuklinga vyšnia anksti auga, pirmasis derlius būna per 2–3 metus nuo pasodinimo. Jei žydėjimo laikotarpiu numatomos šalnos, sodinukai gausiai laistomi superfosfatu. Kunigaikštis žydi nuo gegužės pabaigos arba birželio pradžios, vaisiai yra surišti. Vyšnia „Miracle“ subręsta iki birželio 25–30 d.

Dėmesio! Vyšnių medis „Miracle“ sodininkams kasmet suteikia nuo 10 iki 15 kg derliaus.

Privalumai ir trūkumai

Kunigaikščio pranašumai yra stabilus derlius, skanus ir sultingas minkštimas, patrauklios vaisių komercinės savybės. Tinkamai pasodinus ir laikantis priežiūros taisyklių, augalą retai kamuoja ligos. Vyšnių stebuklas yra geras tiek šviežias, tiek perdirbtas. Iš vaisių gaminami sultingi ir sveiki desertai bei gėrimai.

„Miracle Cherry“ trūkumas yra vaisingumas. Taip pat kunigaikštis netinka auginti šiauriniuose Rusijos regionuose, jį rekomenduojama sodinti Maskvos regione arba pietuose. Dėl temperatūros pokyčių pumpurai šiek tiek užšąla, o tai neigiamai veikia derliaus kiekį.Vyšnių-vyšnių hibridinė vyšnia „Miracle“

Kunigaikščio bruožai

Norint gauti gerą derlių, šalia kunigaikščio sodinamos kitos vyšnių veislės. Kai kuriems sodininkams gali kilti sunkumų - sodinti ir prižiūrėti vyšnias skiriasi nuo rūpestingų vyšnių taisyklių. Tokiu atveju medžiai turi būti apdulkinami tuo pačiu metu, o tai sunku pasiekti. Jei sodas yra mažas, ne visada yra vieta pasodinti „papildomą“ vyšninį medį.

Žydėdamas kunigaikštis formuoja tankią ir sodrią karūną, todėl toks augalas atlieka ir dekoratyvinę funkciją. Tačiau „Wonder“ vyšnia greitai auga ir ją reikia reguliariai genėti bei formuoti karūną.

Sodinti sodinukus

Vyšnių-vyšnių hibridinė vyšnia „Miracle“

Vyšnių sodinimas yra panašus į kitų vaisinių augalų sodinimą. Geriausias laikas tam - ankstyvas pavasaris. Jei pasodinsite vyšnias „Miracle“ rudenį, yra galimybė pumpurus užšaldyti žiemą, ypač vidurinėje juostoje. Sodininkai sodinukus paruošia iš anksto. Augalas turėtų būti atsparus ir lankstus, sveikos išvaizdos. Dėmės ir įtrūkimai ant sodinukų, puvimo ar brendimo pėdsakai yra nepriimtini. Visa tai kalba apie netinkamą sodinamosios medžiagos ar ligos laikymą. Sodininkai sodmenis rekomenduoja įsigyti tik patikrintose vietose.

Sodinimo instrukcijos

Iškrovimo vieta turi būti šilta. Jie iškasa žemę rudenį, išvalo ją iš žolių ir lapų, žiemą įpila komposto ar mėšlo. Norint pagerinti dirvožemio būklę, į dirvą įpilamas švarus smėlis arba pjuvenos. Kitos iškrovimo instrukcijos:

  1. Žemėje padarytos 60 cm gylio ir 50 cm skersmens duobės. Atstumas tarp skylių yra mažiausiai 5 m.
  2. Daigas numetamas į skylę, apibarstomas žeme, šalia jo dedamas medinis kaištis.
  3. Daigas pririšamas prie kaiščio, kamieno ratas gausiai laistomas kambario temperatūros vandeniu.
  4. Sėjinukas mulčiuojamas smėliu, šienu, pjuvenomis ar lapais.

Tolesnės priežiūros subtilybės

Vyšnių-vyšnių hibridinė vyšnia „Miracle“

Rūpinimasis kunigaikščio stebuklo vyšnia apima laiku laistymą, tręšimą, apsaugą nuo ligų ir kenkėjų, genėjimą ir vainiko formavimą. Nuo šių procedūrų priklauso vaisių derlius, skonis ir komercinės savybės.

Drėkinimo intensyvumas

Praėjus 2–3 savaitėms po sodinimo, daigai gausiai laistomi šiltu, nusistovėjusiu vandeniu. Čiurkšlė nukreipiama į šaknies apskritimą arba į kamieno pagrindą, apeinant jaunus ūglius. Po mėnesio kunigaikštis laistomas rečiau, maždaug kartą per mėnesį.Vienam augalui sunaudojama nuo 20 iki 40 litrų, priklausomai nuo vyšnios „Miracle“ amžiaus. Lietingu oru sumažėja vandens kiekis, nes vandens nutekėjimas lemia grybelinių ligų vystymąsi.

Dėmesio! Prieš laistymą dirva atlaisvinama. Dėl to dirvožemis gali kvėpuoti, vanduo neišgaruoja iš žemės paviršiaus, bet giliai patenka į šaknis. Atsipalaidavimas taip pat neleidžia plisti vabzdžiams kenkėjams.

Tręšti dirvą

Pietiniuose regionuose „Miracle Cherry“ vaisiai neša stabilų maistą be reguliaraus šėrimo. Tai yra vienas iš kunigaikščio pranašumų, augalų priežiūra tampa dar lengvesnė. Vidurinėje šalies juostoje trąšos yra privalomos - jos veikia vaisių derėjimą, žydėjimą, derlių ir nokinimo laiką. Sodininkai naudoja mineralinį ir organinį tręšimą - mėšlą, devynių žolių infuziją, dvigubą superfosfatą, kalio mišinius. Lapai paruošiami kartą per sezoną - augalas purškiamas silpnu medaus tirpalu.

Karūnos genėjimas ir formavimas

Vyšnių-vyšnių hibridinė vyšnia „Miracle“

Pirmą kartą vainikas formuojamas iškart pasodinus sodinuką sodo sklype. Kamienas ir viršutinė dalis supjaustomi 60 cm atstumu, antraisiais metais ūgliai supjaustomi 30% viso ilgio. Genėjimo dėka padidėja vyšnios „Miracle“ derlius ir vaisių svoris. Praėjus 5 metams po pasodinimo, kunigaikštis atjauninamas - ūgliai nupjaunami 4 metų medžio lygyje. Jei jos nebus genimos ir suformuotos, ūgliai augs ilgai ir susivėlę, neigiamai paveikdami derlių.

Ligos ir kenkėjai

Vyšnių-vyšnių hibridinė vyšnia „Miracle“

Norėdami išvengti erkių, musių ir šliužų atsiradimo, sodininkai reguliariai imasi prevencinių priemonių. Erkėms neleidžiama purkšti vario sulfato tirpalu, jos atliekamos sausu ir ramiu oru. Kovojant su šliužais, dirvožemio atsipalaidavimu, padeda įterpti mineralinius užpilus. Norėdami išvengti musių pasirodymo, vasaros gyventojai reguliariai purškia vyšnias „Miracle“ Bordo skysčio tirpalu.

Dėmesio! Pelės, pelės, mėgsta pjaustyti vyšnių žievę. Jie žiemą greitai dauginasi ir valgo žievę bei požeminę medžio dalį. Graužikus atbaido medžio pelenai, žibalo pjuvenos, durpių drožlės. Kompozicijos dedamos į beveik statinaitės apskritimą ir sutramdomos į žemę. Procedūra atliekama rudens pabaigoje.

Kovojant su ligomis, sodininkai naudoja purškimą vario chloridu (šilto vandens kibirui reikia 40 g vaisto). Iš „Tsineb“ arba „Topsin-M“ skirtų lėšų. Purškimas atliekamas pagal pakuotės rekomendacijas. Jie perka vaistus parduotuvėse sodininkams.

Derliaus nuėmimas ir saugojimas

Vyšnių-vyšnių hibridinė vyšnia „Miracle“

Vyšnios „Miracle“ prinokimas atpažįstamas regimais ženklais: vaisiai užpildomi tamsiai raudona spalva, oda tampa lygi ir blizgi, stiebas tampa žalias. Jie uogas renkasi atsargiai, nes dėl ūglių pažeidimo ateityje derlius gali sumažėti. Kartais sodininkai uogoms skinti naudoja specialias žirkles. Norėdami vartoti šviežią, „Miracle Cherry“ derlius nuimamas 2–3 dienas iki visiško prinokimo, transportavimui - 5–7 dienos.

Sodininkai dažniausiai vaisius valgo šviežius arba iškart siunčia juos perdirbti. Norėdami gaminti kompotus ir konservus, sultis ir uogienes, naudokite „Miracle Cherry“. Saldi ir aromatinga uoga taip pat naudojama gaminant koldūnus ir troškinius, salotas ir blynus, padažus ir sveikus desertus. Vyšnia „Miracle“ tinka dietinei mitybai, joje gausu vitaminų ir mikroelementų.

Sodininkų atsiliepimai apie „Duke Miracle“ vyšnias

Atsiliepimai apie vyšnią „Miracle“ yra ir teigiami, ir neigiami.

Tamara Konstantinovna, Krasnodaro teritorija: „Stebuklinga vyšnia yra tikrai stebuklas! Dar niekada nemačiau tokių didelių ir skanių vaisių. Derliu jau ketvirtus metus iš eilės, esu labai laiminga. Augalas nesukelia bėdų, neserga. Praėjusiais metais iš medžio surinkau 12 kg vaisių. Rekomenduokite visiems “.

Pavelas, Maskvos sritis: „Stebuklinga vyšnia mano svetainėje augo ilgą laiką. Derlius kiekvienais metais būna skirtingas, didžiausias skaičius buvo 8 kg. Man patinka skonis, malonus, vyšninis-vyšninis.Vyšnias valgau tik šviežias, nes jos netinka laikyti ir gabenti. Retkarčiais augalas suserga kokomikoze, ypač dažnai lietaus metu.

Išvada

Vyšnių ir vyšnių kirtimo rezultatas vadinamas „Miracle Cherry“. Augalas sodinamas pavasarį šiltoje ir švarioje žemėje. Vyšnių veislės sodinamos netoliese - jos reikalingos kryžminimui ir vaisių apvaisinimui. Po sodinimo daigai gausiai laistomi šiltu, nusistovėjusiu vandeniu.

Ateityje sodininkai reguliariai tręšia „Miracle Cherry“, purškia ją, kad apsaugotų nuo ligų ir atlaisvintų. Ypatingas dėmesys skiriamas ūglių genėjimui ir vainiko formavimui. Derlius subręsta birželio pabaigoje. Vaisiai yra sultingi ir saldūs, turi tankią tamsiai raudoną odelę. Jie valgomi švieži arba naudojami gaminant maistą.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės