Geriausios vyšnių veislės centrinėje Rusijoje

Neįmanoma įsivaizduoti vasaros derliaus be vyšnių. Burgundijos uogos, turinčios blizgančią odą, auginamos asmeniniam vartojimui ir pardavimui, naudojamos perdirbimui ir užšaldymui. Vyšnių minkštimas išsiskiria ne tik sultingumu ir maloniu skoniu. Jame yra vitaminų A ir C, naudingų rūgščių. Norint gauti sodrų derlių, svarbu pasirinkti veislę atsižvelgiant į augančio regiono klimato sąlygas. Centrinei Rusijai tai yra šalčiui atspari vyšnia, turinti stiprų imunitetą ir atsparumą kenkėjams.

Vyšnių veislės centrinei Rusijai

Yra keletas vyšnių klasifikacijų. Iki nokinimo laikotarpio - ankstyvas ir vėlyvas, pagal skonį - rūgštus ir saldus... Yra savaiminė vyšnia - tokia, kuriai nereikia vabzdžių apdulkinti; stambiavaisiai - su dideliais vaisiais.

Apsvarstykite geriausių vyšnių veislių centrinėje Rusijoje aprašymą.

Didelis

Didelės vyšnios naudojamos transportavimui, laikymui, konservavimui, šviežiam vartojimui. Vaisiaus dydis priklauso ne tik nuo veislės savybių, bet ir nuo mineralinių bei organinių trąšų kiekio. Subalansuota augalų mityba užtikrina gausų derlių.

Geriausios vyšnių veislės centrinėje Rusijoje

Stebuklinga vyšnia

Stebuklinga vyšnia - populiarus vyšnių ir saldžiųjų vyšnių hibridas. Vaisiai yra labai dideli - sveria 8-10 g, forma yra apvali, plokšti, sodrios bordo spalvos. Žievė tanki, blizgi. Uogos turi malonų ir labai saldų minkštimą. Dėl tirštos žievelės „Miracle Cherry“ yra gabenamos. Medžiai energingi, vainikas plinta, išoriškai jis labiau primena vyšnias nei vyšnias. Veislė atspari ligoms, sausrai ir šalčiui. Jis yra universalus vartojimas - vyšnios yra geros šviežių ir perdirbtų formų.

Mėgstamiausias

Geriausios vyšnių veislės centrinėje Rusijoje
Mėgstamiausias

Ankstyvos prinokusios žiemos atsparumo veislė. Savarankiškumas ir ankstyva branda išsiskiria iš pranašumų - pasėlis nuimamas praėjus 3-4 metams po pasodinimo. Medis yra vidutinio dydžio, vainikas yra plokščias, tankis vidutinis. Vaisiai yra apvalūs ir plokšti, sveria nuo 5 iki 8 g, vyšnios spalvos žievelė, raudona, sultinga minkštimas. Skonis saldus ir rūgštus, harmoningas. Augintinis nepretenzingas auga, retai kenčia nuo ligų.

Savarankiškas

Vasaros gyventojams ypač patinka savaiminės derlingos veislės - jums nereikia jaudintis dėl apdulkinamų vabzdžių ar šalia pasodinti kitų vyšnių ar vyšnių medžių, skirtų kryžminimui.

Amorelis rožinis

Itin ankstyva rausvųjų vyšnių „Amorel“ veislė išsiskiria dideliu produktyvumu ir ankstyva subrendimu - vaisiai bręsta po 3–4 metų nuo to laiko, kai sodinami daigai. Medžio aukštis 2,5–3 m, vainikas nedažnas, plinta. Uogos yra plokščios apvalios, vienos jų svoris yra 4-5 g.

Žievelė yra plona, ​​šviesiai rausva. Skonis yra saldus ir rūgštus, mažas kaulas lengvai atsiskiria nuo minkštimo. Sultys yra bespalvės. Žiedlapis tvirtai pritvirtintas prie vaisių, atsiskyrimas šlapias. Amorel rosea nesubyra po nokinimo, išlaiko savo skonį ir sultingumą.

Lyubskaja

Geriausios vyšnių veislės centrinėje Rusijoje

Vėlai prinokusi žiemiška. Medis yra krūmas ir silpnai auga, todėl jis taps bet kurio vasarnamio puošmena. Vainikas apvalus ir nukritęs, lapai vidutinio dydžio, žali. Vaisiaus svoris - 4 g, suapvalintas, neryškus. Oda yra tamsiai raudona, tanki ir blizgi. Skonis rūgštus, minkštimas sultingas. Akmuo mažas, apvalus.

Vyšnia „Lyubskaya“ auginama nepretenzingai, tačiau rekomenduojama reguliariai purkšti medžius Bordo skysčiu, kad būtų apsaugota nuo kokomikozės ir moniliozės, taip pat formuoti augalą.Sultys ir vynas yra gaminami iš „Lyubskaya“, tačiau jie retai vartojami švieži. Medis vaisius nešioja 2–3 metus, suaugęs augalas vasarą priauga iki 15 kg. Vyšnia yra atspari šalčiui, nėra linkusi mirti žiedpumpuriams.

Dėmesio! Jie sudaro karūną vasarą, rudenį ar pavasarį. Vasaros gyventojai nupjauna ūglius, kurie uždengia medžio viršūnę. Priešingu atveju medis nukentės, derlius ir vaisių skonis sumažės. Formavimui naudojamos lenktos sodo žirklės.

Saldžiausias

Saldi vyšnia yra bet kurio vasaros gyventojo svajonė. Skanus ir sultingas uogų minkštimas bus puikus priedas prie ledų ar šerbeto, namų šeimininkės kepa vyšnių pyragus ir pyragus.

Geriausios vyšnių veislės centrinėje Rusijoje

Sacharovo atmintis

Vidutinio vėlyvumo universali įvairovė. Medis yra vidutinio dydžio, vainikas yra piramidės formos, tankus. Vaisiai yra ovalūs, kiekvienas sveria 3 g, vidutinio storio žievelės, tamsiai raudoni. Minkštimas yra švelnus ir sultingas, saldus ir sodraus aromato. Kamienas yra plonas, atskyrimas pusiau sausas. „Pamyat Sacharova“ veislė yra žiemos atspari, šiek tiek paveikta kokomikozės ir yra universali. Taip pat vyšnių pranašumai yra geras pernešamumas, dalinis savaiminis vaisingumas ir ankstyva branda.

Yenikejevo atminimui

Ankstyva prinokusi veislė yra atspari sausrai ir šalčiui, medžiai pradeda duoti vaisių jau ketvirtaisiais metais po pasodinimo. Lapai dideli, tamsiai žali, karūna vidutinio tankumo. Vaisiai yra vienmatiai, vieno masė 4-5 g, spalva tamsiai raudona arba bordo. Minkštimas yra sultingas ir švelnus, skonis saldus, šiek tiek malonaus rūgštumo. Uogos sunoksta kartu, nesubyra ir nesubyra. Jie pasižymi gabenamosiomis savybėmis ir yra naudojami gaminant maistą. Vyšnių žiedai yra atsparūs pavasario šalnoms, medis toleruoja sausrą ir šilumą.

Vėlai

Vėlyvas derlius subręsta liepos pabaigoje - rugpjūčio pradžioje. Vyšnios auginamos pardavimui ar perdirbimui, vėlyvosios veislės gerai toleruoja tolimąjį gabenimą, nesuskilinėja kelyje, išlaiko savo skonį ir pateikimą.

Jaunystė

Geriausios vyšnių veislės centrinėje Rusijoje
Jaunystė

Molodezhnaya priklauso vidurinėms vėlyvosioms veislėms, tačiau daugelyje centrinės Rusijos regionų derlių ji duoda tik rugpjūtį. Veislės pranašumai yra vaisingumas, universalumas, mažas medžio dydis. Jaunystė tiks net kompaktiškame sodo sklype, nes jis užima mažai vietos.

Karūna plinta, tankis vidutinis. Uogos yra plačiai apvalios, sveria 4–5 g, sodrios bordo spalvos, plonu koteliu. Skonis saldus, rūgštus ir sultingas, minkštimas švelnus ir tankus. Akmuo yra apvalus, vidutinio dydžio, lengvai atskiriamas nuo minkštimo. Aromatinis džemas gaminamas iš uogų arba šaldomas šaldiklyje žiemai.

Lotova

Medžiai yra energingi su plinta ir tankiu vainiku. Su amžiumi ji tampa sustingusi. Veislei įtakos neturi puvinys, ji atspari kokomikozei, toleruoja sausrą ir yra derlinga. Uogos svoris - 4-5 g, statinės formos. Žievė kaštoninė, juodo atspalvio. Žievelė yra tvirta, blizgi. Stiebas ilgas, minkštimas tamsiai raudonas, malonus. Skonis saldus ir rūgštus, harmoningas. Akmuo pailgas, didelis.

Dėmesio! Augimui skatinti vasaros gyventojai naudoja mineralines ir organines trąšas. Į dirvožemį įpilama superfosfato, amonio salietros, karbamido, devyniratukų infuzijos, nitrofoskos ir mėšlo. Išleisk 2–3 per sezoną maitinimasgausiai laistę medį kambario temperatūros vandeniu. Po to, kai dirva atsilaisvina ir tręšiama.

Anksti

Ankstyvos vyšnios sunoksta birželio mėnesį. Vaisiai skinami ir valgomi švieži, taip pat šaldomi arba džiovinami žiemai. Skonio prasme ankstyvos prinokusios vyšnios nėra prastesnės už vėlyvas veisles, minkštimas yra malonaus skonio, aromatingas.

Geriausios vyšnių veislės centrinėje Rusijoje

Afroditė

Afroditės vyšnios skinamos iki birželio 10-15 dienos. Medis yra vidutinio aukščio, vainikas apvalus. Vaisiai yra tamsiai raudoni, žievė tanki, blizgi. Uogų forma plokščia apvali, minkštimas bordo, tankus. Vieno vaisiaus svoris yra apie 6 g. Skonis yra aromatingas, saldus, šiek tiek rūgštus. Afroditė yra atspari sausrai ir šalčiui, tinka perdirbti ir vartoti šviežius. Degustacinio pažymio įvertinimas - 4,8 balo.

Crimson

Geriausios vyšnių veislės centrinėje Rusijoje

Iš dalies savaime derlinga vyšnių „Bagryanaya“ veislė yra universali. Medis kompaktiškas, 2 m aukščio, vainikas suspaustas, apvalus. Uogos svoris - apie 4 g, apvalios formos, raudonai bordo spalvos. Skonis saldus ir rūgštus, gaivus, minkštimas tvirtas ir sultingas. Mažas kaulas lengvai atsiskiria nuo minkštimo. Sezono metu iš medžio nuimama iki 6 kg derliaus. Surinkite „Crimson“ birželio dvidešimtą dieną.

Geriausios mažai augančios vyšnių veislės Vidurio Rusijoje

Mažai augantys (žemaūgiai) medžiai atrodo kaip krūmai - žemi augalai su kompaktiška karūna papuoš sodo teritoriją. Vasaros gyventojai sodina mažai augančias veisles ne tik derliui nuimti, bet ir dekoratyviniais tikslais - sodui apželdinti ar gyvatvorei sukurti.

Geriausios vyšnių veislės centrinėje Rusijoje

Antracitas

Vidutinio vėlyvumo vyšnių veislė Antracitas nepretenzinga priežiūrai. Medis krūmas, vainikas plinta. Vienos vyšnios svoris yra 4 g, forma yra apvalios širdies formos. Oda yra dažytos kaštoninės spalvos. Vidutinio tankio minkštimas, tamsiai raudonos spalvos. Uogų skonis yra saldžiai rūgštus, malonus. Derliaus nuėmimui ir užšaldymui naudokite antracitą. Taip pat iš pranašumų išskiriamas dalinis savaiminis vaisingumas ir atsparumas šalčiui. Derlius nuimtas liepos 16–23 dienomis. Jei laikomasi laikymo taisyklių, antracito laikymo kokybė yra 45 dienos.

Mtsenskaya

Geriausios vyšnių veislės centrinėje Rusijoje

Techninė vidutinio vėlyvumo nokinimo įvairovė. Medis yra per mažas su ovaliu apvaliu plinta vainiku. Mtsenskas greitai auga - vasaros gyventojai derlių nuima praėjus 3–4 metams nusileidimas... Lapai yra nuobodu, tamsiai žali, vidutinio dydžio. Vaisiai yra apvalūs ir vienmatiai, spalva raudona. Uogų svoris - 3–4 g, saldaus ir rūgštaus skonio. Veislė atspari virusinėms ligoms, toleruoja ilgą laistymo ir karšto oro nebuvimą. Uogos pritraukia sodininkus patrauklia pavasario išvaizda.

Oktava

Vidutinio ankstyvumo ir žiemos atsparumo veislė auginimui Vidurio Rusijoje. Oktava vertinama dėl imuniteto kokomikozėms ir moniliozei, dalinio savaiminio vaisingumo, didelio ir stabilaus derliaus. Karūna yra kompaktiška, bet tanki, todėl medžiai sodinami dekoratyviniais tikslais. Vaisiai yra plokšti apvalūs, sveria 4–5 g, bordo spalvos, blizgūs. Atskyrimas nuo kotelio yra sausas, mažas akmuo lengvai atsiskiria nuo minkštimo. Vyšnia yra saldaus ir subtilaus skonio, švelnaus rūgštumo ir malonaus skonio poskonio.

Dėmesio! Vyšnių prinokimą lemia vaisių išvaizda: jie tampa elastingi, įgyja veislei būdingą spalvą. Sandėliavimui ir transportavimui uogas rekomenduojama skinti 5-7 dienas iki visiško nokinimo. Vyšnia subręs savaime.

Išvada

Iš savaiminių derlių išsiskiria vyšnios „Amorel pink“ ir „Lyubskaya“ - jos išsiskiria savo nepretenzingumu globojenereikalauja specialių agrotechninių žinių ir įgūdžių. Iš saldumynų - Sacharovo ir Yenikejevo atmintis. Jų malonus ir aromatingas minkštimas patiks tiek suaugusiems, tiek vaikams. Taip pat populiarios nykštukinės veislės - Anthracitovaya, Oktava, Mtsenskaya. Maži krūmynai medžiai užima mažai vietos svetainėje ir papuošia juos savo išvaizda.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės