Didelio derlingumo ankstyvų prinokusių vyšnių veislė „Malyshka“

Vyšnių veislę Malyshka veisė Saratovo selekcininkai, taigi antrasis vardas - Saratovo kūdikis. Vyšnia gavo savo vardą dėl savo mažo dydžio. Uoga tapo populiari tarp sodininkų centrinėje Rusijos dalyje, taip pat šiltesniuose pietiniuose regionuose. Kokie yra veislės pranašumai ir trūkumai ir kokios yra "Malyshka" vyšnių savybės, sužinosite iš straipsnio.

Vyšnių veislės „Malyshka“ aprašymas ir savybės

Prieš įlipant Rekomenduojama sužinoti apie naują vyšnių veislę, jos savybes - derlingumo rodiklius, skonį ir komercines savybes, nokinimo laikotarpį. Naudingi visi informacijos šaltiniai - kitų sodininkų, sodinukų pardavėjų apžvalgos, interneto forumai.

Apsvarstykite išsamų "Malyshka" vyšnių aprašymą.

Krūmo ir vaisių aprašymas

Didelio derlingumo ankstyvų prinokusių vyšnių veislė Malyshka

Kūdikis priklauso nykštukinių krūmų veislėms - augalas pasiekia ne daugiau kaip 2,5 m aukštį. Karūna yra vidutinio tankio, sferinė, lengvai formuojama. Ūgliai yra stiprūs ir galingi, rudos spalvos, tanki žievė. Lapai smailūs, stori, tamsiai žali. Dėl žemų krūmų kūdikis tinka sodinti kompaktiškuose sodo sklypuose - skirtingai nuo aukštų ir tankių augalų, jis neužima daug vietos. Mažas medžio dydis leidžia lengvai prižiūrėti ir nuimti derlių.

Vaisiaus spalva yra giliai raudona, žievelė yra blizgi, blizgi. Uoga sveria apie 6 g, minkštimas tvirtas ir sultingas. Skonis gaivus, saldus ir rūgštus. Akmuo yra didelis, lengvai atskiriamas nuo minkštimo. Dėl tankios žievelės vaisiai yra tinkami gabenti dideliais atstumais ir yra gerai laikomi. Vyšnios naudojamos šviežios arba uogienėms, kompotams, sultims gaminti.

Įdomus! Norėdami sukaupti sveikų ir skanių uogų žiemai, namų šeimininkės užšaldo dalį derliaus. Vyšnios plaunamos po vėsiu vandeniu, duobė atskiriama nuo minkštimo, uogos džiovinamos ir sudedamos į uždaromą šaldymo maišelį ar plastikinį indą. Įdėkite į šaldiklį ir išimkite, kiek reikia.

Atsparumas šalčiui ir sausrai

Vyšnia Malyshka sodinama Saratovo, Sverdlovsko, Orenburgo, Samaros, Voronežo regionuose. Veislė gali atlaikyti net -20 ° C temperatūrą, kuri ją išskiria iš daugelio pietinių uogų. Jei bus trumpos šalnos, Kūdikis nepakenks.

Atsparumas sausrai yra vidutinis, pirmaisiais metais vyšnios yra jautrios laistymo trūkumui. Jei vasarą lyja dažnai, vaisiai bus didesni ir sultingesni. Svarbu nepraleisti pirmojo vyšnių laistymo - ji atliekama po žydėjimo ir nedelsiant užpilama viršutinis padažas.

Įvairovės atsparumas ligoms ir kenkėjams

Kūdikis atsparus dažnai vaisinių augalų ligai - kokomikozei. Atsparumas moniliozei, antracnozei ir rūdims yra vidutinis. Atsižvelgiant į žemės ūkio praktiką, vabzdžiai kenkėjai krūmų netrikdo. Jei nesilaikote priežiūros taisyklių, tuomet Kūdikį paveikia amarų, pjūklo, weevil.

Tai yra įdomu:

Saldžiausios vyšnių veislės centrinėje Rusijoje

Kodėl vyšnių ir saldžiųjų vyšnių hibridai yra geri ir kokios yra jų savybės

Apdulkintojų veislės

Malyshka veislė yra derlinga, todėl sodinant svarbu atkreipti dėmesį į apdulkinamų veislių buvimą. Kad gėlė taptų vaisiu, į jos žievelę turi patekti žiedadulkių iš kitos vyšnios ar saldžiosios vyšnios. Tinkami apdulkintojai kūdikiams yra Vstrecha, Nochka, Turgenevka, Toy veislės.

Vabzdžiai, tokie kaip bitės ir vapsvos, taip pat gali būti apdulkintojai. Tačiau jie neskraido šaltu ar drėgnu oru, todėl geriau žaisti saugiai ir netoliese pasodinti keletą kitų veislių.

Žydėjimo ir nokinimo laikotarpis, derlius

Didelio derlingumo ankstyvų prinokusių vyšnių veislė Malyshka

Pirmąjį vyšnių derlių vyšnios duoda trečiaisiais ar ketvirtaisiais metais po pasodinimo. Veislė yra anksti prinokusi, sodininkai uogas renka birželio viduryje arba pabaigoje, atsižvelgiant į auginimo regioną ir klimato sąlygas. Vienas krūmas per vasarą suteikia iki 15 kg sultingų uogų.

Privalumai ir trūkumai

Privalumai yra ankstyvas nokinimas, atsparumas šalčiui, nepretenzingas sodinant ir auginant. Kūdikis tinka tiems, kurie dar niekada anksčiau nebuvo susidūrę su uogų sodinimu svetainėje. Sodininkai vertina tai dėl sultingo ir skanaus minkštimo, kuris naudojamas įvairiems kulinarijos tikslams. Kūdikis išsiskiria perkeliamumu ir išlaikymo kokybe, stabiliu derlingumu. Krūmai retai suserga, užima mažai vietos.

Veislės trūkumai - savaiminis nevaisingumas. Norint gauti gerą derlių, netoliese sodinamos kitos veislės. Taip pat, kai uogos sunoksta, rekomenduojama jas nedelsiant pašalinti iš šakos - kitaip jos susmulkės ir praras skonį bei tinkamumą prekiauti.

Sodinti sodinukus

Sodinimui pasirinkite vietą su lengvai pralaidžiu dirvožemiu. Tinka vieta, apsaugota nuo vėjo ir požeminio vandens, pavyzdžiui, kalvota teritorija. Duobės paruošiamos rudenį, prieš šalnas - jos išvalo žemę nuo šiukšlių ir augalų šiukšlių, iškasti ir apdoroti Bordo skysčio tirpalu. Rekomenduojama tręšti - komposto ir superfosfato mišiniu. Jie padarys dirvožemį maistingą ir tinkamą jaunam augalui.

Nurodymai, kaip sodinti sodinuką veislę Malyshka

Vyšnios sodinamos ankstyvą pavasarį, kai ištirpsta sniegas. Daigai perkami iš anksto - jų šaknys turi būti sveikos, be dėmių ir puvimo požymių. Šakos stiprios ir atsparios, be sausų vietų. Rekomenduojamas sodinuko amžius yra 2 metai, šaknų ilgis ne mažesnis kaip 30 cm.

Nukreipimo algoritmas yra toks:Didelio derlingumo ankstyvų prinokusių vyšnių veislė Malyshka

 1. 14 dienų prieš sodinimą iškaskite skylę, kurios skersmuo 60–70 cm, gylis 0,5 m. Apačioje suformuokite nedidelį piliakalnį ir įmerkite į žemę stiprų smeigtuką.
 2. Piliakalnio centre įdėkite sodinuką, paskirstykite šaknis išilgai šlaito.
 3. Pabarstykite dirvožemiu iš visų pusių ir sutrinkite. Šaknies apykaklė turėtų būti 5 cm virš žemės.
 4. Pririškite krūmą prie kaiščio. Gausiai laistykite augalą šiltu vandeniu.
 5. Supilkite mulčią iš pjuvenų, šieno, žalumynų.

Atstumas tarp krūmų turėtų būti ne mažesnis kaip 2,5 m, priešingu atveju karūnos užtemdys viena kitą, pašalins saulės spindulius. Tai lems, kad vaisiai lėtai bręsta, auga smulkiai ir rūgščiai.

Tolesnės priežiūros subtilybės

Didelio derlingumo ankstyvų prinokusių vyšnių veislė Malyshka

Norėdami, kad "Malyshka" vyšnios duotų gerą derlių, sodininkai laikosi priežiūros taisyklių - laiku laistyti krūmus, tręšti dirvą, formuoti ir apsaugoti nuo ligų bei kenkėjų.

Drėkinimo intensyvumas

Pirmasis laistymas atliekamas iškart po pasodinimo, naudojant sodo laistymo skardinę. Šis metodas leidžia paskirstyti drėgmę racionaliausiai. Laistymui rekomenduojama naudoti nusistovėjusį vandenį kambario temperatūroje. Sausą vasarą atliekamas 2-3 laistymas, lietingą vasarą - vienas. Kuo vyresnė vyšnia, tuo mažiau jos reikia drėkinti. Laistant, rekomenduojama pasirūpinti, kad šaknies žievė nesušlaptų. Jei laistymo metu matomos šaknys, tada sodininkai jas apibarstykite sausa dirva.

Dėmesio! Norėdami, kad vanduo ilgiau išliktų skylėje, sudrėkinkite vyšnias vakare po saulėlydžio. Laistymo poveikis sustiprėja, jei reguliariai purinate dirvą.

Tręšti dirvą

Vyšnioms naudojami organiniai ir mineraliniai užpildai.... Pirmai grupei priklauso mėšlas, kompostas, pjuvenos. Organinės trąšos maitina dirvą, aprūpina augalą vitaminais vystymuisi.Mineralinės trąšos reikalingos subalansuotai vyšnių mitybai - jos prisotina vaisius fosforu, azotu, kaliu ir kalciu. Mineralai gerina vaisius, daro vyšnias sultingas ir saldžias. Jų yra karbamide, kalio druskoje, superfosfate, ammofose.Didelio derlingumo ankstyvų prinokusių vyšnių veislė Malyshka

Trąšos taip pat skirstomos į:

 • šaknis - sausos kompozicijos ar tirpalai, įvedami į beveik kamieno ratą, prieš tai atlaisvinus žemę;
 • lapija - purškimas prevenciniais tikslais, siekiant apsaugoti nuo vabzdžių ir kenkėjų.

„Malyshka“ vyšnioms tinka šios kompozicijos:

 • už 10 litrų vandens - 20 g karbamido prieš žydėjimą;
 • už 50 litrų vandens, 5 litrai devyniojo miniatiūrio ir 10 valg. pelenai žydėjimo metu;
 • 10 l vandens 15 g kalio sulfato ir 100 g superfosfato praėjus 2 savaitėms po ankstesnio apvaisinimo.

Kaip supjaustyti vyšnias Saratovo kūdikiui

Vyšnios formuojamos ir genimos, kad ant ūglių būtų daugiau didelių ir sveikų uogų. Nauji ūgliai genimi ankstyvą pavasarį. Svarbu tai padaryti prieš formuojant naujus inkstus. Kitas pašalinkite visus džiovintus ūglius. Sodininkai ypatingą dėmesį skiria vainiko formavimui - jie pasirenka centrinį kamieną ir visus procesus nupjauna 40 cm atstumu nuo žemės paviršiaus. Vėliau genėjimas atliekamas atsižvelgiant į tai, kaip greitai ir kuria kryptimi auga šakos. Jie tai daro pavasarį rudens genėjimas - iš būtinybės.

Kai kurie sodininkai formuodami naudoja šakų lenkimą. Su jo pagalba paspartinamas jaunų krūmų vystymasis ir patekimas į vaisiaus periodą. Pagrindinės šakos nuo kamieno nukreipiamos 50 °, o mažos šakos perkeliamos į horizontalią padėtį. Norėdami tai padaryti, naudokite vielą arba virvę.

Ligos ir kenkėjai

Ligos atsiranda dėl mineralų trūkumo ar pertekliaus, užteršto dirvožemio, vandens nutekėjimo. Kartais grybeliai ir bakterijos užpuola silpnus daigus, kurie prieš sodinimą nebuvo apdoroti dezinfekavimo priemonėmis.

Apsvarstykite pagrindines kultūros ligas:

 1. Moniliozė (pilkasis puvinys) lengvai atpažįstamas pagal rusvai pilkus ūglius ir greitą augalų vytimą. Ant žievės atsiranda dėmių, kurios atrodo kaip nudegimai. Gydykite moniliozę Bordeaux skysčiu arba vaistu "Cineb". Jei nesiimsite veiksmų laiku, augalas žus.Didelio derlingumo ankstyvų prinokusių vyšnių veislė Malyshka
 2. Rūdžių paplitęs tarp daugelio sodo medžių ir krūmų. Ant lapų ir ūglių atsiranda oranžinės-raudonos spalvos patinimai. Netrukus augalas praranda jėgą, vaisiai neišsivysto. Gydymui naudokite vaistą "HOM".
 3. Šašai. Ant uogų atsiranda rudų dėmių, lapai susiraukšlėja, po kelių dienų vaisiai trupėja. Prevenciniais tikslais naudojamas sodinukų apdorojimas ir žemės kasimas prieš sodinimą. Jie yra apdorojami Bordo skysčio purškikliais.

Tarp kenkėjų Kūdikį retkarčiais paveikia pjuvenos. Jie pasirodo ant vyšnių birželio arba liepos mėnesiais ir išsiurbia sultis. Augalas sunoksta, uogos nukrinta. Atsikratykite pjuvenų, naudodamiesi vaistu "Pyriton".

Derliaus nuėmimas ir saugojimas

Didelio derlingumo ankstyvų prinokusių vyšnių veislė Malyshka

Vyšnių vaisinis laikotarpis pratęsiamas... Derlius pradedamas nuo pirmųjų prinokusių uogų atsiradimo - vyšnia tampa elastinga, įgauna sodrią bordo-raudonos spalvos spalvą. Jei sodininkai nori išsaugoti uogas ar gabenti jas dideliais atstumais, vaisiai renkami dvi ar tris dienas prieš tai, kai jos visiškai sunoksta. Derlių jie pradeda derliuoti vakare, esant sausam orui, kad nebūtų rasos ir karštos vasaros saulės. Lietaus metu uogos neskintos - skonis pasidarys rūgštus ar nerimtas.

Dėmesio! Laistymas sustabdomas 15-20 dienų prieš derliaus nuėmimą. Priešingu atveju dėl drėgmės oda pradės trūkinėti, minkštimas praras skonį.

Laikymui rinkitės sveikas uogas, be įlenkimų ir pažeidimų. Be užšalimo, kai kurie sodininkai džiovina pasėlius - pašalinkite sėklas ir nuplaukite, išdėstykite gryname ore arba orkaitėje. Džiovintos vyšnios dedamos į hermetišką maišą ir laikomos tamsioje vietoje. Šviežios vyšnios ilgą laiką nėra laikomos, žiemą rekomenduojama perdirbti derlių ar pasigaminti uogienių.

Sodininkų atsiliepimai

Atkreipiame jūsų dėmesį į atsiliepimus apie „Malyshka“ veislę.

Anastasija, Maskvos sritis: „Kūdikį pasodinau prieš 7 metus, o jau 4 metus vyšnia mane džiugina skaniomis ir gražiomis uogomis. Jų skonis malonus, saldus ir rūgštus, aš mėgstu valgyti kūdikį iškart po derliaus nuėmimo. Auginant tai nėra vargas - genėti ir formuoti lengva. Visą laiką vyšnia niekada neskaudėjo. Tinka ir žiemai laikyti “.

Aleksandras, Saratovas: „Sodinti Malyshka veislę sodininko draugo rekomendacija. Nepasakysiu, kad džiaugiuosi šia vyšnia. Vaisiai per maži, man labiau patinka „Miracle“ vyšnia. Skonis yra C klasės, derlius vidutinis. Ir pernai krūmai susirgo rūdimis - mirė pusė uogų “.

Išvada

Vyšnių Malyshka yra vaisinga ankstyvo nokinimo veislė. Skiriasi atsparumas šalčiui, retai paveikiamas vabzdžių kenkėjų. Iš vieno krūmo kasmet surenkama iki 15 kg tvarkingų ir gražių, sodraus raudono atspalvio uogų. Jų minkštimas yra tankus ir sultingas, skonis yra saldus ir rūgštus. Viena derliaus dalis yra užšaldyta, kita naudojama uogienėms gaminti arba valgoma šviežia. Kad vaisiai būtų stabilūs, rekomenduojama sodinti augalus organinėmis ir mineralinėmis trąšomis 2–3 kartus per sezoną. Taip pat kartą per vasarą sodininkai suformuoja karūną ir nupjauna ūglių perteklių.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės