Produktyviausios ir skaniausios vyšnių veislės

Rinkdamiesi veisles kitam sodinimui, sodininkai atsižvelgia į priežiūros reikalavimus, augalų atsparumą ligoms, tinkamumą rinkai ir vaisių skonį. Svarbu iš anksto nustatyti, kokiu tikslu auginamas pasėlis. Parduodant rekomenduojama sodinti vėlyvas derlių turinčias veisles, vartoti šviežias - ankstyvas nokinimas ir nepretenzingas priežiūrai. Apsvarstykime geriausias vyšnių veisles, jų savybes, derlingumo rodiklius ir auginimo taisykles.

Vyšnių rūšys ir veislės

Veislės klasifikuojamos pagal nokinimo periodą - ankstyvą, sezono vidurį ir vėlyvą. Jie taip pat išskiria mažo dydžio ir verkiančias veisles - atsižvelgiant į vainiko formą ir dydį. Tinkamos veislės pasirinkimas turi įtakos vaisių derliui, skoniui ir dydžiui. Pirkdami sodinuką, rekomenduojama ištirti veislės savybes ir savybes, iš anksto paruošti sodo dirvą ir sodinimo vietą.

Produktyviausios ir skaniausios vyšnių veislės

Atsparus šalčiui

Šalčiui atsparios vyšnių veislės gali atlaikyti net iki -30 ° C temperatūrą. Tokios veislės auginamos regionuose, kuriuose nestabilus klimatas ir šaltas oras - Uralo, Sibiro ir Tolimųjų Rytų regionuose.

Bystrinka

Vyšnių Bystrinka atlaiko šalnas iki -45 ° С. Iš dalies derlingas, nepretenzingas auginimui. Medžio aukštis yra iki 2,5 m, karūna pusiau plinta. Suapvalintos uogos, svoris - 3,6 g, subalansuotas saldžiarūgštis skonis. Derlius naudojamas uogienėms, kompotams, tinktūroms, uogienėms gaminti.

Radonežas

Ankstyvosios vaisinės vidutinio vėlyvumo veislė „Radonezh“ vaisius pradeda duoti ketvirtaisiais metais po pasodinimo. Uogos išsiskiria patraukliomis komercinėmis savybėmis - apvalios, su bordo blizgia žievele. Svoris - apie 4 g, tvirtas minkštimas, saldaus ir rūgštaus skonio. Skonio rezultatas - 4,2 balo. Vyšnia Radonežas yra atspari vabzdžių kenkėjams, retai kenčia nuo kokomikozės ir miltligės. Yra sausros imunitetas.

Sverdlovskas

Šalčiui atspari veislė yra nepretenzinga auginimui, tinka Uralams ir Sibirui. Vaisiaus svoris - apie 3 g, suapvalinta forma. Žievė bordo, blizgi. Medžio derlius vasarą yra apie 10 kg. Skonis saldus ir rūgštus, malonus. Vyšnia „Sverdlovchanka“ yra universali.

Savarankiškas

Savaimiškai vyšnioms nereikia kryžminio apdulkinimo ir vabzdžių apdulkinimo. Medis neša vaisius kiekvienais metais, išsiskiria derlingumu. Savaime derlingos veislės yra ypač populiarios tarp sodininkų mėgėjų.

Produktyviausios ir skaniausios vyšnių veislės

Apukhtinskaya

Vyšnia Apukhtinskaya vaisius neša antraisiais metais po pasodinimo. Medžio aukštis nuo 3 iki 7 m, karūna ovali. Vaisiai yra tamsiai raudoni, apvalios širdies formos, svoris - iki 4 g. Ovalus kauliukas lengvai atskiriamas nuo saldžiarūgščio minkštimo. „Apukhtinskaya“ subręsta vasaros pabaigoje, derlius yra apie 12 kg iš medžio. Veislė nepretenzinga prižiūrint, tačiau rekomenduojama atkreipti dėmesį į apsaugą nuo ligų - reguliariai purkšti augalus preparatu „HOM“.

Lebedyanskaya

Medis greitai auga, vidutinio dydžio. Vaisiai apvalūs, apvalūs, svoris - apie 5 g, spalva tamsiai raudona, patraukli, blizganti. Minkštimas yra švelnus ir sultingas, vidutinio tankumo. Vyšnia „Lebedyanskaya“ yra gera šviežia, šaldyta, džiovinta forma. Augalas sodinamas pietiniuose regionuose su derlingomis žemėmis - vyšnioms reikia maisto, saulės ir šilumos. Vidutinis atsparumas šalčiui.

Chutoryanka

Vidutinio sezono savaiminė dermė.Vaisiaus svoris - apie 3,4 g, suapvalinta ovalo forma, kaštoninės spalvos. Minkštimas yra vienalytis, sultys tamsios. Skonis saldus, maloniai sutraukiantis. Ūkininkas vaisius pradeda nešioti praėjus 3-4 metams po pasodinimo. Produktyvumas - nuo 10 iki 17 kg vienam medžiui - priklauso nuo auginimo regiono. Vaisiai yra gabenami ir skiriasi savo komercinėmis savybėmis.

Apsvaigęs (nykštukas)

Nykštukinių vyšnių medžiai puošia bet kurią vietą - jie atrodo originalūs ir užima mažai vietos. Vasaros gyventojai vietoj betoninių ir plytų tvorų sodina mažai augančias vyšnias kaip gyvatvorę.

Produktyviausios ir skaniausios vyšnių veislės

Ašinskaja

Medžio aukštis 2,5 m, lapai vidutinio ilgio, karūna kūgio formos. Vaisiai yra apvalios ovalios, svoris vienas - iki 4 g. Oda yra blizgi, spalva gelsvai gelsva. Minkštimas raudonas, sultingas, skonis saldus ir rūgštus. Mažas kaulas lengvai atsiskiria nuo minkštimo. Ashinskaya vyšnios žydi po gegužės 20 d., Derlius nuimamas liepos pabaigoje arba rugpjūčio pradžioje. Vyšnia yra atspari kokomikozei ir sausrai, nepretenzinga priežiūra.

Gausu

Kompaktiškas įvorė, aukštis - 2,5 m, ovali karūna. Vėlyva veislė - žydi gegužės pabaigoje, vaisius neša antrą rugpjūčio dešimtmetį. Tamsiai raudonų uogų svoris yra 2 g, forma yra apvalios ovalios. Minkštimas yra švelnus ir sultingas, skonis saldus ir rūgštus. Vyšnios neskilinėja, derlių jie naudoja perdirbimui ir pardavimui. Vyšnių gausa yra vertinama dėl savo komercinių savybių ir prailginto vaisiaus auginimo laikotarpio - jos skinamos 2–3 etapais.

Įdomus! Vidurinės juostos sodininkai svetainėje pasodino antracito vyšnias. Augalas nepretenzingas priežiūrai, vaisiai yra saldūs, universalūs naudoti. Skonis vertinamas 4,9 balo iš 5.

Zagoryevskaja

Kompaktiškus medžius nepretenzinga prižiūrėti. Karūna plinta, plati. Uogų svoris yra apie 4 g, išoriškai Zagorievskaya atrodo kaip saldi vyšnia. Skonis saldus ir rūgštus, desertinis. Sultys yra tirštos, bordo spalvos. Kaulas lengvai atskiriamas nuo minkštimo. Vieno augalo derlius yra apie 14 kg. Derliaus nuėmimo metu vaisiai nesudrūksta, veislė atspari sausrai. Veislė sodinama Maskvoje ir Maskvos regione.

Oktava

Vainikas yra apvalus, kompaktiškas, medžio aukštis - 2–3 m. Vaisiai yra tamsiai vyšnios, vidutinis svoris - 3,9 g., Spalva yra bordo-juoda, blizgi. Žievelė yra tanki, todėl pasėlis laikomas ir pernešamas. Akmuo yra apvalus, mažas, lengvai atskiriamas. Gėlių žiedpumpuriai yra atsparūs šalčiui, todėl Oktava vyšnia auginama vidurinėje juostoje.

Verksmas

Verkiančios vyšnios sodinamos erdviose vietose - nuskęstam, plintam vainikui reikia daug laisvos vietos. Priežiūroje tokie medžiai yra nepretenzingi - nereikia gaišti laiko genėjimui ir formavimui.

Šubinka

Medis energingas, karūna vidutinio tankumo. Vaisiai apvalūs, plokšti, svoris - 2,5 g., Stiebas ilgas, oda bordo, plona. Minkštimas yra vidutinio tankumo, bordo, purus. Skonis rūgštus, akmuo mažas. „Shubinka“ vyšnių pranašumai yra atsparumas šalčiui, trūkumai yra rūgštus skonis, vidutinis atsparumas ligoms.

Viltis

Medžio aukštis yra iki 6 m, karūna plati piramidinė, kabanti. Greitai augantys ūgliai, ilgi interodai. Vaisiai yra apvalios ovalios, svoris - iki 6 g, minkštimas ir sultys yra tamsiai raudonos spalvos. Skonis saldus su maloniu rūgštingumu ir sodriu vyšnių aromatu. Nėra nei aštrumo, nei kartumo. Vyšnia Nadezhda subręsta birželio pabaigoje arba liepos pradžioje, neša vaisius 4-5 metus po pasodinimo. Produktyvumas - nuo 9 iki 15 kg uogų per metus. Iš vyšnių veislės „Nadezhda“ aprašymo matyti, kad žiemos atsparumas žiemai ir sausra yra vidutiniai.

Produktyviausias

Produktyviausios ir skaniausios vyšnių veislės

Derlingų vyšnių veisles sodina vasaros gyventojai ir ūkininkai. Dalis uogų naudojamos šviežios, dalis siunčiamos perdirbti - paruošiami kompotai ir uogienė, dedami į kepinius arba konservuoti sveiki su kitomis uogomis ir vaisiais. Jei uogos turi tankią žievelę, tada jos auginamos pardavimui - laikomos dėžėse ir vežamos dideliais atstumais.

Vavilovo atmintis

Medis greitai auga, ūgliai yra išlenkti, lapai yra tamsiai žali. Vaisiai yra vienaląsčiai, 3-4 g svorio, širdies formos. Žievė yra gelsvai gelsva, akmuo kreminis. Veislė savaime derlinga, rekomenduojama netoliese sodinti kitas vyšnių veisles.Brandinimo laikotarpis yra liepos pabaiga, derlius yra 16–22 kg iš krūmo per sezoną. Medis vaisius neša ketvirtaisiais metais po pasodinimo.

Tėvų

Laikydamasis agrotechnikos taisyklių, tėvas per metus pasėja 20-25 kg derliaus. Vaisiai yra plokšti apvalūs, svoris - 3 g, bordo spalvos. Deserto minkštimas, saldus ir rūgštus, tirštų sulčių, tamsiai raudonas. Tėvų vaisius neša 2–3 metus. Tėvų vyšnios dažniausiai sodinamos Rusijos centrinėje dalyje. Šiaurėje pumpurai užšąla, o tai neigiamai paveiks derliaus mažėjimą.

Ksenija

Iš dalies vaisingi. Vaisiai yra dideli, svoris - nuo 7 iki 10 g, apvalios formos. Uogos yra bordo, blizgios. Vaisiai atsiranda birželio viduryje - pasėlis nuimamas dviem etapais. Vyšnių skonis „Ksenia“ yra saldus ir rūgštus, harmoningas, sodraus vyšnių aromato. Produktyvumas - iki 25 kg vienam medžiui. Privalumai apima atsparumą šalčiui - „Ksenia“ gali atlaikyti net -25 ° C temperatūrą.

Uralo saldi vyšnia

Kompaktiški medžiai užima mažai svajonių svetainėje, neša vaisius priemolio ir priesmėlio priemolio dirvožemiuose. Uralo saldžiosios vyšnios vaisinės pradeda augti trečiaisiais metais po pasodinimo. Uogos svoris - 5 g, plačios apvalios formos, minkštos konsistencijos. Skonis saldus su rūgštumu, harmoningas. Atskirti nuo kojelės yra lengva, kaulas yra mažas. Veislė iš dalies savaime derlinga, vidutinio atsparumo sausrai.

Įdomus! Ilgalaikiam saugojimui vyšnios skinamos prieš 10 dienų, kol jos visiškai prinokusios. Uogos neplaunamos, dedamos į medines dėžes ir atiduodamos sausoje, tamsioje vietoje.

Anksti

Produktyviausios ir skaniausios vyšnių veislės

Ankstyvos prinokusios vyšnios auginamos regionuose, kuriuose vasaros trumpos ir vėsios. Derlius nuimamas liepos mėn., Vaisiai neturi prastesnio skonio ir tinkamumo prekiauti su sezono viduriu ir vėlyvomis veislėmis.

Sap

Savaime nevaisinga veislė „Zhivitsa“ vaisius pradeda duoti praėjus 4-5 metams po pasodinimo. Pirmasis derlius nuimamas birželio pabaigoje. Uogos yra tamsiai raudonos, svoris - 3,8 g. Zhivitsa yra kunigaikštis - vyšnių ir saldžiųjų vyšnių hibridastodėl vaisiai yra saldaus ir sultingo skonio. Kaulas lengvai atsiskiria.

Girlianda

Vyšnių girlianda subręsta birželio pabaigoje. Vaisiaus svoris - iki 6 g, širdies formos - apvalios formos. Minkštimas yra ryškiai raudonas, skonis saldus ir rūgštus. Žemai augantis medis, 3 m aukščio, tiesūs ūgliai. Atsparumas kokomikozei yra vidutinis, imunitetas ligoms stiprus. Vyšnios naudojamos ruošiant desertus ir pyragaičius, gėrimus ir uogienes. Veislės derlius yra apie 25 kg iš vieno augalo.

Butelis

Medžio aukštis yra nuo 2,5 iki 3 m, karūna yra sferinė. Uogos yra apvalios arba plokščiai apvalios, svoris - iki 3 g, spalva raudona-rožinė, originali. Žievelė yra tanki, šiek tiek kartaus. Minkštimas labai sultingas, rausvas, dryžuotas. Akmuo yra mažas, lengvai atskiriamas nuo minkštimo. Skonis yra klasikinės vyšnios, malonus ir gaivus. Veislė savaime nevaisinga, vidutinis atsparumas šalčiui, derlius nuimamas birželio pabaigoje arba liepos pradžioje.

Vėlai

Vėlyvos prinokusios vyšnios sunoksta rugpjūtį. Uogos yra didelės ir sultingos, minkštimas yra saldžiai rūgštus, harmoningas. Vėlyvosioms veislėms reikia ypatingų palieka- vasaros gyventojai reguliariai tręšti dirvą superfosfatas ir mėšlas, medžiai purškiami Bordo skysčio tirpalu, kad apsaugotų juos nuo kenkėjų.

Produktyviausios ir skaniausios vyšnių veislės

Putinka

Medžio aukštis yra iki 3 m, karūna tanki, kabanti. Vaisiaus svoris - 5–7 g, plačios apvalios formos, blizgi, bordo spalvos žievė. Minkštimas yra sultingas, tamsiai raudonas, skonis saldus ir rūgštus. Skonio balas - 4,6 balo iš 5. Putinka sodinama balandžio viduryje, daigai yra jautrūs, jiems reikalinga maistinė dirva. Vidutinis atsparumas šalčiui, veislė yra atspari kokomikozei.

Vianokas

Greitai auganti vidutinio vėlyvumo nokinimo įvairovė. Neatsparus žiemai. Vaisiai yra apvalūs, svoris - 3–4 g, bordo-raudonos spalvos. Minkštimas yra vidutinio tankumo, sultingas. Skonis saldus ir rūgštus, subalansuotas. Pasėlis naudojamas šviežias, užšaldytas ir džiovinamas. Derliaus nuėmimo metu vaisiai nesudrūksta ir nesulūžta.

Žieminės granatos

Savaime derlinga vėlyvos nokinimo veislė yra ideali auginimui Sibire. Ligai atspari, žydi gegužę, skinama rugpjūtį. Nykštukinis medis, aukštis - iki 2 m.Vaisiaus svoris - apie 4 g, bordo-raudonos spalvos. Produktyvumas - iki 10 kg vienam medžiui per sezoną. Taikant žiemos granatas yra universalus.

Geriausios vyšnių veislės Nižnij Novgorodo regionui

Produktyviausios ir skaniausios vyšnių veislės

Sodinimui Nižnij Novgorodo srityje sodininkai sodinimui pasirenka šalčiui atsparias veisles, kad vyšnia nepatirtų kritulių, vėjų ir staigių temperatūros pokyčių.... Viena iš šių veislių yra "Zvezdochka" vyšnia. Jis gali atlaikyti net -38 ° C temperatūrą ir yra lengvai auginamas. Šaknies sistema yra išvystyta ir galinga - medis savarankiškai apsirūpina drėgme. Žvaigždutė yra atspari ligoms ir vabzdžiams. Vaisiai yra apvalūs, rausvos spalvos, svoris - 4–5 g, minkštimas yra švelnus ir aromatingas, skonis saldus su rūgštumu. Zvezdochka žydi gegužę, derlius nuimamas birželio-liepos mėnesiais.

Kita sodinimo veislė Nižnij Novgorodo srityje yra Jenikejevo atmintis. Brandinimo laikotarpis - birželio pabaiga, derlius - nuo 8 iki 15 kg vienam augalui. Augalo aukštis - 3 m, vaisiai dideli, širdies formos. Minkštimas yra saldus, sultingas. Skonio savybės įvertintos 4,8 balo iš 5. Tikslas yra universalus, iš vyšnių gaunami skanūs uogienės ir konservai, vaisiai žiemai užšaldomi ir kompotai virinami.

Dėmesio! Sodininkai rekomenduoja atkreipti dėmesį į veislę „Rasplet“. Vyšnios ištveria sausrą ir šalną, retai suserga. Medžio aukštis yra apie 2,5 m, medžio gyvavimo laikas yra apie 15 metų. Uogos yra kaštoninės, svoris apie - 4 g. labai savaimingasnereikia apdulkinti kaimynų ar vabzdžių. Uogos sunoksta iki liepos pabaigos.

Išvada

Produktyviausios vyšnių veislės yra „Parent'skaya“, „Vavilov“ atmintis, „Ural“ vyšnios; labiausiai atsparios šalčiui yra Bystrinka, Radonezh, Sverdlovchanka. Nykštukų veislės išsiskiria iš visų - Ašinskaja, Izobilnaja, Oktava. Krūmų aukštis yra ne didesnis kaip 3 m, jie atrodo originalūs ir papuošia svetainę. Prieš sodinant rekomenduojama perskaityti kitų sodininkų apžvalgas, išstudijuoti informaciją ant pakuotės. Renkantis svarbu žinoti vyšnių nokinimo periodą. Ankstyvieji vaisiai skinami birželio pabaigoje, vėlyvieji - rugpjūčio mėn.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės