Greitai auganti vyšnių veislė „Tamaris“

Kokia turėtų būti tobula vyšnia? Sultingas, saldus, gražus ir vaisingas. Tamaris atitinka visus šiuos kriterijus, be to, nuo daugelio kitų veislių skiriasi patraukliais kompaktiškais krūmais ir gražiomis sniego baltumo gėlėmis.

Vyšnia Tamaris pelnė vasaros gyventojų meilę dėl lengvos priežiūros ir atsparumo šalčiui. Uogos naudojamos universaliai - jos valgomos šviežios tiesiai iš krūmo, užšaldytos žiemai arba naudojamos aromatiniam uogienei ar uogienei gaminti.

Vyšnių veislės „Tamaris“ aprašymas ir savybės

Vyšnia Tamaris yra sovietinių selekcininkų darbo rezultatas. Uoga skirta auginti Rusijos Centriniame ir Šiaurės Kaukazo regionuose, taip pat Kryme ir NVS šalyse. Veislė paskelbė save vaisingu, savaime derlingu ir nepretenzingu globoje.

Apsvarstykite "Tamaris" vyšnių veislės aprašymą ir jos ypatybes.

Greitai auganti tamaris vyšnia

Medžio ir vaisių aprašymas

Tamaris yra žemaūgė veislė, medžio aukštis ne didesnis kaip 2 m., Vainikas yra vidutinio tankumo, plinta. Lapai pailgi, ovalūs. Gėlės yra mažos, baltos - vyšnių medis gražiai atrodo žydėjimo laikotarpiu. Ūgliai ilgi, klasikiškai rudi.

Tamaris tinka sodinti mažame sodo plote - medis užima mažai vietos, dažnai naudojamas kaip gyvatvorė.

Vaisiai yra apvalūs, nuo 3 iki 5 g svorio. Žievelė yra blizgi, spalva sodriai raudona, rečiau blyški. Minkštimas yra tankus ir mėsingas, sultingas, saldus ir rūgštus. Akmuo yra šviesiai smėlio spalvos, didelis, lengvai atskiriamas nuo uogos. Vaisiaus stiebas ilgas.

Atsparumas šalčiui ir sausrai

Veislė yra atspari žiemai, toleruoja temperatūros kritimą iki -25 ° C. Jei temperatūra žemesnė, ūgliai šiek tiek užšąla, tačiau jie greitai atsigauna, tai neturi įtakos derliui. Atsparumas sausrai yra vidutinis, ilgą laiką trūkstant drėgmės, pastebimas vaisių skonio pablogėjimas. Todėl rekomenduojama laiku stebėti dirvožemio drėgmę ir laistyti vyšnias.

Dėmesio! Jei vyšnios auginamos šiauriniuose regionuose, tada pirmaisiais metais po pasodinimo medis uždengiamas voku ar lentomis. Jie apsaugo sodinukus nuo atšiaurių ir šaltų vėjų, šalčio ir sniego.

Įvairovės atsparumas ligoms ir kenkėjams

Atsparumas kokomikozei yra didelis. Kokkomikozė yra pavojingiausia grybelinė vyšnių liga, galinti sunaikinti visą derlių. Požymiai - maži rausvai rudos spalvos pėdsakai ant lapų ašmenų, vytimo ir skilimo. Jei simptomai nebus laiku nustatyti, vaisiai susmulkės ir medis mirs. Norint išvengti kokomikozės, prieš tai rekomenduojama dirvą išvalyti nusileidimas, ir sodinuko šaknis pamirkykite kalio permanganato tirpale.

Sergant kitomis ligomis, imunitetas yra didesnis nei vidutinis, tačiau nerekomenduojama pamiršti apie prevencines priemones. Tamaris retai būna paveiktas vabzdžių, ypač jei stebite medžio būklę, reguliariai maitinkite augalą, ravėkite ir atlaisvinkite sodinimo vietą.

Apdulkintojų veislės

Veislė savaime derlinga - apdulkinantys vabzdžiai ir kitos vyšnių veislės nėra reikalingi derliui gauti. Tačiau sodininkams patariama netoliese pasodinti 1–2 apdulkinančius medžius, kad derlius būtų didesnis. Pavyzdžiui, tai gali būti "Zhukovskaya" vyšnia.Tokiu atveju pastebimas derliaus padidėjimas, uogos užauga didesnės ir sultingesnės.

Žydėjimo ir nokinimo laikotarpis

Vidutiniškai vėlyva veislė, nokinimas prasideda liepos pabaigoje arba rugpjūčio pradžioje, atsižvelgiant į auginimo regioną ir oro sąlygas. Prieš tai žydėjimo laikotarpis trunka 5–6 dienas. „Tamaris“ vyšnių gyvenimo trukmė yra 20 metų

Dėmesio! Laikydamiesi agrotechnikos taisyklių, sodininkai kasmet iš vieno krūmo surenka 10 kg sultingų ir prinokusių vyšnių. Veislė netinkama ilgalaikiam saugojimui ir transportavimui, todėl uogos valgomos šviežios arba perdirbamos, kad būtų kompotai, drebučiai, uogienės, pastilės.

Privalumai ir trūkumai

Veislės pranašumai yra savaiminis derlingumas, didelis ir stabilus derlius, atsparumas šalčiui. Taip pat atskirti vaisių skonis, atsparumas ligoms ir kenkėjams.

Veislės trūkumai - vidutinis atsparumas sausrai, vaisiai nenaudojami transportavimui ir ilgalaikiam saugojimui.

Greitai auganti tamaris vyšnia

Sodinti sodinukus

Vyšnios sodinamos pavasarį arba rudenį. Šiauriniams regionams palankesnis pavasaris - sodinukai žiemą neužšąla, o tai teigiamai paveiks produktyvumą. Vyšnių tamaris mėgsta šviesą, todėl sodinimui parenkamos erdvios ir saulėtos sodo vietos. Padarys bevandenis šlaitas ar piliakalnis.

Medis nėra persodinamas į kitą vietą - jis šios procedūros netoleruos. Todėl į vietos pasirinkimą atsižvelgiama atsakingai.

Vyšnia teikia pirmenybę priemolio ir priemolio priemolio dirvožemiui. Jei dirvožemis yra rūgštus, tada prieš sodinimą sodininkai prideda tirpalą, pagrįstą medžio pelenais - jis neutralizuoja rūgštingumą, daro dirvą tinkamesnę, sodinukai greičiau įsišaknija. Sodinant kelis medžius vienu metu, svarbu išlaikyti atstumą tarp jų - bent 3,5 m.

Tamaris sodinukų sodinimo instrukcijos

Sodinant sodinukus nereikia specialių žinių ir įgūdžių, tačiau rekomenduojama laikytis paprastų rekomendacijų:

  1. Jie paruošia vietą - pašalina šiukšles ir praėjusių metų augalų liekanas, dezinfekuoja dirvą „HOM“ preparatu arba Bordo skysčio tirpalu.
  2. Sklype iškasta 60 cm x 60 cm dydžio skylė, viršutinis žemės sluoksnis sumaišomas su humusu, pridedama superfosfato ar pelenų.
  3. Likus 4 valandoms iki sodinimo, daigai mirkomi kambario temperatūros vandenyje, kad šaknys būtų prisotintos drėgmės.
  4. Į duobę įdedamas daigai, šalia jos dedamas medinis kaištis. Tai apsaugo jaunas vyšnias nuo stiprių vėjo gūsių.
  5. Pabarstykite sodinuko pagrindą žeme, kompaktiškai. Pirmąsias 2 dienas augalas gausiai laistomas šiltu vandeniu, mulčiuojamas nupjauta žole, šienu, lapais ir pjuvenomis.

Tolesnės priežiūros subtilybės

Neįmanoma gauti skanių ir sultingų uogų be tinkamos ir reguliarios priežiūros. Vyšnia Tamaris reikia laistymo, prevencinių priemonių, apsaugančių nuo ligų, ravėjimo ir tręšimo.

Drėkinimo intensyvumas

Daigai reikalauja saikingo laistymo. Per pirmuosius 2 metus jie laistomi 4-5 kartus per sezoną. 50 cm atstumu nuo kamieno sodininkai sukuria 20 cm gylio griovelį. Kambario temperatūros vanduo tinkamas drėkinimui, vienam sodinukui reikia apie 13 litrų.

Vyšnias nerekomenduojama pilti vienu metu, geriau mulčiuoti dirvą - tokiu būdu drėgmė giliai pateks į šaknis, o ne išgarins esant pirmai progai. Jei vasara yra lietinga ir drėgna, tada laistymo kiekis sumažėja arba jo visai nėra.

Subrendę medžiai laistomi atėjus pavasariui ir žydėjimo pabaigoje. Brandinimo metu vyšnioms reikia mažiau drėgmės - dėl per didelio uogų skaičiaus jos trūkinėja. Šaknies apykaklė laistymo metu nėra sudrėkinta; po procedūros dirvožemis šiek tiek atsilaisvina ir pašalinamos piktžolės.

Tręšti dirvą

Trąšos stiprina augalo imunitetą, apsaugo jį nuo bakterijų ir grybelių, daro vaisius saldesnius ir aromatingesnius. „Tamaris“ vyšnioms tinka mineraliniai ir ekologiški užpildai. Dėl vitaminų trūkumo vyšnios nustoja augti, tampa silpnos ir dažnai suserga. Vis dėlto svarbu vengti permaitinimo- žiemą peršalę medžiai užšąla, yra jautrūs bet kokiems oro pokyčiams.

Tręšti pradedama antraisiais metais po pasodinimo. Naudokite amonio nitratą, karbamidą, superfosfatą, humusą. Jie įvedami į beveik stiebo apskritimą arba žiedinius griovelius. Po 5 metų (septintus metus) įvedamų kompleksų skaičius sumažėja. Jei tręšiama milteliniais komponentais, tada augalą reikia laistyti.

Dėmesio! Efektyvių universalių vyšnių trąšų receptas yra tirpalas, pagrįstas vištienos mėšlu + 400 g amonio salietros + 500 g dvigubo superfosfato + durpių sluoksnis (už 1 kvadratinį metrą).

Karūnos genėjimas ir formavimas

Genėti karūną pavasarį, vasarą ar rudenį. Ilgamečiai medžiai, derlius, vaisių kokybė priklauso nuo genėjimo. Sodininkai pašalina visus ūglius, kurie užstoja medžio karūną. Jei šių ūglių ilgis yra mažesnis nei 30 cm, tada jie neliečiami. Prieš žiemą ant medžio neturėtų būti šakų, einančių nuo kamieno aštriu kampu.

Formuojant karūną, jaunos šakos pakeliamos ir pririšamos prie stipresnių ūglių. Tai suaktyvina augalo augimą. Vyšnių sodinukus apipjaustykite peiliu ar sodo pjūklu. Nerekomenduojama naudoti genėjimo žirklių - ji gali sugadinti vis dar nesubrendusį medį.

Ligos ir kenkėjai

„Tamaris“ veislę kenkėjai paveikia retai, tačiau niekas negali garantuoti šimtaprocentinės apsaugos nuo jų. Ant jaunų sodinukų rasta nuobodžių vaisių erkių. Jie valgo ūglius ir lapus, sutrikdo augalų metabolizmą. Profilaktiniais ir terapiniais tikslais sodininkai purškia medžius vaistu "Fufafon" arba "Fitoverm". Erkių atsiradimo priežastys yra silpnas imunitetas, užkrėsti daigai ar dirvožemis, netinkama priežiūra.

Kitas dažnas kenkėjas yra vyšninis amarinas. Siurbia sultis iš uogų, todėl vaisiai užauga maži ir švieži. Amažidės žiemoja pumpurų bazėje ir suaktyvėja vasaros pradžioje ar viduryje. Norėdami kovoti, naudokite vaistą "Kemifos" arba purškimą vario sulfato tirpalu.

Vyšnios taip pat gali susirgti monilioze - grybelinę ligą lydi pilkos dėmės ant žievės, augimas ant lapų ir vaisių. Ant ūglių atsiranda gilių įtrūkimų. Apdorojimui naudojamas purškimas „Nitrafen“ arba vario sulfatu. Svarbu reguliariai vykdyti prevencines priemones ir stebėti vyšnių medžių būklę.

Derliaus nuėmimas ir saugojimas

Greitai auganti tamaris vyšnia

Derlius sausu ir ramiu oru, kai ant medžio nėra drėgmės. Augalai žemi - sodininkams nesunku pasiekti specialų įrankį. Brandumą lemia išvaizda - uogos tuo pačiu metu įgauna tamsiai raudoną spalvą, tampa elastingos, oda blizga. Rekomenduojama skinti pirštinėmis - minkštime yra rūgšties, dėl kurios dega švelni rankų ir nagų oda.

Jei vaisiai silpnai sėdi ant šakos, tada, kai skinama viena uoga, likusios nukrinta ant žemės. Tokiu atveju sodininkai iš anksto paskleidžia tankaus polietileno gabalėlį ant žemės. Surinkimui naudokite švarų sodo kibirą, butelius, kitą plastikinį indą.

Dėmesio! Sodininkai skiriasi savo nuomonėmis. Kai kurie žmonės mano, kad vyšnias reikia skinti kartu su koteliu, kad pailgėtų uogų galiojimo laikas. Kiti tvirtina, kad kotelio atsiskyrimas neigiamai veikia būsimą derlių, todėl svarbu nuskinti vyšnias žirklėmis, nupjaunant tik pusę kotelio.

„Tamaris“ vyšnios netinkamos ilgai laikyti šviežias. Žiemos derlius ruošiamas iš derliaus arba uogos valgomos būtent taip. Namų šeimininkai vaisius žiemai taip pat užšaldo šaldiklyje - jie nuplaunami, džiovinami ir pašalinamos sėklos. Šaldytos vyšnios dedamos į desertus, gėrimus ir pyragaičius, sumalamos su cukrumi ir patiekiamos su arbata.

Sodininkų atsiliepimai

Apskritai sodininkai yra patenkinti „Tamaris“ vyšnių derlingumu ir veislės savybėmis.

Aleksandra, Sankt Peterburgas: „Tamaris yra mano mėgstamiausias! Uoga yra nepretenzinga, skonis yra 5 balai. O kokie gražūs medžiai auga - gyva mano sodo puošmena.Auginimo metu niekada nesu susidūrusi su ligomis, tik kartą pasirodė voratinklinė erkė, bet aš greitai jos atsikratiau “.

Vladimiras, Maskvos sritis: „Tamaris“ nėra bloga veislė. Vaisiai trečiais metais, medžiai yra maži. Uogos yra vidutinio skonio, derlius stabilus. Praėjusiais metais iš medžio surinkau 7 kg. Aš tiesiog rūpinuosi vyšniomis - jas laistau, maitinu mėšlu ir pelenais, mulčiuosi. Aš formuoju karūną kartą per metus “.

Išvada

"Tamaris" veislė auginama pietuose, centrinėje zonoje, Rusijos šiaurės vakaruose. Sodinukai sodinami pavasarį arba rudenį, erdvi ir saulėta vieta yra iš anksto paruošta. Atstumas tarp sodinukų yra ne mažesnis kaip 3,5 m.Uogos yra vidutinio dydžio, apvalios, tamsiai raudonos arba bordo spalvos. Minkštimas yra saldus ir rūgštus, malonus.

Tamaris retai serga, yra atsparus ir atsparus dažniausiai pasitaikančioms uogų augalų ligoms. Suaugusio medžio aukštis yra ne didesnis kaip 2 m, todėl kopėčių ar kopėčių nereikia rinkti uogų. Vaisiai netinka ilgalaikiam saugojimui, juos rekomenduojama vartoti iškart po derliaus nuėmimo.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės