Vyšnių lapai liepos mėnesį pagelsta: ką daryti ir kodėl taip atsitinka

Sodininkystės sezonas jau atidarytas, o netrukus vasaros gyventojai skins dideles ir sultingas vyšnias. Uogos naudojamos kepti pyragus ir uogienes, ruošti desertus ar tiesiog užšaldyti vaisius šaldiklyje. Kad vyšnių medis būtų produktyvus, sodininkai atkreipia dėmesį į jo priežiūrą. Vyšnia yra higrofilinė ir ją reikia nuolat tręšti. Sveikas medis turėtų turėti tamsiai žalius lapus. Jei jų spalva pasikeičia, tai rodo problemą. Kodėl vyšnių lapai liepos mėnesį pagelsta ir ką su jais daryti, mes svarstysime toliau.

Vyšnių lapų pageltimo priežastys birželio mėn

Vyšnių lapų pageltimas birželio mėn. Yra daug priežasčių: mikroelementų trūkumas dirvožemyje, klaidos sodinant ir palieka, ligos ir vabzdžių kenkėjai. Kartais pageltimas atsiranda dėl vienos priežasties, kartais jis pasireiškia keliais iš karto. Pavyzdžiui, vyšnioms nepakanka šviesos ir mitybos, todėl jos gauna kokomikozę.

Vyšnių lapai liepos mėnesį pagelsta: ką daryti ir kodėl taip atsitinka

Maistinių medžiagų trūkumas

Vyšnių mityba trąšomis, tręšiamomis visą auginimo sezoną. Jei nesilaikysite dozės ar pamiršite maitinimas, bus mikroelementų trūkumas. Tai reiškia silpną imunitetą, vystymosi vėlavimą, lapų pageltimą ir ūglių džiūvimą.

Kai kurių medžiagų trūkumo požymiai:

 • azoto trūkumas pasireiškia tuo, kad lapai išauga maži, turi silpną žalią ar gelsvą spalvą;
 • fosforo badavimą lengva atpažinti iš trumpų ir sausų ūglių, siaurų lapų ir pasikeitusios jų spalvos;
 • esant kalio trūkumui, lapai įgauna melsvą atspalvį, kai kurie yra padengti gelsvai rudais taškais;
 • kalcio trūkumas lydimas jaunų lapų mirties;
 • boro trūkumas pasireiškia jaunų lapų chlorozės forma - venos pagelsta, lapai susiraukšlėja ir tampa mažesni;
 • trūkstant cinko, ūgliai tampa trapūs ir trapūs, keičiasi lapų plokštelių spalva.

Ligos

Pirmuosius ligos požymius sunku nustatyti, dažniausiai sodininkai pastebi problemas, kai lapai jau pasidarė geltoni ar pasikeitė forma. Nėra tokios veislės, kuri būtų visiškai apsaugota nuo ligų, todėl rekomenduojama reguliariai tikrinti vyšnias, ar nėra pakitimų.

Vyšnių lapai liepos mėnesį pagelsta: ką daryti ir kodėl taip atsitinka

Kokomikozė

Grybelinė liga yra plačiai paplitusi centrinėje Rusijoje, paveikianti jaunus ir suaugusius medžius. Jis greitai plinta, užkrečia vyšnias soduose ir plantacijose. Pirmasis kokomikozės požymis yra rausvai ar rusvai rudos mažos dėmės ant lapų. Laikui bėgant jie susilieja ir virsta viena didele vieta.

Chlorofilo kiekis medžiuose sumažėja perpus, todėl vyšnios praranda savybę išlaikyti drėgmę. Dėl to lapai pagelsta ir nukrenta liepą ar rugpjūtį. Pliktame medyje susilpnėja imunitetas, sutrinka biologiniai procesai, jis nebus paruoštas žiemai.

Moniliozė

Moniliozė (vaisių puvinys) būdinga regionams, kuriuose drėgnos ir vėsios versmės. Sukėlėjas - grybelis - paveikia augalus žydėjimo laikotarpiu. Jis patenka į vidų per žievę, plinta visame medyje.

Nuoroda. Patogeniniai grybai yra atsparūs šalčiui, todėl žiemoja žemėje ir užkrečia sveikus augalus atėjus pavasariui.

Sodininkai pastebi nudžiūvusias gėles, pageltusius ir nudžiūvusius žalumynus. Vaisiai deformuojasi, tampa minkšti, padengti mažomis kreminėmis trinkelėmis.Moniliozės nešiotojai yra ligoti kaimyniniai augalai, vėjas, lietus, vabzdžiai. Liga aktyviai vystosi esant temperatūrai iki + 20 ° C ir oro drėgnumui 95–100%.

Šašai

Šašas nekenkia medžiui, bet pasėliui. Grybelis žiemoja lapijoje, augale pasirodo balandžio - gegužės mėnesiais. Lapai yra padengti ryškiai geltonomis dėmėmis, kurios laikui bėgant tamsėja ir įtrūksta. Niežai plisti padeda dėl didelės drėgmės, saulės šviesos trūkumo, sodinukų sutirštėjimo. Ligą sunku suvaldyti, nes ji pasireiškia žydėjimo laikotarpiu, kai vyšnios negalima purkšti chemikalais.

Kenkėjai

Vyšnios skilinėja ir skina lapus dėl vabzdžių kenkėjų padarytos žalos. Jie žiemoja augalų šiukšlėse, dauguma vabzdžių gyvena kolonijose. Kai kurie sugeba sunaikinti visą derlių.

Vyšnių amarija

Mažas vabzdys išsiurbia sultis iš augalo. Juodojo amarų ilgis yra 2 mm, todėl sunku pastebėti jį toje vietoje. Atskirti vabzdį padeda tik tamsi spalva. Jie ieško kenkėjo ant šakų galiukų, mėgsta jaunus ūglius. Amarai kiaušinius deda žiemai, lervos ant vyšnių atsiranda pavasarį. Medžio ūgliai susisuka, lapai išdžiūsta ir deformuojasi.

Amarai ypač aktyvūs birželio - liepos mėnesiais, kai oras yra karštas. Suaugusieji gyvena žolėje ir nukritusiuose lapuose. Kenkėjai dauginasi labai greitai, todėl, jei jie aptinkami, rekomenduojama nedelsiant imtis taisomųjų priemonių.

Lieknas pelynas

Vyšnių lapai liepos mėnesį pagelsta: ką daryti ir kodėl taip atsitinka

Vyšninis lieknas pelynas gyvena nuo augalo sulčių. Vabzdžio ilgis yra 4–6 mm, spalva juoda arba ruda. Pjūklelis sode pasirodo gegužės pabaigoje - birželio pradžioje. Pažeidžia lapus, todėl augalas susilpnėja ir nudžiūsta. Piktžolės, rūgštus ir prastas dirvožemis, netinkama priežiūra ir staigūs orų pokyčiai prisideda prie kenkėjų vystymosi.

Vyšnių kandis

Virtuvės ir suaugusieji yra pavojingi vyšnioms. Lervos žiemoja plyšiuose žievėje, o atėjus pavasariui jos pasirodo lauke. Virtuvėlės įsiskverbia į vaisių pumpurus, valgo jaunus lapus ir žiedus. Lapai, kurie liko nepažeisti, laikui bėgant pagelsta ir nudžiūsta.

Tai yra įdomu:

Kaip tinkamai pasodinti vyšnias rudenį: instrukcijos pradedančiajam sodininkui

Kodėl vyšnių ir saldžiųjų vyšnių hibridai yra geri ir kokios yra jų savybės

Agrotechnikos klaidos

Vyšnių lapai liepos mėnesį pagelsta: ką daryti ir kodėl taip atsitinka

Vis daugiau klaidų daro tiek patyrę sodininkai, tiek pradedantieji. Vyšnių priežiūra susideda iš laistymo, tręšimo, atlaisvinimo, mulčiavimo ir genėjimo.

Kokias klaidas dažniausiai daro vasaros gyventojai:

 • nepašalinkite lapų, piktžolių ir kitų augalų šiukšlių šalia sodinimo;
 • vyšnių sodinimas rūgščioje dirvoje;
 • laistyti augalus nereguliariai;
 • laistymui naudokite šaltą čiaupą ar šaltinio vandenį;
 • nesilaiko atstumo tarp augalų, mažesnių kaip 2 m;
 • leisti trūkti mikroelementų ar jų perteklius;
 • vartoti tik ekologiškus ar tik mineralinius papildus;
 • genėti senus ūglius nešvariais sodo įrankiais;
 • atlikti sanitarinį genėjimą rečiau kaip kartą per metus;
 • nemulčiuokite vyšnių pjuvenomis, šiaudais, šienu;
 • 2 kartus per mėnesį neatsukite dirvos.

Dažna sodininkų klaida yra laistymo ir tręšimo laiko nesilaikymas. Drėkinkite augalą kas 15 dienų, maitinkite 3-4 kartus per sezoną. Laistymo gausumas priklauso nuo augančio regiono.

Kaip išsaugoti medį

Jei lapų pageltimo priežastis yra ligos ar kenkėjai, vyšnios yra apdorojamos chemikalais. Naudokite narkotikus "Gamair", "Captan", "Horus", "Strobi". Jie yra veiksmingi nuo daugelio grybelių ir kitų patogenų, naudojami medicininiais ir profilaktikos tikslais.

Jei kenkėjai ir ligos sunaikino ištisus ūglius ir lapus, paveiktos vietos pašalinamos ir sudeginamos. Likusi dalis purškiama garstyčių tirpalu: 100 g miltelių ištirpinama 10 litrų vėsiame vandenyje. Procedūra atliekama ryte. Tirpalas stiprina vyšnių imuninę sistemą ir padeda jai atsigauti po ligų ar vabzdžių pažeidimų.

Jei pagrindinė problema yra vabzdžiai, jie, jei įmanoma, pašalinami rankomis, tada jie pradeda apdoroti. Šis metodas efektyvus, jei kenkėjas randamas žydėjimo laikotarpiu: šiuo metu jūs negalite kreiptis į chemikalus. Jei nėra laiko rankiniam valymui, naudojami specialūs gaudyklių diržai. Vabzdžiai nuplaunami vandeniu iš žarnos, po to virintu vandeniu pilamas dirvožemis.

Ką daryti, jei nukrinta lapai

Vyšnių lapai liepos mėnesį pagelsta: ką daryti ir kodėl taip atsitinka

Tokiu atveju genėjimas padės išsaugoti medį. Norėdami tai padaryti, pašalinkite sausas ir plikas šakas, surinkite nukritusius lapus ir piktžoles. Visi sukaupti ir sudeginti toliau nuo sodo teritorijos. Patyrę vasaros gyventojai ragina nebijoti tokių drastiškų priemonių: geriau pašalinti keletą sergančių ir silpnų šakų, nei per metus prarasti visą vyšnią.

Dėmesio! Norint apsaugoti vyšnias nuo nukritusių lapų kitais metais, prieš žiemą įvedama ammofoska: padarytas griovelis, jo užpilama 30 g už 1 m². Pabarstykite pagrindą sausais pelenais. Tokia veikla sustiprins augalo imunitetą.

Po genėjimo augalas susilpnėja, todėl jis šeriamas kompleksinėmis trąšomis. Juose yra azoto, kalio, fosforo, kalcio, cinko, vario, geležies, boro. Vaisiams ir uogams jie naudoja preparatus „Magic Leica“, „Kemira“, „Gumi-Omi“. Prieš procedūrą dirvožemis atlaisvinamas ir gausiai laistomas šiltu vandeniu.

Prevencinės priemonės

Neįmanoma užauginti turtingo vyšnių derliaus be prevencinių priemonių. Jie apsaugo augalą nuo ligų ir vabzdžių, daro augalą atsparų išoriniam poveikiui.

Sodininkai rekomenduoja:

 • genėjimas sausu oru, laistymas - ramiu ir debesuotu oru;
 • reguliariai tikrinti nusileidimas;
 • pirkti veisliųtinka konkrečiam auginimo regionui;
 • pasodinkite vyšnias atokiau nuo obelų ir kriaušių;
 • po apipjaustymo, žaizdas gydykite sodo pikiu;
 • įpilkite vandens į šaknį, apeidami lapus, vaisius ir ūglius;
 • iškasti dirvą rudenį ir pašalinti visas šiukšles;
 • darbui naudokite dezinfekuotus sodo įrankius.

Patyrę sodininkystės patarimai

Vyšnių lapai liepos mėnesį pagelsta: ką daryti ir kodėl taip atsitinka

Kad vasara būtų produktyvi ir vaisinga, patyrę sodininkai rekomenduoja pabarstyti vyšnias liaudies gynimo priemonėmis. Jie nereikalauja finansinių investicijų, yra lengvai paruošiami ir naudingi augalams.

Dėmesio! Prieš pradedant gydymą chemikalais, rekomenduojama purkšti tik vieną šaką ir pamatyti augalo reakciją. Jei šalutinio poveikio nėra, visas medis yra apdorojamas.

Norėdami paruošti infuziją, jums reikia kiaulpienių, dilgėlių, ramunėlių viršūnių, stiebų ir lapų. Žaliavos pilamos verdančiu vandeniu santykiu 1: 1. Reikalaukite 2 dienas ir naudokite perdirbimui.

Išvada

Sodininkai rekomenduoja kovoti su lapų pageltimu liaudiškomis, cheminėmis ir agrotechninėmis priemonėmis. Aptikus ligas, augalai nupjaunami ir apdorojami geležies sulfato arba Strobi tirpalu.

Jei vabzdžiai matomi, jie pašalinami rankomis, medis purškiamas garstyčių tirpalu. Gelsvumas taip pat atsiranda dėl mikroelementų trūkumo, klaidų žemės ūkio technologijose, pavyzdžiui, dėl drėkinimo šaltu vandeniu, nereguliaraus šėrimo.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės