Ką vyšnių priežiūra turėtų apimti rudenį: patyrusių sodininkų vadovas

Vyšnios yra ypač atsparios pasėliams, atsparios žemoms temperatūroms ir kitoms nepalankioms sąlygoms. Tačiau tinkama augalų priežiūra prieš ateinančias šalnas yra raktas į gerą derlių ateityje.

Kaip prižiūrėti vyšnias rudenį, kaip gydyti kenkėjus ir kaip apšiltinti medį - papasakosime straipsnyje.

Vyšnių priežiūros ypatumai rudenį

Rudenį jaunų ūglių augimas sustoja ties vyšnia. Bet būtent šiuo augimo ramybės periodu gimsta būsimi žiedpumpuriai ir įvyksta kamieno lignifikacija. Kad pavasario žydėjimas būtų sėkmingas, augalo energijos tiekimas iš anksto papildomas trąšų pagalba.

Rudenį kenkėjai suaktyvinami iki žiemojimo. Jie sėkmingai tvirtinasi ant medžio kamieno, žiemoja ten ir prabunda aukštesnėje nei + 15 ° C temperatūroje. Negana to, jie gali medyje dėti kiaušinius, iš kurių ateityje išsivystys palikuonys. Veiksmingi kenkėjų kontrolės būdai yra kruopštus kamieno patikrinimas ir jo apdorojimas fungicidais ir insekticidais.

Artėjant šaltam orui, vyšnios turi izoliuoti šaknis - kitaip jas gali sugadinti stiprūs šalčiai.

Ką vyšnių priežiūra turėtų apimti rudenį: patyrusių sodininkų vadovas

Kaip tinkamai prižiūrėti vyšnias rudenį

Neįmanoma gauti kokybiško derliaus be medžių priežiūros. Didžioji dalis darbų atliekama rudenį.

Žemės kasimas

Bagažinės apskritimo turbulencija vyšnią veikia neigiamai. Norėdami to išvengti, vasarą jie mulčiuoja žemę aplink medį, o rudenį jie kasti.

Svarbu! Negalima kasti giliau kaip 15 cm, kad nepažeistumėte medžio šaknų.

Laistyti

Kasant ir atlaisvinus dirvą aplink medį, dirva laistoma. Po kiekvienu augalu pilama mažiausiai 2 vandens kibirai, kurių temperatūra aukštesnė nei lauko oro temperatūra laistymo metu.

Netoli kamieno esančio apskritimo plotą riboja tranšėja, kad vanduo neištekėtų. Taigi drėgmė pasiekia augalo šaknis, o tai ypač svarbu žiemą, nes drėgna žemė užšąla lėčiau.

Viršutinis padažas

Tręšimas palaiko augalą dirvožemyje rudenį... Į vyšnių trąšas nėra dedama azoto, nes tai suaktyvina augimo procesą ir sumažina augalo gebėjimą atlaikyti šaltą temperatūrą.

Sodininkai naudoja kompostą (jauniems iki 7 metų medeliams - 2 kg 1 kamieno apskritimo m², vyresniems medeliams - 3 kg). Geriausias derinys yra fosforas + kalis. Nederlingi medžiai - 2 šaukštai. l. superfosfato ir 1 valg. l. kalio chloridas, vaisinis - 3 šaukštai. l. superfosfato ir 1,5 šaukšto. l. kalio chloridas.

Genėjimas

Ką vyšnių priežiūra turėtų apimti rudenį: patyrusių sodininkų vadovas

Genėjimas padidina derlių ir sumažina ligos riziką. Genėjimas atliekamas dviem būdais: retinimo būdu - medžio šakos nupjaunamos prie pagrindo arba sutrumpinimo būdu - nupjaunama ne visa šaka.

Genėti prieš prasidedant šalnoms. Datos priklauso nuo konkretaus regiono: nuo rugsėjo iki lapkričio... Pjūvių vietos apdorojamos sodo pikiu.

Svarbu! Jei žaizdos, atsiradusios ant kamieno sanitarijos metu, neturi laiko išgydyti prieš žiemą, yra pavojus, kad medis susirgs.

Kelios šakos iš augalo nepašalinamos vienos procedūros metu. Tai kelia stresą augalui ir prisideda prie ligų.

Baltaplaukis

Norėdami išvengti vyšnių kamieno nušalimo, jei ateina staigūs šalčiai, jaunų vyšnių stiebai apvyniojami virve, eglių šakelėmis ar laikraščiais. Medžių pagrindai apvynioti plastikiniu tinklu, kuris apsaugo nuo graužikų.

Subrendę medžiai balinami. Tai apsaugo vyšnių kamienus nuo neigiamo saulės šviesos ir šalčio poveikio, atstumia vabzdžius ir smulkius graužikus.

Šiukšlių kolekcija

Rudenį, prieš ir po genėjimo, šiukšlės pašalinamos iš kamieno apskritimo. Sausos šakos ir nukritę lapai puvina ir neigiamai veikia dirvožemio kokybę. Svarbu laiku jų atsikratyti, kad kenkėjai ir patogenai negalėtų žiemoti.

Apsauga nuo ligų ir kenkėjų

Svarbūs veiksniai apdorojant medieną nuo kenkėjų ir ligų:

 • vyšnių perdirbimas su karbamidu;
 • atsikratyti nukritusių lapų aplink medį;
 • kamieno žaizdų ir įtrūkimų gydymas;
 • sodo lako uždėjimas genėjimo vietose;
 • genėti sausas, ligotas ir sulaužytas šakas;
 • purškiant medį preparatais nuo sodo kenkėjų, pavyzdžiui, vario sulfatu arba cipermetrinu, kurie turi platų veikimo spektrą (cipermetrinas yra preparatų „Tsifox“, „Mustang“, „Arriro“, „Inta-Vir“ dalis).

Kaip paruošti medį žiemai

Ką vyšnių priežiūra turėtų apimti rudenį: patyrusių sodininkų vadovas

Kad vyšnios pumpurai neužšaltų, o šaknys ir kamienas nepatirtų temperatūros svyravimų, medis žiemos laikotarpiui paruošiamas taip:

 1. Šakos sulenktos. Senos ir sausos pašalinamos.
 2. Uždenkite prispaustas šakas šiaudais ar viršūnėmis.
 3. Uždenkite dirvožemį po medžiu storu sniego sluoksniu, jei jis jau iškrito. Kartais jie iškasa sniegą ir sukuria snieglentę.
 4. Uždenkite barelį dangtelio dangteliu arba apvyniokite popieriumi.

Priežiūros ypatybės

Priežiūra skiriasi atsižvelgiant į vyšnios amžių, jos auginimo regioną, pasirinktą vaismedžio tipą.

Pagal amžių

Vyšnios iki 3 metų nereikia tręšti mineralais, nes jos dar neduoda vaisių. Senos vyšnios šeriamos kiekvienais metais, nes jos sunaudoja daug energijos vaisiams ir vasaros sezono metu išleidžia visas atsargas.

Jaunų medžių genėjimas rudenį atliekamas ypač kruopščiai. Jie vis dar silpni, didelis kirpimas susilpnins ir sunaikins sodinukus.

Priklauso nuo regiono

Tinkami vyšnių auginimo ir vaisių auginimo regionai yra Ukraina, Baltarusija, pietiniai ir centriniai Rusijos regionai. Auginant Uraluose, Sibire ir Tolimuosiuose Rytuose, reikia pasirinkti pritaikytas veisles ir priežiūros ypatumus:

 • esant šaltam klimatui vyšnių prieglaudos būdas yra svarbus, nes užšąla ne tik augalų kamienas, bet ir pumpurai;
 • krūmų vyšnioms reikia, kad sulenktos šakos būtų visiškai paslėptos sniego;
 • standartinėms veislėms jie izoliuoja kamieną, apsaugo nuo graužikų ir kitų kenkėjų;
 • Sibire geriau vyšnias sodinti iš akmens, kitaip jis neįsišaknys;
 • vidurinėje kelio juostoje vyšnios kenčia nuo moniliozės, reguliarus gydymas prieš žydėjimą fungicidais „Horus“ arba „Skor“ yra privalomas priežiūros etapas.

Priklauso nuo tipo

Vyšnių medžio rūšys taip pat svarbios nustatant, kaip prižiūrėti:

 1. Vyšnių stepė yra atspari žemai temperatūrai. Žiemą pakanka sulenkti šakas ir padengti jas sniegu. Tokia vyšna yra savaime derlinga, todėl šalia jos sodinama dar kelios vyšnios. Stipri šaknų sistema, naudojama tolesniam dauginimui.
 2. „Sandy Cherry“ tėvynė yra Šiaurės Amerika. Vyšnia nėra reikli klimato sąlygoms, ji mėgsta šviesias vietas ir pralaidų dirvą. Atsparus šalčiui ir sausrai.
 3. Feruzinė vyšnia pirmą kartą pasirodė Korėjoje. Mėgsta šviesias vietas. Stiprūs šalčiai kenkia jauniems ūgliams, todėl reikia kruopštaus izoliacijos ir pastogės.
 4. Pilka vyšnia yra tolerantiška sausrai, tačiau labai kenčia nuo šalčio. Tokia vyšnia auga lėtai. Mėgsta šviesias saulėtas vietas ir gerai nusausintą dirvą.

Patyrę sodininkystės patarimai

Ką vyšnių priežiūra turėtų apimti rudenį: patyrusių sodininkų vadovas

Patyrę sodininkai, auginantys derlingą augalą, rekomenduoja:

 1. Nepirkite medžių iš rankų ir netaupykite pirkdami sodinuką.Medis gyvena ilgą laiką ir duos vaisių daugiau nei vienerius metus. Geriau, jei tai iš pradžių yra sveikas augalas.
 2. Pasodinkite savo medį prie tvorų, kad išvengtumėte vėjo.
 3. Pasirinkite sodinimo vietą, kurioje mažai drėgmės dirvožemyje. Venkite vandens nutekėjimo.
 4. Pagrindinius sodo darbus atlikite likus 1–1,5 mėnesio iki pirmųjų šalčių.
 5. Rudeniniam sodinimui jauną egzempliorių apibarstykite žeme iki 30–35 cm aukščio.
 6. Prieš sodindami vyšnių šaknų sistemą įmeskite į humuso ir molio tirpalą, kad pagerintumėte išlikimą.
 7. Nenaudokite šviežio mėšlo kaip trąšos, nes jis nudegina augalų šaknis.

Tai yra įdomu:

Kodėl sodininkai taip mėgsta auginti vyšnines bulves?

Žingsnis po žingsnio arbatos serbentų lapų fermentacija.

Atrinktos geriausios Sibirui skaniausių žiemai atsparių kriaušių veislės.

Išvada

Vadovaudamiesi vyšnių priežiūros taisyklėmis, galėsite auginti sveiką medį su ryškiomis sultingomis uogomis. Laiku atliktas puošimas, genėjimas, laistymas ir izoliacija padidins medžio derlių, užkirs kelią kenkėjų ir ligų atsiradimui.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės