Ar galima vyšnias sodinti liepos mėnesį ir kaip tai padaryti teisingai: patyrusių sodininkų instrukcijos ir patarimai

Idealus laikas sodinti sodininkystės kultūras yra ankstyvas pavasaris arba rudens vidurys. Vis dėlto kai kurie vasaros gyventojai tam renkasi vasaros šventes.— Liepa. Sodininkus vilioja šiltas oras, kai sodinukų užšalimo tikimybė yra artima nuliui. Jie ypač mėgsta sodinti vyšnias liepos mėnesį: sultinga ir saldi uoga yra mėgstama daugelio. Kaip sodinti vyšnias su daigais liepą ir kokių rekomendacijų laikytis, svarstysime toliau.

Ar galima vyšnias sodinti liepos mėnesį?

Ar galima vyšnias sodinti liepos mėnesį ir kaip tai padaryti teisingai: patyrusių sodininkų instrukcijos ir patarimai

Liepos sodinimui tinka sodinukai su uždara šaknų sistema; jie auga plastikiniuose induose, o ne lauke. Tokia vyšnia greitai įsitvirtina naujoje vietoje, nes į indą kartu su šaknimis dedama žemės vienkartinė žemės dalis iš konteinerio. Šaknys nėra sužeistos, žydėjimo laikotarpis prasideda anksčiau. Sodininkams nėra sunku laikyti sodinamąją medžiagą, jie ją perka ilgai prieš sodinimą. Liepos mėnesį nėra staigių temperatūros kritimų, kurie dažnai nutinka pavasarį ir rudenį, todėl daigai yra apsaugoti nuo šalčio.

Liepos sodinimo trūkumas yra tas, kad daigai su atvira šaknų sistema tam netinka. Šios vyšnios sodinamos sode pavasarį arba rudenį. Vasarą augalai, turintys atvirą šaknų sistemą, patiria didelį stresą, kuris neigiamai veikia derlių ir vaisių kokybę. Augalai dažnai serga, uogos rūgsta, deformuojasi.

Optimalus sodinimo laikas

Sodinimo diena priklauso ne tiek nuo tikslios datos, kiek nuo klimato sąlygų, apšvietimo, drėgmės. Vasaros gyventojai rekomenduoja vyšnias sodinti ryte ramią ir saulėtą dieną. Optimali oro temperatūra yra iki + 20 ° C, todėl jie pasirenka laiką prieš pietus, o saulė daug nekepa.

Dėmesio! Pagal mėnulio kalendorių palankūs pasėlių sodinimo mėnesiai yra kovo, balandžio, gegužės, rugsėjo, spalio mėn. Liepos nėra šiame sąraše.

Neturėtų būti lietaus, taip pat krušos ir kitų kritulių. Tinkama oro drėgmė yra apie 75–80%. Norėdami, kad vyšnia įsitvirtintų svetainėje iki rudens, daugelis sodininkų ją sodina liepos pradžioje.

Tinkamos veislės

Renkantis veislę, atsižvelgiama į derlių ir nokinimo laiką, ankstyvą brandą ir auginimo reikalavimus, imunitetą ligoms ir paskirtį. Tarp naminių veislių, skirtų sodinti liepos mėnesį, yra tinkamos:

Ar galima vyšnias sodinti liepos mėnesį ir kaip tai padaryti teisingai: patyrusių sodininkų instrukcijos ir patarimai
Radonežo vyšnia
 1. Radonežas. Žemai augantys medžiai su arkiniais alyvmedžių ūgliais ir tamsiai raudonais vaisiais, subtilia oda. Minkštimas yra saldus ir rūgštus, tinkamas perdirbti. Radonežas yra atsparus grybelinėms ligoms.
 2. Pasakos. Veislė naudojama universaliai, uogos yra rausvos, ovalios ir apvalios. Minkštimas yra sultingas ir švelnus. Vyšnios auginamos pardavimui ir asmeniniam vartojimui.
 3. Ukrainietis. Ankstyvos nokinimo žiemos metu veislė. Medis yra krūmo tipo, neužima daug vietos svetainėje. Oda blizga, minkštimas tamsiai raudonas. Skonis sultingas, saldus, malonaus rūgštumo.

  Ar galima vyšnias sodinti liepos mėnesį ir kaip tai padaryti teisingai: patyrusių sodininkų instrukcijos ir patarimai
  Oka Ruby
 4. Gerai, rubinas. Veislė yra sezono viduryje, nepretenzinga auginimui. Minkštimas yra sultingas, skonis malonus. Oka rubinas yra greitai augantis, universalus naudoti.
 5. Jaunystė. Savaime derlinga žiemos atsparumo veislė auginama visoje Rusijoje. Vaisiai yra apvalūs, tamsiai raudoni, oda yra tanki. Skonis yra aromatingas, saldus ir rūgštus.

Iškrovimo vietos parinkimas ir paruošimas

Vyšnia yra reikli auginimo vietai, todėl ji yra paruošiama iš anksto. Nuo balandžio mėn. Žemė buvo iškasta kastuvu, dumblu, išvalyta nuo šiukšlių ir praėjusių metų žalumynų, pašalintos piktžolės ir kitos augalų liekanos. Virš dirvožemio rekomenduojama užpilti verdančiu vandeniu, kai tik nutirpsta sniegas, kad būtų užmuštos lervos ir žiemojančios bakterijos.

Kultūrai tinka Podzolinės žemės, kuriose yra organinių ir mineralinių medžiagų. Kad dirvožemis būtų derlingesnis, per 2 mėnesius į jį įterpiamas supuvęs mėšlas ar viščiukų mėšlas 8 kg 1 m² plote.

Vyšnios netoleruoja pernelyg drėgnų žemių, dėl to šaknys susitvarko, derlius sumažėja. Šalia sodinių neturėtų būti pelkių ar gruntinio vandens. Idealiausias variantas yra saulėtas, kalvotas sklypas, esantis palei tvorą nuo pietrytinės sodo dalies. Jei dirvožemis yra rūgštus, į 1 m² įpilama 400 g sausų kalkių. Rūgštingumo lygis turėtų būti ne didesnis kaip 7 pH.

Sodinamosios medžiagos parinkimas ir paruošimas

Sodininkai pasirenka savarankiškai įsišaknijusius ar skiepytus augalus su 3–4 skeleto šaknimis... Tokie egzemplioriai derliaus anksčiau ir geriau prisitaiko prie auginimo sąlygų. Sėjinuko aukštis yra apie 80 cm, tinka vienmečiai ir dveji metai. Svarbu atkreipti dėmesį į jų išvaizdą: daigai neturėtų turėti įtrūkimų, dėmių ar puvimo požymių. Visa tai rodo, kad augalas serga arba jį veikė mechaninis krūvis, pavyzdžiui, lūžis.

Po įsigijimo lapai pašalinami iš sodinuko, kad jie nedžiovintų augalo. Šaknys sudrėkintos šiltame vandenyje ir apvyniotos audiniu arba polietilenu. Prieš sodinimą pagrindinės šaknys genimos iki sveikos medienos ir pamirkomos Extrasol mišinyje. Tai padidina vyšnių atsparumą bakterinėms ir grybelinėms ligoms, pagreitina šaknų ir ūglių augimą, padidina produktyvumą.

Taip pat skaitykite:

Vyšnių-vyšnių hibridinė vyšnia „Miracle“

Greitai auganti vyšnių veislė „Tamaris“

Didelio derlingumo ankstyvų prinokusių vyšnių veislė „Malyshka“

Kaip tinkamai pasodinti vyšnias liepos mėnesį

Sodinimas vasarą nereikalauja daug laiko, jei pergalvojate iš anksto ir paruošiate reikiamą įrangą: kastuvą, medinį kaištį palaikymui, sodo tinklą, kibirą vandens. Patyrusių sodininkų rekomendacijos padės sodinti ir auginti vyšnias be jokių problemų.

Ar galima vyšnias sodinti liepos mėnesį ir kaip tai padaryti teisingai: patyrusių sodininkų instrukcijos ir patarimai

Sodinimo instrukcijos

Paruošimas pradedamas kasant 80 cm pločio ir 60 cm gylio sodinimo skylę. Atstumas tarp mažai augančių veislių medžių turėtų būti ne mažesnis kaip 3 m, aukštų - 5–6 m. Paprastai vyšnios dedamos į vieną sodinimą arba palei sodo konstrukcijas. Kiti sodinimo patarimai:

 1. Duobės centre yra sumontuotas medinis stulpas - vyšnios atrama.
 2. Įsigyta žemė supilama į dugną ne daugiau kaip 10 cm sluoksniu.
 3. Pašalinkite daigą iš tirpalo arba vandens.
 4. Padėkite šaknies apykaklę 4 cm virš žemės.
 5. Pabarstykite sodinuką iš visų pusių puriu dirvožemiu.
 6. 15 cm atstumu nuo pagrindo padaryta įduba ir į ją pilama 2 kibirai vandens.
 7. Pririškite vyšnias prie atramos medvilnine juostele.
 8. Ritė yra padengta specialiu sodo tinklu.

Ne visi vasaros gyventojai supranta, kur yra šaknies apykaklė. Vieni mano, kad jis yra virš šaknų, kiti - pasėjimo vietoje. Tiesą sakant, šaknies apykaklė yra šaknų perėjimo į kamieną metu. Todėl jis negali būti giliai palaidotas dirvožemyje, todėl žievė puvės. Dėl to medis, užuot įsitvirtinęs naujoje vietoje, kovos už išlikimą.

Kaulų sodinimas

Lengvas būdas auginti vaisinį vyšnių sodą yra sėklų naudojimas. Jos yra atrinktos iš skaniausių ir sultingiausių uogų, duobės iš parduotuvėje pirktų vyšnių tam netinka. Sodinamoji medžiaga nuplaunama ir džiovinama saulėje, po to įdedama į 5 cm gylio skylę, kuri pradeda augti tik rudenį, atvėsus orams ir atsiskyrus kaulams. Pirmieji ūgliai pasirodys pavasarį. Kai sodinukai pasiekia 30 cm aukštį, jie persodinami į nuolatinę vietą.

Kai kurie sodininkai sodina sėklas į gėlių vazonus, patręšę dirvą organinėmis medžiagomis ar mineralinėmis trąšomis.Jie auginami namuose ar šalyje ir tik po to dedami į vietą.

Vyšnių sodinimo su uždara šaknų sistema ypatybės

Ar galima vyšnias sodinti liepos mėnesį ir kaip tai padaryti teisingai: patyrusių sodininkų instrukcijos ir patarimai

Sodinant vyšnias su uždara šaknų sistema vasarą, konteineris apverčiamas aukštyn kojomis, laikant apverstą sodinuką delne kartu su žemės vienkartine. Puodo dugne yra skylių, kurias lengva pašalinti ir atskirti nuo augalo.

Dėmesio! Sėjinukus rekomenduojama pirkti iš patikrintų sodo daigynų. Pirkdami sodininkai sužino visą informaciją apie vyšnias: veislės pavadinimą ir nokinimo laikotarpį, ypač auginimą ir priežiūrą. Nebus nereikalinga tyrinėti kitų vasaros gyventojų apžvalgas.

Sėjinukas iš anksto laistomas, kad jį būtų galima lengvai pašalinti. Tai padės išsaugoti šaknų sistemos ir dirvožemio, kuriame anksčiau augo vyšnios, vientisumą.

Tolesnė priežiūra

Augalų priežiūra susideda iš laistymo ir tręšimo, purinimo ir mulčiavimo. Nors vyšnios yra atsparios sausrai, laistomos visą auginimo sezoną. Ant jauno medžio praleiskite nuo 3 iki 6 litrų kibirų vandens, anksčiau kaitinto saulėje. Pietiniuose regionuose, kuriuose yra sausas oras, padidėja skysčio kiekis, lietingu ir debesuotu oru - sumažėja. Prieš procedūrą dirvožemis atsilaisvina: jis sulaiko drėgmę, daro jį kvėpuojantį ir lengvą. Atsipalaidavimas yra ligų ir vabzdžių kenkėjų atsiradimo prevencija.

Pirmasis vyšnių šėrimas atliekamas žydėjimo laikotarpiu... Naudojamas mineralinių komponentų mišinys: 5 g karbamido ir 10 g kalio chlorido praskiedžiami 5 litrais vandens. Azoto-kalio kompozicija skatina gėlių vystymąsi, pagerina vaisių skonį ir tinkamumą rinkai. Po 2 savaičių naudojamos organinės trąšos: po kiekvienu krūmu įpilama 10 litrų vandens, 2 litrų devynio šimto mulleto ir 500 g medžio pelenų mišinio. Po procedūros vyšnia gausiai užpilama šiltu vandeniu.

Dirva aplink vyšnias visada turėtų būti padengta mulčiu. Žievė ir medžio drožlės yra veiksmingos taikymo - suteikia augalams patrauklią išvaizdą, sulaiko drėgmę dirvoje, apsaugo šaknis nuo perkaitimo ir slopina piktžolių vystymąsi.

Tai yra įdomu:

Geriausios vyšnių veislės centrinėje Rusijoje

Produktyviausios ir skaniausios vyšnių veislės

Patyrę sodininkystės patarimai

Ar galima vyšnias sodinti liepos mėnesį ir kaip tai padaryti teisingai: patyrusių sodininkų instrukcijos ir patarimai

Kad vyšnios nuolat neštų skanius vaisius, sodininkams patariama atkreipti dėmesį į prevencinį ligų ir kenkėjų gydymą, augalų genėjimą:

 1. Vyšnios genimos praėjus 2 ar 3 metams po pasodinimo. Jaunuose medžiuose pašalinami ūgliai ant kamieno ir ploni pavieniai ūgliai. Ligos ir pažeistos šakos nupjaunamos aštriu sodo genėjimu. Tai atliekama prieš prasidedant aktyviam sulčių tekėjimui, maždaug kovo pabaigoje arba balandžio pradžioje, atsižvelgiant į auginimo regioną.
 2. Profilaktinis gydymas atliekamas pavasarį, vasarą ir rudenį. Norėdami apsisaugoti nuo šašai, kokomikozės, juodojo puvinio, naudokite karbamido tirpalą (1 valgomasis šaukštas litro vandens kibiras) arba purškdami preparatu „HOM“. Purškimas muiluotu vandeniu arba Bordo mišiniu padeda išvengti vabzdžių kenkėjų.

Norėdami apsaugoti nuo graužikų rudens-žiemos metu, naudojami plastikiniai tinklai. Jie netrukdo oro cirkuliacijai ir apsaugo nuo pelių, žiurkių ir kiškių.

Išvada

Liepos sodinimui parenkami sodinukai su uždara šaknų sistema: jie greitai prisitaiko prie regiono klimato sąlygų, retai suserga. Jie perka sodinamąsias medžiagas darželiuose, iš anksto tiria tinkamas veisles ir jų reikalavimus. Kultūra auginama saulėtose vietose, jas patręšus organiniu ir mineraliniu trąšomis. Sėjinukas dedamas į skylę, apibarstomas žeme ir pririšamas prie atramos. Tada jis laistomas šiltu vandeniu, šeriamas ir mulčiuojamas.

1 komentaras
 1. Avataras
  Ana

  Daugelį metų auginu savo sodą, daug dėmesio skiriu jo priežiūrai, kyla daug problemų, ne visada suprantu, kokia gali būti ta ar kita problema, kaimynė patarė šią trąšą http://azotfortis.by/catalog/fungitsid-azofos-1/ apsaugoti medžius, aš jį naudojau vyšnioms, tai labai padėjo, atkreipkite dėmesį, kad tai puiku.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės