Kiek ir kaip dažnai laistyti figas vasarą: instrukcijos pradedantiesiems

Fig yra atogrąžų figmedis. Jis auginamas rusiškuose soduose ir soduose atvirame lauke, sodinamas šiltoje ir derlingoje žemėje. Figų vaisiai vertinami dėl jų naudingų savybių ir vitaminų sudėties, jie taip pat naudojami gaminant maistą - jie paruošia aromatingą naminį uogienę ar figų pyragus. Viena iš būtinų sąlygų egzotiškam medžiui auginti yra kompetentingas vasaros laistymas. Kaip dažnai laistyti figas vasarą ir kaip tai padaryti teisingai, mes apsvarstysime straipsnyje.

Ar reikia figas laistyti vasarą

Kiek ir kaip dažnai laistyti figas vasarą: instrukcijos pradedantiesiems

Fig laistyti visą vasarą. Augalas mėgsta vandenį, tačiau netoleruoja vandens nutekėjimo. Laistymo metu svarbu, kad vanduo prasiskverbtų giliai į šaknis, o ne liktų dirvožemio paviršiuje ir saulės įtakoje nesusidarytų tanki pluta.

Sodininkai atkreipia dėmesį į oro sąlygas: kuo karštesnė vasara, tuo dažniau ir gausiau laistomos figos. Veislė, augalų amžius, nokinimo laikotarpis ir auginimo ypatybės.

Reguliarus ir kompetentingas laistymas garantuoja teisingą derliaus vystymąsi ir gausų derlių. Sausra lemia tai, kad ūgliai išdžiūsta ir praranda gebėjimą duoti vaisių, augalas suserga ir miršta. Be laistymo, rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į purškimą vasarą - jo pagalba palaikomas optimalus drėgmės lygis, norint tinkamą medžio vystymąsi.

Kaip dažnai laistyti

Laistymo dažnumas ir kiekis priklauso nuo daugelio veiksnių. Jauni medžiai drėkina kas savaitę, vienam augalui išleidžiant nuo 5 iki 10 litrų vandens. Daugiau suaugusiųjų - rečiau: įpilkite maždaug 8-10 litrų vandens kartą per 2 savaites. Jei yra išdžiūvimo požymių (suvytę ūgliai, pilkai žali lapai, deformuoti vaisiai), vandens kiekis padidinamas iki 15 litrų po vienu medžiu kartą per savaitę. Jei vasara lietinga, sumažinkite.

Kiek ir kaip dažnai laistyti figas vasarą: instrukcijos pradedantiesiems

Laistymo vandens reikalavimai

Drėkinimui tinkamas vanduo yra minkštas, be chloro ir kalkių, anksčiau esantis saulėje. Jo temperatūra turi būti bent + 20 ° С. Patyrę sodininkai rekomenduoja naudoti lydalo ar lietaus vandenį. Svetainėje yra sumontuotos paprastos kanalizacijos konstrukcijos, per kurias drėgmė patenka į tuščias plastiko ar geležies statines. Lietaus ir tirpsmo vanduo yra praturtintas natūraliu deguonimi, todėl figos suserga rečiau.

Jei vasara sausa ir nėra lietaus vandens, naudojamas vanduo iš čiaupo. Trūkumas yra tai, kad jame yra chloro ir kalkių bei jis yra kietas. Norėdami suminkštinti vandenį, sodininkai įlašinkite 2 lašus citrinos sulčių į 10 litrų. Taip pat minkštinimui naudojamas obuolių sidro actas - 10 lašų ištirpinama 1 litre vandens.

Dėmesio! Negalima laistyti figų vandeniu iš atvirų rezervuarų - pelkių, upių ar ežerų. Jame gali būti pavojingų grybelių ir patogenų, sukeliančių medžių ligas. Dėl tokio laistymo figos susirgs koralų dėme, antracnoze ar pilku puviniu.

Ką galima pridėti

Norėdami, kad laistymas duotų dvigubą naudą, kartą per mėnesį sodininkai naudoja ne tik vandenį, bet ir žolelių užpilą: ramunėlių, kalendrų, dilgėlių, varnalėšų, arbatų, šalavijų. Procedūra padidina kiaušidžių skaičių medyje ir apsaugo nuo kenkėjų atsiradimo: baltaūgių muselių, šiltnamio efektą sukeliančių svogūnėlių, auskarų, nematodų, vorinių erkių. Sudrėkinkite figas ankstyvą rytą, prieš saulėtekį.

Norėdami padidinti derlių, figos laistomos infuzuojant banano žievelę. Jis pilamas vandeniu ir reikalaujamas 3–4 dienas, po to po medžiu sudedamas į specialiai paruoštas 8 cm gylio skylutes.Tokiu laistymu siekiama ne tik drėkinti, bet ir puoselėti medį bei pakeisti organinį tręšimą.

Kaip tinkamai laistyti figas vasarą

Tarp visų figų drėkinimo būdų labiau tinka įprastas (šaknis), purškimas ir skystas tręšimas. Rekomenduojama jas kaitalioti tarpusavyje, kad augalo hidratacija būtų subalansuota..Kiek ir kaip dažnai laistyti figas vasarą: instrukcijos pradedantiesiems

Reguliarus laistymas naudojamas rytinėmis valandomis prieš prasidedant karščiui arba vakare po saulėlydžio, kai temperatūra nukrenta ir saulės spinduliai nesukelia nudegimų. Vanduo įnešamas į specialias skylutes šalia medžio ar po bagažine. Pageidautinas pirmasis metodas, nes drėgmė pasiskirsto tolygiau ir nesikaupia vienoje vietoje. Po procedūros žemė atlaisvinama, kad būtų prisotinta deguonimi. Toliau figos mulčiuojamos - po medžiu pilamas šienas, pjuvenos, smulkus žvyras ar sausa lapija. Mulčias sulaiko drėgmę.

Purškimas yra laistymo būdas naudojant specialų aparatą. Procedūra daro teigiamą poveikį dirvožemio vandens ir oro režimui, dėl kurio vanduo nesistovi paviršiuje ir yra palaipsniui absorbuojamas. Skirtingų dydžių ir skirtingo intensyvumo lašai paskirstomi ant figmedžio. Purkštuvų drėkinimo trūkumas yra tas, kad jis tinka tik dideliems želdiniams, o mašinos priežiūra kainuoja daug kartų daugiau nei įprastas drėkinimas.

Dėmesio! Mažiems sodo sklypams vasaros gyventojai naudoja purškiamą buteliuką su vandeniu - jie paskirsto drėgmę augalams ryte ar vakare. Svarbiausia to nedaryti, kai šviečia saulė - garantuojamas lapų nudegimas.

Skystas pašaras gali būti organinis arba mineralinis. Sodininkai naudoja mėšlą, superfosfatą, kalio druską, karbamidą, medžio pelenus. Skystų trąšų barstymas atliekamas kartą per 2–3 savaites. Organai ir mineralai pakaitomis. Viršutinis padažas praskiedžiamas dubenyje ir pilamas po šaknimi arba į skyles. Kad maistinės medžiagos būtų pasisavinamos greičiau, figos mulčiuojamos. Mulčiavimo sluoksnio storis turėtų būti 3-4 cm.

Kokių klaidų vengti

Klaidų laistymo metu daro ne tik pradedantieji sodininkai, bet ir patyrę vasaros gyventojai. Dėl šios priežasties figas sulėtėja, tampa apdegę ar net miršta. Kelios įprastos klaidos:

  1. Medis dažnai laistomas, bet mažai. Šis metodas lemia, kad vanduo yra prieinamas tik daliai augalų, jis neprasiskverbia giliau į šaknis. Paviršiniai dirvožemio sluoksniai greitai išdžiūsta ir tampa netinkami kaprizingam egzotiškam medžiui augti. Laistymas turėtų būti subalansuotas. Bendra rekomendacija: kas 2 savaites užpilkite 10 litrų augalui.
  2. Medis laistomas iš žarnos su stipriu vandens srautu. Net jei tai nesukelia rimtų ligų ar derliaus sumažėjimo, dekoratyvinės augalo savybės pablogės. Geriau nusipirkti laistymo skardinę ir figas laistyti atsargiai, vengiant pažeisti šaknis ir subrandinti vaisius.
  3. Laistykite taip, kad nemaža vandens dalis patektų į lapus. Tai nebūtinai turi būti tokia - vanduo skirtas šaknims, o ne lapams maitinti. Srautas nukreipiamas tiesiai į šaknį. Ir jūs galite sudrėkinti lapus purškimo metu.

Laistyti figas sodinant

Kiek ir kaip dažnai laistyti figas vasarą: instrukcijos pradedantiesiems

Figos sodinamos vasarnamiuose maistingame ir puriame dirvožemyje, kurio rūgštingumas yra neutralus. Prieš sodinimą esanti skylė tręšiama ir klojamas drenažo sluoksnis, kad drėgmė nesustingtų. Pirmą kartą figas sudrėkinamas iškart po pasodinimo - po sodinuku pilamas kibiras vandens ir mulčiuojamas. Kitą kartą augalas laistomas tik po 2–3 savaičių.

Žydėjimo ir vaisiaus metu

Žydėjimo metu figos laistomos atsižvelgiant į jų amžių. Medžiui iki 2 metų išleidžiama iki 10 litrų vandens, augalams nuo 2 iki 10 metų - iki 15 litrų vandens. Po 10 metų figos laistomos priklausomai nuo to, ar jos neša vaisius. Jei augalas sveikas ir produktyvus, jam išleidžiama 10–15 litrų.

Procedūros nutraukiamos likus 10 dienų iki vaisiaus nuėmimo ir derliaus nuėmimo metu. Po to jie vieną kartą laistomi ir paruošiami žiemai - jie nupjaunami ir uždengiami. Kita procedūra vyksta tik pavasarį.

Patyrę sodininkystės patarimai

Figų laistymas prasideda gegužės pabaigoje. Anksčiau jie to nedaro, nes dirvoje vis dar yra lietaus ir tirpstančio vandens atsargų. Be šios taisyklės, patyrę sodininkai dalijasi ir kitais naudingais patarimais:

  1. Po kiekvieno laistymo dirva atlaisvinama. Procedūra padeda išvengti ligų ir vabzdžių kenkėjų, padidina drėgmės kiekį dirvožemyje ir užkerta kelią piktžolių vystymuisi.
  2. Vasaros gyventojai purškimą naudoja tik tuo atveju, jei oras yra karštas. Jei klimatas yra drėgnas ir drėgnas, netaikykite šios procedūros.
  3. Supilkite figas tirpintu, lietaus ar vandentiekio vandeniu. Tinkama temperatūra yra apie + 20 ° C.
  4. Vaisiaus metu ir prieš 10 dienų augalas nėra laistomas.

Tai yra įdomu:

Paprasti figų dauginimo atraižomis namuose būdai

Žingsnis po žingsnio instrukcijas, kaip teisingai padengti figas žiemai ir paruošti medį šaltai

Išvada

Figų laistymas atvirame lauke atliekamas vidutiniškai 1 kartą per 1,5–2 savaites. Jaunam medžiui išleidžiama iki 10 litrų vandens, suaugusiam - apie 15 litrų vandens. Vanduo preliminariai ginamas ir kaitinamas saulėje, jei šalta. Kartą per mėnesį, užuot laistę, jie naudojasi skystu viršutiniu padažu - po medžiu atsineša žolelių ar banano žievelės užpilą. Jei vasara sausa ir karšta, atliekamas purškimas - virš augalo purškiami vandens lašai. Po procedūros dirvožemis atlaisvinamas ir mulčiuojamas. Tinkama medžių priežiūra garantuoja gausų derlių.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės