Kaip auginti citriną namuose ant palangės

Citrina yra ne tik sveikas rūgštus vaisius, bet ir gražus medis. Jis turi ryškiai žalius blizgančius lapus ir žydi subtiliomis smulkiomis kreminėmis gėlėmis. Citrinos lapai ir žiedai turi subtilų citrusų kvapą. Augalas dekoratyvinis atrodo vaisiniu laikotarpiu.

Citrina auginama kaip kambarinis augalas. Namuose medis yra kompaktiško dydžio, mažais lapais ir miniatiūriniais vaisiais. Jis gražiai atrodo ištisus metus, o mažus, rūgščius vaisius gera valgyti. Kaip auginti citriną namuose ant palangės, skaitykite toliau.

Tinkamos citrinų veislės auginti ant palangės

Kaip auginti citriną namuose ant palangės

Prieš auginant citrina namuose ant palangės turėtumėte nuspręsti dėl veislės. Geriausiai tinka auginti bute:

 • Genuja;
 • Maikovskis;
 • Meyeris;
 • Pavlovskis.

Galima pasirinkti norimą citrinų veislę tik tada, kai augalas užauga pjovimaspirktas iš specializuotos parduotuvės ar profesionalių sodininkų turguje. Sėklos paprastai nėra parduodamos.

Jei augi be kauliuko citrinossurinkti iš maisto prekių parduotuvėje įsigytų vaisių išaugs laukiniai. Tokie medžiai vazonėlyje atrodo dekoratyviai, tačiau vaisiai yra maži, rūgštaus tarto skonio.

Taryba. Jei auginsite citriną iš sėklos ir pasodinsite į ją veislės skiautelę, tokia šaka duos išaugintų vaisių.

Citrinų auginimo būdai

Kaip auginti citriną namuose ant palangės

Auginant citrinmedį vazonėlyje sėklos ar daigai naudojami kaip sodinamoji medžiaga. Kiekvienas variantas turi savo privalumų ir trūkumų.

Sodinant sodinuką, pirmasis derlius gaunamas per 3–4 metus. Be to, kitais metais medis turi patrauklią išvaizdą. Žydėjimas yra greitesnis. Iš sodinukų išauginti augalai auga lėčiau, pasižymi mažesne ištverme ir mažiau harmoninga išvaizda.

Iš sėklų išaugęs medis vystosi greičiau ir tolygiau, todėl padidėja atsparumas neigiamiems aplinkos veiksniams. Tačiau laukiniai auga iš sėklos, o pirmieji vaisiai pasirodo per 4–7 metus.

Iš kaulo

Citrinų sėklos renkamos iš vaisių, kurie parduodami maisto prekių parduotuvėse. Vaisiai turėtų būti teisingiausios formos, ryškiai geltoni, be puvimo, ligos pėdsakų ir žalių dėmių. Sėjame lengvas sėklas be pažeidimų ar tamsias vietas, kietas ir lygus liesti.

Jie paruošiami prieš sodinimą. Šiai sodinamajai medžiagai:

 1. Mirkykite pusvalandį šiltame vandenyje ir nuplaukite nuo minkštimo.
 2. 30 min. panardintas į šviesiai rausvą kalio permanganato arba vandenilio peroksido tirpalą. Kartais dezinfekcijai naudojami biologiniai produktai, pavyzdžiui, „Fitosporinas“.
 3. Dieną pamirkykite augimo stimuliatoriuje („Tirpalas“, „Epin“ ir kt.).

Ne visos sėklos sudygs. Rekomenduojama pasėti daugiau sėklų, nei reikia. Šiame etape citrinos auginamos viename bendrame inde (dėžutės, supjaustyti buteliai) su drenažo skylėmis apačioje. Prieš sodinimą indai dezinfekuojami mirkydami vario sulfato arba tamsiai rožinio kalio permanganato tirpale.

Citrinų sėkloms sodinti naudokite universalų ar humusingą, durpių ir daržo dirvožemį, paimtą lygiomis dalimis. Ant indo dugno pilamas drenažo sluoksnis (keramzitas, malta keramika, smulkus žvyras). Tiek dirvožemis, tiek kanalizacija yra iš anksto dezinfekuojami.

Sėklos užkasamos 1,5–2 cm dirvožemyje... Atstumas tarp jų turi būti bent 5 cm.Pasodinus sėklas, dirva laistoma šiltu vandeniu, uždengiama folija ir nukeliama į vietą, apsaugotą nuo tiesioginių saulės spindulių.

Kiekvieną dieną žemė sudrėkinta purškimo buteliu, o plėvelė atidaroma 5–10 minučių. Kai pasirodys ūgliai, dėžutė pertvarkoma ant palangės, o vėdinimo trukmė palaipsniui didinama iki dienos, po kurios plėvelė pašalinama.

Pasirodžius 3-4 tikriems lapams, daigai persodinami į atskirus vazonėlius, kurių skersmuo yra 6-8 cm., Talpyklos pirmiausia užpildomos centimetro drenažo sluoksniu, o po to dirvožemiu. Persodinant citrinos šaknies apykaklė nėra palaidota.

Po persodinimo augalai laistomi. Pirmąsias 2 savaites negalima veikti tiesioginių saulės spindulių.

Nuo pjovimo

Kaip auginti citriną namuose ant palangės

Citrinų auginiai perkami specializuotose parduotuvėse, turguose arba atskirai atskirti nuo suaugusio augalo. Svarbu pasirinkti tinkamą sodinamąją medžiagą:

 • ilgis - nuo 8 iki 15 cm;
 • 3-5 išsivysčiusių inkstų buvimas;
 • bent 2 lapų buvimas;
 • motinos pabėgimo amžius yra apie metus;
 • tamsi, kieta, bet įtempta žievė.

Nepriklausomam pjovimui pasirenkamas vienerių metų ūgis. 10-15 cm atsitraukia nuo viršutinės dalies ir pjaustoma 45 ° kampu. Apatiniai lapai pašalinami, paliekant 2–4 viršutinius lapus. Jei jie yra dideli, jie supjaustomi per pusę.

Svarbu! Jei imsite šaudymą, kuris yra per jaunas, kad gautumėte pjūvį, daigai neįsišaknys.

Pjūvis paruoštas sodinti. Pirmiausia jis panardinamas į supjaustytą kalio permanganato tirpalą 60 minučių, po to mirkomas Kornevine dieną.

Norėdami sodinti daigus, naudokite universalų dirvožemio mišinį, sumaišytą santykiu 1: 1 su smėliu, arba humuso, durpių, sodo dirvožemio ir smėlio mišinį. Sodrinimui į dirvą įpilama 1 valg. pelenai, 25 g superfosfato ir 15 g kalio trąšų. Dirva dezinfekuojama deginant krosnyje arba pilant tamsiai rausvą kalio permanganato tirpalą.

Sėjinuko šaknims patogu naudoti supjaustytą butelį... Talpyklos dugne daromos drenažo skylės, tada pilamas centimetras drenažo sluoksnio, likęs tūris užpildomas žeme.

Į žemę pasodinamas kotelis, kad jis stovėtų lygus ir be atramos. Dirva gausiai laistoma. Butelio viršutinė dalis dedama ant talpyklos, kad būtų sukurtas šiltnamio efektas. Žemė kasdien sudrėkinama, o daigai purškiami šiltu, nusistovėjusiu vandeniu. Citrina nukeliama, pašalinama 30–60 minučių. butelio viršuje.

Po 2 mėnesių, kai daigai įsišaknija ir prisitaiko, jis persodinamas į puodą, kurio skersmuo yra 8-10 cm., Geriau naudoti molio ar keraminį indą su drenažo skylėmis. Jis užpildytas drenažu ir dirvožemiu. Medelis užkasamas taip, kad kamienas taip pat būtų po žeme 1 cm virš šaknų krašto.

Pasodinta citrina laistoma šiltu nusistovėjusiu vandeniu ir purškiama kasdien.

Reikalavimai augimo sąlygoms

Kaip auginti citriną namuose ant palangės

Nepakanka teisingai pasodinti citriną. Svarbu sudaryti jam optimalias augimo sąlygas:

 1. Apšvietimas. Citrina yra trumpomis dienos valandomis augalas. Pavasarį ir vasarą jam nereikia papildomo apšvietimo. Medis jaučiasi nepatogiai tiesioginiuose saulės spinduliuose. Rekomenduojama jį auginti vakariniame arba rytiniame lange. Jei citriną įdėsite ant pietinės palangės, dienos metu turėsite ją patamsinti permatoma uždanga arba nuimti nuo palangės. Nepakanka iš šiaurinės pasaulio pusės. Tokiu atveju jums reikės fitolampos apšvietimo. Žiemą nebūtina paryškinti citrinos, šiuo laikotarpiu ji būna ramybėje.
 2. Drėgmė. Citrinmedis mėgsta didelę drėgmę. Dygimo ir įsišaknijimo stadijose šiltnamis, pagamintas iš plėvelės ar skaidraus plastiko, sukurs optimalias sąlygas. Pakanka purkšti subrendusius augalus vasarą. Kai kurie augintojai pila vandenį į indą, kuriame yra puodas. Žiemą, ypač jei augalas yra šalia akumuliatoriaus, reikia įrengti drėkintuvus ar vandens talpyklas.
 3. Temperatūra. Optimali temperatūra citrinai auginti yra + 18 ... + 21 ° С. Žydėjimo metu jis neturėtų pakilti aukščiau + 19 ° C, kitaip žiedynai nukris.Augalas sugeba išgyventi šaltus snapus iki + 10 ° C. Poilsio metu (žiemą) jis yra patogus esant + 12 ° C temperatūrai. Sėklų daigumo ir daigų įsišaknijimo laikotarpiu patalpoje neturėtų būti šalčiau kaip + 26 ° C.

Kiekvieną savaitę rekomenduojama pasukti citriną keliais laipsniais lango atžvilgiu. Tai daroma taip, kad medis suformuotų vienodą karūną.

Pastaba! Paraudę lapai rodo per daug saulės spindulių arba per aukštą temperatūrą.

Pagrindinės priežiūros taisyklės

Kaip auginti citriną namuose ant palangės

Pasirūpinti citrina lengva. Svarbiausia yra laikytis pagrindinių taisyklių:

 1. Laistyti. Auginimo sezono metu (pavasarį, vasarą ir rudenį) citrina laistoma kasdien ir purškiama 2 kartus per dieną. Žiemą pakanka 2 laistymų per savaitę. Naudokite nusistovėjusį vandenį, kurio temperatūra ne žemesnė kaip + 20 ° C.
 2. Atlaisvinimas. Norėdami suskaidyti žemės plutą ir išvengti vandens sąstingio, rekomenduojama bent 2 kartus per savaitę austi dirvožemį vazonėlyje. Tam patogu naudoti kištuką.
 3. Valymas. Kartą per savaitę citrinos lapai nušluostomi drėgnu skudurėliu. Kartą per mėnesį medis nuplaunamas po dušu.
 4. Perkėlimas. Pirmus 3 metus citrina perkeliama kasmet: ji išimama iš puodo, kartu su žeme pertvarkoma į didesnį indą, laisva vieta uždengiama dirvožemiu. Senesni medžiai persodinami kartą per 2–3 metus. Šiam tikslui šaknys išvalomos iš visos žemės, pašalinant pažeistas ir sausas šaknis. Tada jie sodinami į naują dirvą. Po persodinimo augalai turi būti laistomi.
 5. Žydi. Jei citrina žydi pirmais ar antrais metais po pasodinimo, žiedynai nupjaunami. Priešingu atveju augalas suteiks visas jėgas žydėjimui ir mirs. Nuo trečiųjų metų žiedynai paliekami, apdulkinant juos dirbtinai minkštu šepetėliu ar medvilniniu tamponu.
 6. Vaisiai. Kai atsiranda pirmosios kiaušidės, liko tik viena jų. Kitais metais - 3–4. Be to, kiaušidės nėra nupjaunamos.

Viršutinis padažas

Neatsiejama priežiūros dalis yra maitinimas. Nederlingoje dirvoje citrina žydės ir neduos vaisių, lapai pradės kristi.

Trąšos tręšiamos 1–2 kartus per savaitę auginimo sezono metu. Žiemą ir vėlyvą rudenį medžiui suteikiama pertrauka nuo šėrimo.

Naudokite specialias citrusines trąšas ar namų gynimo priemones. Kai kurie iš jų:

 1. Mėšlas. Arklio, karvės mėsa ar vištienos mėšlas skiedžiamas vandeniu santykiu 1:10. Gautas produktas yra laistomi augalai.
 2. Mineralinės trąšos. Jo paruošimui į 5 litrus vandens pridedama 15 g superfosfato ir 5 g nitrato.
 3. Žolelių nuoviras... 1 litrui vandens imkite 3 šaukštus. l. dilgėlių, krienų ar kitų žolelių. Žaliavos užvirinamos verdančiu vandeniu ir verdamos 6 valandas.
 4. Arbatos kavos... Naudinga citriną užpilti arbata ar kava.
 5. Maisto atliekos. Vaisių ir daržovių žievelės savaitę infuzuojamos šiltame vandenyje, po to filtruojamos ir naudojamos laistymui.

Formavimas

Jūs negalite išsiversti be teisingo formavimo. Nuo šios procedūros priklauso augalo išvaizda, sveikata ir derlius.

Genėjimas atliekamas pavasarį arba rudenį. Jie veikia pagal šią schemą:

 1. Medžiui pasiekus norimą aukštį, jo augimas ribojamas nupjaunant viršūnę. Ši procedūra skatina šoninių ūglių susidarymą.
 2. Kai susidaro pirmosios eilės ūgliai, rinkitės 3–4 stiprias šakas, nukreiptas į skirtingas puses. Likę ūgliai nupjaunami. Kiekviena šaka genima, paliekant nuo 5 iki 7 lapų.
 3. Kai iš pirmosios eilės šakų pumpurų išauga nauji antros eilės ūgliai, jie tuo pačiu principu nupjaunami, paliekant 3–4 stipriausius.
 4. Ankstesnėse 2 dalyse nurodyta procedūra vykdoma tol, kol formuojasi 4-osios eilės filialai. Daugelis veislių nuo šio momento pradeda duoti vaisių.
 5. Visi silpni ūgliai pašalinami. Taip pat darykite su sausomis ir ligotomis šakomis.

Pjūvių vietos turi būti sutvarkytos sodo pikiu. Po procedūros su citrina reikia elgtis ypač atsargiai, nes ji susilpnės.

Nuoroda. Karūnai suteikiama norima forma su kirpimu.

Ligos ir kenkėjai

Kaip auginti citriną namuose ant palangės

Net namuose citriną užpuola kenkėjai (amarų, erkių, masto vabzdžių) ir ligos (puvinys, gommozė, grybelinės infekcijos). Šie ženklai rodo, kad augalas nesveikas:

 1. Negyvi, geltoni lapai. Suglebę ar sausi ūgliai. Lapai ir žiedynai nukrinta.
 2. Įvairių formų ir spalvų dėmės ir dariniai. Galima apnašų ant lapų ir ūglių.
 3. Lėtas augimas ir naujų ūglių trūkumas.
 4. Voratinklis ant lapų ir ūglių arba plėvelės formavimasis ant šakų.
 5. Mažų vabzdžių buvimas dirvožemyje arba ant augalo.
 6. Įtrūkimai šakose.

Jei nustatomi tokie simptomai, augalas gydomas muiluotu vandeniu. Po kelių dienų jis kruopščiai nuplaunamas po dušu šiltu vandeniu.

Citrina purškiama vario sulfatu ir Bordo skysčiu. Pažeistos medžio dalys pašalinamos. Įtrūkimai žievėje padengti sodo pikiu. Jei tai neveikia, purškite citriną fungicidais.

Išvada

Iš prekybos centre pirktų vaisių sėklų netgi galima užsiauginti vazoninę patalpų citriną. Pakanka tik pasirinkti sodinamąją medžiagą ir ją pasodinti, laikantis instrukcijų. Tas pats pasakytina apie auginius.

Jei norite, kad ant palangės esantis medis žydėtų ir duotų vaisių, svarbu skirti pakankamai dėmesio jo priežiūrai. Žinoma, jūs galite apsieiti su laistymu ir retais persodinimais, tačiau tuomet derėtų nesitikėti derliaus.

2 komentuoti
 1. Avataras
  Olya

  Iš kaulo augti sunku ir ilgai, taip pat neaišku, kas augs. Patariu nusipirkti sodinukų. Tačiau būkite atsargūs, neužklupkite klastotės. „Agronova“ prekės ženklas turi puikių citrinų pasirinkimo galimybių. Aš nusipirkau vieną iš jų, tai mane džiugina kiekvieną dieną)

  • Andrejus Palychas
   Andrejus Palychas

   Ačiū už patarimą, bet kaip su kaina? Sodinukai tikriausiai verti nemažų pinigų.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės