Kaip tinkamai supjaustyti rožes vasarą liepą: žingsnis po žingsnio instrukcijas

Rožių pjovimas vasarą liepą yra optimalus augalų dauginimo laikotarpis. Žali, visiškai lapiniai ir žydintys krūmai suteikia daug jauno augimo ir leidžia išsaugoti veislės ypatybes. Šiame straipsnyje mes išsamiai kalbėsime apie tai, ar įmanoma rožes pjaustyti vasarą, kokius metodus sodininkai naudoja auginių šakniastiebiams ir kaip jas dauginti atvirame lauke.

Ar turėčiau dauginti rožes auginiais liepos mėnesį

Vasara yra geriausias laikas rožėms pjaustyti. Tai leidžia jums sukurti jaunus, sveikus krūmus ir išlaikyti veislės kokybę... Tam naudojami žali auginiai, kurie vasarą būna gausūs ant motininių krūmų.

Pasirinkimui nėra jokių sunkumų, nes skiepyti yra daug medžiagos. Vasarą auginiai greitai įsišaknija ir sugeba įgyti jėgų dar neprasidėjus šaltiems orams, todėl žiemoja be nuostolių iki kito sezono.

Privalumai ir trūkumai

Rožių krūmų vasariniai auginiai turi keletą pranašumų prieš augalų skiepijimą:

 • jauni krūmai nesudaro šaknų ūglių;
 • iš pateiktos puokštės galima padauginti bet kokią veislę ir net rožes;
 • lengva gauti sodinamąją medžiagą;
 • iš auginių krūmai gyvena ilgiau nei skiepyti.

Šio metodo trūkumas yra tas išsaugoti jauni krūmai žiemą turi būti patikimai uždengti.

Kaip tinkamai supjaustyti rožes vasarą liepą: žingsnis po žingsnio instrukcijas

Optimalus procedūros laikas

Pjauti rožes rekomenduojama liepą - prieš žydėjimą ir jo metu... Regionuose, kuriuose vasaros karštos ir ilgos, procedūra pratęsiama iki rugpjūčio vidurio.

Palankios dienos pagal mėnulio kalendorių

Patyręs sodininkai pataria nupjauti ir šaknis nupjauti auginančiame mėnulyje.

Palankios datos 2020 m:

 • Liepa - 1, 2, 4, 5, 21–23, 24, 29, 30;
 • Rugpjūtis - 1, 2, 20–26, 28–19.

Palankias dienas 2021 m:

 • Liepa - 4, 7, 13–15, 19–23;
 • Rugpjūtis - 3, 5, 6, 10–12, 14, 15, 17–19.

Pagrindinės skiepijimo taisyklės

Skiepijimui parenkami jauni stiebai su pumpurų pumpurais.... Norint nustatyti ūglio amžių, pakanka nupjauti kelis erškėčius: jei jie lengvai atsiskiria, tada medžiaga tinkama pjaustyti.

Pagrindinė sodininkų klaida - pasirenkami per seni ar ploni stiebai, kurių skersmuo viršija 5 mm. Tokiai medžiagai sunku įsitvirtinti.

Rekomenduojama pasirinkti ūglio dalį, esančią prie pagrindo... Jis turėtų turėti 3-4 pumpurus, nukreiptus į skirtingas puses. Apatinis pjūvis atliekamas aštriu kampu tarp erškėčio ir inksto, 2-3 cm žemiau jo. Viršutinis pjūvis padarytas ne daugiau kaip 1 cm virš inksto. Tai gali būti plokščia arba kampu, nes tai neturi įtakos pjovimo šaknies laipsniui. Svarbu, kad jis būtų lygus ir lygus. Norėdami tai padaryti, naudokite smarkiai paaštrintą genėjimo įrankį, kuris neišspaudžia ir nenuplėšta stiebo.

Inkstai yra iš dalies nupjauti, ypač apatiniai... Jei juos visiškai pašalinsite, pjovimas liks be maitinimo šaltinio. Vietoje lapinių ūglių leidžiama pjaustyti tik lapus.

Iškart po pjovimo auginiai siunčiami šaknims.... Nepageidautina ilgą laiką laikyti juos gryname ore, kitaip jie išdžius.

Įdomu svetainėje:

Kaip apsaugoti rožes pavasarį nuo ligų ir kenkėjų

Kaip prižiūrėti naminę rožę į puodą

Žingsnis po žingsnio veisimo instrukcijos

Ankstyvas rytas yra geriausias laikas derliaus nuėmimuines įvorės užpildytos drėgme. Aštrus šaknis ar peilį apdorojame medicininiu alkoholiu, vario sulfato ar kalio permanganato tirpalu ir pasirinktos šakos yra padalijamos į 12-15 cm ilgio auginius. Jie supjaustomi iš vidurinės stiebo dalies su 3-4 sveikais pumpurais. Lapai visiškai pašalinami arba supjaustomi 1/3, kad būtų išlaikyta didesnė drėgmė. Dygliai taip pat švelniai nutrūksta.

nuoroda... Riebaluoti žali stiebai netinka rožių dauginimui auginiais vasarą. Jie gali būti atpažįstami be pumpurų.

Po pjovimo medžiaga mirkoma tirpaluose „Epin“, „Cirkonas“, „Kornevin“ arba „Heteroauxin“, siekiant skatinti šaknų augimą. Po tokio gydymo jie pasirodo po 2 savaičių, su įprastu mirkymu vandenyje - po mėnesio. Šaknų formavimuisi skatinti naudojamas liaudies receptas: 20 lašų alavijo sulčių arba 1 šaukštelis. medaus 250 ml vandens.

Kaip tinkamai supjaustyti rožes vasarą liepą: žingsnis po žingsnio instrukcijas

Vietos paruošimas sodinimui

Prieš pradėdami sodinti įsišaknijusius auginius, turite pasirinkti tinkamą vietą ir paruošti dirvą ant jo. Rožėms sodinti tinka derlingas dirvožemis ir užtemdyta vieta..

Jauni augalai turi gauti visus normaliam vystymuisi būtinus mikroelementus ir būti apsaugoti nuo kaitrios saulės. Floristai rekomenduoja sodinti auginius medžių ar aukštų krūmų pavėsyje.

Dirva atlaisvinama, piktžolės pašalinamos, pabarstomos velėniniu-humusingu dirvožemiu (sluoksnio aukštis - 10 cm), ant viršaus dedami 3–5 cm dirvožemio mišiniai iš upių smėlio ir durpių santykiu 1: 1.

Svarbu! Sodinant auginius nenaudojamas kompostas ir šviežias mėšlas. Toks maitinimas tinka suaugusiems augalams, o jauni augalai gali pūti.

Ūgliai sodinami iki 1,5–2 cm gylio... Pasodinus per giliai, sulėtės šaknis. Auginiai yra uždengti plastikiniais buteliais ar stikliniais indeliais, kad būtų sukurtas šiltnamio efektas. Sklypas su sodinukais laikomas drėgnas - visą vasarą krūmai laistomi tarp pastogių.

Auginių įsišaknijimo būdai

Sodininkai naudokite kelis rožių auginių šaknijimosi būdus: vandenyje, dirvožemyje, bulvių gumbuose, plastikiniame maišelyje, burrito ir Trannois metodu.

Vandenyje

Kirtimai 1–2 vnt. sudėti į permatomus plastikinius ar stiklinius stiklinius arba 200 ml stiklainius... Į indus pilamas 2–3 cm vandens ir pridedamas bet koks augimo stimuliatorius. Tara dedama ant lengvos palangės, bet ne tiesioginiuose saulės spinduliuose. Vanduo pridedamas išgaravus.

Po to, kai pasirodo šaknys, auginiai sodinami į vazonus, užpildytus paruoštu dirvožemio mišiniu rožėms. Šis šaknų įsišaknijimo būdas laikomas sunkiausiu ir pasižymi minimaliu daigų derlingumu.

Žemėje

Mažas vazonėlis, kurio skersmuo 8-10 cm, užpildomas dirva rožėms, centre padarykite 4 cm įdubimą, į jį supilkite nuplikytą vermikulitą arba smėlį, kad išvengtumėte šaknų puvimo.

Pjovimo galas panardinamas į sauso augimo stimuliatorių, pasodinti į žemę ir uždengti supjaustytu plastikiniu buteliu. Nuo dangtelio periodiškai nuimamas dangtis ir į puodą pilamas vanduo. Viršūninio pumpuro ir jaunų lapų atidarymas rodo sėkmingą auginių įsišaknijimą. Dabar prieglaudą galima pašalinti, o sodinukus galima purkšti purkštuvu 2–3 kartus per dieną. Tara keičiama augant šaknies sistemai.

Bulvėse

Šaknies auginiai bulvėse yra laikomi vienais efektyviausių... Gumbuose esantis krakmolas ir maistinės medžiagos skatina šaknų augimą. Vidutinio dydžio bulvės tinkamos be puvimo ir infekcijos pėdsakų. Gumbai mirkomi tirpaluose, kuriuose yra „Strobi“, „Quadris“, „Horus“, „Delan“, „Acrobat“ ar „Ditan“, ir iš jų pašalinkite visas akis.

Kaip tinkamai supjaustyti rožes vasarą liepą: žingsnis po žingsnio instrukcijas

Auginių dalys apdorojamos kalio permanganato tirpalu, tada 12 valandų panardinamas į alavijo sultis, kad būtų geriau drėkinama ir skiltelės būtų šviežios. Vietoj alavijo galima naudoti augimo stimuliatorius.

Į gumbus aštriu peiliu supjaustomos skylės... Kiekvienam gumbui yra vienas pjaustymas. Viršutinė dalis uždaroma parafinu.

Vazonai užpildomi maistingu dirvožemiu, padarykite depresiją ir įdėkite į ją bulves su kumpiu. Vietoj puodų galite pasiimti storus juodus maišus ir pakabinti juos ant lango. Po 2-3 savaičių pasirodys inkstai. Auginiai laistomi šiltu vandeniu kas 2–3 dienas, į jį pridedama cukraus per savaitę (1 valgomasis šaukštas 250 ml vandens), kad rožė būtų pamaitinta angliavandeniais.

Pakuotėje

Tankūs plastikiniai maišeliai užpildomi dirva rožėms ar samanoms, mirkydami vandenyje su alavijo sultimis santykiu 9: 1. Auginiai palaidoti substrate su apatiniu pjūviu, tada maišas pripūstas, surišamas ir pakabinamas ant lango. Pakuotės viduje sukuriamas šiltnamio efektas, kuris skatina šaknų sistemos augimą.

Burrito metodas

Burrito metodą išrado sodininkai. Sodinamoji medžiaga įvyniojama į drėgną laikraštį ar popierių, tada įdėkite į juodą sandarų maišą ir išsiųskite į šiltą ir tamsią vietą. Pjaustiniai yra periodiškai tikrinami ir vėdinami, kad būtų išvengta puvimo. Jei reikia, įvyniojimas sudrėkinamas vandeniu. Metodas yra labai efektyvus. Jei laikysitės visų taisyklių, šaknys pasirodys per 2 savaites, net neįmirkus augimo stimuliatoriuose.

Trannois būdas

Įsišakniję rožių auginiai, naudojant „Trannois“ metodą numato maksimalų krakmolo kiekį iš lapų... Auginiai iškasami po krūmų išblukimo. Iš pasirinktų stiebų nupjaunami maži lapai ir galūniniai pumpurai. Naujų pumpurų atsiradimas stiebų apačioje rodo, kad augalas yra pasirengęs toliau augti. Auginiai supjaustomi 20 cm ilgio ir sodinami sode šalia rožių krūmo, 5–7 vnt. Skylių. 45 ° kampu. Auginiai yra padengti plastikiniais indais arba polietilenu. Dirvožemis periodiškai laistomas šiltu vandeniu ir atlaisvinamas, užtikrinant deguonies prieigą prie šaknų sistemos.

Kaip tinkamai supjaustyti rožes vasarą liepą: žingsnis po žingsnio instrukcijas

Tolesnė priežiūra

Rožės mėgsta drėgmę, todėl norint išlaikyti grožį ir sodrų žydėjimą, krūmus reikia laistyti kartą per savaitę.... Sausros metu laistymo dažnis padidinamas iki 2 kartų per savaitę. Dėl drėgmės trūkumo lapai ir pumpurai nudžiūsta. Dėl šakniastiebių skilimo rizikos svarbu vengti rožių užsikimšimo.

Krūmai periodiškai šeriami organinėmis medžiagomis ir mineralais, griežtai laikantis dozės... Trąšos dedamos debesuotu oru ir derinamos su laistymu. Populiariausias šėrimo receptas: 1 valgomasis šaukštas. l. superfosfatas, 30 g pelenų, 1,5 kg humuso. Paruoštų preparatų pavyzdžiai: „Derlinga laistymo skardinė“, „Gloria“, „Agricola-Aqua“, „Rožė“, „Pocon“.

Mielės naudojamos vešliam žydėjimui: 1 kg 10 litrų šilto vandens. Prieš naudojimą koncentruotas tirpalas praskiedžiamas vandeniu santykiu 1:10. 1 krūmui - 1 litras tirpalo. Viršutinis padažas atliekamas kartą per mėnesį.

Jauni rožių krūmai paliekami žiemoti gėlių lovose... Norėdami apsaugoti juos nuo šalčio, jie yra padengti tarpais, šiaudais, sausais lapais. Kitą pavasarį krūmai perkeliami į nuolatinę vietą.

Rožių sodo priežiūra pabaiga rugpjūčio pabaigoje - rugsėjo pradžiojekad krūmai turėtų laiko pasiruošti žiemojimui. Šiuo laikotarpiu dirvožemio laistymas, šėrimas ir atsipalaidavimas yra visiškai sustabdytas. Tręšimas lemia naujų ūglių atsiradimą ir atsparumo šalčiui sumažėjimą. Spalio viduryje krūmai pjaunami: pašalinami sausi, ligoti ir seni stiebai, nupjaunami žiedynai.

Kaip tinkamai supjaustyti rožes vasarą liepą: žingsnis po žingsnio instrukcijas

Patyrę sodininkystės patarimai

Patyrusių sodininkų patarimai, kaip padėti svetainėje auginti vešlius, žydinčius rožių krūmus:

 1. Ant žaliuojančių auginių reikia sausai rudus ūglius nupjauti įstrižai iki pirmo nejudančio pumpuro.
 2. Sodinimo skylė iškasta iki tokio gylio, kad tilptų šaknys.
 3. Pjaustant auginius vasarą naudojami tik sveiki žali ūgliai su pumpurų pumpurais. Seni ir ligoti stiebai šiam tikslui netinka.
 4. Ligos ir negyvos šaknys pašalinamos, o skyriai apdorojami biofungicidu, pavyzdžiui, „Fitosporin“.
 5. Prieš sodinant, šaknys genimos 1,5–2 cm, kad būtų įvertinta šerdies būklė. Jis turėtų būti kreminės spalvos, tamsėjant.
 6. Prieš sodinant į žemę, parafiną reikia pašalinti iš viršutinių skyrių, kad jis netrukdytų rožei kvėpuoti ir augti.
 7. Prieš sodinimą, auginiai 2-3 valandas mirkomi vandenyje, kad užpildytų juos drėgme.
 8. Sodinant sodinukus, pasirinkite svetainę ant šlaito 8-10 ° kampu.
 9. Rožių krūmai mėgsta dirvožemį, kurio pH yra šiek tiek rūgštus - 5,5–6,5. Jei reikia, rūgštingumas normalizuojamas naudojant dolomito miltus arba šlifuotas kalkes (400–500 g / 1 m²).
 10. Tarp augalų išlaikomas 0,5–1 m atstumas, augant žalumynams, jie užsidaro, o krūmų viduje susidaro palanki aplinka grybams daugintis.

Išvada

Dauginimas auginiais vasarą leidžia išsaugoti purškiamų ir vijoklinių rožių įvairovės kokybę ir garantuoja aukštą sodinamosios medžiagos išgyvenamumą. Procedūra atliekama liepos - rugpjūčio mėnesiais augančiame mėnulyje. Šaknijimui naudojami keli metodai: vandenyje, dirvožemyje, bulvėse, maišuose, burrito ir Trannoy metodu.

Rožėms sodinti tinka derlinga dirva ir užtemdyta vieta. Priežiūros procedūros, kai sodinukai perkeliami į nuolatinę vietą, yra saikingas dirvožemio laistymas, tręšimas ir atsipalaidavimas.

1 komentaras
 1. Avataras
  Olga

  Labai naudinga informacija. ačiū

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės