Kaip tinkamai rinkti petunijos sėklas namuose

Petunija vertinama už greitą augimą, gražų, gausų ir ilgą žydėjimą. Nepakartojamas sodininko džiaugsmas yra išauginti gėlę iš sėklos. Stebėjimas, kaip iš sėklos atsiranda daigai, kurie vėliau virsta gražiu, žydinčiu augalu, sukelia daug emocijų ir pasididžiavimą atliktu darbu. Ir tam, visų pirma, reikia užsisakyti aukštos kokybės sodinamąją medžiagą. Pažvelkime į tai, kaip derliaus nuėmimo petunijų sėklas, kada tai padaryti ir kaip geriausia jas laikyti.

Ar įmanoma savarankiškai rinkti petunijos sėklas

Kaip tinkamai rinkti petunijos sėklas namuose

Petunija yra žydintis žolinis arba pusiau krūmas augalas, kurio įvairovė veislių ir tipai. Sodininkai dažniausiai tai veisia kaip vienmečius, puošia balkonus, gėlių lovas, priekinius sodus.

Nuoroda. Iš bet kurios petunijos veislės, išskyrus kilpinius ir ampelo, sėklas galite surinkti patys.

Geriausias medžiagos rinkimo variantas yra paprasta vienspalvė veislių, nes nauji augalai visiškai pakartos visas motinos savybes: nuo gėlės spalvos ir formos iki paties krūmo savybių. Balta, rožinė, violetinė, alyvinė spalvos yra gerai paveldimos, tačiau raudona ir geltona gali šiek tiek pakeisti atspalvį.

Taip pat galite skinti sėklas iš hibridinių petunijų. Tik sodinukai žymiai skirsis nuo motininių augalų. Hibridinių rūšių sodinukai retai pakartoja gėlės formą ir spalvą - tik 30–40% atvejų.

Kaip tinkamai rinkti petunijos sėklas namuose

Kaip tinkamai rinkti petunijos sėklas namuose

Petunijos sėklų rinkimo principas visoms veislėms ir veislėms yra vienodas ir susideda iš kelių etapų:

  1. Motininio augalo pasirinkimas.
  2. Sėklų kamščių brendimo laikymasis.
  3. Tiesioginis sodinamosios medžiagos rinkimas.
  4. Teisingas kruopų paruošimas džiovinant ir nokinant.

Išimtis yra ampelinės ir kilpinės veislės. Ampelių veislės yra ypač kaprizingos ir įnoringos, todėl veisiamos vegetatyviniu būdu.

Kilpinės petunijos nesudaro sėklinės medžiagos, jos nėra tam pritaikytos. Juose kiaušidės paverčiamos papildomais žiedlapiais, ir taip gaunamas kilpinis kiaušinis. Šiuo atžvilgiu jų veisimas atliekamas išimtinai vegetatyviniu būdu.

Kada rinkti

Sėklos sunoksta po 3 mėnesių nuo aktyvaus ir gausaus žydėjimo pradžios. Tinkamas laikas sodinamai medžiagai rinkti yra rugpjūtis ir rugsėjis.

Nuoroda. Geriau rinkti sausu, saulėtu ir ramiu oru.

Tai, kad sėklos yra prinokusios, parodys dėžutės, kurioje jos yra, spalva. Jis išdžius ir taps geltonas arba šviesiai rudas. Svarbu nepraleisti akimirkos čia, kitaip dėžutė atsidarys ir visas turinys išsisklaidys.

Kur sėklos

Norėdami sužinoti, kur yra petunijos sėklos, turėtumėte palaukti iki žydėjimo pabaigos. Vietoje suvytusios gėlės atsiranda dėžutė. Jis yra dvigeldis, ovalus, šiek tiek smailos formos. Iš pradžių jis yra žalias, o subrendęs tampa šviesiai rudas, gelsvas, sausas ir pasiekia 10 × 8 mm dydį.

Kapsulė užpildyta labai mažomis sėklomis. Jų dydis neviršija 0,6 mm, o jų svoris yra 0,05 g (smulkesnės už aguonas). Spalva yra tamsiai ruda arba juoda. Dėžutėje yra apie 100 sėklų.

Sėklų rinkimas ir paruošimas

Kaip tinkamai rinkti petunijos sėklas namuose

Petunijos sėklų rinkimas namuose yra kruopštus ir ilgas procesas:

  1. Atsargiai pašalinkite nudžiūvusią ir nudžiūvusią gėlę, nepažeisdami žiedkočio, žiedlapių ir talpyklos. Geriau paimkite gėles, esančias stiebo apačioje. Ten sėklos surišamos ir greičiau subręsta.
  2. Po gėle pasirodys dėžutė, iš pradžių maža ir žalia. Subrendus (maždaug 3 savaites), jis šiek tiek padidės, išdžius ir taps šviesiai rudos spalvos.
  3. Iškirpkite prinokusią dėžutę su cepelinu, nuneškite ją namo ir padėkite ant balto popieriaus ar servetėlės.
  4. Atidarykite kapsulę ir pabarstykite sėklas ant balto paviršiaus, kad juodos sėklos būtų aiškiai matomos.

Surinktą medžiagą reikia džiovinti 2–3 dienas sausoje vietoje, kambario temperatūroje, neveikiant saulės spinduliams. Tada galite nusiųsti į saugyklą nokinimui.

Sėklų laikymas

Surinktos ir paruoštos sėklos supilamos į popierinius maišelius ar vokus, ant kurių kiekvienas yra pasirašomas, nurodant veislės pavadinimą, spalvą ir kitas konkretaus augalo savybes.

Laikykite sėklas kambario temperatūroje sausoje ir tamsioje vietoje. Geriau jį laikyti atokiau nuo šildymo prietaisų, kitaip tai neigiamai paveiks daigumą.

Nuoroda. Sodinamoji medžiaga laikoma iki 4 metų, neprarandant savybių ir daigumo.

Sėjama petunijos sėkla daigams vasario pradžioje ir kovą. Dėl tokių terminų laikymosi augalas pradės žydėti gegužę - birželio pradžioje.

Išvada

Petunija yra populiarus vasaros augalas, kurį mėgsta gėlių augintojai dėl savo nepretenzybės, greito augimo, gražaus ir sodraus žydėjimo. Dažnai sodininkai nori išlaikyti savo mėgstamą įvairovę, todėl daugelis imasi savarankiško sėklų rinkimo ir auga sodinukai.

Sėkloms rinkti geriausiai tinka paprastos, vienspalvės petunijų veislės, nes tokiu atveju visos augalo savybės yra gerai perduodamos. Taip pat galima paimti sėklą iš hibridų, tačiau sodinukai neišsaugos dekoratyvinių motininio augalo savybių. Ampelinės ir kilpinės petunijos veisiamos tik vegetatyviškai.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės