Kaip namuose auginti petunijas iš sėklų: sėti daigus, prižiūrėti, persodinti į atvirą žemę

Petunija yra viena populiariausių gėlių tarp sodininkų. Mažai augantys dekoratyviniai augalai žydi ilgai ir gausiai ir harmoningai atrodo kaip gėlių sodo rėmas ir puošmena.

Suaugusius augalus lengva prižiūrėti. Tačiau sodinukams reikia kantrybės ir kruopščios priežiūros, todėl daugelis sodininkų mieliau juos perka medelynuose ir turguose. Tačiau tokia sodinamoji medžiaga yra brangi ir ne visada pasirodo sveika ir aukštos kokybės. Daug saugiau ir pigiau užsiauginti daigus iš sėklų. Tai yra sunkiausias augalų auginimo etapas, tačiau žinodamas pagrindinius principus ir niuansus, net pradedantysis gali tai sutvarkyti. Kaip sodinti ir kada sėti sėklas, skaitykite toliau.

Sodinti petunijas daigams iš sėklų namuose

Kaip namuose auginti petunijas iš sėklų: sėti daigus, prižiūrėti, persodinti į atvirą žemę

Būtina pasirinkti tinkamą sodinamąją medžiagą. Petunijos sėklos parduodamos specializuotose ir internetinėse parduotuvėse. Kartais jie randami įprastuose prekybos centruose.

Neverta pirkti sėklų iš turgų. Savaime išaugintos sėklos dažnai duoda nenuspėjamus rezultatus. Šis augalas lengvai apdulkinamas, todėl iš sėklų išaugintos gėlės dažnai skiriasi nuo motininio augalo.

Pastaba! Egzistuoja veislių ir petunijos hibridai, kurie neduoda sėklų ir dauginasi tik vegetatyviškai.

Parduotuvėse parduodamos dviejų rūšių sodinamosios medžiagos - granuliuotos ir birios. Pirmasis yra padengtas specialiu apvalkalu, kuris daro jį didesnį. Šias sėklas lengva sėti paskleidžiant tinkamu atstumu viena nuo kitos. Jie jau buvo perdirbti gamykloje, todėl šiame etape nereikia gaišti laiko.

Granuliuotos sodinamosios medžiagos trūkumas yra tas, kad kartais apvalkalas neleidžia jai sudygti... Tokios sėklos yra brangesnės nei birios sėklos, o pakuotėje jų yra mažiau.

Palaidinė sodinamoji medžiaga yra pigesnė. Tokios sėklos dažnai nėra perdirbamos gamykloje. Sodininkas turi skirti laiko jiems paruošti. Jie yra maži, todėl juos sunku sodinti. Nepaisant to, jie taip pat yra paklausūs.

Iškrovimo datos

Kaip namuose auginti petunijas iš sėklų: sėti daigus, prižiūrėti, persodinti į atvirą žemę

Nuo sėklų sėjos iki augalo žydėjimo vidutiniškai reikia 10–12 savaičių. Kada auga petunijos iš sėklų, sodinimo datos priklauso nuo to, kada tiksliai sodininkas nori pamatyti žydinčius krūmus savo sode, taip pat nuo lauko oro temperatūros.

Pietiniame ir centriniame regionuose petunijos auginamos nuo sausio vidurio iki vasario pabaigos. Norėdami gauti sveikus ir stiprius sodinukus, jums reikės specialaus apšvietimo (fluorescencinės lempos ar fitolampos). Jei nėra papildomo apšvietimo, sėklos sėjamos nuo kovo pradžios iki balandžio pradžios.

Sibire ir Uraluose sėjama pavasario viduryje (balandžio mėn.). Tokiu atveju subrandinti daigai bus paruošti sodinti atšilimui.

Patyrę sodininkai rekomenduoja renkantis petunijų sodinimo laiką atsižvelgti į mėnulio kalendoriaus rodiklius. Manoma, kad augalai yra stipresni ir sveikesni, kai pasodinami tinkamu metu.

Kada sodinti petunijas pagal mėnulio kalendorių 2020 m .:

Mėnuo Tinkamos dienos Netinkamos dienos
Sausio mėn 10-11, 15-20 5-9, 22
Vasario mėn 1-4, 6, 10-11, 16-18, 25 9, 21-23, 26-27
Kovas 3-5, 27-28 1-2, 7-8, 10, 12, 14-16, 19-24, 31
Balandis 1-2, 7-8, 14, 24, 28 3-5, 9, 11-13,15-22

Nepalankiomis dienomis nerekomenduojama sėti gėlių daigams. Sėklų daigumas šiuo metu bus menkas, o augalai - silpni.

Lentelėje nenurodytos dienos laikomos neutraliomis. Jie nėra laikomi palankiais, tačiau šiuo laikotarpiu taip pat galima sėti sodinamąją medžiagą.

Sėklų paruošimas

Granuliuotos ir birios sėklos, kurios buvo perdirbtos gamykloje, nereikia papildomai perdirbti. Informacija apie tai nurodyta ant pakuotės.

Jei sėklos nebuvo perdirbtos gamykloje, jos turi būti paruoštos sodinti. Tam sėklos dezinfekuojamos mirkant 30 minučių. šviesiai rausvame kalio permanganato, vandenilio peroksido arba „Fitosporino“ tirpale. Tada jie stimuliuoja savo augimą, mirkdami dieną „Epin“ arba „Solution“ tirpalu.

Tada sėklos yra paruoštos sodinti. Kai kurie augintojai mieliau daigina sodinamąją medžiagą iš anksto. Norėdami tai padaryti, uždenkite lėkštę ar plokštelę keliais marlės sluoksniais, sudrėkintais šiltu vandeniu. Sėklos pilamos ant viršaus vienu sluoksniu ir uždengiamos marle, kuri taip pat sudrėkinta vandeniu. Uždenkite lėkštę folija ir padėkite į šiltą vietą. Kol išdžiūsta, marlė sudrėkinama. Sėklos laikomos tokiu būdu, kol sudygsta.

Talpos ir dirvožemio pasirinkimas

Kaip namuose auginti petunijas iš sėklų: sėti daigus, prižiūrėti, persodinti į atvirą žemę

Petunijos sėklos sėjamos į bendrą dėžę. Geriau, jei tai platus indas, kurio aukštis yra 10–15 cm, tačiau taip pat veiks plastikiniai puodeliai, supjaustyti buteliai ir pyrago pakuotė.

Talpyklos turi būti dezinfekuojamos pilant verdantį vandenį arba mirkant tamsiai rausvame kalio permanganato tirpale.

Patogu naudoti durpių tabletes. Jie yra paruošti taip:

 1. Tabletes supilkite į gilų indą su skylute žemyn ir užpilkite verdančiu vandeniu. Vanduo turi visiškai uždengti ruošinį.
 2. Kai skystis absorbuojamas, įpilama daugiau verdančio vandens. Tai atliekama tol, kol tabletės visiškai išbrinksta ir virsta maišais.
 3. Išbrinkusios tabletės pašalinamos ir apverstos. Skystis perteklius nusausinamas. Krepšiai dedami ant padėklo.

Petunijoms tinka šiek tiek rūgštus arba neutralus. gruntavimas... Yra keletas tinkamų preparatų variantų:

 1. Nupirktas dirvožemio mišinys - universali dirva sodinukams arba speciali gėlėms.
 2. Sodo dirvožemio ir hidrogelio mišinys santykiu 1: 1.
 3. Derlingas mišinys: 2 dalys sodo dirvožemio, durpių ir humuso bei 1 dalis smėlio.

Dirva dezinfekuojama. Jis kalcinuojamas krosnyje, užpilamas karštu vario sulfato arba kalio permanganato tirpalu.

Be dirvožemio, reikės drenažo (apvalkalo uoliena, nedidelis keramzitas, grūsta keramika ir kt.). Jis taip pat dezinfekuojamas.

Sėklų sėjos būdai

Kaip namuose auginti petunijas iš sėklų: sėti daigus, prižiūrėti, persodinti į atvirą žemę

Prieš sodindami petunijas, turite tinkamai užpildyti konteinerį dirvožemiu. Ant dėžutės dugno uždedamas 1-2 cm drenažo sluoksnis. Dirvožemis pilamas iš viršaus taip, kad iki viršutinių talpyklos kraštų liktų 3–5 cm laisvos žemės. Iš purškimo butelio dirva sudrėkinta šiltu vandeniu.

Granuliuotos sėklos išdėstomos eilėmis 2–4 cm atstumu viena nuo kitos ir truputį įspaudžiamos į žemę, bet neužbarstomos žeme.

Sunkiau dirbti su biria sodinamąja medžiaga. Yra trys sėjos būdai:

 1. Dantų krapštukai. Sėklos pilamos ant popieriaus lapo. Dantų krapštuko galas sudrėkinamas vandeniu ir paliečiamas su juo iki 1 sėklos. Priklijuota sodinamoji medžiaga perkeliama į puodą ir nuleidžiama ant žemės, naudojant antrą dantų krapštuką. Sėklos išdėstomos eilėmis 2–3 cm atstumu viena nuo kitos, neužkasant į žemę. Iš purškimo butelio dirvožemis purškiamas šiltu vandeniu.
 2. Su smėliu. Sodinamoji medžiaga sumaišoma atskirame inde su smėliu. Gautas mišinys paskirstomas lygiu sluoksniu ant žemės, o po to apipurškiamas šiltu vandeniu iš purškimo butelio.
 3. Ant sniego. Sniego sluoksnis dedamas į konteinerį sodinukams ant dirvos viršaus. Sėklos sėjamos į ją eilėmis 2–3 cm atstumu viena nuo kitos.

Tara su pasėliais yra uždengta folija arba stiklu. Tada jie išvežami į šiltą, šviesią vietą.

Sėjinukų priežiūra

Kaip namuose auginti petunijas iš sėklų: sėti daigus, prižiūrėti, persodinti į atvirą žemę

Norėdami užauginti petunijas iš sėklų ir įsigyti parduotuvėje įsigytų sodinukų, svarbu užtikrinti augalams optimalias augimo sąlygas ir tinkamą priežiūrą. Priešingu atveju petunija pasirodys pailga, silpna ir neįsišaknys, kai persodinama į žemę.

Kaip auginti petuniją namuose:

 1. Temperatūra. Prieš sėklų sudygimą, kambario temperatūra turėtų svyruoti tarp + 24 ... + 26 ° C.Pasirodžius pirmiesiems ūgliams, temperatūra sumažinama iki + 20… + 22 ° C.
 2. Apšvietimas. Sėjinukų dėžutės dedamos ant pietinės ar pietrytinės palangės. Jie turėtų būti ten, net jei sėklos dar neišdygo. Jei įmanoma, parūpinkite papildomą apšvietimą 12 valandų.Sėjant sėklas žiemą, būtinas apšvietimas.
 3. Laistyti. Prieš sėklų sudygimą, dirva purškiama šiltu vandeniu iš purškimo butelio. Negalite jo laistyti iš laistymo indelio ar butelio, nes tokiu atveju sėklos giliai pateks į žemę ir neišdygs. Pasirodžius pirmiesiems ūgliams, sodinukai laistomi iš švirkšto arba specialios laistymo dėžutės, skirtos kambariniams augalams su siauru antgaliu. Skystis neturėtų liestis su augalų lapais. Dirva sudrėkinta, nes išdžiūsta šiltu vandeniu. Tai darykite ryte arba vakare, kai saulė neaktyvi.
 4. Šiltnamis. Prieš pasirodant pirmiesiems ūgliams, daigai turėtų būti po stiklu ar folija. Kiekvieną dieną šiltnamis pašalinamas, kondensatas nuvalomas ir konteineris paliekamas vėdinti 10-20 minučių. Kai sėklos sudygsta, padidėja vėdinimo laikas. Tada šiltnamis visiškai išardomas.
 5. Rinkimasis. Jis atliekamas, kai petunija turi 2 tikrus lapus. Naudokite 250–300 ml talpos indus. Drenažas pilamas apačioje. Likusi tūrio dalis yra padengta dirvožemiu. Daigai atsargiai išimami iš bendro konteinerio, stengiantis nepažeisti šaknų, ir persodinami į atskirus vazonėlius. Augalai laistomi po šaknimi šiltu, nusistovėjusiu vandeniu. Augalai persodinami antrą kartą, kai šaknų sistema užpildo konteinerį (1,5 mėnesio po sėklų pasėjimo).
 6. Formavimas. Kad krūmas gerai išsišakotų ir tinkamai susiformuotų, jis suberiamas, kai ant augalo susiformuoja 3–4 poros lapų. Tai skatina šoninių ūglių vystymąsi.
 7. Grūdinimas. Likus 2 savaitėms iki sodinimo atvirame lauke, daigai pradeda kietėti. Jis išnešamas į gatvę arba ant balkono 3 minutėms, po to 1 valandai, palaipsniui ilgėjant laikui, jis tokiomis sąlygomis paliekamas per dieną.
 8. Viršutinis padažas. Prieš skinant sodinukus nereikia maitinti, tačiau kai kurie sodininkai kartą per savaitę įlašina kelis lašus Epin į laistymo vandenį. Persodinus į atskirus konteinerius, petunijos šeriamos kas 2 savaites pakaitomis mineralinėmis ir organinėmis trąšomis.

Kada sodinti petunijas atvirame grunte

Kaip namuose auginti petunijas iš sėklų: sėti daigus, prižiūrėti, persodinti į atvirą žemę

Pietiniuose regionuose tai daroma gegužės pirmoje pusėje, Maskvos ir kituose centriniuose regionuose - vėlyvą pavasarį, o šiauriniuose regionuose - birželio antroje pusėje.

Sodindami petunijas rinkitės gerai apšviestą sodo vietą su derlingu dirvožemiu. Anksčiau humusas įterpiamas į dirvą (6 kg 1 kv. M) ir laistomas karštu tirpalu, paruoštu iš 1 valg. l. vario sulfatas ir 10 litrų vandens.

Taryba. Mažai auganti petunija puikiai atrodo kaip gėlių lovos rėmas.

Petunijų sodinimo schema priklauso nuo jų veislės:

 1. Su mažomis gėlėmis. Krūmai sodinami 8-20 cm atstumu vienas nuo kito.
 2. Su dideliais žiedynais. Atstumas tarp augalų yra nuo 23 iki 25 cm.
 3. Ampel petunijos. Laisvas tarpas tarp petunijų turėtų būti bent 28–30 cm.

Skylės gylis vidutiniškai yra 10 cm, į griovelius pilama 1 valgomasis šaukštas. l. pelenai ir užpilkite vandens. Po to sodinama petunija.

Sodininkystės patarimai

Patyrę sodininkai žino keletą paslapčių, kaip namuose auginti petunijas iš sėklų. Jie padės pagreitinti augalų augimą, pagerins jų kokybę ir padės išvengti įvairių problemų:

 1. Norėdami pagreitinti petunijos augimą, ruošdami dirvožemio mišinį iš sodo dirvos ir hidrogelio, pastaroji mirkoma ne vandenyje, o augimo stimuliatoriaus tirpale. Hidrogelis naudojamas, kad dirva ilgiau išliktų drėgna.
 2. Renkantis dirvą petunijoms, svarbu atkreipti dėmesį į durpių rūšį. Raudonos durpės turi didelį rūgštingumą, kuris yra kenksmingas augalui. Mažai juodos durpės yra optimalios auginant petunijų sodinukus.
 3. Smėlis petunijai turėtų būti baltas arba pilkas. Geriausiai tinka jos upių įvairovė. Geltoname smėlyje yra daug geležies, kuri yra kenksminga augalui.
 4. Nerekomenduojama petunijos dėti šalia esančios baterijos. Sausas karštas oras kenkia daigams.
 5. Kai kurie augintojai pataria genėti centrinę šaknį trečdaliu antrojo persodinimo metu, kad paskatintų šaknies sistemos augimą į šonus. Tačiau tai nėra būtina, nes transplantacijos metu šaknų sistema yra pažeista.

Taip pat skaitykite:

Koks yra amarų pavojus petunijoms ir kaip efektyviai su ja kovoti.

Vadovas, kaip vasarą atlikti petunijų auginius pradedantiesiems floristams.

Išvada

Petunijos sodinukų auginimas yra ilgas procesas, reikalaujantis nuolatinio augintojo dėmesio. Jauni augalai reikalauja temperatūros, dirvožemio sudėties, laistymo ir formavimo.

Tačiau, jei žinote pagrindines taisykles ir niuansus, net pradedantysis gali susidoroti su augančiomis petunijomis. Svarbiausia yra pasirinkti aukštos kokybės sodinamąją medžiagą ir tiksliai laikytis sodinimo instrukcijų.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės