Kas yra petunijos genėjimas vasaros viduryje ir kaip tai teisingai atlikti

Petunija yra vienas populiariausių žydinčių augalų. Vešlūs krūmai su baltomis, rožinėmis, raudonomis, violetinėmis, dėmėtomis gėlėmis aptinkami miesto gėlių lovose, kiemelio sklypuose, miestiečių balkonuose. Norėdami pratęsti žydėjimą ir atjauninti krūmus, gėlių augintojai vasaros viduryje genėti petunijas.

Kodėl genėti petuniją

Petunija - nepretenzingas augalas, kuris džiugina savo sodriu žydėjimu. Norėdami išlaikyti gėlių grožį vasaros viduryje, atlikite "kirpimą". Jei petunija paliekama be priežiūros, augalas pradės ištempti, o gėlės taps mažos ir nuobodu.

Petunijos genėjimas atliekamas sodinukų auginimo etape. Norėdami tai padaryti, suspauskite pagrindines šakas, o tai skatina šoninių stiebų formavimąsi. Stiebų galiukai pašalinami pirštais arba žirklėmis, po to ūgliai tampa storesni, o lapai įgauna sodrią spalvą. Po dviejų savaičių ant krūmo pasirodys pirmieji pumpurai, suaktyvėję neveikiantys pumpurai ir greitai augs.

Kas yra petunijos genėjimas vasaros viduryje ir kaip tai teisingai atlikti

Petunijos kirpimas yra įtrauktas į privalomų procedūrų sąrašą, siekiant suteikti krūmams tvarkingą formą. Šis metodas padeda sukurti neįprastas formas ir pakeisti stiebų augimo kryptį. Gražiame kaskadoje galite suteikti rutulio formą arba nusileisti šakas.

Svarbu! Petunijų formavimas atliekamas tik tuo atveju, jei stiebas buvo greitai suskaldytas auginimo sezono metu.

Tinkamas augalų genėjimas padės, jei stiebai bus ištraukti dėl šviesos trūkumo ir netinkamos priežiūros. Krūmų veislės be vargo gailisi, palikdamos tik 15 cm ilgio, ampelo jei norite, supjaustykite. Po genėjimo, augalas pradeda augti iš naujo.

Genėjimas arba smeigimas atliekamas tik subrendusiuose krūmuose. Tai skatina žydėjimą ir leidžia dauginti petunijas auginiais. Praėjus 3–4 savaitėms po pirmosios procedūros, šoniniai stiebai papildomai sutrumpinami, kad būtų didesnis tūris. Vėlesnės manipuliacijos atliekamos pagal poreikį, atsižvelgiant į augalo būklę.

Procedūros sąlygos

Kas yra petunijos genėjimas vasaros viduryje ir kaip tai teisingai atlikti

Genėjimas nėra sudėtingas net pradedantiesiems augintojams. Procedūra atliekama priklausomai nuo augalų vystymosi stadijos. Vasaros pradžioje krūmai aktyviai auga ir stiprėja, jie atrodo sveiki ir patrauklūs. Sezono pabaigoje, be tinkamos priežiūros, augalas gali išdžiūti ir visiškai žydėti.

Pirmasis prispaudimas atliekamas birželio pradžioje, po to petunija įgauna žalią masę, o ant stiebų atsiranda pumpurai. Antrasis genėjimas atliekamas liepos – rugpjūčio mėnesiais, siekiant suformuoti krūmus ir paskatinti žydėjimą.

Vasarinis anti-senėjimo genėjimas

Vasarą gėlių augintojai genėja petunijas, kad atjaunintų krūmą, suteiktų jam gražią išvaizdą ir paskatintų žydėjimą.

Dėl gausaus žydėjimo

Kaip atnaujinti augalą? Liepos mėnesį petunijų žydėjimas sumažėja, o krūmai išblėsta. Norint paskatinti naujų gėlių atsiradimą, atliekamas genėjimas. Darbe jie naudoja sodo genėjimą, žirkles arba rankomis nupjauna stiebus. Jei nepaisysite šios procedūros, augalas pradės išleisti visą savo energiją sėkloms nokinti. Dėl to sutrumpėja centrinis stiebas ir šoniniai procesai.

Nuoroda. Nerekomenduojama smeigti tik stiebų galiukus, nes naujos šakos augs plonos ir silpnos.

Stiebai yra sudygę tose vietose, kur beveik neliko gėlių. Ant nupjauto stiebo paliekami keturi lapai. Sausi pumpurai pašalinami rankomis arba nagų žirklėmis.Patyręs augintojai pataria žiupsnelis petunijos kartą per mėnesį iki rugsėjo pabaigos.

Norėdami suformuoti krūmą

Kas yra petunijos genėjimas vasaros viduryje ir kaip tai teisingai atlikti

Rugpjūčio mėnesį atliekamas genėjimas, kad būtų atkurtas augalas ir sodrus žydėjimas. Procedūra yra tokia pati kaip liepą.

Dėl intensyvaus žydėjimo petunijos greitai praranda jėgą. Jų atnaujinimui įvorės reguliariai purškiamos ir šeriamos kartą per savaitę.

Po žydėjimo augalas genimas, jei krūmai auginami dekoratyviniais tikslais. Jei augintojui reikia sėklų, genėjimas neatliekamas. Kai reguliarus kirtimas neduoda laukiamų rezultatų, o lapai pagelsta, krūmus rekomenduojama apkarpyti trečdaliu. Augalas išimamas iš puodo kartu su moliniu klotu ir šaknų sistema padalinta į pusę. Aštrus peilis tai padarys.

Padalijus šakniastiebius, petunijos persodinamos į didesnius vazonus, užpildant jas šviežio dirvožemio mišiniu. Talpyklos savaitę perkeliamos į tamsią vietą ir reguliariai laistomos. Tris savaites dirva tręšiama azotu, tada jie pereina prie kompleksinio šėrimo. Po tokio genėjimo petunijos vėl žydės rugpjūčio pabaigoje ir džiugins naujais pumpurais iki rugsėjo.

Tai yra įdomu:

Auginančios kilpinės petunijos veislių ir savybių aprašymas

Kaip namuose auginti petunijas iš sėklų: sėti daigus, prižiūrėti, persodinti į atvirą žemę

Koks yra amarų pavojus petunijoms ir kaip efektyviai su ja kovoti

Kaip genėti

Kaip tinkamai genėti už vešlų žydėjimą? Procedūra atliekama laikantis keleto taisyklių. Norėdami tai padaryti, naudokite sodo žirkles arba genėjimą. Įrankiai iš anksto dezinfekuojami stipriu kalio permanganato arba medicininio alkoholio tirpalu.

Kas yra petunijos genėjimas vasaros viduryje ir kaip tai teisingai atlikti

Genėjimo taisyklės

Kad įvorėms būtų lengviau ištverti genėjimą ir greitai būtų atkurtas gyvybingumas, procedūra atliekama atsižvelgiant į niuansus:

  • krūmai turi būti stiprūs ir sveiki, ant kiekvieno stiebo turi būti bent penki dideli lapai;
  • į darbo vietą dedamas konteineris auginiams surinkti;
  • ant kiekvieno stiebo nuimkite viršutinį 3-4 cm ilgio;
  • procedūra atliekama ryte arba vakare, kai saulė nėra tokia šviesi.

Kaip genėti petuniją, kad ji žydėtų vešliame kaskadoje

Norint, kad petunijos žydėtų vešliame kaskadoje, ją reikia atjauninti, laikantis bendrųjų rekomendacijų. Apelinėms veislėms būdingi kritę ploni stiebai, supjaustyti per pusę ilgio. Svarbu atsižvelgti į tai, kad jei pjaunate liepos mėnesį, tada augalas nebebus laiko augti ilgų blakstienų.... Todėl ampelinės veislės genimos, kai tik praranda patrauklumą.

Kaskadinių veislių stiebai auga į viršų. Genėdami tokias petunijas, jie palieka ūglius 15 cm ilgio.Jei pašalinami tik viršūnės, petunijos pradės augti. Tai sukurs įdomias gėlių formas.

Svarbu! Genėjimas atliekamas prieš šėrimą, kad augalas gautų papildomą maistą ir suaktyvintų sodrų žydėjimą.

Tolesnė priežiūra

Kas yra petunijos genėjimas vasaros viduryje ir kaip tai teisingai atlikti

Kad petunija ir toliau džiugintų sodrus žydėjimas, patyrę floristai rekomenduoja laikytis kelių taisyklių:

  1. Intensyviam augimui krūmai tręšiami mineralais ir augimo stimuliatoriais.
  2. Sausros metu augalas laistomas kasdien, o vakare iš purškimo butelio purškiamas vandeniu.
  3. Nudžiūvusios gėlės pašalinamos kartu su stiebu.

Maitinimo taisyklės:

  1. Pasodinus petunijas nuolatinėje vietoje, į žemę įvedamas 5 šaukšteliai. kalio monofosfatas 10 litrų vandens. Kartą per savaitę augalas tręšiamas „Cirkonu“ (1 ampulė 10 litrų vandens). Norėdami pagerinti žydėjimą, naudokite vaistą "Kemira Lux" su mikro- ir makroelementais
  2. Liepos viduryje „Kemira Lux“ įpilamas į dirvą, kas penkias dienas sumaišomas su kalio monofosfatu ir kalio nitratu. Gausiam žydėjimui krūmai šeriami karbamidu (10 g 10 l vandens). Azotas skatina žaliosios masės augimą ir užtikrina sodrų žydėjimą.
  3. Rugpjūtį augalas kas 7 dienas šeriamas „Fertika“ ir kalio monofosfatu.

Vasaros pabaigoje viršutinė apranga sumažinama iki minimumo.Iki to laiko krūmai įgis jėgų ir džiugins ilgą žydėjimą iki sezono pabaigos.

Išvada

Nuo birželio mėn. Reguliariai reikia genėti stiebus su sausais lapais ir nudžiūvusiomis gėlėmis. Gėlininkai ypatingą dėmesį skiria petunijų genėjimui vasarą. Pirmoji procedūra atliekama birželio mėnesį, sekančios - liepą – rugpjūtį. Jie naudoja sodo žirkles, sekatorius, aštrius peilius.

Stiebai suspaudžiami rankomis, sausos gėlės pašalinamos nagų žirklėmis. Bet koks genėjimas yra augalo stresas, todėl, norint papildyti gyvybingumą, krūmai yra šeriami azotu ir sudėtiniais priedais. Augimo stimuliatoriai skatina sodrų žydėjimą ir žaliosios masės prieaugį. Tinkamai prižiūrint, petunijos iki rugsėjo pabaigos džiugins vešlia spalva.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės