Kada reikia persodinti bijūnus į kitą vietą vasarą ir kaip tai teisingai atlikti

Bijūnai yra tokie pat populiarūs tarp gėlių augintojų kaip ir rožės. Nepaisant priežiūros paprastumo, kai kurie vasaros gyventojai negali susidoroti su šiomis gėlėmis. Jie arba blogai auga, arba visai nežydi. Tokio bijūnų elgesio priežastys yra netinkamas sodinimas arba transplantacijos nebuvimas. Šiame straipsnyje kalbėsime apie bijūnų persodinimą į kitą vietą vasarą: kada galima persodinti, kaip tai padaryti teisingai ir prižiūrėti gėles po procedūros.

Ar galima bijūnus persodinti į kitą vietą vasarą

Bijūnai laikomi šimtamečiais ir toje pačioje vietoje gali augti daugiau nei 10 metų.... Yra atvejų, kai augalai gėlių lovose auga 50 metų ir džiugina kelias sodininkų kartas gausiai žydinčiais augalais.

Kada reikia persodinti bijūnus į kitą vietą vasarą ir kaip tai teisingai atlikti

Tačiau tai greičiau taisyklės išimtis, o ne modelis. Dažnai po 5–7 metų bijūnai pradeda nudžiūti.: Šaknies apykaklėje šliužai, kirminai ir skruzdėlės randa prieglobstį. Gėlių pumpurai dedami vis giliau ir giliau, todėl gėlės ant krūmų atsiranda tik retkarčiais. Tai signalas augintojui: bijūnams reikia ieškoti kitos vietos.

Nuoroda. Ant krūmo, kurį reikia persodinti, atsiranda dėmėtų lapų, o šakniastiebio srityje lapija pagelsta ir išdžiūsta.

3 pagrindinės bijūnų persodinimo vasarą priežastys:

 • gėlės serga, šaknys supuvusios, žalumynai ir pumpurai paveikti kenkėjų;
 • krūmai buvo šešėlyje dėl krūmų ir medžių apaugimo;
 • augalas nustojo žydėti dėl sumažėjusio dirvožemio maistinių medžiagų lygio.

Vasarinių bijūnų persodinimo datos

Peonijas rekomenduojama persodinti, kai pumpurai išblukę.... Tai atsitinka vasaros pabaigoje, ne anksčiau kaip rugpjūčio mėn. Vasaros laikotarpiu augalas sukaupia maisto medžiagų ir pradeda ruoštis žiemojimui.

Palankiausias laikotarpis vidurinės juostos regionams, pasak patyrusių floristų, - rugpjūčio 20 - rugsėjo 20 d. Sibire ir Urale laikas yra maždaug vienodas - nuo rugpjūčio vidurio iki rugsėjo vidurio. Pietuose bijūnai persodinami nuo rugsėjo 15 iki spalio 25 dienos.

Palankios dienos pagal mėnulio kalendorių 2020 m:

 • Rugpjūtis - 20, 26, 28, 29;
 • Rugsėjis - 1–3, 7–12, 18–24, 28–30;
 • Spalis - 1, 4–6, 8, 10, 14, 17, 23–26.

Palankios dienos pagal mėnulio kalendorių 2021 m:

 • Rugpjūčio - 23, 27–31;
 • Rugsėjis - 1–3, 8–13, 15, 16, 19, 20, 21, 25, 29, 30;
 • Spalis - 3, 4, 7–13, 16–21, 23–26.

Įdomu svetainėje:

Kodėl po žydėjimo reikia genėti vijoklinę rožę

Mes rožėmis rūpinamės vasarą, kad jos žydėtų prabangiai ir ilgą laiką

Kaip auginti purpurines rožes ir kokias veisles pasirinkti?

Naujos vietos pasirinkimas

Renkantis naują bijūnų vietą, rekomenduojama atsižvelgti į apšvietimo lygį.: svarbu, kad svetainė buvo saulėta arba iš dalies pavėsyje. Vieta turėtų būti apsaugota nuo skersvėjų ir gūsingo vėjo. Floristai taip pat atsižvelgia į požeminio vandens vietą. Bijūnai netinkamai auga pernelyg drėgnose ir pelkėtose vietose, todėl šaknų sistema pradeda nykti. Todėl transplantacijos vieta pasirenkama padidintoje vietoje.

Dirva turi būti biri ir derlinga, idealiu atveju - priemolis su neutraliu rūgštingumu. Jei reikia, dirvožemis tręšiamas puviniu mėšlu ir durpėmis, upių smėlis įleidžiamas į pernelyg molingą ir užkimštą dirvą.

Nerekomenduojama sodinti bijūnų po medžiais, kuriuose plinta vainikas. ar apaugę krūmai, nes gėlės nuolat bus šešėlyje.

Nuoroda.Bijūnai gerai dera su lelijomis, delphiniums, Clematis, floksais, rainelėmis.

Naujos transplantacijos vietos paruošimas

Nauja vieta pradedama ruošti likus maždaug mėnesiui iki siūlomos gėlių persodinimo..

Aikštelėje iškastos 60–70 cm gylio duobės. Dugnas užpildomas drenažo sluoksniu (skaldyta plyta, keramzitas, akmenukai), viršuje pilamas maistingas dirvožemis, kurį galima įsigyti sodų parduotuvėse arba paruošti patys.

Dideliame inde sumaišoma 10 litrų durpių, komposto, upių smėlio, įpilama 200 g medžio pelenų ir 50 g superfosfato.

Kada reikia persodinti bijūnus į kitą vietą vasarą ir kaip tai teisingai atlikti

Bijūnų paruošimas

Prieš iškasdami bijūnų krūmą, stiebus rekomenduojama nupjauti beveik lygiu su žeme... Genėjimas atliekamas paaštrintomis žirklėmis. Nebūtina visiškai nupjauti žalumynų, nes jie aprūpina augalą maistinėmis medžiagomis.

Krūmas iškasamas žnyplėmis iš visų pusių ir švelniai lepinamas... Kai kurios šaknys neišvengiamai nutrūks, tačiau tai neturės įtakos augalo būklei. Tada abiem rankomis jie griebiasi už stiebų, pasuka įvorę skirtingomis kryptimis ir atsargiai išima šakniastiebį kartu su žemišku kūnu. Šaknys iš žarnos išleidžiamos iš žarnos vandeniu ir paliekamos 3–5 valandoms šešėlyje, kad jos šiek tiek nudžiūtų ir taptų elastingos. Tai palengvins krūmo padalijimą.

Padalijimas atliekamas rankiniu būdu, jei įmanoma, arba šakniastiebį nupjaukite peiliu, iš anksto apdorotas medicininiu alkoholiu arba kalio permanganatu. Dalijant svarbu nepažeisti inkstų.

Ant kiekvieno padalijimo paliekami 3-5 pumpurai, o šaknų ilgis turėtų būti 15-20 cm... Genėjimas per ilgas, kad būtų lengviau sodinti į skylę.

Dalijimosi procese šakniastiebis atidžiai apžiūrimas iš visų pusių, nupjaunamos puvinio ir pelėsio vietos... Skyriai apibarstomi susmulkintomis anglimis arba sutepami briliantine žalia. „Delenki“ galima pusvalandį pamirkyti kalio permanganato ar vaisto „Maxim“ dezinfekuojančiame tirpale. Norėdami skatinti šaknų formavimąsi, papildomai naudokite „Heteroauxin“ arba „Kornevin“.

Yra dar vienas būdas apsaugoti šaknis transplantacijos metu. - apdorojimas molio talkeriu. Tam molis sumaišomas su vandeniu iki tirštos grietinės konsistencijos, pridedamas vario sulfatas (50 g per 10 l) ir delenkai pamirkomi šiame mišinyje.

Kada reikia persodinti bijūnus į kitą vietą vasarą ir kaip tai teisingai atlikti

Kaip persodinti bijūnus į naują vietą

Jei krūmas persodinamas nedalijant, šaknų nuplauti nereikia.... Šakniastiebis iškastas ir atsargiai perkeltas į duobę. Pumpurai palaidoti ne daugiau kaip 5 cm, dirvožemis išlyginamas ir laistomas vandeniu, pridedant kalio permanganato.

Delenka dedama į paruoštos skylės centrą ir uždengiama švaraus dirvožemio sluoksniu.... Maži delenki sodinami vertikaliai, dideli - ties nedideliu nuolydžiu. Žemė laistoma švariu, nusistovėjusiu vandeniu ir mulčiuojama pjuvenomis, durpėmis ar žieve.

Klaidų, kurių reikia vengti

Žydėjimo trūkumo priežastys po transplantacijos:

 1. Per didelis šakniastiebio gilinimas. Bijūnai nemėgsta gilaus sodinimo ir pradeda pūti. Optimalus dirvožemio lygis yra 3-5 cm atstumu nuo šaknies pumpuro.
 2. Neteisingai pasirinkta pervežimo vieta. Bijūnai mėgsta šviesą ir gerai neišsivysto šešėlyje.
 3. Peonijos blogai auga rūgščioje dirvoje. Rūgštingumui normalizuoti į dirvą įpilama dolomito miltų arba kalkių (400–500 g / m²).
 4. Persodinant buvo naudojami per maži padalijimai, kurie pradeda žydėti tik praėjus 3–4 metams po pasodinimo.
 5. Nepakankamas laistymas ar drėgmės perteklius.
 6. Peonijos, perpildytos azotu, aktyviai augina žaliąją masę, bet neduoda gėlių.

Taip pat skaitykite:

Kaip ir ką maitinti rožes liepą, kad vešliai žydėtų

Kaip genėti rožes po žydėjimo, kad jos vėl žydėtų

Priežiūra po transplantacijos

Persodintiems bijūnams reikia daugiau dėmesio floristas. Išgyvenimo naujoje vietoje laipsnis priklauso nuo žemės ūkio technologijos taisyklių laikymosi.

Pirmas 2 savaites nelieskite delenkų ir duokite jiems laiko prisitaikyti... Sodinukai gausiai laistomi 1–2 kartus per savaitę. Šaknys turėtų gauti pakankamai drėgmės, o dažnai laistant paviršių, sudrėkinamas tik viršutinis dirvožemio sluoksnis.Priklausomai nuo krūmo dydžio, po kiekvienu įvoriu pilama 5-15 litrų nusistovėjusio vandens. Esant sausam orui, laistymo dažnis padidėja, o žemė po įvorėmis atsilaisvina.

Azoto reikėtų atsisakyti, nes tai sukelia aktyvų žaliosios masės augimą, o augalas neturi laiko pasiruošti žiemojimui. Kalio ir fosforo tręšimas atliekamas tik praėjus 2–3 metams po transplantacijos.

Pasirengimas žiemoti prasideda nuo pirmųjų šaltų orų pradžios... Krūmai yra visiškai nupjauti, padengti durpėmis, šiaudais, sausa lapija. Vietovėse, kuriose žiemos atšiaurios ir mažai snieguotos, bijūnai padengti neaustine pluošto ir eglės šakomis.

Kada reikia persodinti bijūnus į kitą vietą vasarą ir kaip tai teisingai atlikti

Patyrusių floristų patarimai

Patyrusių floristų patarimai pradedantiesiems išlaikyti bijūnų sveikatą, ilgaamžiškumą ir sodrų žydėjimą:

 1. Geriausia sodinti vieta yra atvira ir saulėta vietovė ant kalvos. Tamsioje ir drėgnoje vietoje gėlės pradeda pūti.
 2. Gūsingas vėjas ir grimzlė bijūnams yra blogesni nei šalčiai, todėl gėlių sodas yra šalia tvorų ir pastatų.
 3. Nerekomenduojama sodinti bijūnų po aukštais medžiais su plinta karūna ir dideliais krūmais, kurių šešėlyje vargu ar žydi gėlė.
 4. Bijūnai mėgsta derlingą, kvėpuojančią dirvą, turinčią neutralų rūgštingumą. Kuo daugiau maistinių medžiagų dirvožemyje, tuo nuostabiau žydi krūmai.
 5. Persodinant nerekomenduojama gilinti augimo pumpurų. Priešingu atveju nebus sodrus žydėjimas.
 6. Pasodinus sklypus ar krūmus, dirva lengvai prispaudžiama rankomis, bet jokiu būdu ne kojomis, kad nepažeistumėte augimo pumpurų.
 7. Sodinant karštu oru, kamieno žiedas mulčiuojamas durpėmis ar šiaudų sluoksniu, kad dirvoje būtų drėgmė ir neliktų šaknų.
 8. Bijūnams laistyti naudokite vandenį su „Kornevin“, kad paskatintumėte šaknų formavimąsi.
 9. Pirmuosius 2-3 metus po pasodinimo bijūnai retai kada mėgaujasi sodriu žydėjimu. Norint paskatinti pumpurų formavimąsi, pirmaisiais žydėjimo metais rekomenduojama pašalinti žiedpumpurius, kad krūmas praleistų mažiau energijos šaknims kaupti. Iš krūmo šonų pašalinami pumpurai.
 10. Kilpinių veislių bijūnų pumpurai, skirti puokštėms, nupjaunami pusiau atviri, o ne kilpiniai - spalvoto pumpuro stadijoje. Gėlės supjaustomos ryte, todėl jos ilgiau laikosi vazoje.

Išvada

Bijūnai toje pačioje vietoje gali augti metus ar net dešimtmečius. Tačiau gėlių augintojams patariama kas 5-7 metus perkelti gėlę į naują vietą. Apatinių lapų pageltimas, dėmės ant jų paviršiaus, retas žydėjimas rodo persodinimo poreikį.

Jei bijūnai auga aukštų medžių ir didelių krūmų šešėlyje, jie gauna mažai saulės šviesos ir reaguoja be pumpurų. Ištuštėjusiame dirvožemyje gėlės mažiau maitinasi ir nudžiūsta. Tai visos geros priežastys perkelti gamyklą į palankesnę vietą.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės