„Opera“ serijos populiarių petunijų veislių ir jų savybių apžvalga

Petunija yra mėgstama daugelio sodininkų gėlė. Ji nepretenzinga priežiūrai, atrodo prabangiai ir žydi visą vasarą. Gėlininkai išskiria „Opera petunia“ ir jos porūšius. Baltos, geltonos, mėlynos ir rožinės spalvos žiedynai yra išilgai viso ūglių ilgio, gražiai garbanojasi ir žvilga. Toliau sužinosime viską apie „Opera petunia“: priežiūros ir priežiūros ypatybes, patyrusių sodininkų apžvalgas.

„Petunia Opera“ - kokia ši veislių serija

Opera - valdovas ampelio veislės petunijos... Jis išsiskiria ilgais ir garbanotais ūgliais, ant kurių susidaro skirtingų spalvų žiedynai.

Skiriamieji bruožai

„Opera“ serijos petunija yra hibridas, kuris yra dirbtinio gėlių apdulkinimo rezultatas. Jis turi patrauklią išvaizdą ir stiprų imunitetą.

Žiedynai yra išdėstyti sandariai per visą ūglio ilgį, todėl petunijos aktyviai naudojamos kraštovaizdžio dizaine. Net vienas puodas su tokiu augalu palankiai papuoš pavėsinę, verandą ir kitas kotedžo vietas.

Dėmesio! „Petunia Opera“ sodinama ne tik soduose, bet ir butuose - ant lodžijų ar balkonų. Blakstienų ilgis siekia 120 cm, gėlė auginama vazonuose ar vazonuose.

Populiarūs tipai

Tarp "Opera" veislių yra baltų, rožinių, violetinių gėlių. Kiekviena veislė yra graži ir nepretenzinga rūpintis, todėl petunijas galima pamatyti daugelyje Rusijos sodų.

Aukščiausias aviečių ledas

Apžvalga populiarių „Opera“ serijos petunijų veislėmis ir jų ypatybėmis

„Petunia Supreme Aviečių ledas“ (išverstas kaip „raudonas ledas“) priklauso serijai ampelio veislių Japonijos atranka. Spalva yra balta-rožinė su purpurinėmis venomis, gėlių skersmuo yra 5-6 cm, ūglio ilgis yra iki 1 m. Gėlės yra sandariai išdėstytos viena prie kitos, lapija yra sodri žalia.

Aukščiausiems aviečių ledams būdingas gausus žydėjimas, nereikalaujantis dienos šviesos ilgio. Petunija geriausiai atrodo pakabinamuose puoduose ar stalčiuose. Puikus pasirinkimas pradedantiesiems sodininkams, kurie tik pradeda susipažinti su „Opera“ serijos veislėmis.

Mėlyna

Apžvalga populiarių „Opera“ serijos petunijų veislėmis ir jų ypatybėmis

Pilnas petunijos vardas yra „Opera Supreme Blue“. Krūmo forma yra tvarkinga, blakstienos ilgis apie 100 cm.

Gėlės yra didelės, nuo 5 iki 7 cm skersmens, mėlynai violetinės su atspalviais. Lapai šviesiai žali, maži.

Vasaros gyventojai pažymi, kad gėlės nepraranda savo turtingo atspalvio net ir veikiamos ryškios saulės šviesos.

„Opera Supreme Blue“ retai suserga, turi ilgą žydėjimą ir yra atsparus išoriniams veiksniams.

Violetinė

„Opera Supreme Purple“ auginama kabančiuose krepšeliuose. Suaugusio krūmo skersmuo yra apie 1 m, kai kuriais atvejais jis siekia 1,2 m.

Petunija stipriai šakojasi, iš išorės primena ažūrinį ir lengvą debesį. Gėlių skersmuo - 6 cm, rausvai violetinė spalva, sodri ir gili.

„Opera Supreme Purple“ yra viena populiariausių veislių: ji nereikalauja daug dėmesio, ji tinka bet kokio dydžio sklypui.

Balta

Apžvalga populiarių „Opera“ serijos petunijų veislėmis ir jų ypatybėmis

Balta petunija su šviesiai geltonu centru puikiai tinka kabinti struktūras. Yra paprasta sodinant ir prižiūrint, sėklų galima įsigyti bet kurioje sodininkystės parduotuvėje. Krūmai tvarkingi, blakstienos ilgis apie 80 cm.

Gėlės yra stambios, nuo 6 iki 8 cm skersmens, lapai sodriai žali, vidutinio dydžio. Opera „Supreme White“ žydi 5 mėnesius - nuo birželio iki spalio. Veislė tinkama auginti bet kuriame šalies regione, įskaitant vidurinę juostą.

Rožinis rytas

Apžvalga populiarių „Opera“ serijos petunijų veislėmis ir jų ypatybėmis

Pažodinis vardo vertimas yra „Rožinis rytas“. Augalas formuoja lanksčias, iki 1 m ilgio blakstienas, kurios krenta ištisine banga. Spalva yra rausvai balta, vidurys gelsvas.

„Pink morn petunia“ pranašumas yra tas, kad jo nereikia prispausti, ir tai labai palengvina augalo priežiūrą. Auginkite vazonuose ar vazonuose.

Dėmesio! Taip pat populiarios kitos ampelinės veislės - „Opera Supreme Red“ ir „Opera Supreme Coral“. Raudonos ir koralų gėlės harmoningai derinamos su balta, rožine, geltona, mėlyna ir violetinė.

Privalumai ir trūkumai

Apžvalga populiarių „Opera“ serijos petunijų veislėmis ir jų ypatybėmis

Tarp petunijos „Opera“ privalumų yra patraukli išvaizda, nepretenzinga priežiūra, nereikalaujanti dienos šviesos valandų..

Dėl šios priežasties gėlė gerai auga trumpą vasarą turinčiuose regionuose, pavyzdžiui, Uraluose ar Sibire. Taip pat „Opera petunia“ labai mėgsta naudoti kraštovaizdžio dizaine. Ji papuoš bet kurią sodo vietą.

Operos petunijų auginimo problemos gali kilti tik nesilaikant sodinimo ir priežiūros taisyklių. Pavyzdžiui, jei augalas laistomas ne laiku arba pasodinamas į vazonėlius, kurių skersmuo mažas.

Reikia ilgų blakstienų genėjimas ir formuojantis, kitaip petunija virsta susivėlusiu rutuliu. Priešingu atveju aukščiau aprašytos veislės neturi trūkumų.

Augančios savybės

Gauti gražų ampelinį petunijos krūmą nėra sunku. Svarbiausia - laikytis paprastų agrotechnikos taisyklių ir rekomendacijų.

Iškrovimo taisyklės

Apžvalga populiarių „Opera“ serijos petunijų veislėmis ir jų ypatybėmis

Ampel petunija auginama vazonuose, vazonuose ar dėžutėse. Bet pirmiausia sėklos sudygsta stiklinėse arba specialiuose sodinukų indeliuose. Tai daroma vasario mėnesį paruošiant dirvą ir konteinerius. Išankstinis sėklų sudygimas sustiprina augalo imunitetą ir garantuoja ilgas žydėjimas.

Tinkamą dirvą petunijai sudaro durpės, lapinis dirvožemis, smėlis santykiu 2: 2: 1. Sudedamosios dalys sumaišomos ir sijojamos, kad žemė būtų šviesi.

Norėdami pagreitinti sėklų sudygimą, indas uždengiamas plėvele arba plonu stiklu ir išnešamas į patalpą, kurioje palaikoma + 20 ... + 22 ° C temperatūra. Svarbu užtikrinti, kad dirvožemis neišdžiūtų, kitaip ampelinė petunija žus. Laistykite sodinukus kartą per 5 dienas.

Dėmesio! Daigai pasirodo praėjus 7-10 dienų po pasodinimo. Šiuo metu petunijas rekomenduojama kasdien purkšti kambario temperatūros vandeniu. Kai pasirodo pirmieji lapai, plėvelė pašalinama. Toliau petunijos neria į dėžutes ar vazonėlius.

Kad skynimas praeitų be problemų, vasaros gyventojams patariama atsargiai nuimti ūglius, laikant šaknis drėgnos žemės gabalėliu viena ranka. Auginti svetainėje tinka tas pats dirvožemis, kuris buvo paruoštas sodinukams. Taip pat prieš skynimą augalas grūdinamas - išnešamas į gryną orą 3–4 dienas iš eilės.

Priežiūra

Apžvalga populiarių „Opera“ serijos petunijų veislėmis ir jų ypatybėmis

Petunija reikalauja drėgmės. Dirva turėtų būti drėgna, bet ne šlapia, nes vandens perteklius sukelia grybelines ir bakterines ligas. Naudokite tik nusistovėjusį ir minkštą vandenį. Kadangi petunijos auginamos gėlių vazonuose, vasaros gyventojai reguliariai stebi kaupiamo vandens lygį specialiuose loveliuose. Jie negali būti visada šlapi. Tai veda prie šaknų puvimo.

Kad krūmas būtų sodrus ir ilgą laiką žydėtų, jis reguliariai šeriamas. Tam puikiai tinka trąšos, kurių pagrindą sudaro humatai ir aminorūgštys, pavyzdžiui, priemonės „Aminosol“, „MicroMix“ arba „Humate + 7 Iodine“. Tirpus vandenyje maitinimas greitai absorbuojamas augalo, neturi chloro, pagerina dekoratyvines petunijų savybes.

Dėmesio! Dažnas laistymas gali sukelti nejudantį vandenį žemėje, todėl svarbu pagerinti oro cirkuliaciją, atsilaisvinant. Procedūra atliekama prieš kiekvieną laistymą. Atsipalaidavimo gylis - 3-4 cm.

Apsauga nuo ligų ir kenkėjų

Dažnos petunijos ligos yra vėlyvasis plikimas, juodoji koja, miltligė; kenkėjaiamarų ir erkės. Visų ligų ir vabzdžių atsiradimo priežastys yra panašios - vandens nutekėjimas, staigūs orų pokyčiai, tręšimo trūkumas ar perteklius, silpnas imunitetas.

Norėdami išvengti ligų, sodininkai stebi sėjos laiką, dezinfekuokite vazonus kalio permanganato tirpalu ir grūdinkite sodinukus.

Nepaisant to, petunija suserga, naudojami šie gydymo metodai:

  1. Įvorės apdorojamos Bordo skysčio arba kalio permanganato tirpalu (3 g 10 l vandens). Procedūra atliekama ankstyvą rytą, pašalinus pažeistas blakstienas ir gėles.
  2. Kai aptinkamas puvinys, naudojamas vaistas „Skor“ - sisteminis kontaktinis fungicidas. Vartojimo norma yra 2 ml 10 litrų vandens. Purškiama petunija 2 kartus su 14 dienų intervalu.
  3. Grybelinių ligų gydymui ir prevencijai naudojamas Fitosporin-M. Jis parduodamas miltelių ar pastos pavidalu, tinkamas naudoti bet kurioje infekcijos stadijoje. Vaistas yra ekologiškas ir suderinamas su kitais gydymo metodais.

Dauginimas

Sodininkai kaip auginimo būdą naudoja auginius. Gėlė dauginama nuo vasario iki gegužės, naudojant praėjusių metų gimdos krūmus ir jaunas sėklas, užaugintas iš sėklų.

Apžvalga populiarių „Opera“ serijos petunijų veislėmis ir jų ypatybėmis

Veisimo procesas:

  1. Iš krūmų nupjaunami 10 cm ilgio viršūniniai auginiai.
  2. Įdėta į augimo stimuliatorių „Kornevin“.
  3. Jie sodinami į dėžes su puriu dirvožemiu ir smėliu, gilinant 4-5 cm.
  4. Vanduo, uždenkite folija ir padėkite ant palangės.
  5. Po 7 dienų, kai atsiranda pluoštinės šaknys, jie persodinami į sodinukų stiklines.

Taikymas kraštovaizdžio dizaine

Apžvalga populiarių „Opera“ serijos petunijų veislėmis ir jų ypatybėmis

Be sodinimo gėlių vazonuose ar vazonuose, ampelinės operinės petunijos auginamos palei sodo takus ar tvorą. Norėdami tai padaryti, dizaineriai rekomenduoja įsigyti specialius stalčių stendus. Su jų pagalba petunijos auga teisingai - krenta kaskados.

Svarbiausia yra juos pastatyti 20-30 cm atstumu nuo kelio, kitaip blakstienos su gėlėmis nukris po jūsų kojomis.

Dėmesio! Sodininkai kartu sodina įvairių veislių „Opera petunias“ - jie puikiai sugyvena vienas su kitu. Sodindami laikykitės ne mažesnio kaip 20 cm atstumo tarp ūglių.Taip pat būtina nupjauti per ilgas šakas ir užspausti viršūnes, kad krūmas būtų gerai prižiūrimas.

Vertikalios gėlių lovos taip pat originaliai atrodo sode. Metalinis tinklelis yra suvyniotas ir iš vidaus išklotas tamsia medžiaga. Gautas stulpas užpildomas dirvožemio mišiniu ir padaromos skylės, į kurias sodinami gėlių daigai. Šis „petunijos medis“ atrodo labai įspūdingai.

Floristikos atsiliepimai

Sodininkai ir sodininkai iš visos Rusijos dalijasi savo patirtimi auginant ampelozines petunijas Opera.

Marina, Oryol: „Mano mėgstamiausia veislė yra„ Pink Morne “. Gėlės yra labai gražios ir švelnios, nesukelia rūpesčių rūpintis. Gėlę auginu jau ketvirtus metus iš eilės, o kitą sezoną noriu pabandyti pasodinti veisles „Opera Pearl“ ir „White“.

Grigorijus, Krasnodaro teritorija: "Turiu mėlyną ir geltoną petunijos operą, augančią mano sode. Gėlės yra didelės, ryškios, malonios akiai iki rudens. Laistau juos lietaus vandeniu ir maitinu juos humatais tris kartus per sezoną. Nepastebiu ligų ir kenkėjų, o tai labai džiugina “.

Polina, Saratovas: „Pirmą kartą pasodinau aukščiausią aviečių ledus. Gėlės vidutinio dydžio, malonaus atspalvio. Bet dėl ​​liūčių krūmas užgriuvo, turėjo būti apdorotas Bordo mišiniu. Aš planuoju pasodinti mėlynas gėles kitais metais. Tikiuosi, kad jie nesusirgs “.

Išvada

Sodininkai rekomenduoja auginti Opera petunijas iš sodinukų. Šis metodas garantuoja stiprų augalų imunitetą ir ilgą žydėjimą. Petunijos priežiūra apima laistymą ir šėrimą, genėjimą ir atlaisvinimą.

Operos veislės yra būtinos norint sukurti gražias ir patrauklias gėlių lovas ir gėlių lovas. Krūmai auginami vazonuose, vertikaliuose gėlynuose ir vazonuose. Petunija žydi nuo birželio iki spalio. Šiuo laikotarpiu jam reikalingas prevencinis ligų ir kenkėjų gydymas.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės