Žingsnis po žingsnio instrukcijas, kaip bijūnus sodinti vasarą į žemę pradedantiesiems floristams

Jaukus ir švelnus bijūnas teisėtai tapo viena mėgstamiausių Rusijos sodininkų gėlių. Balti, rožiniai, bordo, mėlyni ir net juodi bijūnai yra nepretenzingi rūpintis ir papuoš bet kurį sodą ar kotedžą. Auginant gėlių sodą nereikės daug pastangų, ypač jei sodinsite pagal visas taisykles. Toliau mes išsamiai apsvarstysime, kada pasodinti bijūnus atvirame lauke ir kokius patarimus reikia laikytis.

Ar galima bijūnus sodinti vasarą

Žingsnis po žingsnio instrukcijas, kaip bijūnus sodinti vasarą į žemę pradedantiesiems floristams

Bijūnai sodinami pavasarį ir vasarą. Pavasariniam sodinimui pasirenkami nupirkti bijūnai maišuose, jie dedami į svetainę nuo balandžio pabaigos iki gegužės pabaigos.

Bijūnai konteineriuose sodinami gėlių sode iki vasaros vidurio. Jei mes kalbame apie padalijimą ir persodinti savo gėles, tada šiai procedūrai tinka bet kuri rugpjūčio vasaros diena.

Vasaros sodinimo pranašumas yra tas, kad augalas dedamas į gerai šildomą žemę. Pavasarį jaunos gėlės gali užšalti, ypač šiauriniuose šalies regionuose.

Vasaros renginys neturi trūkumų; svarbiausia yra stebėti agrotechninius procedūros ypatumus ir atsižvelgti į regiono klimato sąlygas.

Svarbu! Jei bijūnus pasodinsite vasaros pabaigoje, prieš prasidedant pirmosioms šalnoms, jie įsitvirtins ir turės laiko pasiruošti žiemojimui. Jau vėlyvą pavasarį ar vasaros pradžioje gėlė pradžiugins savo žydėjimu.

Bijūnų vasaros sodinimo dienos

Tinkamos gėlių sodinimo į žemę datos yra birželis ir liepa. Rinkdamiesi dieną sodininkai atsižvelgia ne tiek į kalendoriuje nurodytą datą, kiek į oro sąlygas.

Geriausias pasirinkimas yra sausa ir šilta diena be vėjo ir kritulių. Taip pat neturėtų būti intensyvaus karščio ir kaitrios saulės - tai pakenks daugiamečiams gėlėms. Pagal taisykles, įlaipinimas atliekamas ankstyvą rytą iki 8 valandos arba vakare po 19:00.

Palankios dienos

Pasirinkdami palankias dienas, daugelis vasaros gyventojų vadovaujasi mėnulio kalendoriumi. Tai rodo, kurios datos yra tinkamiausios gėlėms sodinti. Taip yra dėl mėnulio padėties danguje ir kitų natūralių niuansų.

2020 m. Palankios datos - liepos 28–31 d. Ir rugpjūčio 1 d., 21–23, 31 d... Manoma, kad būtent šiomis dienomis augalai greičiau įsišaknija svetainėje ir rečiau suserga.

Kaip pasirinkti sodinimo vietą

Žingsnis po žingsnio instrukcijas, kaip bijūnus sodinti vasarą į žemę pradedantiesiems floristams

Bijūnai yra daugiametės gėlės, todėl vasaros gyventojai sodinimo vietą pasirenka apgalvotai ir ilgam. Priešingu atveju bijūnai nebus žydintys, turėsite juos persodinti į naują vietą. Ir tai kenkia augalo ir jo šaknų sistemos imunitetui.

Gėlės nėra auginamos šalia takų - krūmas stipriai auga ir trukdo praeiti. Taip pat netinka gėlių lovos prie tvorų ir namų.

Palankios sąlygos bijūnams

Gėlės yra nepretenzingi ir įsitvirtina bet kuriame dirvožemyje. Tai gali būti molio, smėlio, mišri dirva. Tačiau prieš sodinant geriau į dirvą įpilti biohumuso ir gerai jį iškasti. Durpės, pjuvenos, kompostas netrukdys gėlėms.

Organinės medžiagos maitina dirvą ir daro ją derlingesnę. Tokioje žemėje bijūnas puikiai įsitvirtins ir pradžiugins sodriu žydėjimu. Sodinimo vieta pasirinkta saulėta arba su išsklaidyta penumbra. Vėjai yra priimtini, bet nepageidaujami.

Raugerškis, dekoratyviniai svogūnai, narcizai ir tulpės. Šiuos augalus vasaros gyventojai sodina vienoje gėlių lovoje - gaunamas originalus ir spalvingas gėlių sodas.

Nepalanki bijūnų kaimynystė - violetinės, lelijos, slėnio lelijos ir rožės. Šie augalai ardo dirvą, dėl ko gali žūti kitos gėlės.

Svarbu! Bijūnai nėra sodinami po sausmedžio, rožių, agrastų ir aviečių. Nuo šių augalų derliaus nuėmimo iš aikštelės turėtų praeiti mažiausiai 2 metai. Bet jūs galite sodinti bijūnus po žaluma ar ankštiniais augalais - tai nepakenks būsimam gėlių sodui.

Naudojimas kraštovaizdžio dizaine

Žingsnis po žingsnio instrukcijas, kaip bijūnus sodinti vasarą į žemę pradedantiesiems floristams

Kraštovaizdžio dizaineriai rekomenduoja šalia bijūnų sodinti augalus su mažesniais žiedynais.... Tai gali būti baltos, mėlynos, geltonos, raudonos spalvų gėlės. Peonijos gerai dera su bet kokiu atspalviu.

Gėlės auginamos apvaliose, kvadratinėse arba pakopinėse gėlių lovose - tai priklauso nuo sodininko idėjos. Kitoms gėlėms rekomenduojama toliau žydėti, kai bijūnai baigs žydėti. Gėlių lova neturėtų būti tuščia.

Taip pat skirtingos bijūnų veislės nėra sodinamos toje pačioje gėlių lovoje. Gėlių sodą geriau papuošti chrizantemomis, lelijomis ar asters. Bijūnai įdomiai atrodo vejos centre arba alpinariumuose.

Tai yra įdomu:

Kaip palaipsniui skleisti laipiojančią rožę auginiais

Kas yra petunijos genėjimas vasaros viduryje ir kaip tai teisingai atlikti

Daugiamečių petunijų rūšys ir geriausios veislės

Iškrovimo vietos paruošimas

2 mėnesiai prieš sodinimą paruošiamos skylės gėlėms, kurių gylis 60 cm. Anksčiau žemė išvalyta nuo šiukšlių ir augalų šiukšlių, iškasta ir patręšta organiniu tręšimu. Po to į duobę dedami medžio pelenai ir superfosfatas. Dėl to skylė turėtų būti užpildyta taip, kad iki krašto liktų apie 12 cm.

Jei dirvožemis yra rūgštus, įpilkite sausų kalkių - tai sumažina dirvožemio rūgštingumą.

Svarbu stebėti 1 m pertrauką tarp bijūnų krūmų, kitaip dideli žiedynai užtemdys vienas kitą ir užkirs kelią vešliam žydėjimui.

Sodinamosios medžiagos paruošimas

Sodinimui pasirenkami dvejų metų sodinukai, kurių aukštis 20-25 cm., Geriau juos pirkti specializuotuose medelynuose, gėlės parduodamos konteineriuose, vazonuose, maišuose. Vasaros gyventojai tikrina šaknis, jie neturėtų puvimo, dėmių ar apnašų.

Taip pat nepriimtinas sodinuko pageltimas ar pajuodimas - tai kalba apie ligas ir silpną imunitetą. Prieš sodinimą bijūnai mirkomi augimo stimuliatoriuje. Vaistas stiprina šaknų sistemą, kad gėlės greičiau įsišaknytų svetainėje.

Svarbu! Patyrę augintojai nepataria pirkti perdžiūvusių sodinukų su džiovintais ar pajuodusiais pumpurais. Pardavėjai gali patikinti, kad pumpurai pabus, tačiau geriau nerizikuoti ir nedelsdami įsigyti sveiką sodinuką.

Kaip teisingai sodinti bijūnus

Peonijų sodinimas į žemę vasarą yra paprasta procedūra net pradedantiesiems floristams. Svarbiausia iš anksto išstudijuoti visus reikalavimus ir niuansus.

Žingsnis po žingsnio instrukcijas, kaip bijūnus sodinti vasarą į žemę pradedantiesiems floristams

Žingsnis po žingsnio instrukcija

Paruošę žemę ir apdoroję šaknis augimo stimuliatoriumi, jie pradeda sodinti augalus vietoje:

 1. Skylės centre pilamas nedidelis piliakalnis.
 2. Jie ten įdėjo šakniastiebius ir švelniai ištiesina į šonus.
 3. Įvorės pumpurai išdėstomi taip, kad jie būtų 5 cm atstumu nuo žemės paviršiaus.
 4. Pabarstykite šaknis puria ir sausa žeme.
 5. Laistykite augalą po šaknimi šiltu švariu vandeniu.

Klaidų, kurių reikia vengti

Dažna vasaros gyventojų klaida yra gėlės gilinimas didesniu kaip 5 cm atstumu.Dėl šios priežasties šaknys puvės, pumpurai ne žydės. Nelieka nieko kito, kaip persodinti gėlę į naują vietą.

Be šios klaidos, sodininkai daro:

 • pasirinkti silpnus ir akivaizdžiai sergančius egzempliorius;
 • netręšti dirvožemio organinėmis medžiagomis;
 • nevalykite šiukšlių ir piktžolių;
 • pamirkite laistyti bijūnus po pasodinimo arba leiskite vandens perteklių;
 • kasti nepakankamo gylio skylę.

Įvairių rūšių bijūnų sodinimo niuansai

Žingsnis po žingsnio instrukcijas, kaip bijūnus sodinti vasarą į žemę pradedantiesiems floristams

Yra medžių ir žolinių bijūnų. Medelynai auga aukštaūgių formų ant aukštų ir tvirtų stiebų. Augalo aukštis - iki 1 m, gėlės skersmuo - iki 30 cm.

Sodindami medžių bijūnus, įsitikinkite, kad šaknies apykaklė yra 15 cm žemiau žemės paviršiaus.Jie mėgsta tokias gėles, dalinį pavėsį ir nuo vėjų apsaugotas vietas. Trejūnų bijūnų šaknis reikia gausiai laistyti, jos gali užaugti iki 2–3 m ilgio.

Žoliniai bijūnai išsiskiria stipriomis šaknimis ir minkštais stiebais iki 1,5 m aukščio ir vešlia lapija.

Prieš sodinimą dirva tręšiama kaulų miltais ir superfosfatu, paskutinį sluoksnį sudaro rafinuotas smėlis.

Po to, kai augalas mulčiuojamas durpėmis ar mėšlu, siekiant apsaugoti šaknis nuo išorinių neigiamų veiksnių. Pabaigoje svarbu įsitikinti, kad sutankinate žemę rankomis.

Skirtingiems regionams

Bijūnai gerai įsišaknija visuose šalies regionuose. Tačiau šiaurėje geriau iš anksto tręšti skylę superfosfato (100 g), vermikomposto (80 g), medžio pelenų (100 g) ir durpių (50 g) mišiniu. Visi ingredientai kruopščiai sumaišomi ir dedami ant duobės dugno.

Toks maitinimas apsaugo gėles staigiai nukritus temperatūrai. Taip pat po sodinimo gėlių sodas apibarstomas organiniu ar dekoratyviniu mulčiu. Tai apsaugo nuo vabzdžių kenkėjų.

Pietuose atkreipkite dėmesį į tai, kad gėlių sodas nėra įsikūręs po skaisčios saulės spinduliais. Geriau sudėkite jį į dalinį pavėsį. Priešingu atveju gėlės turės būti nuolat laistomos, o tai sukels šaknų sistemos puvimą ir viso augalo mirtį.

Tolesnė priežiūra

Žingsnis po žingsnio instrukcijas, kaip bijūnus sodinti vasarą į žemę pradedantiesiems floristams

Tolesnę bijūnų gėlių sodo priežiūrą sudaro standartinės agrotechninės procedūros. Bijūnai laistomi, kai dirva išdžiūsta - kartą per 7-10 dienų, priklausomai nuo regiono.

Sodininkai rekomenduoja šildyti vandenį saulėje, nes šaltas vanduo provokuoja grybelinių ir infekcinių ligų vystymąsi. Prieš procedūrą dirvožemis atlaisvinamas ir išvalomas nuo piktžolių. Atsukimo gylis - ne daugiau kaip 5 cm, kitaip šaknų sistema gali būti pažeista.

Dėmesio! Būtina apžiūrėti gėlių sodą nuo kenkėjų. Musės ir erkės mėgsta vaišintis jaunais lapais. Jei randamas vabzdys, krūmas iškasamas ir tiriama šaknų sistema. Bijūnas sudeginamas. Jei nėra žalos pėdsakų, jie bando reanimuoti augalą - apdoroja jį Fitosporin ir pasodina atgal.

Pirmasis bijūnų šėrimas susideda iš kalio sulfato (25 g) arba amonio nitrato (20 g). Lėšos yra išsibarstę aplink krūmą, prieš tai atlaisvinę dirvą. Po bijūno laistymo išvengiama cheminio šaknų nudegimo.

Po 3-4 savaičių augalai purškiami 100 g cukraus, 100 g mielių ir 10 litrų šilto vandens tirpalu. Mišinys paliekamas 2 valandoms ir po to naudojamas kaip prevencinė priemonė nuo kenkėjų.

Patyrę sodininkystės patarimai

Norint, kad bijūnai greitai įsišaknytų sode ir pradžiugintų vasaros gyventojus savo išvaizda ir nuostabiu aromatu, rekomenduojama vadovautis šiais patarimais:

 1. Paruoškite žemę prieš 2 mėnesius iki sodinimo. Tai turėtų būti gerai apšviesta, saulėta sritis, atokiau nuo pelkėtų sričių.
 2. Pirkite sodinukus tik patikrintose vietose. Prieš pirkdami apžiūrėkite sodinamąją medžiagą - joje neturėtų būti puvimo, dėmių ar vabzdžių pėdsakų.
 3. Sodinimui rinkitės sausą ir šiltą dieną. Negalima sodinti gėlių lietaus ar stipraus vėjo metu.
 4. Laikykitės kaimynystės taisyklių ir sodinkite bijūnus atokiau nuo rožių ir violetinių augalų. Taip pat nerekomenduojama statyti gėlių lovos, kur augo avietės ar sausmedis.
 5. Po pasodinimo ir po kiekvieno laistymo mulčiuokite bijūnus skiedromis arba upės smėliu. Tai suteiks gėlių sodui tvarkingą išvaizdą ir apsaugos augalą nuo vabzdžių.

Išvada

Bijūnai sodinami daliniame pavėsyje, kasant žemę ir į ją įpilant organinių trąšų - durpių, vermikomposto, mėšlo. Sodinimo skylės gylis yra apie 60 cm, atstumas tarp krūmų yra ne mažesnis kaip 1 m.

Sodinimui rinkitės sveikus dvejų metų sodinukus, kurių aukštis 20–25 cm., Jie dedami į skylę, ištiesina šaknis ir apibarstomi palaidomis žemėmis. Po to gausiai pilamas saulėje pašildytu ir mulčiuotu vandeniu. Tolesnė gėlių sodo priežiūra - reguliarus laistymas ir maitinimas, purinimas ir profilaktinis gydymas.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės