Spireos dauginimas auginiais vasarą pradedantiesiems: šaknies būdai ir tolesni veiksmai

Spirea yra nepretenzingas ir įspūdingas dekoratyvinis krūmas. Dauginamas sėklomis ir vegetatyviškai. Veisimas auginiais yra paprasčiausias būdas, kurį sėkmingai įvaldys net pradedantysis sodininkas. Apsvarstykite, kaip tinkamai padauginti spireą auginiais vasarą.

Ar galima spireą dauginti auginiais vasarą

Vegetatyvinis spireos veisimas yra paprasčiausias, todėl labiausiai paplitęs metodas. Pjaustymas atliekamas vienodai sėkmingai visą auginimo sezoną: nuo pavasario iki rudens.

Kai kurie sodininkai vasarą atlieka procedūrą, pradedant liepa, ir nurodo šiuos privalumus:

  • galimybė nedelsiant paruošti sodinamąją medžiagą, nes iki to laiko baigiasi aktyvus žalumynų augimas ant augalų, žydinčių pavasarį, o auginiai išlieka žali ir pusiau pagyvinti;
  • įsišaknijimas prieš prasidedant šaltam orui;
  • augalų išgyvenimas - 70%.

Vasaros auginiai gali būti siejami su tam tikrais sunkumais, kuriuos sukelia oro ypatumai. Taigi, dažnai reikia laukti, kad nebūtų per karšta ir sausa. Priešingu atveju yra rizika, kad kotelis neįsišaknys.

Spireos dauginimas auginiais vasarą pradedantiesiems: šaknies būdai ir tolesni veiksmai

Laikas

Kai kurios spirito rūšys, pavyzdžiui, japonų, supjaustomos birželio mėn. Daugelis kitų yra nuo liepos mėn. Nepriklausomai nuo mėnesio ir augalų įvairovės, augmenims palankiausios būna vėsios, debesuotos ir net lietingos dienos.

Auginių parinkimas ir paruošimas

Spirea dauginti auginiais vasarą skinami vienmečiai, pusiau derlingi ir jauni, žali auginiai.

Sodinamoji medžiaga pjaustoma iš sveikų krūmų, kurie neturi vizualinių kenkėjų ar ligų pažeidimo požymių. Skyriai daromi aštriu peiliu 30 ° kampu. Pasirinkto ūglio viršus supjaustomas stačiu kampu.

Svarbu! Tarp einamųjų metų jaunų ūglių pasirenkami tie, ant kurių žydėjimas jau sustojo.

Būsimi auginiai yra 11-15 cm ilgio ūgliai, su 2 poromis žalių lapų ar pumpurų. Įsišaknijimui nupjautos šakos dedamos į tirpalą, kuris skatina šaknų formavimąsi: „Kornevin“, „Epin“ arba „Heteroauxin“.

Norint, kad įsišaknijimas vyktų greičiau, rekomenduojama visiškai pašalinti 2 apatinius lapus ant kiekvieno pjovimo, o likusius viršutinius - sutrumpinti per pusę.

Susiformavus šaknims, auginiai perpilami į atskiras talpyklas, užpildytas biriu substratu, sudarytu iš šlapio smėlio ir durpių mišinio. Ūgliai sodinami iki 3 cm gylio 45 ° kampu, purškiami vandeniu ir uždengiami plastikine plėvele, formuojant mini šiltnamį. Sėjinukai periodiškai vėdinami ir sudrėkinami purškiant, neleidžiant dirvai išdžiūti.

Praėjus 3 savaitėms nuo įsišaknijimo pradžios, augalai išlaisvinami iš pastogės ir palaikomi dar 14 dienų, reguliariai laistomi. Kai sodinukai yra visiškai užaugę, jie persodinami į nuolatinę vietą atvirame grunte.

Spireos dauginimas auginiais vasarą pradedantiesiems: šaknies būdai ir tolesni veiksmai

Pasodinkite paruoštus auginius

Paruoštų auginių, nuimtų ir įsišaknijusių vasarą, persodinimas atliekamas rudens viduryje. Norėdami tai padaryti, pasirinkite plokščią, gerai apšviestą žemės plotą, apsaugotą nuo skersvėjų, su puriu derlingu dirvožemiu.

Paruošiamos sodinimo skylės, kurių plotis ir gylis yra atitinkamai 3 ir 1,5 karto didesni už sodinuko šaknies sistemą.

Nuoroda. Atstumas tarp sodinimo skylių yra 40–70 cm.

Augalas dedamas į skylę, šaknys švelniai ištiesinamos ir padengiamos sodo dirvožemio, durpių ir smėlio mišiniu (1: 1: 1).Sėjinukai laistomi, o dirva aplink juos mulčiuojama.

Auginių ypatybės priklausomai nuo regiono ir veislės

Sėjinukų skynimo ir sodinimo į atvirą žemę laiką lemia regiono klimato ypatybės. Taigi vidurinėje juostoje darbai atliekami ankstyvą pavasarį, jei auginiai buvo nuimti ir įsišakniję praėjusį rudenį, taip pat rudenį, jei šaknys vyko vasarą.

Šaltesniuose regionuose geriau sodinti pavasarį.

Nuoroda. Kaip pasodinti spireą dalijant krūmą? Norėdami tai padaryti, pasirinkite debesuotą orą, iškaskite krūmą, nuplaukite dirvą nuo šaknų ir supjaustykite augalą į 2-3 dalis. Kiekvienas jų turėtų turėti pakankamai šaknų ir keletą stiprių ūglių. Šaknys apipjaustomos genėjimo žirklėmis. Sklypai persodinami į skyles, reguliariai ir gausiai laistomi, kad dirva nebūtų sausa.

Kai kurios pasėlių veislės turi savo auginių savybes. Taigi, anksti žydintys pilki spirea, japonai ir Goldflame dauginami vasarą žaliuojančiais auginiais, kai einamųjų metų ūgliai tampa pusiau derlingi.

Nuimami auginiai įsišaknija iki rudens pradžios ir tais pačiais metais gali būti pasodinti atvirame žemės plote.

Tolesnė priežiūra

Spireos dauginimas auginiais vasarą pradedantiesiems: šaknies būdai ir tolesni veiksmai

Paskesnį pasodintų jaunų augalų priežiūrą sudaro dirvos laistymas, atsipalaidavimas ir mulčiavimas, augalų paruošimas, genėjimas ir kova su ligomis bei kenkėjais.

Spireas reikia reguliariai laistyti. Taigi sausu laikotarpiu kiekvienam krūmui du kartus per mėnesį reikia iki 15 litrų vandens.

Dėmesio! Japonų spiraja ypač pažeidžiama dėl drėgmės trūkumo. Ilgalaikės sausros metu padidėja augalų mirties rizika dėl drėgmės trūkumo.

Po kiekvieno laistymo rekomenduojama dirvą atlaisvinti, kad dirva nesusitankėtų. Mulčiavimas dirvožemiu organinėmis medžiagomis: pjuvenomis, durpėmis, sėklų lukštais, riešutais ar grikiais padės to išvengti ir išlaikyti drėgmę substrate. Mulčiavimo sluoksnio storis turėtų būti nuo 6 iki 8 cm.

Spireos, norint visiškai išsivystyti ir gausiai žydėti, ankstyvą pavasarį šeriamos kompleksišku preparatu, pavyzdžiui, „Kemira Lux“.... Veislės, žydi nuo liepos iki rugpjūčio, papildomai tręšiamos birželį.

Augalai, sulaukę daugiau nei 7 metų, atliekamas pavasarinį formuojamąjį genėjimą, pašalinant susilpnėjusius ir sutrumpintus ūglius, kurie jau pradėjo augti.

Patyrę sodininkystės patarimai

Spireos dauginimas auginiais vasarą pradedantiesiems: šaknies būdai ir tolesni veiksmai

Augantis spirea iš pjaustymo nesukelia jokių ypatingų sunkumų. Tačiau yra keletas punktų, kurių žinojimas labai palengvina krūmo dauginimąsi ir auginimą:

  1. Vasaros kirtimai su pusiau lignifikuotais ūgliais atliekami antroje vasaros pusėje.
  2. Auginiams tinka tiesūs ūgliai nuo 10 iki 15 cm ilgio, kurie turi bent 4 pumpurus.
  3. Sodinant pjovimą, reikia atsižvelgti į 45 ° pasvirimo kampą. Tai leidžia geriau įsišaknyti.
  4. Pamerkite apatinį ūglio pjūvį į sausą „Kornevin“ arba „Heteroauxin“, kuris skatina ankstyvą įsodinimą.
  5. Įsišaknijimas trunka mažiausiai mėnesį, per kurį auginiai turi šiltą, drėgną aplinką, uždengdami ją plėvele ar supjaustytu plastikiniu buteliu.
  6. Spireą geriau sodinti saulėtoje vietoje. Dalinis atspalvis kenkia žydėjimo prabangai.
  7. Palaikyti reikiamą drėgmės lygį induose su auginiais palengvina reguliarus augalų ir po jais purškimas.

Tai yra įdomu:

Kaip prižiūrėti namus, išaugo į puodą - vadovas pradedantiesiems floristams

Rožių pjaustymo rudenį namuose vadovas pradedantiesiems floristams

Paprasti būdai išsaugoti rožių auginius iki pavasario ir teisingai juos pasodinti

Kaip palaipsniui skleisti laipiojančią rožę auginiais

Kas yra petunijos genėjimas vasaros viduryje ir kaip tai teisingai atlikti

Išvada

Auginiai yra produktyviausias spireos dauginimo būdas. Tam naudojami tiek pusiau lignifikuoti, tiek jauni žali ūgliai.

Įsišakniję atskiruose konteineriuose mini šiltnamyje, augalai sodinami atvirame žemės plote rudens viduryje arba kitą pavasarį. Rūpinimasis jais apima standartinių procedūrų rinkinį: laistymą, atlaisvinimą, šėrimą ir genėjimą.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės