Kaip ir ką maitinti rožes liepą, kad vešliai žydėtų

Sodo gėlių karalienei - sodrios ir kvapnios rožės - reikia rūpestingai prižiūrint ir reguliarus šėrimas. Į maistinių mišinių sudėtį turėtų įeiti mikro ir makroelementai: azotas, fosforas, kalis, kalcis, magnis, manganas, siera. Kaip maitinti rožes liepos mėnesį ir kokios trąšos yra būtinos gausiam žydėjimui, mes pasakysime straipsnyje.

Ar rožes reikia šerti liepos mėnesį

Kaip ir ką maitinti rožes liepą, kad vešliai žydėtų

Visų veislių sodo rožes reikia šerti visą sezoną, bet ne dažniau kaip 2 kartus per mėnesį. Vasarą dedami pumpurai, o rožėms ypač reikia kalio ir magnio. Norėdami sodrus žydėjimas, viršutinė dalis naudojama tiek šaknies, tiek lapijos metodais.

Retose dirvose liepos pradžioje - liepos viduryje gėlės šeriamos mineraliniais junginiais. Ypatingas pavojus yra azotas, kuris išprovokuoja žaliosios masės rinkinį. Vietoj žydinčio rožių sodo kyla pavojus, kad gausite purų krūmą su vešlia lapija ir be pumpurų. Azotas skatina naujų ūglių vystymąsi ir stabdo medienos brendimą, todėl mažėja gėlės žiemos kietumas.

Svarbu! Azotą rekomenduojama neįtraukti liepos 15–20 dienomis. Jo perteklius lemia miltligės vystymąsi ir lėtą ūglių lignizaciją.

Ko tręšti reikia rožei liepą

Į vasaros rožių tvarsčių sudėtį turėtų būti įtraukti mikro ir makro elementai. Be jų gėlė praranda sugebėjimą normaliai vystytis ir žydėti. Dėl mitybos trūkumo deformacijos, išsausėjimas, lapų spalvos praradimas, pumpurų susmulkinimas ir jų dalinis arba visiškas nebuvimas.

Esminių rožių elementų sąrašas:

 1. Azotas yra atsakingas už ūglių ir žalumynų sveikatą bei gyvybingumą.
 2. Fosforas reikalingas augalui formuoti pumpurus.
 3. Kalis padeda augalui absorbuoti fosforą.
 4. Kalcis yra atsakingas už šaknų sistemos vystymąsi.
 5. Magnis prisideda prie chlorofilo sintezės.
 6. Manganas, geležis, cinkas, varis gerina augalo metabolizmą, ilgina žydėjimo periodą.

Medžiagų trūkumo ir pertekliaus simptomai ir pasekmės pateikti lentelėje.

Maistinė medžiaga Trūkumas Perteklius
Azotas Blyški lapų spalva, raudonos dėmės, priešlaikinis abscisas. Sutrumpėję ūgliai, silpnas žydėjimas, nepilnas medienos brendimas. Tamsiai žalia lapija, greitas žaliosios masės prieaugis, minkšti stiebai, grybelinių ligų vystymasis.
Fosforas Tamsiai žalia lapų spalva su purpuriniu ar raudonu atspalviu, rudos-violetinės juostelės kraštuose ir dėmės lapų plokštelės gale. Leliniai petioles ir stiebai, silpni ūgliai. Vėluojantis žydėjimas. Dirvožemio druska, medžiagų apykaitos sutrikimai, geležies ir vario virškinimas.
Kalis Geltoni lapai su žaliomis venomis, sausi kraštai. Pakeiskite iš geltonos į raudonai violetinę. Maži pumpurai, jauni lapai yra raudoni su rudais kraštais. Apatinių lapų juodinimas ir nudžiūvimas. Uždelstas krūmo augimas ir vystymasis.
Kalcis Silpni stiebai, sausi jaunų lapų viršūnės, sauskelnių mirtis. Pavėluotas šaknų vystymasis.
Geležies Geltoni lapo ašmenų kraštai, siaura žalia juostelė išilgai venos ant visiškai geltono lapo, pakitusi mažų venų spalva. Palaipsniui lapai tampa baltai kreminiai. Blyškūs lapai ir ūgliai.
Magnis Bespalvės dėmės ant lapų, tamsiai raudoni plotai tarp venų, negyvos raudonai geltonos spalvos zonos, o lapų plokštelės kraštai išlieka žali. Uždelstas kalio pasisavinimas.
Sieros Šviesiai žali lapai, raudonos dėmės. Viršijimo paprastai nepastebima.

Laikas

Rožės šeriamos griežtai po žydėjimo 2–3 kartus per mėnesį.Kai kurie sodininkai nori sekti mėnulio fazes.

2020 m. Laikomos palankiausios šėrimo datos:

 • sausos ir skystos trąšos: 2–3, 6–7, 11–19, liepos 29–30;
 • išskirtinai sausos trąšos: liepos 9–10 d., 16–17, 25–26 d.

Palankias dienas 2021 m .:

 • sausos ir skystos trąšos: 4–7, 13–17, 19–22, 27–28, liepos 31 d .;
 • išskirtinai sausos trąšos: 1–3, 11, 18, 24–25, 29–30.

Kaip ir ką maitinti rožes liepą, kad vešliai žydėtų

Kaip pamaitinti

Mineralinės trąšos gaminamos miltelių, granulių, tablečių, tirpalų pavidalu. Organinės medžiagos įvežamos skystu pavidalu ir derinamos su mineralais. Abiejų tipų derinys leidžia pasiekti maksimalių rezultatų.

Mineralinės trąšos

Kaip ir ką maitinti rožes liepą, kad vešliai žydėtų

Parduodamos specialios trąšos su optimaliu azoto, fosforo ir kalio kiekiu. Tokių kompanijų produktai pasitvirtino kaip puikūs: „Gardena“, „Pokon“, „Agricola-Aqua“, „BioEkor“, „Gloria“ (granulės su magnezija), „Hera“ (kalio humatas ir mikroelementai), „Spezial-Rozendunger“.

Po žydėjimo rožės tręšiamos universaliaisiais kompleksais su kaliu ir fosforu („Kemira universal“) kartu su devynių minų ar paukščių išmatų užpilu.

Azotas yra ypač efektyvus ir naudingas auginant žaliąją masę liepos pradžioje. Norėdami paruošti tirpalą 10 litrų vandens, paimkite 1 šaukštą. l. karbamidas arba amonio salietros. Viršutinis apsirengimas atliekamas vieną kartą liepos pradžioje.

Kalis ir fosforas į kompleksą pridedami vieną kartą per jaunatvės laikotarpį. Populiariausias visų žydinčių augalų maistas:

 • superfosfatas (30 g 10 l vandens);
 • kalio sulfatas, kalio magnis (30 g 10 litrų vandens).

Esant kalcio trūkumui, įvorės šeriamos kalcio nitratu (25–30 g 10 litrų vandens). Vaistas "Kemira Universal 2" padės užpildyti kalcio trūkumą (30 g 10 litrų vandens).

Granulėse esanti mineralinė trąša „Gloria“ turi ilgalaikį poveikį, joje yra magnio ir kalcio. Trąšos tolygiai paskirstomos dirvožemyje, kad būtų galima kasti.

Skystos „Bona Forte“ trąšos pilamos į plastikinius indelius. Jame yra magnio, gintaro rūgšties, chelatų pavidalo mikroelementų. Gėlės tręšiamos nuo ankstyvo pavasario iki liepos vidurio vieną kartą su 10–15 dienų pertrauka.

Tai yra įdomu:

Kaip prižiūrėti namus, išaugo į puodą - vadovas pradedantiesiems floristams

Rožių pjaustymo rudenį namuose vadovas pradedantiesiems floristams

Kaip apsaugoti krūmus ir kaip pavasarį gydyti rožes nuo ligų ir kenkėjų

Organiniai junginiai

Kaip ir ką maitinti rožes liepą, kad vešliai žydėtų

Organinės trąšos ruošiamos savarankiškai. Tai yra tos pačios liaudies gynimo priemonės, kurių komponentai yra visada po ranka pas sodininką: kompostas, mėšlas, durpės, žaliosios trąšos.

Taryba. Nenaudokite šviežio mėšlo rožėms šerti, tai sudegina augalo šaknų sistemą. Gerkite supuvtą mėšlą.

Ekologiškų padažų receptai:

 1. 50–3 litrai vandens - 2,5–3 litrai vištienos mėšlo. Mišinys infuzuojamas po dangčiu 4-6 dienas, po to praskiedžiamas vandeniu santykiu 1:10. Prieš naudojimą į tirpalą pridedama 30 g superfosfato ir 500 g pelenų. Norėdami laistyti 10 litrų vandens, praskieskite 3 litrus užpilo.
 2. 5 litrai mėšlo, 500 g superfosfato, 500 g pelenų 50 litrų vandens. Mišinys infuzuojamas savaitę. Drėkinimui 5 litrai praskiedžiami 10 litrų vandens.
 3. Statinė yra 80% užpildyta šviežiu devynių ratukų ir pripildyta vandens iki krašto. Į kiekvieną 10 litrų įpilkite 100 g pelenų. Mišinys infuzuojamas 14 dienų, retkarčiais pamaišant. Prieš naudojimą infuzijoje sumaišoma 30 g superfosfato, kalio sulfato arba kalio magnio.
 4. 10 litrų vandens paimkite 100 g medžio pelenų drėkinimui ir 200 g - 10 litrų purškiant žalumynus. Naudojimo metu tirpalas nuolat maišomas, norint gauti suspensiją.
 5. Šviežios dilgėlės sandariai sulankstytos į 10 litrų talpos kibirą kartu su šaknimis, pridedama 100 g superfosfato, 200 g pelenų, užpilama vandeniu ir reikalaujama savaitę. Norėdami pagreitinti procesą, kibiras paliekamas saulėje. Laistymui naudokite neužtikrintą infuziją (1 l / 10 l), purškiant ji filtruojama ir prieš naudojimą praskiedžiama (0,5 l / 10 l).

Į dirvožemį įterpiamos srutos, o į lapiją įterpiamos mineralinės kompozicijos, dozę sumažinant 3 kartus.

Kaip apvaisinti sodrų žydėjimą sode

Kaip ir ką maitinti rožes liepą, kad vešliai žydėtų

Liepos mėnesį susiformuoja erškėtuogės, todėl šiuo laikotarpiu augalui reikia kalio ir magnio užpilų. Gausiam ir ilgalaikiam žydėjimui sodininkai naudoja:

 • superfosfatas (30 g / 10 l);
 • natrio humatas kaip paruoštų kompleksinių trąšų dalis („Hera“);
 • amonio salietros (30 g per 10 l);
 • kalio magnis (30 g per 10 l).

Daugelis sodininkų naudoja liaudies receptus: arklio mėšlo ar devynių ratų tirpalą, sumaišytą su medžio pelenais, dilgėlių užpilą.

Prieš pumpuravimo periodą ir jo metu įvorės šeriamos kalio sulfato ir superfosfato mišiniu santykiu 30: 100 10 litrų vandens. Po laistymo į dirvožemį įpilama devynių ratų ir žolelių užpilo, pagaminto iš dilgėlių. Tada dirva atsargiai mulčiuojama supuvusiu karvių mėšlu. Mulčias neturėtų liestis su šakomis ir lapais.

Maitinimo pasirinkimas vidurinėje juostoje

Auginant rožes centrinės Rusijos klimato sąlygomis, lapų šėrimas yra ypač efektyvus. Ant žalumynų naudojamos maistinės medžiagos greitai prasiskverbia pro augalų audinius net trūkstant saulės spindulių ir žemai dirvožemio temperatūrai.

Kompozicija naudojama purškimo buteliuku vakare arba debesuotu oru. Viršutinis padažas netaikomas esant menkiausiam grybelinių ligų požymiui ir žydėjimo laikotarpiu.

Uraluose

Žydėjimo laikotarpiu rožių krūmai tręšiami sudėtingomis mineralinėmis kompozicijomis, kurių pagrindą sudaro fosforas ir kalis (kalio monofosfatas, dvigubas superfosfatas). Norėdami paskatinti žydėjimą ir padidinti gėlių skersmenį, naudokite specialius preparatus („Bud“) arba produktus, kurių pagrindą sudaro giberelio rūgštis.

Purškimas atliekamas po jaunų ūglių pasirodymo liepos pradžioje. Tirpalui paruošti imkite 2 g stimuliatoriaus 1 litrui šilto vandens.

Sibire

Sibire viršutiniai tvarsčiai taikomi nuo birželio iki liepos. Gegužės pabaigoje – liepos viduryje rožių krūmai šeriami:

 • devintuko raundų tirpalas 1:15 arba vištienos mėsa 1:20, kai ūgliai pasiekia 10 cm aukštį;
 • kompleksinės mineralinės trąšos per pirmąjį pumpurų auginimo periodą.

Rugpjūtį trąšos netaikomos, nes papildomas šėrimas išprovokuoja žaliosios masės pasikeitimą ir neigiamai veikia žiemos kietumą.

Kaip maitinti rožes

Kaip ir ką maitinti rožes liepą, kad vešliai žydėtų

Trąšos sodo rožėms dedamos dviem būdais: šaknimis ir lapija. Kiekvienas iš jų turi savo ypatybes. Norėdami nustatyti, kuris iš rožių yra geriausias, sodininkai rekomenduoja išbandyti abu ir įvertinti rezultatą. Viskas priklauso nuo auginimo sąlygų, dirvožemio rūšies ir klimato.

Šaknų užpilas užpilamas iškart po laistymo ar lietaus, kad nesudegtų šaknys. Lakštinėms procedūroms dažnai naudojamos vaistažolių užpilai. Rožių krūmai purškiami vakare arba debesuotu oru, kad maistinių medžiagų sudėtis neišgaruotų veikiant saulės spinduliams.

Iš esmės

Šaknų užpilai, tiesiogiai dedami į dirvą, sausi ar šlapi, yra laikomi veiksmingiausiais. Aplink stiebą iškasama negili 15 cm spindulio tranšėja, į kurią įdedama dirva, padengta velėna, sumaišyta su velėna. Laistydami trąšos ištirpsta ir giliai įsiskverbia į dirvą, palaipsniui prisotindamos ją maistinėmis medžiagomis.

Lapai

Lapuočių užpilas atliekamas tada, kai augalas yra susilpnėjęs arba oro sąlygos nėra palankiausios. Kompozicija tepama purkštuvu, kol lapija visiškai sudrėks. Apdorojimas atliekamas iš abiejų pusių.

Į lapinių trąšų sudėtį turėtų įeiti mikro ir makro elementai. Azotas ir kalis puikiai ištirpsta šaltame vandenyje, todėl tirpalus patogu paruošti prieš pat purškiant. Superfosfatas per dieną infuzuojamas kambario temperatūros vandenyje. Lapelį rekomenduojama tepti sausu, bet ne karštu oru.

Mitybinių tirpalų receptai:

 • 30 g karbamido 10 litrų vandens (grybelinių ligų ir vabzdžių priepuolių prevencijai);
 • 3 valandas reikalaukite 10 g natrio humato 3 litruose karšto vandens, tada paruoškite darbinį tirpalą, įpylus vandens (250 ml koncentrato 5 litrui vandens);
 • 50 g superfosfato 1 litre karšto vandens, paliekama 3–4 valandoms, atjunkite, praskieskite 10 litrų vandens, prieš apdorodami įvores įpilkite 20 g kalio nitrato;
 • 10 g magnio sulfato 10 litrų vandens;
 • 25 g kalcio nitrato 10 litrų vandens.

Lapai paruošiami iškart sumaišius. Jie nedžiovina dirvožemio, nesunaikina naudingų mikroorganizmų ir sliekų. Lapai neturėtų būti šeriami šlapiais žalumynais, šaltu, lietingu oru ar dieną, kai numatoma sunki rasa. Ypač pavojingas lapų maitinimas lapais, kuriuose yra juodų dėmių.

Patyrę sodininkystės patarimai

Kaip ir ką maitinti rožes liepą, kad vešliai žydėtų

Patyrusių floristų patarimai, kurie padės išlaikyti jūsų sodo rožių sodo grožį ir sveikatą vasarą:

 1. Prieš maitindami rožes žydėjimo ir pumpuravimo metu, atkreipkite dėmesį į tai, kad tręšti galima tik aktyvaus pumpurų formavimo etape. Žydėjimo laikotarpiu procedūra nėra atliekama. Po žydėjimo užtepkite organinių medžiagų ir mineralų.
 2. Sugerti superfosfatą karštame vandenyje, granulės gerai netirpsta šaltame vandenyje.
 3. Rožės su dėkingumu reaguoja į azoto tręšimą, tačiau stenkitės būti atsargūs ir visiškai pašalinti šį mikroelementą nuo birželio vidurio.
 4. Tirpalas, kurio pagrindą sudaro suslėgtos mielės, yra puikus viršutinis padažas, kuris visada padeda, jei nėra paruošto tirpalo su mikroelementais. 1 kg šviežių mielių ištirpinama 10 litrų šilto vandens ir prieš naudojimą praskiedžiama santykiu 1:10. Užpilkite po 1 litrą po kiekvienu įvoriu.
 5. Supuvusį mėšlą palikite kasti rudenį, o liepą po kiekvienu krūmu supilkite tirpalą, paruoštą iš 1 kg paukščių išmatų ir 10 litrų vandens.
 6. Augindami rožes rūgščiame dirvožemyje naudokite medžio pelenus. Tirpalas prailgina žydėjimo periodą ir prisotina rožes papildomais mikroelementais.
 7. Alternatyvios organinės medžiagos ir mineralai padeda geriau įsisavinti maistines medžiagas.

Išvada

Norint sodrus ir gausus žydėjimas, rožėms reikia organinių ir mineralinių trąšų. Juos naudojant svarbu atsiminti, kad šakniavaisiai ir lapai yra užpilami arba pumpuravimo laikotarpiu, arba po žydėjimo.

Tręšimas azotu trunka iki liepos vidurio, tada visiškai sustabdomas. Azoto perteklius išprovokuoja žaliosios masės rinkinį, sustabdo lignifikaciją ir taip pablogina augalo atsparumą žiemai. Mineralai, tokie kaip kalis, magnis, fosforas, yra atsakingi už ryškią lapų ir žiedų spalvą. Manganas, geležis, cinkas, varis padidins žydėjimo periodą.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės