Instrukcijos pradedantiesiems sodininkams: kaip vasarą laipiojimo būdu dalinti vijoklinę rožę auginiais

Laipiojanti rožė yra vienas populiariausių augalų tarp sodininkų. Tvoros, vartai, arkos ir kolonos, susietos su juo, paprastą kiemą paverčia Viduržemio jūros krantu. Dažnai, svarstant terasos dizainą, savininkai stebisi, kaip lengviausia dauginti ir šaknis vijoklinę rožę. Vienas iš populiariausių būdų yra skiepijimas.

Ar galima vijoklinę rožę dauginti auginiais vasarą?

Instrukcijos pradedantiesiems sodininkams: kaip vasarą laipiojimo būdu dalinti vijoklinę rožę auginiais

Laipiojančią rožę dauginti auginiais galima bet kada - nuo pavasario iki rudens. Tačiau vasarą šis procesas yra sunkus: ūgliai greitai tampa kieti ir lignuojami, todėl daigumas užtrunka ilgiau.

Neretai pasodinti auginiai išdžiūsta dėl aukštos oro temperatūros ir drėgmės trūkumo. Tačiau tinkamai pasirinkus šias problemas galima išvengti.

Svarbu! Laipiojančios rožės beveik niekada neplinta sėklomis, nes veislės savybės neišsaugomos. Štai kodėl auginiai yra optimalus ir paprasčiausias būdas pasodinti jums patinkančią gėlę jūsų rajone.

Vasaros auginių privalumai ir trūkumai

Vasariniai rožių auginiai turi nemažai privalumų, tarp kurių patyrę sodininkai išskiria:

 • trūksta šaknų augimo jaunuose krūmuose;
 • palankios oro sąlygos, kurių dėka galima dauginti bet kokias rožių veisles;
 • visa sodinamoji medžiaga yra lengvai prieinama;
 • iš auginių pasodintų krūmų patvarumas, palyginti su skiepytomis.

Pagrindinis vasarinių auginių trūkumas yra tas, kad jauni krūmai neturi laiko pakankamai sukietėti, todėl juos reikia patikimai uždengti žiemai, kad būtų apsaugoti nuo šalčio.

Svarbu! Geltonųjų rožių veisles sunkiau šaknis nei kitas. Tokioms gėlėms vis tiek geriau naudoti skiepų dauginimo metodą.

Tinkamos datos

Liepos tradiciškai laikomas optimaliu laipiojančios rožės dauginimo periodu. Iki to laiko ūgliai pasiekė reikiamą storį, bet dar neturėjo laiko sumedėti.

Turite atkreipti dėmesį į orą: jei po sodinimo žemėje tikimasi nuolatinės sausros, pasodintos rožės gali mirti nuo drėgmės trūkumo. Tokiu atveju auginiai perkeliami į vėlesnę datą arba paruošiami nuolat purkšti ir drėkinti jaunus augalus.

Palankios dienos

Pagal 2020 m. Mėnulio kalendorių, palankios kirtimų dienos bus rugpjūčio 21–24, 29, liepos 30, liepos 1–2, 20–26, 28–29. Neveiskite gėlių rugpjūčio 30–31 dienomis. 2021 m. Palankios dienos dauginimu auginiais bus 4,7, liepos 13–15, liepos 19–23 d., Taip pat rugpjūčio 3, 5, 6, 10–12, 14–15, 17–19.

Atkreipkite dėmesį į mėnulio fazę. Nerekomenduojama genėti auginius jaunatis. Rožes galima persodinti tik prieš pat pilnatį arba iškart po jos.

Svarbu! Patyrę sodininkai mieliau vykdo kirtimus augančiame mėnulyje.

Auginių parinkimas ir paruošimas

Laipiojančias rožes galima dauginti tiek žaliais, tiek sumedėjusiais auginiais. Pirmieji paprastai nuimami vasarą, o antrieji - ne genėjimas pavasarį arba rudenį (sodinti kitais metais).

Renkantis ūglį skiepijimui, visų pirma atkreipkite dėmesį į jo storį ir pumpurų skaičių. Tinka šakos, kurių storis yra 5-8 mm, ant kurių yra 3–5 sveiki pumpurai.

Instrukcijos pradedantiesiems sodininkams: kaip vasarą laipiojimo būdu dalinti vijoklinę rožę auginiais

Pjūvis atliekamas 45 ° kampu, maždaug 1 cm atstumu nuo apatinio inksto. Viršutinis pjūvis neturėtų būti aukščiau kaip 2–3 cm nuo viršutinio inksto.

Po to pašalinkite lapų perteklių iš apačios, palikdami tik 2–4 jauniausius lapus arčiau viršaus. Rankenos ilgis neturėtų viršyti 12-15 cm.

Panašiai, ūgliai parenkami oro sluoksniams kurti. Tokiu atveju tinkamoje vietoje prie tinkamos šakos pritvirtinamas nedidelis žemės maišas, kuriame sudygs naujos šaknys.

Jų šaknies būdai

Kaip šaknis vijoklinę rožę auginiais auginti vasarą:

 1. Paruošti ūgliai dedami į tirpalą, kad 24 valandas būtų skatinamas šaknų augimas („Kornevin“, „Heteroauxin“), po to sodinami į žemę iki 5 cm gylio, visada su nedideliu nuolydžiu.
 2. Ūgliai uždengiami plastikiniais ar stikliniais dangteliais ir kasdien laistomi, vėdinami ir sudrėkinami purškimo buteliu. Prieglaudą galima pašalinti tik pasirodžius pirmiesiems pumpurams ant ūglių.

Įsišaknijimo procesas gali užtrukti iki 1,5 mėnesių. Sėkmę liudija jaunų lapų atsiradimas ant ūglių.

Kai kurie sodininkai praktikuoja daigų šaknis vandenyje ar bulvėse. Tuo pačiu metu vanduo keičiamas kas 2 dienas, stebimas temperatūros režimas esant + 23 ... + 24 ° C ir užtikrinamas minkštas, išsklaidytas apšvietimas.

Bulvėse auginti auginius yra populiaru, nes juose gausu krakmolo ir kitų maistinių medžiagų, todėl procesas daugeliu atvejų būna sėkmingas. Pasirinkite vidutinio dydžio bulves be puvinio.

Pasodinkite paruoštus auginius

Kaip vasarą išauginti vijoklinę rožę auginiais:

 1. Vieta pasirinkta tamsinta, kad daigai nesudegtų po žvarbios saulės šviesos. Padėkite juos po medžiais, kad saulė juos kartkartėmis paliettų.
 2. 8-10 cm sodinimo lova yra uždengta sodrumo-humuso dirva, ant viršaus klojama 3–4 cm smėlio ir durpių mišinio lygiomis dalimis.
 3. Paruošti auginiai dedami į iš anksto paruoštą dirvą. Jie gilinami ne daugiau kaip 2 cm, kitaip šaknies procesas žymiai sulėtės.
 4. Jauni daigai uždengiami stiklainiais ir reguliariai laistomi bei drėkinami. Taip pat reikėtų pasirūpinti, kad jauni rožių krūmai žiemą būtų uždengti, nes į nuolatinę augimo vietą jie persodinami tik kitą pavasarį.

Nepaisant to, kad suaugusios rožės dažnai šeriamos mėšlu ar humusu, auginiai iš tokių priedų gali pūti. Iš pradžių neturėtumėte jų naudoti.

Auginių ypatybės priklausomai nuo regiono

Atsižvelgiant į regioną, rožių kirtimai atliekami skirtingu metu. Šiauriniuose regionuose, kuriuose vėsi ir trumpa vasara, procedūrą geriau atlikti birželio - liepos mėnesiais, kad jauniems krūmams būtų laikas pasisemti jėgų dar neprasidėjus šaltiems orams.

Pietuose kirtimai vykdomi iki rugpjūčio vidurio. Skirtinguose regionuose pirmenybė teikiama skirtingoms veislėms.

Pavyzdžiui, Sibire tai yra specialiai parinktos šalčiui atsparios rožės:

 • Rosarium Uetersen;
 • Vakarų šalis;
 • Nauja aušra;
 • Viljamas Šekspyras;
 • Auksinė šventė.
Instrukcijos pradedantiesiems sodininkams: kaip vasarą laipiojimo būdu dalinti vijoklinę rožę auginiais
„Rosarium Uetersen“

Centrinėje Rusijoje populiaresnės veislės, nebijančios vėjo, kintančio klimato ir nerangios dirvožemio:

 • Baltimorė Belle;
 • Bobby Jamesas;
 • Auksiniai sparnai;
 • Dortmundas;
 • Undinė.
Instrukcijos pradedantiesiems sodininkams: kaip vasarą laipiojimo būdu dalinti vijoklinę rožę auginiais
Baltimorė Belle

Atsižvelgiant į laipiojimo rožių įvairovę

Įvairių vijoklinių rožių veislių pjaustymas labai nesiskiria, tačiau ekspertai pažymi, kad sėkmingiausias procesas yra veislėse su tamsiais žiedlapiais.

Renkantis geltonas rožes, geriau teikti pirmenybę skiepijimui. Jei žiedlapiai yra balti arba šviesios spalvos, auginiai gali būti nesėkmingi pirmą kartą pabandžius.

Tolesnė priežiūra

Instrukcijos pradedantiesiems sodininkams: kaip vasarą laipiojimo būdu dalinti vijoklinę rožę auginiais

Po to, kai auginiai įsitvirtina atvirame lauke, jie prižiūrimi pagal standartinę schemą: jie laistomi, kai dirvožemis išdžiūsta, maitinimas, atlaisvinkite dirvą ir ravėkite. Kai krūmas auga, galite tai padaryti genėjimas suteikti karūnui norimą išvaizdą.

Rinkdamiesi viršutinį rožių užpilą, atkreipkite dėmesį į šiuos veiksnius:

 • gausus žydėjimas pasiekiamas dėl fosforo;
 • chlorofilas sintetinamas su pakankamu kiekiu magnio;
 • vandens balansas audiniuose palaikomas kalio pagalba;
 • žalioji masė kaupiasi azoto dėka, o šaknų sistema - kalcio.

Viršutinis apsirengimas turėtų būti atliekamas du kartus prieš žydėjimą ir du kartus po žydėjimo. Po šėrimo erdvė aplink šaknis mulčiuojama durpėmis arba humusu.

Ankstyvą pavasarį įvorės turi būti apdorojamos vabzdžių repelentais, turinčiais sąlyčio pobūdį. Jauni krūmai žiemai yra padengti nukritusiais lapais, kad apsaugotų nuo šalčio.

Patyrę sodininkystės patarimai

Tiems, kurie jau seniai užsiima kirpimo rožių pjovimu, patariama laikytis šių taisyklių:

 1. Priežiūra jauniems krūmams turėtų būti baigti ruošti rugpjūčio pabaigoje - rugsėjo pradžioje. Nuo šio laikotarpio nebūtina laistyti ir maitinti augalą. Priešingu atveju jis ir toliau duos jaunus ūglius, neturės laiko įgyti pakankamą atsparumą šalčiui ir žiemą gali mirti.
 2. Augalus geriausia persodinti debesuotą, lietingą dieną, kad šaknys neišdžiūtų.
 3. Mielės gali būti naudojamos gausiam žydėjimui. 1 kg sausų medžiagų praskiedžiama 10 litrų šilto vandens, po to gautas koncentratas praskiedžiamas vandeniu santykiu 1:10 ir kiekviena įvorė valoma 1 litru tirpalo. Procedūra gali būti atliekama kartą per mėnesį.

Išvada

Laipiojančios rožės reprodukcija auginiais yra vienas iš paprasčiausių būdų papuošti savo svetainę mėgstamomis veislėmis. Šis metodas gali būti naudojamas net rožėms, pateikiamoms puokštėje. Paprastų taisyklių laikymasis ir nuolatinė priežiūra yra šio verslo sėkmės raktas, o tai sunku tik iš pirmo žvilgsnio.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės