Pradinis vadovas: kaip prižiūrėti rožes pavasarį

Rožių krūmai yra unikali bet kurios sodo teritorijos puošmena. Jie atrodo tinkami tiek mažose gėlių lovose, tiek prašmatniuose rožių soduose. Agronomai sodina krūmus Rusijos centrinėje dalyje, Maskvos regione, pietiniuose ir šiauriniuose regionuose. Mes jums pasakysime, kaip rūpintis rože pavasarį ir į ką atkreipti ypatingą dėmesį.

Prieglaudų pašalinimas

Prieš žiemą sodininkai rožes uždengia pjuvenomis, šakomis ar žeme. Jie apsaugo šilumą mylinančias gėles nuo šalčio ir sniego.... Atėjus pavasariui, pastogė pašalinama. Svarbu teisingai nustatyti procedūros laiką. Jei per daug eksponuosite pastogę, rožės atgaivos, o tai padidins riziką susirgti bakterinėmis ligomis. Rožę jie pradeda atidaryti kovo pabaigoje arba balandžio pradžioje.

Jie pašalina pastogę, kai yra stabilūs šilti orai ir visas sniegas ištirpo. Jie nenuima apsaugos iškart, bet palaipsniui - per savaitę, krūmai vėdinami 2–3 valandas per dieną. Tada jie pašalina pastogę ir uždengia augalus sodo tentu ar šešėline plėvele, kad priprastų prie oro sąlygų.

Pradinis vadovas: kaip prižiūrėti rožes pavasarį

Kartais, atidarydami rožes, sodininkai pastebi purviną baltą plėvelę ant ūglių. Tai nėra baisu, po 2-3 dienų jis išnyks. Jei kai kurie stiebai yra padengti juoda danga, rekomenduojama juos pašalinti. Taip pat, pašalinę pastogę, jie pašalina visus praėjusių metų lapus ir atlaisvina dirvą - tai pagerins oro srautą į šaknų sistemą.

Avilio problemų nustatymas ir sprendimas

Pašalinus pastogę, gali kilti problemų - dėmių, nudegimų, žievės įtrūkimų atsiradimas. Jei ant šakų matomos ryškios raudonos ar rudos dėmės, tai rodo infekcinį nudegimą, kuris žiemą įvyko krūmuose po danga. Tokiu atveju augintojai nupjauna šakas į sveiką, šviesios spalvos audinį. Tai būtina norint užtikrinti visą įvorę. Po genėjimo rožės apdorojamos Bordo mišiniu arba vario sulfato tirpalu - 100 g vaisto 10 litrų vandens.

Dėmesio! Jei ant krūmų pastebima žievės lūžis ar įtrūkimai, pažeistos šakos supjaustomos žiedu, nėra prasmės jų gydyti. Geriau iš karto padaryti vietos naujų ir sveikų ūglių augimui.

Esminė rožių priežiūra pavasarį

Rožė yra trapus ir reiklus augalas, kuriuo reikia rūpintis. Pavasarį ypač svarbu laikytis žemės ūkio technologijos taisyklių. Sodininkai ypatingą dėmesį skiria genėjimui, šėrimui ir mulčiavimui.

Genėjimas

Pradinis vadovas: kaip prižiūrėti rožes pavasarį

Genėjimas atlieka keletą svarbių funkcijų: sodininkai formuoja augalą, pašalina senus ir sausus ūglius, skatina naujų vystymąsi. Procedūros dėka rožė atsinaujina po žiemos ir pradeda formuoti žiedpumpurius.

Genėjimo laikas skiriasi priklausomai nuo auginimo regiono. Patyrę vasaros gyventojai rekomenduoja sutelkti dėmesį į oro sąlygas. Svarbu, kad naktinės šalnos praeitų, o oro temperatūra sušiltų iki + 12 ° C. Būtent šiuo metu rožių pumpurai išsipučia, bet ūgliai dar neauga. Šaltuose regionuose genėjimas atliekamas gegužės viduryje, šiltuose - balandžio viduryje ar pabaigoje.

Yra 3 rūšių rožių genėjimas:

 1. Anti-senėjimo. Sodininkai sudaro vietą jaunų ūglių augimui. Senos šakos pašalinamos 20 cm aukščio. Procedūra atliekama tik vyresnėms nei 3 metų rožėms.
 2. Prevencinis. Ja siekiama pašalinti sergančias šakas, užkirsti kelią ligų atsiradimui.
 3. Retinimas.Pašalinkite senus šoninius ūglius.

Atliekant procedūrą svarbu laikytis taisyklių:

 • supjaustykite rožes sodo genėjimo agregatu, kitaip atsiras įtrūkimai, kurie prisidės prie bakterijų dauginimosi;
 • įrankis dezinfekuojamas kalio permanganato tirpalu;
 • sausą ir šiltą dieną krūmo viduje pašalinkite visus senus, sergančius, sausus, šoninius ir augančius ūglius;
 • griežinėliai daromi 1 cm atstumu virš sveiko inksto;
 • augalai yra apdorojami sodo laku (jie paruošiami savarankiškai arba perkami parduotuvėje).

Viršutinis padažas

Trąšos skatina sveiką ūglių augimą ir pumpurų vystymąsi. Pirmasis šėrimas atliekamas gėlių formavimo etape, kai rožei ypač reikalingas azotas. Vasaros gyventojai po kiekvienu krūmu atsineša 3 kg supuvto mėšlo arba 100 g vištienos mėšlo. Prieš tręšimą augalas gausiai laistomas šiltu vandeniu.

Pradinis vadovas: kaip prižiūrėti rožes pavasarį

Jei sandėlyje nėra organinių medžiagų, užtepkite mineralinio užpilo - po kiekvienu krūmu įpilkite 30 g amonio salietros. Jauniems krūmams rekomenduojama naudoti skysto pavidalo azoto trąšas: 1 valgomasis šaukštas. l. amonio salietros praskiedžiamos 10 litrų vandens, o rožės laistomos prie šaknies 2–3 litrais krūme.

Kitą kartą augalas bus tręšiamas gegužę, po 2–3 savaičių. Taigi vasaros gyventojai kompensuoja kalio ir fosforo trūkumą. Pirmasis padidina krūmo atsparumą grybelinėms ir virusinėms ligoms, o antrasis paveikia žiedkočių ir pumpurų formavimąsi.

Už 1 kv. m įpilkite 30–40 g superfosfato arba 15 g kalio sulfato. Nuo vitaminų ir mikroelementų priklauso ne tik krūmų sveikata, bet ir gėlių išvaizda. Kitas rožių paruošimas atliekamas vasarą.

Dėmesio! Populiari ir prieinama rožių trąša yra pelenų tirpalas. Jame yra fosforo ir kalio. Norėdami paruošti viršutinį padažą, 10 litrų vandens ir 1 valgomasis šaukštas. pelenai.

Mulčiavimas

Pradinis vadovas: kaip prižiūrėti rožes pavasarį

Mulčias apsaugo rožes nuo vabzdžių ir graužikų bei neleidžia augti piktžolėms. Jie naudoja organines medžiagas: durpes, pelenus, spygliuočių pjuvenas, šiaudus ir šieną, kompostą. Mulčiavimas leidžia ir tuo pačiu sulaiko drėgmę, turi antiseptinį poveikį.

Pirmiausia pašalinamos piktžolės ir nukritę lapai, o tada dirvožemis padengiamas 5 cm storio mulčio sluoksniu.Procedūra atliekama bet kuriuo metų laiku, tačiau geriau tai daryti ankstyvą pavasarį. Mulčias lėtai skyla ir maitina dirvą, o tai naudinga bet kuriam sodo krūmui.

Kai kurios mulčiavimo rūšys taip pat atlieka dekoratyvinę funkciją - krūmai atrodo labiau prižiūrimi. Tam gėlių augintojai naudoja pjuvenas, žievę, smėlį, kavos tirščius. Kalbant apie naudingas savybes, šie komponentai konkuruoja su humusu ir kompostu, o augalai atrodo originalūs ir tvarkingi.

Pavasarinė rožių apsauga nuo ligų ir kenkėjų

Pradinis vadovas: kaip prižiūrėti rožes pavasarį

Ligos ir kenkėjai atsiranda dėl įvairių priežasčių: dėl staigių orų pokyčių, užterštos sodinamosios medžiagos ar dirvožemio. Norėdami apsaugoti rožes, vasaros gyventojai imasi prevencinių priemonių - gydo augalus vario oksichlorido (4%) tirpalu arba koloidinės sieros (1%) tirpalu.

Šis mišinys naudojamas nuo miltligės ir rūdžių: 300 g tarkuoto skalbinių muilo praskiedžiama 9 litrais šilto vandens. Tuo pačiu metu paruošiamas vario sulfato tirpalas - 30 g vaisto 1 litrui vandens. Abi kompozicijos sumaišomos ir purškiamos purškimo buteliu kas 10 dienų.

Norėdami apsaugoti krūmus nuo vabzdžių (amarų, lapų volelių, voratinklinių erkių), naudojamas laistymas sliekų tinktūra. Virimui paimkite 400 g šviežių lapų ir 50 g džiovintų. Lapai supilami į 10 litrų šalto vandens ir užpilami 2 savaites. Prieš naudojimą tirpalas praskiedžiamas vandeniu santykiu 1:10. Norėdami sustiprinti efektą, galite į jį įpilti 100 g skysto muilo.

Dėmesio! Pajutę bakterines ar grybelines ligas, vasaros gyventojai pašalina sergančius lapus ir ūglius ir juos sudegina. Priešingu atveju jis gali mirti kitus rožių krūmus ir netoliese pasodintus augalus.

Jaunų ir senų rožių pavasarinės priežiūros ypatybės

Pradinis vadovas: kaip prižiūrėti rožes pavasarį

Jaunos rožės yra jautrios kraštutinai temperatūrai ir vandens nutekėjimui. Norint apsaugoti krūmus nuo galimų pavasario šalnų, rekomenduojama dirvožemį sutankinti augalų bazėje ir pabarstyti išvalytu upės smėliu.

Jaunoms rožėms laistyti naudokite atšildytą arba nusistovėjusį vandenį kambario temperatūroje. Laistymas šaltu būdu sukels bakterijų ir grybelių vystymąsi. Šaknys atvėsta ir praranda gebėjimą absorbuoti drėgmę. Taikant trąšas jauniems sodinukams, svarbu atsižvelgti į maistinių medžiagų proporcijas. Jei krūmo lapai yra padengti gelsvai pilkomis dėmėmis, tai rodo per didelį mikroelementų kiekį.

Dėmesio!Nerekomenduojama pjaustyti gėlių iš jaunų rožių puokštėms, ypač su lapais. Tai gali lemti tai, kad pumpurų formavimasis sulėtės kitais metais.

Senos rožės reikalauja drėgmės, jos trūkstant, krūmai nuskina žalumynus. Laipiojančioms rožėms, augančioms šalia pastatų, ypač reikalinga drėgmė. Jūs neturėtumėte vartoti vandens iš atvirų šaltinių, nes jame gyvena patogenai. Be senų rožių šakniastiebimo, sodininkai atkreipia dėmesį į lapų purškimą - augalai yra apdorojami Bordeaux skysčiu. Svarbu, kad žemė aplink krūmą būtų laisva.

Dėl skiepytų ir laukinių

Erškėtuogės daugiausia naudojamos rožėms skiepyti.... Ankstyvaisiais metais tokie krūmai nemaitina, jie atkreipia dėmesį į laistymą ir mulčiavimą. Antraisiais metais pavasarį skiepytas augalas nupjaunamas ir tręšiamos mineralinėmis trąšomis. Ūgliai sutrumpėja 10–15 cm, o seni ir negyvi pašalinami visiškai. Antrą kartą procedūra atliekama vasarą, po žydėjimo.

Visos šakos supjaustomos 35–40 cm aukštyje.Nuo balandžio mėnesio krūmai apžiūrimi, ar nėra dėmių ir pažeidimų, nes būtent šiuo metu amarai aktyviai pasireiškia. Jauni laukinių rožių žalumynai purškiami fungicidais ar liaudies gynimo priemonėmis - dilgėlių ar ramunėlių užpilais. Krūmai apdorojami kartą per 15 dienų.

Rūpinimosi rožėmis niuansai, priklausomai nuo augančio regiono

Regionuose, kuriuose klimatas nestabilus (pavyzdžiui, Urale ir Sibire), rožėms reikia specialios mitybos. Krūmai gerai reaguoja į tręšimą kompleksinėmis trąšomis. Juose yra mineralinių ir organinių medžiagų, juos lengva paruošti ir naudoti. Vasaros gyventojai naudojasi "Citovit". Jame yra azoto, fosforo, kalio, cinko, vario, molibdeno ir kobalto. Vaistas gerina medžiagų apykaitą, mažina kiaušidžių išsiskyrimą ir padidina atsparumą ligoms. Trąšos gerai ištirpsta vandenyje ir nesukelia augalų nudegimų, jos naudojamos tiek senoms, tiek jaunoms rožėms.

Šiltose vietose dirva atsilaisvina po laistymo ar lietaus. Atstumas nuo krūmo pagrindo turėtų būti bent 6 cm, kad nepažeistumėte šaknų sistemos. Jei lauke oras sausas ir karštas, rožę laistykite kas 5–7 dienas. Jei lyja ir oras yra drėgnas - kartą per 10–12 dienų.

Pasodinkite naujas rožes pavasarį

Jei rožės sodinamos pavasarį, jos yra mažiau linkusios į šalną. Per vasarą jie kaupia šaknų sistemą, mediena bręsta, ūgliai sustiprėja. Nusileisdami naudokite įsigytą auginiai.

Kaip sodinti

Pradinis vadovas: kaip prižiūrėti rožes pavasarį

Rožės gerai auga pietvakariuose, kur yra nedidelis nuolydis... Vieta turėtų būti apsaugota nuo vėjo, saulėta ir gerai apšviesta, pavėsyje krūmai lėtai vystosi. Rožės mėgsta derlingą dirvą - rūgščios ir drėgnos žemės netinka. Atstumas tarp įvorių yra mažiausiai 50 cm.

Sodinimo skylės gylis yra 60 cm, skersmuo 50 cm. Viršutinis žemės sluoksnis sumaišomas su pelenais arba upių smėliu, kad dirva būtų laisvesnė ir lengvesnė. Jei požeminis vanduo yra arti aikštelės, skylės dugne klojamas drenažo sluoksnis iš skaldyto akmens ar akmenukų. Sodinukų šaknys panardinamos į molio košę, dedamos į duobę, ištiesinamos ir apibarstomos žeme. Paskutinis sodinimo etapas yra hidratacija.

Kada sodinti rožes atvirame grunte

Tinkamas laikas yra nuo balandžio vidurio iki gegužės pradžios. Sodinant per anksti kovo mėnesį, daigai bus užšaldyti.Laikas priklauso nuo regiono, todėl rekomenduojama atkreipti dėmesį tik į oro sąlygas. Nereikėtų sodinti krūmų, jei sniegas dar neištirpo ir nebuvo nustatyti šilti orai.

Tolesnė priežiūra

Tolesnę rožių priežiūrą sudaro įprastos procedūros: laistymas, padažymas, atlaisvinimas, mulčiavimas. Vasarą po krūmais, sudrėkinus žemę, dedamos organinės ir mineralinės trąšos. Kas 2-3 savaites augalai purškiami vario sulfato arba Bordo skysčio tirpalu, kad apsaugotų nuo ligų ir kenkėjų. Žydėjimo laikotarpiu įsitikinkite, kad ant lapų ir ūglių nėra amarų ir vorinių erkių.

Rudenį jie pradeda profilaktinį genėjimą, paruošia augalą žiemai. Pašalinkite silpnus ūglius ir uždenkite krūmą pjuvenomis ar žeme. Taip pat prieš žiemą įterpiamas mėšlas, kad rožės galėtų atlaikyti šaltį ir vėją.

Tai yra įdomu:

Rožių pjaustymo rudenį namuose vadovas pradedantiesiems floristams

Kaip prižiūrėti namus, išaugo į puodą - vadovas pradedantiesiems floristams

Instrukcijos pradedantiesiems floristams: kaip namuose iš šaknies užuosti rožę

Patyrusių floristų patarimai

Pradinis vadovas: kaip prižiūrėti rožes pavasarį

Norėdami papuošti sodą ryškiais ir gražiais krūmais, rekomenduojame klausytis patyrusių gėlių augintojų. Padės paprastos taisyklės apsaugoti rožes nuo ligų sode ir kaime, taip pat prailginkite jų gyvenimo trukmę:

 • sodinti krūmus ryte debesuotą dieną;
 • apsaugoti nuo vabzdžių gydymo preparatu „Fitoverm“;
 • genėjimo metu pašalinkite ne tik senus, bet ir nušalusius ūglius;
 • pašarui nenaudokite šviežio mėšlo, tik supuvę;
 • mitybos trūkumas yra toks pat žalingas kaip ir perteklius - svarbu laikytis dozių ir instrukcijų;
 • rožė netinkamai auga rūgščiame dirvožemyje, todėl prieš sodindami pabarstykite dirvą dolomito miltais.

Išvada

Pavasario priežiūra rože prasideda nuo dangtelio nuėmimo. Pjuvenos ar dirvožemis pašalinami palaipsniui, kad augalas priprastų prie oro. Tada jie pradeda genėti - nuimkite sergančias ir sausas šakas, padarykite vietą naujiems ūgliams.

Balandį atliekamas pirmasis šėrimas - tręšiamos mineralinėmis arba organinėmis trąšomis. Jie skatina augalų vystymąsi ir normalizuoja medžiagų apykaitą. Naudojamas supuvęs mėšlas, naminių paukščių mėšlo tirpalas, superfosfatas ar karbamidas. Laistykite rožes kambario temperatūros vandeniu, reguliariai atlaisvinkite dirvą ir mulčiuokite pjuvenomis, šienu, smėliu.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės