Rožėmis sode rūpinamės vasarą, kad jos žydėtų prabangiai ir ilgą laiką

Miniatiūrinės nykštukinės rožių gėlės papuošia mažus sodus, vešlias laipiojimo arkas ir pavėsines. Gražus ir kvapnus rožių sodas yra kiekvieno augintojo svajonė. Daugelis veislių pradeda žydėti birželio mėnesį ir baigiasi tik rugpjūtį arba rugsėjį. Visą šį laiką rožėms reikia kompetentingos priežiūros, kitaip negali būti nė kalbos apie grožį ir ilgalaikį žydėjimą. Apsvarstykite, kaip prižiūrėti savo sodo rožes vasarą, kad jos pražysta prabangiai.

Vasarinių rožių priežiūros ypatybės

Sultingas rožių žydėjimas yra savalaikės ir kompetentingos priežiūros rezultatas. Gėlę reikia reguliariai laistyti ir tręšti, atlaisvinti ir ravėti. Kiekvienais metais sodininkai praleidžia genėjimasužkirsti kelią ligų ir kenkėjų plitimui.

Jie taip pat atkreipia dėmesį į apsaugines priemones - gydo krūmus fungicidais ir sudėtiniais tvarsčiais. Norėdami pasiekti geriausią rezultatą, vasaros gyventojai derina procedūras. Pavyzdžiui, ravėjimas atliekamas kartu su atlaisvinimu, o iškart po genėjimo gėlė yra apdorojama, kad būtų apsaugota nuo ligų.

Rožėmis sode rūpinamės vasarą, kad jos žydėtų prabangiai ir ilgą laiką

Palankios sąlygos žydėti rožėms sode

Pavėsyje rožė auga silpnai, todėl ji sodinama saulėtoje vietoje. Trūkstant saulės ir šviesos, atsiranda ligų, augalas nunyksta. Rekomenduojama pasirinkti vietą su žemu požeminio vandens stalu, kitaip didelė drėgmė išprovokuos grybelių vystymąsi.

Dirva turėtų būti derlinga, su drenažo sluoksniu. Rekomenduojamas mažas arba vidutinis rūgštingumas.

Kita svarbi palankaus žydėjimo sąlyga yra šiaurinių vėjų ir skersvėjų nebuvimas. Rožė yra pietinė gėlė, netoleruojanti staigių orų pokyčių. Sodinant, tarp augalų turėtų būti laisvos vietos oro mikrocirkuliacijai.

Augantys rožiai per arti vienas kito sukels ligas ir vabzdžių kenkėjus.

Kaip rūpintis rožėmis sodrus žydėjimas

Rožę reikia tinkamai prižiūrėti visą vasarą. Vasaros pradžioje vasaros gyventojai atkreipia dėmesį į laistymą ir maitinimas, nuo liepos vykdo ligų prevenciją ir kenkėjų atsiradimą.

Svarbu nepamiršti apie mulčiavimą ir atlaisvinimą - šios procedūros padeda rožėms kuo greičiau pražydėti.

Laistyti

Rožėmis sode rūpinamės vasarą, kad jos žydėtų prabangiai ir ilgą laiką

Laistykite augalą 2–3 kartus per mėnesį, gausumas priklauso nuo žiedo amžiaus. Pusė kibiro vandens išleidžiama jaunam krūmui, 2 kibirai - suaugusiam. Jei rožė auga sausoje ir smėlingoje dirvoje, laistykite ją dažniau.

Procedūra priklauso nuo oro sąlygų: jei vasara lietinga, laistymų skaičius sumažėja. Rekomenduojama vakare sudrėkinti dirvą, kad garinant būtų prarasta mažiau drėgmės. Nuo rugpjūčio sumažėja vandens kiekis, kad pasėlis būtų paruoštas rudeniui ir žiemai.

Atlaisvinimas

Po kiekvieno laistymo dirva atlaisvinama iki 5-6 cm gylio, tai suteikia deguoniui prieigą prie šaknų, neleidžia augti piktžolėms ir atsirasti vabzdžių kenkėjų.

Atsipalaidavimas apsaugo dirvą nuo plutos susidarymo, todėl vanduo geriau įsiskverbia į šaknis.

Jie atlaisvina rožę 1–2 kartus per mėnesį, priklausomai nuo oro ir dirvožemio sąlygų. Nerekomenduojama gilinti kaplio daugiau nei 5-6 cm, kad nepažeistumėte augalų šaknų sistemos.

Ravėjimas

Patyrę augintojai derina rožių sodo ravėjimą ir purimą. Pagrindinis procedūros tikslas yra apsaugoti gėles nuo piktžolių, kurios traukia vandenį ir maistines medžiagas iš žemės. Piktžolėms naudokite kultivatorių arba kultivatorių.

Rekomenduojama vengti įrankio kontakto su stiebais ir nesiskverbti giliau nei 2–3 cm.

Dėmesio! Rožių sode dažnai sutinkamos vienmetės piktžolės, kurias daugina sėklos, pavyzdžiui, vijoklinės, kvinojos, latvės. Vasaros gyventojams patariama juos pašalinti iš svetainės prieš formuojant sėklas. Tai padės ateityje apsaugoti rožes.

Optimaliausias laikas išvažiuoti yra sausas ir ramus oras, kad piktžolės greičiau išdžiūtų. Esant didelei drėgmei, piktžolės išprovokuos vabzdžių kenkėjus.

Mulčiavimas

Mulčiavimas praturtina dirvą maistinėmis medžiagomis ir sulaiko drėgmę. Mulčiavimas apsaugo gėlių šaknis nuo pietų regionų saulės kaitros.

Prieš procedūrą sodininkai pašalina piktžoles ir augalų šiukšles. Kaip mulčią naudokite paruoštas kompozicijas arba nupjautą žolę, skiedras, pjuvenas, humusą.

Ypač populiarus yra kompostas: jis maitina dirvą ir prailgina rožių žydėjimą. Mulčiavimo sluoksnio storis yra apie 5 cm.

Viršutinis padažas

Vasarą gėlėms reikia tręšti kalio-fosforo. Jie stiprina augalų imunitetą, apsaugo juos nuo nepalankių oro sąlygų, maitina dirvą.

Fosforas veikia pumpurų dydį ir skatina naujų šaknų formavimąsi, o kalis yra atsakingas už atsparumą šalčiui. Vasaros gyventojai naudoja paruoštas trąšas „Bona Forte“. Be mikroelementų, jame yra gintaro rūgšties ir silicio. Parduodamas granulėmis, patogus ir efektyvus naudoti.

Taip pat naudojamas kompleksinis Fertika Kristalon šėrimas. Vandenyje tirpios trąšos padidina gėlių ir lapų spalvos intensyvumą, padidina žydėjimo trukmę. Laistymui 10 ml produkto ištirpinama 10 litrų vandens, mišinys pridedamas po šaknimi. Kai kurie sodininkai naudoja produktą kaip lapų antpilą.

Genėjimas

Rožė genima reguliariai, 1–2 kartus per metus. Tai skatina naujų ūglių augimą, apsaugo krūmą nuo kenkėjų. Pjūvio ilgis priklauso nuo kiekvienos gėlės galimybių. Jei rožė neauga gerai, rekomenduojama ją genėti 15–20 cm, tai garantuoja krūmo sveikatą ir jo vystymosi atnaujinimą.

Dėmesio! Procedūrai naudojamas sodo peilis ir genėjimo priemonė. Įrankiai turi būti dezinfekuoti ir aštrūs, kad nepažeistų ir nedeformuotų ūgliai. Geriausia mūvėti pirštines, kad nepažeistumėte smaigalių.

Gėlė visada nupjaunama virš akių, pjūvis turi būti įstrižas, nelygus. Priešingu atveju rožė ilgai atsigaus po procedūros. Sausos ir ligotos šakos pašalinamos visiškai. Taip pat pašalinami ūgliai, kurie tapo tamsiai rudais.

Apsauga nuo ligų ir kenkėjų

Rožėmis sode rūpinamės vasarą, kad jos žydėtų prabangiai ir ilgą laiką

Bet kokio amžiaus ir kiekviename vystymosi etape rožėms reikalingos apsauginės ir prevencinės priemonės. Ligos ir kenkėjai atsiranda dėl įvairių priežasčių: dėl agrotechnikos klaidų, drėgmės pertekliaus ar trūkumo, rūgštaus dirvožemio, šiukšlių svetainėje.

Norėdami užauginti sveiką rožių sodą, sodininkai naudoja šiuos metodus:

  1. Rožės purškiamos fungicidu ir akaricidu „Tiovit Jet“. Vaistas padeda atsikratyti miltligės ir čiulpti vabzdžių. Produktas parduodamas granulėmis, kurios ištirpinamos vandenyje ir purškiamos per augalą 15-20 cm atstumu.
  2. Bordo skysčio tirpalas (1%) padeda atsikratyti rūdžių. Lapai, ūgliai ir pumpurai purškiami iš purškimo buteliuko ankstyvą rytą.
  3. Norint apsisaugoti nuo septorijų, amarų ir juodųjų dėmių, naudojamas tirpalas, kurio pagrindą sudaro preparatas Topaz. Prieš perdirbdami pašalinkite visas paveiktas augalų dalis ir sudeginkite.

Priežiūros ypatybės priklausomai nuo rožių rūšies / veislės

Rožės yra padalintos į laipiojimas, nykštukė, hibridinė arbata.

Laipiojimas Jie išsiskiria ilgais ir išsivysčiusiais ūgliais, jie naudojami papuošti arkas, pavėsines ir tvoras. Rūpinantis jais, ypatingas dėmesys skiriamas genėjimui: su jo pagalba jie suteikia krūmui norimą išvaizdą ir formą. Genėjimas atliekamas ankstyvą pavasarį ir vasaros pabaigoje. Rožę rekomenduojama sutrumpinti taip, kad vieno stiebo ilgis būtų ne didesnis kaip 20 cm .Procedūros metu augalas šeriamas medžio pelenais, kad būtų atkurtas stiprumas. Mėgstamiausios sodininkų veislės yra „Rosarium Utersen“ ir „Elf“.

Ūgis nykštukas rožės neviršija 40 cm, įvorės yra tvarkingos ir miniatiūrinės, reikalauja gero apšvietimo. Vasarą augalai būtinai 2-3 kartus šeriami organinėmis medžiagomis (kompostu, mėšlu, humusu) ir mineralinėmis trąšomis (kalio druska, superfosfatas). Populiarios veislių nykštukinės rožės - kolibris, rozmarinas, meidi.

Turi arbatos hibridas rožės kompaktiški ūgliai ir subtilios gėlės. Kad jie išliktų gaivūs ir ilgiau žydėtų, svarbu juos teisingai laistyti. Augalai netoleruoja sausros, tačiau netoleruoja ir drėgmės pertekliaus. Po sudrėkinimo rožės mulčiuojamos pjuvenomis. Paprastos hibridinės arbatos veislės yra „Lovely Red“, „Grand Gala“, „Polar Star“.

Priklauso nuo auginimo regiono

Rožėse šiaurėje svarbu stiprinti imuninę sistemą. Norėdami tai padaryti, naudokite sudėtingus tvarsčius, kurie pagerina medžiagų apykaitą, prisotina žemę vitaminais ir mikroelementais. Būtina išvykimo sąlyga yra mulčiavimas. Žolės ar šieno sluoksnis apsaugos šaknų sistemą nuo staigaus šalčio ar šerkšno.

Maskvos ir pietiniuose regionuose rekomenduojama stebėti dirvožemio drėgmės lygį. Laistykite gėles ryte, prieš saulėtekį. Ši paprasta nykščio taisyklė neleidžia išgaruoti drėgmei. Vasaros gyventojai vandenį naudoja kambario temperatūroje, vidutiniškai 1 kibiras užima 1 krūmą. Drėgmės kiekis padidėja, jei dirvožemis yra smėlio ir sausas.

Patyrę sodininkystės patarimai

Rožėmis sode rūpinamės vasarą, kad jos žydėtų prabangiai ir ilgą laiką

Prieš sodinimą kotelis rožes lauke ar lauke, dirvą rekomenduojama paruošti. Jis turėtų būti lengvas ir purus, neutralus arba mažai rūgštus.

Dėmesio! Negalite pastatyti rožių sodo tose vietose, kurios yra šalia pelkių ar požeminio vandens: tokiose vietose gėlė dažnai serga. Tai ypač pasakytina apie Leningrado srities, Uralo, Sibiro ir vidurinės zonos sodus.

Nerekomenduojama rožę šerti dažniau nei kartą per 2 savaites. Mikroelementų perteklius yra toks pat pavojingas kaip trūkumas. Patyrusiems vasaros gyventojams patariama užsirašyti, kada ir kiek tręšė. Tai padės išvengti priežiūros klaidų.

Norėdami suprasti rožės būklę, ji reguliariai tiriama. Pavyzdžiui, juodų dėmių buvimas rodo, kad augale trūksta kalio ir magnio, o žiedlapių kritimas reiškia vandens perteklių. Tokiu atveju dirvožemis atsilaisvina ir padengiamas smėliu.

Išvada

Tinkama rožių priežiūra šalyje, atviroje vietoje, turi daugybę savybių. Taigi, kiekvienais metais augalas genimas, kad būtų kuo daugiau gražių ir kvapnių pumpurų. Laistykite rožių sodą tik kambario temperatūros vandeniu, kad apsaugotumėte nuo ligų ir kenkėjų.

Vasarą gėles rekomenduojama maitinti mineraliniais kompleksiniais preparatais. Jei laikysitės visų rekomendacijų, pumpurai pavirs kvapniomis ir spalvingomis gėlėmis, kurios džiugins jus iki vasaros pabaigos.

Pridėti komentarą

Sodas

Gėlės